mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 22:11:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 248474 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #135 : četrtek, 03.06.2004 : 08:55:13 »

Poznam Heleno, ki ima Arturja in ji čestitam za uspeh!¨Arturjev bratec Astor pa je bil najina konkurenca na cacibu v Ljubljani in cacu v Grosuplju!
Orsina, kakšne rezultate so dosegli tvoji kužoti?
Logiran
BlueOctober
Klara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #136 : četrtek, 03.06.2004 : 09:07:41 »

Tudi meni kot tekmovalcu je bila razstava v Hrušici zelo všeč,predvsem zaradi tako lepih uspehov mojih mladičev  Cheesy Smiley Cheesy  in ostalih bernskih planšarjev.Čestitke vsem !



Hvala Orsina za čestitke, in še enkrat iskrene čestitke za tako lepe razstavne uspehe tvojih mladičev.
Čestitke tudi Conteju!

LP,

BlueOctober
Logiran
ORSINA
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #137 : četrtek, 03.06.2004 : 10:53:17 »

Pozdravljeni!

BlueOctober hvala za čestitke in upam da se vidimo v Portorožu. Cheesy

Oks, razstave v Hrušici sta se udeležila moja mladička ( pes in psička) ,oba sta bila ocenjena zelo perspektivno.Amboss je bil tretji najlepši mladič razstave,v paru s sestrico Arletto pa sta ravnotako osvojila tretje mesto . Cheesy Cool Cheesy

Lep pozdrav!
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #138 : četrtek, 03.06.2004 : 11:20:46 »

Orsina!
Čestitke, le tako naprej!
Logiran
ORSINA
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #139 : četrtek, 03.06.2004 : 11:27:13 »

Hvala Oks  Smiley
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #140 : četrtek, 03.06.2004 : 11:50:03 »

Orsina saj ne vem če je tekmovala, le tako pogovarjali smo se pa sem bila toliko smotka Undecided, da nisem niti vprašala od kod je ne vem niti njenega imena, le pasjega Grin.

No pa saj ni tako važno:)

Orsina saj mi smo se pa tudi že srečali, v trgovini če se spominjaš.
Za našo bernko sva kupovala hrano.
Logiran
ORSINA
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #141 : četrtek, 03.06.2004 : 12:20:15 »

Manetka, Astor res ni tekmoval na razstavi,so pa prišli samo pogledati kako se bo odrezal Astorjev bratec Artur.Če te  še zanima kdo ima Astorja  lahko vprašam Heleno. Wink
Aja , pa oglasi se še kaj s svojo psičko v trgovini. Smiley

Pa Pa
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #142 : četrtek, 03.06.2004 : 12:32:57 »

Astor ni tekmoval...lastnica pa je Dolores Mikuž! So bili pa na prejšnjih razstavah zelo navdušeni in mislim, da bodo kmalu spet razstavljali! Niti ne vem kako to, da zdaj niso!
Logiran
BlueOctober
Klara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #143 : četrtek, 03.06.2004 : 13:20:53 »

Oj Orsina,

Zagotovo se vidimo v Portorožu 19.junija Grin, saj bo bernce ocenjevala zelo priznana poznavalka pasme ga. Lisbeth Mach (CH).

LP,

BlueOctober
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #144 : četrtek, 03.06.2004 : 13:28:25 »

No saj si bom še kdaj ogledala kakšno razstavo, se bomo mogoče spet srečali Wink.

Orsina prideva, ko bo spet kaj zmanjkalo ali pa kdaj spotoma, saj se kar veliko potikamo tam okrog vas Cheesy.

Škoda, ker se nismo srečali na Hrušici, smo bili skupaj s kosmatinko Tongue.
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #145 : četrtek, 03.06.2004 : 15:11:33 »

 Tongue
Logiran
artur
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #146 : četrtek, 03.06.2004 : 17:12:43 »

ORSINA, OKS....

hvala za čestitke za osvojen uspeh na razstavi....z nekaterimi pa se itak vidimo v Portorožu...

lep sončen Wink pozdrav iz primorske
Logiran
dalija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #147 : sobota, 05.06.2004 : 23:46:08 »

Vem da sem hudo pozna, in po eni strani upam da ste nasli dom za vaso kepico veselja, vendar ... nisem pravi lastnik, ce pa se bernski pes vedno isce lastnika potem pa poznam ljudi ki iscejo ravmo taksnega psa .. nas Smiley Z vso svojo ljubeznijo ki jo imamo bi skrbeli za njega saj smo doma imeli ze dva psa katera smo resili (psicko so zavrgli iz avta malo stran babicine hise , in smo jo potem vzeli domov (zal je nesrecno koncala dobro leto nazaj, ker je tekla za prijateljom iz vasi in jo je neprevidni voznik zbil, zdaj pa imamo pro babici psa iz ljubljane, prav tako nekoc zavrzenega)... vendar pa za nas dom iscemo bernca in ce res mala kepica nima lastnika se, prosim odgovorite!

hvala

Dalija
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #148 : nedelja, 06.06.2004 : 18:45:57 »

Orsina živjo!

Imamo 8 mesecev staro bernko Basho. Zelo radi bi šli z njo na kakšno razstavo, pa me zanima če nam lahko kaj pomagaš glede obnašanja na razstavi, hoje...., kaj naj naredimo, da nam Basha ne bo ''prevalov'' delala na razstavi  Roll Eyes itd.

Lep dan vsem želiva

Mateja in Aleš  Wink!
Logiran
ORSINA
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #149 : ponedeljek, 07.06.2004 : 00:38:39 »

Živijo AlesKo!

Najbolje bi bilo,če bi si najprej  samo ogledal kakšno razstavo, da bi lahko videl kako vse skupaj poteka v živo. Drugače gre pa takole- tvoja psička s svojimi osmimi meseci sodi v razred najmlajših,kjer se psi in psičke ocenjujejo kot neperspektivni,perspektivni in zelo perspektivni.Po njenem dopolnjenem devetem mesecu bo vse do osemnajstega meseca v razredu mladih ,kjer pa se že poteguje za naslov prvaka mladih te razstave,te pasme. V ringu mora pokazati zobovje,stati v razstavni pozi in odteči "v kasu" krog v nasprotni smeri urinega kazalca in jasno na tvoji levi strani  ter diagonalni tek v ringu ( od sodnika naravnost v kot ringa in nazaj).Vse to se večina psov,ki sodelujejo na razstavah uči že od mladiča naprej,vendar nikoli ni prepozno,le več vztrajnosti je potrebno.Pes je na razstavi lahko tudi diskvalificiran..npr.,če ne pokaže zobovja,če renči na sodnika ali če je agresiven do drugih psov.
Po mojih izkušnjah so psi,ki delajo " prevale" v ringu alirazvajeni,trmasti,izkoriščajo lastnike ali pa enostavno ne ubogajo."Prevali" so v ringu zelo nezaželjeni in sodniki niso ravno ,recimo temu,navdušeni nad takimi psi, kot tudi niso navdušeni nad ne skopanimi in ne počesanimi psi.Z vsem tem  razstavljalec pokaže svoj odnos do psa in seveda sodnika. Smiley
Poskušaj jo naučiti z nagrajevanjem( po en briketek) a samo če naredi tako kot ti zahtevaš.Ne popusti in vztrajaj, Wink saj veš kako pravijo-vztrajnost je lepa čednost pa še obrestuje se ti-tudi izven ringa. Pa veliko sreče!  Cheesy

Pa Pa
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines