mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 15:01:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 254059 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #90 : četrtek, 06.05.2004 : 11:37:09 »

Ne razumem kaj vam ni jasno??? Ko pride vzrejni referent pregledati leglo odloči o tem, če psi ustrezajo standardom (običajno ustrezajo vsi psi rodovniški staršev, ki imata vzrejno oceno odlično ali pravdobro-torej naj bi v leglu dobili rodovnik vsi psi) in ni nikoli tako, da 6 ali 7 pes ne dobita rodovnika!!! LARIFARI! Res pa je, da nekateri psi v leglu mogoče niso primerni za razstavljanje...Vzrejni pregled je zato šele po 20 mesecu starosti in ocena zunanjosti po 15 mesecu, ker se do takrat dokončno izoblikuje zunanjost in se tudi že praviloma, pokažejo nepravilnosti (podgrizavost, displazija)!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #91 : četrtek, 06.05.2004 : 11:39:04 »

Kaj zdaj? Dobijo vsi ne glede na izgled ali le tisti, ki ustrezajo standardu! Govorim o rodovnikih ne o vzrejnih dovoljenjih! lp

Kaja, če je pri bernskih tako kot pri švicarjih, potem dobijo rodovnik vsi. Tudi če se skoti siv mladič. Ampak tak dobi vzrejno prepoved. Sicer pa ne vem, zakaj bi bila barvna hiba vzrok, da pes ne dobi rodovnika. Naj se mu raje kasneje da vzrejna prepoved.

Lp Jana
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #92 : četrtek, 06.05.2004 : 11:39:18 »

Pozdravljeni
Oks, od kje ti informacija da ni displazije  Shocked  . Vem da so na letošnjem vzrejnem pregledu izločili najmanj eno psicko.
Displazije pa je precej - verjemi. O šampionih pa preberi še enkrat Grin Grin Grin . Klub SKBPP je krožek ljubiteljev bernijev  Cool
Šampione imamo resni vzreditelji, vendar ni nobeden član tega krožka ker imamo različne poglede in standarde. Mislim da dovolj pove podatek, da pri nas ni displazije in naši psi zmagujejo na razstavah.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #93 : četrtek, 06.05.2004 : 11:45:24 »

Informacija je direktno od Mojce in Urše...Sicer pa vrjetno ni takega poznavalca kot si ti, a ne? Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #94 : četrtek, 06.05.2004 : 11:46:42 »

...Vzrejni pregled je zato šele po 20 mesecu starosti...
bolj natančno: po 24 mesecu starosti... Wink Grin Grin

LP Jana
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #95 : četrtek, 06.05.2004 : 11:47:13 »

Oče od moje psičke prihaja iz te psarne. Je nekajkratni šampion, pa tudi izvidi kolkov ima odlične (A)
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #96 : četrtek, 06.05.2004 : 11:48:38 »

Jana!
Se opravičujem. Minimalna starost za vzrejni pregled je pri 24 mesecih!Se enkrat se opravičujem! Wink
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #97 : četrtek, 06.05.2004 : 11:53:18 »


Pri nas lahko najdeš samo potomce psov in psic iz psarne Antichi Mullini

Pomota Oks  Tongue Tongue  Za Mojco Sajovic obstojajo v Sloveniji samo berniji ki so člani kluba. Drugih ni  Grin Grin  Poglej spletne strani
AlesKo-  si videl originalne izvide. V Italiji nimajo vzrejnih dovoljenj in, teoretično, ne potrebujejo rtg izvidov. Da te ne strašim, kolikor vem Roberto slika svoje pse.   pozdrav conte
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #98 : četrtek, 06.05.2004 : 12:29:23 »

Tako vsaj piše v rodovniku. Pol bi verjetno že moralo držati.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #99 : četrtek, 06.05.2004 : 15:47:16 »

Citat
Kaja, če je pri bernskih tako kot pri švicarjih, potem dobijo rodovnik vsi. Tudi če se skoti siv mladič. Ampak tak dobi vzrejno prepoved. Sicer pa ne vem, zakaj bi bila barvna hiba vzrok, da pes ne dobi rodovnika. Naj se mu raje kasneje da vzrejna prepoved.


Bina, saj jaz tudi tako mislim, vendar oks vztrajno ponavlja, da dobijo rodovnik le tisti mladici, ki ustrezajo standardu. Kar pomeni, da tisti, ki ne ustrezajo standardu (ti omenjas sivega maldica) ne dobijo rodovnika?

Citat
Ne razumem kaj vam ni jasno??? Ko pride vzrejni referent pregledati leglo odloči o tem, če psi ustrezajo standardom (običajno ustrezajo vsi psi rodovniški staršev, ki imata vzrejno oceno odlično ali pravdobro-torej naj bi v leglu dobili rodovnik vsi psi) in ni nikoli tako, da 6 ali 7 pes ne dobita rodovnika!!!

Meni ni treba razlagati o 6. ali 7. mladicu, ker mi je to  jasno! Roll Eyes Zanimajo me mladici, ki ne ustrezajo standardu. Kaj je z njimi? lp
Logiran

oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #100 : četrtek, 06.05.2004 : 15:56:51 »

Torej....če sta oba starša rodovniška z ustrezno oceno na vzrejnem pregledu dobijo vsi mladički rodovnik, vendar pa to še ni zagotovilo, da jih bomo lahko uporabljali za vzrejo. Ker ti psi odrastejo relativno pozno je ocena zunanjosti (kot sem že napisala) pri 15 mesecih, vzrejni pregled pri 2 letih! Takrat pa potem odločijo katerega bomo lahko uporabljali za vzrejo!
Če ste moje prejšnje poste razumeli kako drugače se vam opravičujem! Cool
Logiran
essy
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #101 : nedelja, 09.05.2004 : 14:54:33 »

Živijo!
Rada bi 'popravila' Conteja, ko je rekel, da se Roberto (degli Antichi Mulini) ukvarja z vzrejo zaradi denarja in od tega živi. Če bi Conte poznal Robertov in Laurin (Robertova žena) način življenja, bi vedel, da temu ni tako.
Mi smo bili pri Robertu že večkrat in smo ga imeli priložnost spoznati, prav tako pa tudi njegove 'boječe' pse! Smiley Da ne bo pomote: en pes je res boječ, tj. Elton John. Vzrok temu pa ne gre pripisati karakterju, pač pa njegovemu otroštvu. Roberto je tega samca odkupil nazaj, ko je ugotovil, da njegov lastnik ne dela z njim tako, kot bi moral, in da je pes postal boječ. Je to ljubezen ali zaslužek?  ;
Dragi Conte mogoče pa rabiš druga očala glede na to, da vidiš, da imajo njegovi psi ozko glavo. Imajo namreč zelo močno glavo, ne vem ali jih primerjaš mogoče z vašo Divo? Brez zamere, nimam nič osebno proti tebi, vendar kar mislim moram povedati.
Essy
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #102 : nedelja, 09.05.2004 : 15:24:36 »

Zdravo Essy
Brez zamere, vendar si vse skupaj vzela preveč resno. Nikjer nisem napisal, da ima Roberto slabe pse ali pa da slabo ravna z njimi. Poznam ga malo dlje kot ti in ga smatram za prijatelja. Poznam tudi obe Lauri. Ocena je samo moja, osebna in ni nujno, da se z njo strinjaš.  Veseli me, da si postala poznavalka pasme, kljub temu, da te ne videvam na razstavah in nisi vzrediteljica.
pozdrav conte
Logiran
BlueOctober
Klara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #103 : nedelja, 09.05.2004 : 22:23:56 »

Zdravo Essy, Conte in Oks,

Najprej bi povedala, da se popolnoma strinjam z Essy glede psov iz psarne Antichi Mulini, saj jih opazujem že več let na naših in tudi na kateri izmed razstav v tujini. Robertota tudi osebno poznam in vem, da imajo vsi njegovi psi slikane tako komolce kakor tudi kolke, kljub temu, da v Italiji to ni obvezno.

Kar pa se tiče Oks tvojih zavajajočih informacij glede stanja kolčne in komolčne displazije, bi te opozorila, da stanje ni tako cvetoče, kot bi ga SKBPP želel prikazati. Sem članica SKBPP kar nekaj let in ti lahko povem, da sem imela v lasti psa, ki je imel zelo hudo stopnjo kolčne displazije, nerazvite stegenske mišice in še kaj. Trenutno  imam v lasti psičko, ki ima kolke v redu, le komolci niso 0/0. Torej, če je Urša posredovala te podatke, me res zanima od kdaj so ti tako skrbno varovani podatki kluba kar naenkrat na vpogled? Ali pa so morda na vpogled le določenim ljudem v SKBPP?

Ker poznam statistike mnogih klubov v Evropi in v Ameriki ter statistike znanih in priznanih vzrediteljev, lahko trdim, da še pri tako skrbni izbiri plemenk in plemenjakov v dolgoletni praksi nihče ne more pričakovati, da bo imel vse pse brez komolčne ali brez kolčne displazije. Kakovostni vzreditelji se vsekakor zavedajo kako lahko nekateri prikriti geni kaj zakrivijo. In kot vemo geni niso krivi za vse, temveč tudi še kaj drugega.

Tu lahko navedem tudi podatke Švicarskega kluba za bernske planšarske pse, ki navaja za pse rojene v letu 1999 sledeče statistike:
ED (komolčna displazija): 74,4% psov je imele ED 0/0, 16,2% ED 1, in 9,4% ED 2 ali več. To je bilo narejeno na vzrocu velikosti n=117 glede na populacijo velikosti N=810.
Za kolke (HD) so sledeči podatki: HD A=24,4%, HD B=43,7%, HD C=23,5%, HD D,E=8,4%.
Ti podatki so po uradni statistiki Švicarskega kluba objavljeni v publikaciji Zuch und Koerbuch 2001, ki jo klub vsako leto izdaja.
Glede na to, da v Švici slikajo kolke že več kot 20 let in komolce od leta 1992, se sprašujem le od kje take informacije o tako zdravi populaciji psov v SKBPP?

V razmislek vsem in lep pozdrav,

BlueOctober
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #104 : ponedeljek, 10.05.2004 : 08:16:46 »

Tuda sama sem v klubu 1 leto in pol...ne trdim, da pri bernijih ni displazije, napisala sem samo, da sem dobila informacije iz prve roke, da pri psih poleženih po letu 2000 ni bilo displazije. Kakšno je realno stanje ne vem... ???Vem pa, da je dislazije zdaj veliko manj kot jo je bilo pred leti... O tem se bom tudi podrobno pozanimala...In nisem vedela, da so to tako skrbno varovani podatki. Meni se namreč to ne zdi čisto nič tajnega... Spoloh pa nisem omenila, kakšno je stanje v Švici...to nima za pse poležene tukaj prav nobenega pomena! Sicer pa je vstop v klub prostovolen...torej, če mislite, da je SKBPP krožek, se iz njega izpišite prostovoljno!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines