mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 21:25:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149408 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tjasa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #495 : torek, 09.05.2006 : 15:15:02 »

Zakaj za ne pridejo v poštev za bele pse? Ali imajo bolj občutljivo dlako oz. kožo?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #496 : torek, 09.05.2006 : 15:16:44 »

Kolikor sem jaz slišala, lahko Advantiks malo pobarva dlako na rumeno, ampak da bi bila kaka resnejša reakcija pa še nisem zaseldila. Pa še to zgine. Nisem pa vet...
Zna bit tečno če se da gor pred razstavo Wink
Sicer je za klope učinkovit tudi kis ali pa voda, v kateri se je nekaj dni namakalo orehovo listje, elektronske naprave za odganjanje za ljudi, tukaj tudi prisegajo na eterična olja, da ne govorim o pršilih in ostalih preparatih... Po moje je treba preizkusit.
Mi mamo frontlain in kis. Če je gor kis, klopov ni, tudi če se pes kopa. Taka je moja izkušnja. Ne drži pa več kot od enega dneva žal.

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #497 : sreda, 10.05.2006 : 07:22:39 »

Jaz Jenny zaščitim z Advantix-om in do sedaj ni bilo nikakršnih težav.  Ima daljšo belo dlako in se po apliciranju ampule dlaka nič ne zabarva!
Se mi pa zdi, da se je učinek Advantix-a od lanskega leta precej zmanjšal. Letos sem kljub ampuli našla že nekaj prisesanih beštij!  Angry Sad
AngSeter - a mešanico kisa in vode pošpricate po psu? Pa še zanima me - khmmm ali kaj smrdi ta mešanica?  Roll Eyes
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #498 : sreda, 10.05.2006 : 09:56:59 »

JennyK, daj probaj s tistim sprejem, o katerem sem jaz govorila 1, 2 strani nazaj - Bio Insect Shocker. Jaz sem ful zadovoljna...
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #499 : sreda, 10.05.2006 : 13:44:41 »

Hvala, Mel!  Cheesy Ja, bo potrebno poseči še po kakih alternativah - poleg ampule, seveda!
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #500 : sreda, 10.05.2006 : 14:03:46 »

lejte jaz imam doma NO in ne vem kaj je boljše za njega kaj naj mu uzamem....veliko hodiva v gozd in živimo na obali....a mi kdo pomaga kr res ne vem kaj kupit?to s kisom bo itak prišlo v poštev....ampak še nekaj moramo dat....kaj?

lp,obupanka
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #501 : četrtek, 11.05.2006 : 07:14:22 »

Sara, jaz ti priporočam, da apliciraš nekaj, kar učinkuje tudi proti dirofilariji. Morda stronghold? Morda ti bo pa kdo dal še boljšo idejo!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #502 : četrtek, 11.05.2006 : 19:58:22 »

Tudi jaz navijam za stronhold.
Pa v Italiji je kar cenejši...

Kisa pa jaz nisem nič redčila ali špricala, ampak ga z vato ali krpiso nanesla na kožo. Najbolj po notranji strani stegen, trebuhu, prsih, vratu, pa še po vsem ostalim Wink

Če kis ne pride do kože se takoj spere, če pride v stik z vodo, sicer pa ni problemov...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #503 : četrtek, 11.05.2006 : 20:09:44 »

Stronghold NE DELUJE PROTI KLOPOM! Oziroma v zelo redkih primerih... kolikokrat bo treba se napisat, uffa Roll Eyes
Logiran
natty
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #504 : četrtek, 11.05.2006 : 21:25:29 »


jaz imam westija in smo med drugim poizkusili tudi advantix, vendar ga po njem vse srbi in je imel čisto rdečo kožo... frontline pa čisto normalno prenaša... njegova polsestra pa nima problemov z advantixom......
lp...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #505 : četrtek, 11.05.2006 : 22:34:38 »

lejte jaz imam doma NO in ne vem kaj je boljše za njega kaj naj mu uzamem....veliko hodiva v gozd in živimo na obali....a mi kdo pomaga kr res ne vem kaj kupit?to s kisom bo itak prišlo v poštev....ampak še nekaj moramo dat....kaj?


Ker se jaz kot hudič križa bojim dirofilarije bi psa definitivno zaščitila z Strongholdom, proti klopom pa bi uporabila alternativo (Petvital, eterična olja...). Vsekakor pa ne bi Frontline ali Advantix dajala ob kombinaciji Strngholda, ker bi bilo oboje skupaj na psu zanj preveč agresivno.  In seveda vsakratno pregledovanje - dnevno - psa proti klopom.


lp,
Diana

Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #506 : četrtek, 11.05.2006 : 22:39:50 »

SARA, če pa se vseeno odločiš za Stronghold in obenem za ali Advatnix oz. Frontiline, pa naj bo vsaj 14 dni razlike med enimi ampulami in drugimi, čeprav to ni ravno priporočljivo toliko močnih zvarkov na psa dajati.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #507 : četrtek, 11.05.2006 : 22:46:05 »

SARA, če pa se vseeno odločiš za Stronghold in obenem za ali Advatnix oz. Frontiline, pa naj bo vsaj 14 dni razlike med enimi ampulami in drugimi, čeprav to ni ravno priporočljivo toliko močnih zvarkov na psa dajati.

Ma jaz jih absolutno ne bi dajala ne z 14 dnevnim ne z 1 mesečnim presledkom!! Eno ali drugo...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #508 : četrtek, 11.05.2006 : 22:58:15 »

Ma jaz jih absolutno ne bi dajala ne z 14 dnevnim ne z 1 mesečnim presledkom!! Eno ali drugo...
Sej jaz tudi nikakor ne bi tega dalala, samo, če se kdo odloči, da bo dajal oboje, naj bo vsaj tako razmerje. Moja dobiva Advantix in pri tem bova ostali, vsaj dokler učinkuje. Oboje ji v nobenem primeru ne mislim dajati, ker je to prehudo, ker že sam Advantix je ful močan. Zato sem tudi jaz ali eno ali drugo, nikakor pa ne priporočam obojega. Za proti srčnim glistam so še druge zaščite, zato meni je bolj pomembno, da je proti klopom zaščitena, ostalo pa drugače, če jo mahneva na primorski konec..lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #509 : petek, 12.05.2006 : 00:03:20 »

Včeraj prvič v tej sezoni nisem pošpricala svojih psičk s Petvitalom, preden smo šli v gozd. (Izlet ni bil načrtovan, sprej sem pa pozabila doma). Rezultat? Prvič so lezli klopi po niju, Luni se je en tudi prisesal ... Tako, da mi definitivno ostajamo na Petvitalu!!!!!!!
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines