mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 03:34:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 227654 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #135 : sobota, 22.11.2003 : 20:20:41 »

kaja: Grin Grin Grin

jessy:Ja mozno,da boste imeli tezave,ce bi prisel nov pes,ker ponavadi zacnes(cisto nehote)zapostavljati starega psa.Lahko pa se tudi kuza cuti zapostavljenega...Zato pazi,da bos dajala staremu psu dovolj pozornosti in se bos se vedno z njim enako ukvarjala kot prej ali pa celo se bolj...

Moj najraje je,ce sem iskrena cokolado Grin,vendar mu je ne dajem a vcasih mu vseeno uspe izmakniti kje kaksen koscek Grin(ce jo recimo pomotoma pustim na kavcu Wink)

Ja sem bila v Trbovljah.Ne ne vozim ga ker nima rodovnika pri nas pa razstav za nerodovniske pse ni,so samo v tujini...


Super,da jih greste pogledat samo te posvarim,da ce jih greste pogledat boste sigurno kakega pripeljali domov Grin Cheesy Wink

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #136 : sobota, 22.11.2003 : 21:00:03 »

kaja: sej preden sem poslala sem napisala trbovljah potem pa sem mislili da je narobe in sem popravila

Ne, ne bom ga zapostavljala, saj bo vedno moj cuker. Ko smo že pri njem, ta teden je že dvakrat bruhal. Ko je danes je v svoje ležišče in sploh nisem opazila, da je. Potem pa je vse to polizal in pojedel. Bljak!! Kaj mi svetujete glede tega. Možnost je, da to zaradi preveč hrane. Danes sem mu dala za jesti in tako me je gledal da sem mu dajala in dajala.

Danes je velikokrat kašljal. Kaj mu je?

Saj to je v mojem načrtu. Wink Grin

LP

jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #137 : sobota, 22.11.2003 : 21:36:55 »

jessy:Razlogov za bruhanje je več,predlagam ti da odpreš novo temo...Lahko da je preveč pojedel,možno tudi da je pojedel kaj pokvarjenega,mogoče mu ni bilo dobro,...


lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #138 : sobota, 22.11.2003 : 22:03:09 »

Sem jo odprla.

Pozdravi svojega maltežana. Cool

LP

jessy
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #139 : nedelja, 23.11.2003 : 19:40:05 »

Ojla!

Danes sem ga šla z očetom izbrat!!! JUPI!  Cheesy
Vzrediteljica je rekla, da je najboljše, če ga bom potem hranila samo z briketi, in sicer z Eukanubo-Lamb&Rice.
Niti kuhane hrane, nič drugega.
Kaj mislite o tej hrani?

Komaj čakam, da mine en mesec in ga gremo iskat!

LP

jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #140 : ponedeljek, 24.11.2003 : 15:37:29 »

jessy:Eukanubo ti odsvetujem pa ne zaradi tega,ker ne bi bila v redu.Eukanuba je super hrana vendar za pse,ki niso beli.Kajti psom ponavadi obarva dlako.Na forumu smo imeli že veliko podobnih primerov... Roll Eyes
Pa tudi zdi,se mi,da se majhni psi hitro naveličajo in če mu boš dajala jesti samo eukanubo se bo hitro naveličal in je enostavno ne bo hotel več jesti(to se je dogajalo tudi pri meni).Sama sem namreč eukanubo kupovala mojemu dokler je bil še mladiček...

Drugače je pa to samo moje mnenje,tako da se sama odloči kaj boš naredila...


lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #141 : ponedeljek, 24.11.2003 : 20:46:34 »

Ojla!

Sploh ne vem, s čim ga bom hranila sicer pa ga dobim šele čez en mesec.
Oni vse svoje maltežane hranijo z evkanubo pa so čist beli, res pa je to različno. Nekateri psi so bolj občutljivi na to, kakor drugi.
Bom videla. Poskusila bom, če bo pa kaj narobe bom pa zamenjala hrano. Cool
Jaz sem že slišala, da obarva dlako.

LP

jessy
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #142 : torek, 25.11.2003 : 17:43:12 »

Jaz imam maltežanko, staro 4 mesece in vzrediteljica mi je tudi rekla, da jo moramo hraniti samo z eukanubo, ker naj bi imela vse vitamine itd... ...Mi pa ji dajamo samo "normalno" hrano. Imam veliko izkušenj z maltežani, če te še kaj zanima mi piši!



lp, Era  Smiley
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #143 : torek, 25.11.2003 : 20:09:59 »

OJ!

Era: Kje si kupila svojega maltežana?
Mi lahko malo opišeš tvojega maltežana in mi še kaj nasploh poveš o maltežanih?
Kaj najraje je? Si imela že kaj težav zaradi prehrane?
Ker nam je vzrediteljica rekla, da le tako ne bomo imeli težav.
Komaj čakam, da ga gremo iskat.

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #144 : torek, 25.11.2003 : 22:43:52 »

jessy:joj jaz se tudi spomnim,kako sem komaj cakala da smo ga sli iskat...joj kje so tisti casi... Cheesy

Jaz sem ti povedala svoje izkušnje z eukanubo,se mi pa zdi,da je psi nemarajo prevec,vsaj kolikor jaz poznam tiste ki so svoje pse hranili z eukanubo in so zdaj nehali...

Upam,da si se ze vs epozanimala kar je treba (vsaj osnove)vedeti o maltezanih,da kasneje ne bo tezav Wink

lp,pia
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #145 : sreda, 26.11.2003 : 18:50:36 »

jessy,

mojo maltežanko sem kupila pri vzrediteljici nekje v okolici ***. Za maltežancke so izjemno dobro skrbeli: pasja babica, pasja teta, pasja mama, vzrediteljica in njen mož. Mladicki so se lahko prosto igrali na ogromni trati, po igri so se pa spocili na zelo veliki blazini, postavljeni na prav tako veliko odejo sredi trate. Bilo je zelo veliko leglo, kar 10 mladickov! Vzrediteljica je imela veliko izkušenj z maltežani, sorodniki moje psicke so vsi imeli rodovnik, razstavne uspehe, bili so cepljeni in pregledani, ravno tako kot mladicki...
Imela sem veliko sreco, da sem naletela na tako dobro vzrediteljico, ceprav nisem iskala psicka z rodovnikom, razstavni uspehi staršev ali njihov rodovnik me pa tudi ni zanimal.

Najprej bom napisala, da je moja Bella zelo zelo zelo obcutljiva psicka. Ko jo peljemo cepit se trese in joce, kot da umira, ko se ji kakšen košcek lepilnega traku zalepi na dlako, ni prav nic drugace kot pri cepljenju. Skratka, ima zelo nizek prag bolecine, zato je treba pazit, kod hodiš ker je neprestano pod nogami. To boš verjetno tudi sama opazila.
Lepe zunanjosti maltežanov ne bom omenjala, ce pa te zanima njihov standard pa obišci to stran: ***
Drugace so to zelo nežni, pozorni, ljubeci, cujeci in predvsem aristokratski psicki, ki se oglasijo ob vsakem sumljivem šumu. Maltežani potrebujejo nenehno izkazovanje ljubezni, ko vstanejo jih moraš najprej malo "pocartat", ce ne se pocutijo zapostavljeni. Z drugimi domacimi živalmi se dobro razumejo, vendar ti svetujem, da prva dva meseca maltežana ne pušcaš samega z drugo živalco, saj bo le-ta ljubosumna in lahko se pojavi prava katastrofa (upam da razumeš, kaj hocem povedati).  
So nadpovprecno inteligentni (Belli sem samo enkrat pokazala, kje lulat in kakat, pa se je že naucila), zelo preracunljivi in izjemno radi spijo na lastnikovi postelji. Ko sem Bello pripeljala domov, je prvo noc jokala in cvilila, zato sem jo dala na posteljo, kjer spi še danes.
Omeniti pa moram tudi, da ta psicek zelo rad pozdravlja, zato se ne cudi, ce bo vsa navdušena pritekla k tebi isti trenutek, ko boš stopila iz stranišca.
Maltežani nimajo meje, vse je v ekstremih.
Pogosto imajo tudi težave z ocmi in zamašene solzevode.

Glede hrane pa ti povem takole: moja maltežanka je skoraj vse razen briketov, konzerv in vsega podobnega. Po pribljižno dveh tednih privajanja na "normalno" hrano briketov in konzerv še poskusiti noce. Tako zdaj od pasje hrane je samo še razlicne priboljške (npr. piškote iz pufiranega riža prelite s karamelo (Vitakraft), palcke z divjacino,perutnino(hobbyDog) , majhne pasje klobase...), na njenem vsakdanjem jedilniku pa so perutnina, cokolino, kruh namocen v mleko ali kakav, testenine s parmezanom in grahom, v slast pa ji grejo tudi jabolka banane, mandarine,korencki... Zato se sploh vec ne trudim z dajanjem briketov, saj je pes vseeno naraven in potrebuje naravno hrano.
Tudi težave s privajanjem na "normalno" hrano sem že imela. Psicka je iztrebljala trde drekce, pa tudi bruhala je veliko. Zato se ne prestrašit, razen ce kaže na zastrupitev ali hudo drisko.
Pa še to: najboljša knjiga o psih: Vaš pes

Ce te še kaj zanima, mi piši!

Upam, da sem ti s tem romanom kaj novega in koristnega povedala, pa veliko užitkov s svojim maltežanom!



lp, Era
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #146 : sreda, 26.11.2003 : 20:59:20 »

OJ!

Ja, večinoma sem se pozanimala.
Tisto knjigo Vaš pes sem pa že prebrala, ko je bila misel, da bi imela še enega psa- maltežana  kot nekakšna nemogoče izpolnjiva želja. Tudi vzrediteljica mi jo je priporočila.

Točno čez en mesec pa pride tista kepica... Cheesy Cheesy Wink
KOMAJ ČAKAM!!!

Pozdravita Kaja in Bello

LP, jessy
Logiran
stakne
gost
« Odgovor #147 : četrtek, 25.12.2003 : 21:12:19 »

Živjo!
Moja maltežanka noče ven odkar je bolj mrzlo vsa se trese in najrajše zleze pod bundo.Zanima me kako vaši kužki hodijo ven.Jih mogoče oblačite in kje kupite oblačila.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #148 : četrtek, 25.12.2003 : 22:29:53 »

stakne:No moj je tudi bolj lene sorte,nemara dolgih sprehodov posebej ne zdaj pozimi,ponavadi gre ven samo,da opravi potrebo potem pa hoče noter... :-\Se pa tudi on začne tresti zato ga s sprehodi tudi ne silim,konec koncev se tudi meni v tej zimskih dneh ne da na kakšen daljši sprehod8) Wink
Tako,da zdaj večinoma ostaja bolj notri,plaščka pa nima,vendar mu ga nameravam v bližnji prihodnosti kupiti Wink

lp
Logiran
stakne
gost
« Odgovor #149 : petek, 26.12.2003 : 20:03:57 »

Pia!
Če oblačila kje najdeš mi prosim napiš kje.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines