mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 20:54:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 253992 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2370 : torek, 27.06.2006 : 08:48:21 »

Dobrodosla belladiroma,

vzreji psov, kamor spada tudi kotitev, je namenjena rubrika Vzreja psov, za dostop je potreben eden od paketov midi, maksi (za vzreditelje) ali mega.
Logiran

garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #2371 : torek, 27.06.2006 : 18:34:07 »

mene pa zanima kaj počnete te vroče dni da vašim bernijem ni tak vroče......
kako jih hladite.........obvezna voda,morda pa še kakšna klima,......bazen,......

aga ima te dni kup "problemov"...... včeraj se je začela njena druga gonitev na tačkah je  ponovno dobila vnetje, pa še ta neznosna vročina,.........
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2372 : torek, 27.06.2006 : 18:44:25 »

Garfield: spet vnetje? Ajej. No ja, mi ga redno fašemo na cca 2-3 tedne. Sploh ne vem več kaj naredit....  Cry Če boste dognali pred menoj....mi prosim sporočite.  sram

Belladiroma: uuuu....novi mali bernski kobacajčki! To bo luštno pri hiši a? Smiley Čimveč mirnih živcev in brezskrbno kotitev vam želim.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2373 : torek, 27.06.2006 : 18:50:22 »

Aja, Astor se hladi tako, da leži v hiši na mrzlih ploščicah ali pa kje zunaj v senčnem delu betona. Ko pade mrak je trava tudi že primerno ohlajena. Drugače pa se doma noče Astor nič namakati...če pa bi ga lahko vsak dan peljala do vode (potok, jezero...) bi ga - ziher bi se z navdušenjem ohladil.
Psa lahko hladiš tudi tako, da zmočiš brisačo z mrzlo vodo in ga nato s to brisačo pokriješ.


Lp,
m
Logiran
belladiroma
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #2374 : torek, 27.06.2006 : 19:56:09 »

Hvala, Jana, bom razmislila o maksiju, ki omogoča tudi oglaševanje legla, saj če sem prav obveščena je trenutno v Sloveniji na voljo 26 bernskih mladičkov - pa še naša Boni naj bi jih baje imela precej in še za njo je najavljeno eno leglo.

SCYTHE - hvala za pomirjujoči ton; danes je Bonika cel dan zasopla , ampak njena temperatura je še vedno 37,2.  Smo nameravali postaviti kotišče v klet, kjer je prijetno hladno, a kaj ko ta naš šment že od prvega dne noče v klet. Tako sva si zdaj uredile kar v dnevni sobi. Upam, da bo vse potekalo, kot piše v knjigah, saj je v našem kraju pravkar prevzel nočno dežurstvo veterinar, ki mu prav nič ne zaupam.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2375 : torek, 27.06.2006 : 20:14:12 »

Belladiroma: škoda, da vaša bejba noče v klet. V teh temperaturah bi bilo res prijetneje. No saj nekako tudi gre, če čez noč shladite prostor in ga čez dan zaprete ter zatemnite. Pri nas to delamo po celi hiši in Astor obožuje čez noč ohlajene ploščice na hodniku.  Wink
Sem gledala na klubski strani in videla, da je res kar nekaj legel letos... To bo veselo.  Grin Ravno danes sem razmišljala o zabavnih trenutkih, ko je bil Astor še majhen pobalin... In kako zanimivo bi bilo imeti še enega.  Roll Eyes Samo to so čisto tihe sanje in želje....  sram
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2376 : torek, 27.06.2006 : 20:30:30 »

Aja pa še to Belladiroma: upam, da imate fotoaparat tudi v pripravljenosti!  Cheesy Ker slikce malih bib so več kot zaželjene.  Roll Eyes
Čimbolj miren večer, in če se bo Boni lotila kotitve - upam, da bo vse šlo gladko kot po maslu!
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #2377 : torek, 27.06.2006 : 21:13:47 »

Tudi jaz vam želim čimbolj mirno kotitev in brez zapletov. Pa čimveč malih lluškanih trobarvnih kepic Cheesy Cheesy Že več kot leto je minilo, ko je bil Atos kepica, zdaj pa je velika zverina Cheesy Močno upam, da se nam v bližnji prihodnosti pridruži še en berni Smiley
Logiran
essy
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #2378 : sreda, 28.06.2006 : 06:38:42 »

Ali je že kaj bolj resnega v zvezi z novim bernijem? Močno upam, da se vam čimprej pridruži nov berni. Naše tri punce so vsak dan na Idrijci. Šajni in Cari plavata in sta navdušene nad osvežitvijo. Twini tudi spravimo v vodo, vendar ji je to muka. Če bo vse prav računaj na to, da se srečamo pri Idrijci 22.07. Joj, saj res, kako tebi odgovarja ta datum?  :-\Javi mi. Essy
Logiran
Štefko26
novinec
*
Sporočil: 49


WWW
« Odgovor #2379 : sreda, 28.06.2006 : 07:58:27 »

Belladiroma ,

Z greenam upava da bo vse ok, drziva pesti,

Pozdrav Bonie
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #2380 : sreda, 28.06.2006 : 08:20:08 »

Essy, datum nam odgovarja, tako da se vidimo Wink Upam, da bo Atos tudi zaplaval, zadnjič na srečanju je šel samo tako globoko, dokler je čutil tla pod nogami Roll Eyes

Glede novega bernija je pa tako, da moramo še mami malo prepričati, pa mislim, da bo kmalu popustila Smiley Saj tako se pa še ne mudi; da Atos vsaj še malo odraste, ker po obnašanju sodeč je kot tri mesečni kosmatinec Grin

Lp, Urša
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #2381 : sreda, 28.06.2006 : 09:59:09 »

Mi tudi uživamo v vodi.Danes sem Rino 2× spravila da je zaplavala  Cool Mal je sicer še strahu,ampak mislim,da bo prava plavalka,ko bomo prišli z morja Cheesy.Ta vikend gremo uživat na Krvavec,tako da se v nedeljo javiva polni vtisov in (upam da) z kakšno lepo fotografijo!


Belladiroma: upam,da bo kotitev potekala v najlepšem redu in brez zapletov!  Smiley

lp,
NIna
Logiran
belladiroma
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #2382 : sreda, 28.06.2006 : 18:55:20 »

Tako, do sedaj jih je šest tri mačke in trije mačoti. Z zadnjim fantom sem se pošteno namučila, saj Bonijino pritiskanje  ni prav nič močno - seveda, saj prej že dve noči ni spala in je čist utrujena. Učke ma čist rdeče, ampak jih ima pa fol rada - svoje kepice. Meni je najbolj všeč, kako se oglašajo - kot človeški dojenčki.
Ja no - zadnjega fanta sem z orokavičenimi rokami sama kar ene 10 minut vlekla ven in vmes klaicala veta, ki je rekel, naj kar zagrabim, kar dosežem in skupaj s popadkom povlečem. Ni kej - že dolgo vem, da sem zgrešila poklic.
Štefko in Green - čez tri tedne pa pridita kaj na sprehod na Rupo pogledat dojenčke.
Ne vem sicer, a je že konec , saj že dve uri ni popadkov. Vet je rekel, da če se psica umiri in najmanj 4 ure nima popadkov, bi znalo že biti končano.
A kdo od vas ve še za kakšen drug zanesljiv znak, da je kotitev končana?
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2383 : sreda, 28.06.2006 : 19:26:56 »

Belladiroma: ČESTITKE!!!  Cheesy

Žal pa ne vem nobenih koristnih nasvetov glede kotitve.  sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2384 : sreda, 28.06.2006 : 21:18:30 »

belladiroma, za nadaljevanje pogovorov o mladickih bo potreben paket maksi.
Ne gre samo za oglasevanje med oglasi na portalu, temvec tudi za pisanje o vzreji, leglih, mladicih... tukaj.
Vec v pravilih.

Najbrz ste medtem ze "dokoncali delo" in je slo vse po sreci.
Logiran

Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines