mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 21:03:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166025 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1440 : ponedeljek, 13.02.2006 : 18:34:37 »

Mi imamo nutro large breed.  Prej smo imeli Hills, pa je dobila prhljaj. Po Nutri nobenih problemov. Smiley
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1441 : sreda, 22.02.2006 : 13:17:25 »

Hm... nevem kam naj se še obrnem pa bom tle napisala. Pozabla sem mail al pa le-ta ne obstaja več. Torej iščem lastnico Neonovga bratca Norda (rodovniško Nil)M. R. Če kdo ve njen mail naj mi prosim sporoči.
Logiran
šnufi
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #1442 : sreda, 22.02.2006 : 15:24:12 »

Zanima me, kdaj bi mali njufi naj šel v pasjo šolo?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1443 : sreda, 22.02.2006 : 15:31:52 »

Zanima me, kdaj bi mali njufi naj šel v pasjo šolo?

čimprej  Wink
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1444 : četrtek, 23.02.2006 : 00:54:03 »

No to glede pasje sole bi tudi mene zanimalo. Do katerega meseca lahko psa vpiše v solo?

Ker se bojim da bomo spet izviseli... ker pri prejsnji psici so mi rekli da je pri 5 mesecih prestara (prej pa ni bilo "tečaja" ) grrrrrrrr

Malega bi pa rada dala v solo, da se nauci vsaj osnovnih vaj... ter konec koncev zaradi druzenja z drugimi psi.
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1445 : četrtek, 23.02.2006 : 02:08:44 »

Se nekaj...

Ali je normalno da mali skos nekaj pije? Sicer kolicinsko ne spije tako zelo veliko, ampak ima pa goflo vedno v skedi in po malem pije. A je mozno da je to zaradi briketov? Uporablam nutro. Ali pa zato ker mu je mogoce vroce..ker trenutno je se v stanovanju.

Sva bila zadnjic pri veterinarju pa je rekel da je z njim vse v redu, ampak me tole pitje vode vseeno skrbi. A je to normalno? Drugace je normalno zivahen (se prevec Wink ) normalno je.. vse.

A vasi psi tudi veliko pijejo?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1446 : četrtek, 23.02.2006 : 03:24:27 »

Binky, normalno je, da pije veliko vode, sploh pa, če je suhe brikete.

Če je mladiček mlajši od 4 mesece je bolje, da mu daješ brikete namočene  v vodi in šele po dopolnjenem 4. mesecu ga hraniš trikrat na dan in začneš dajat suhe brikete, a zraven naj ima vedno skledo vode.

V malo šolo je dobro, da začne čimprej..cca. star 3 mesece.

Kako pa je ime tvojemu malemu njufku? Koliko je star?.....

lp
 
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1447 : četrtek, 23.02.2006 : 12:24:21 »

Iz lastnih izkusenj - pojdite v DOBRO malo solo oz. tecaj pasjih igralnih uric, kjer vodje tecaja vedo, kaj delajo, uporabljajo izkljucno pozitivne metode dela in poznajo znacilnosti posamezne pasme.

Binky,
pogosto mocenje gobcka je lahko tudi znak zabave  Wink  Cheesy ali pa hlajenja, ce mu je pretoplo. Seveda je prav, da se najprej uposteva zdravstveni vidik.

Ce je zaradi pogostega vtikanja celega gobca v vodo pes stalno moker pod vratom, ker se voda cedi pod vrat, potem je pametno kupiti ali narediti napajalnik, ki ima spodaj majhno posodico, tako pes lahko pije, ne more pa se kopat tam notri. Namrec, pod vratom se pri stalni mokroti rado vname, pri belih psih pa se poleg tega dlaka obarva v rjavo.
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1448 : četrtek, 23.02.2006 : 14:17:26 »

Hvala ste me pomirili! Wink

Brikete sem mu namakala vendar jih je veliko manj z veseljem pojedel kot pa ce so suhi. Ok mu jih bom namakala se naprej. Bo ze moral jesti. No saj kolicinsko tako veliko spet ne spije... ampak pije pa pogosto. Ampak tako po par pozirkov. Sem ga pa danes dala vn in opazovala kaj se dogaja pa je zunaj veliko manj pil kot v stanovanju, zgleda da mu je res vroce. Ceprav v stanovanju vec kot 18,19 stopinj nimamo..ampak zgleda je prevec. Ker vcasih tudi bolj hitro diha, ko pa odpremo okna in se se bolj shladi v stanovanju pa diha cisto normalno. Pomoje mu je res vroce. Se navajamo na zunaj ampak ponoci se mi vseeno se zdi premrzlo za mladica.

Kar se pa igranja z vodo tice pa tega zaenkrat se ni ugotovil. Vodo ce jo zlije jo zlije po tleh, valja po njej se pa ne. In tudi kadar ga vidim da pije pa da je moker okrog gobcka ga obrisem, da res nebi bila dlaka skozi mokra.

No star je 2 meseca in ime mu je Atum. So pa slikce nase zgage dosegljive na :

http://atumpetovio.moj-album.com/
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #1449 : četrtek, 23.02.2006 : 14:22:05 »

Binky,

tudi moj Bučko veliko pije, še posebej kadar je suhe brikete, manj pa takrat, ko mu dam kuhano hrano. In tudi kadar ga imam pri sebi v stanovanju, kar naprej sopiha, moli ven svoj jeziček in pije, ker mu je vroče. Ko je v hladnejših prostorih, je bolj pomirjen. Verjetno je tudi tvojemu kosmatincu v stanovanju prevroče in se hladi z vodo.

Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #1450 : četrtek, 23.02.2006 : 14:27:10 »

iiii, kok je cortkan ... joj, kje so že ti časi, ko je bil naš še majčken Cheesy (no, 6 mesecev nazaj, ampak se zdi že cela večnost Smiley); zdaj je pa že taka mrcina, da se ga vsi bojijo, on pa še ful uživa, da jih ovohava Grin Cheesy.
Logiran
šnufi
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #1451 : četrtek, 23.02.2006 : 14:30:40 »

Binky: Ali je tvoj Atum iz Noinega legla? Moj Janko (uradno Apolon Odin) je tudi s tam.  
Hvala za odgovore glede šolanja.
Imam pa še eno vprašanje: jaz Janku dajem 380 g briketov na dan, pa imam občutek da je zmeraj lačen. Je to premalo?
Tudi veliko pije.
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1452 : četrtek, 23.02.2006 : 14:52:24 »

Lep pozdrav!

Ja pomoje je res kriva vrocina, ker zunaj pa voda sploh ni zanimiva, so bolj druge stvari.

Ja moj Atum je iz noinega legla. Iiiiiii brateca Wink Ej a mas mail, za kaksen privat pogovor, da kaksno recemo o bratcih. Je lepo katerega poznati Wink
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1453 : četrtek, 23.02.2006 : 15:03:13 »

Uuuu dva nečaka mojga Neona. Šnufi maš mogoč kak album? Da malo pofirbcamo kak je pa vaš buček.
Logiran
šnufi
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #1454 : četrtek, 23.02.2006 : 15:41:41 »

Janko zaenkrat še nima albuma, ker sem tako fotografsko nadarjena, da v bistvu še ni nobene kolikor toliko dobre slike. Se bom pa probala potrudit. Lepo je poznat širšo družino.


Glede šolanja pa me še zanima, če ve kdo za kako dobro pasjo šolo s pozitivno motivacijo v Prekmurju?

Logiran
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines