mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 13:36:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 109910 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #750 : ponedeljek, 12.09.2005 : 20:17:08 »

glede teh hrenovk mi potem ni jasno, zakaj smo jih dobili pred vsakim državnim ali področnim tekmovanjem (tisti, ki jih ne maramo, se jih seveda nismo niti dotaknili) na gostujočih šolah Grin Huh
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #751 : ponedeljek, 12.09.2005 : 20:20:33 »

Saj pol je tudi vprasanje zakaj nam jih devajo za malico v soli. Vrjetno je enako kot devajo cokolado, ceprav vejo, da skodi zobem(vseeno jim je).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #752 : ponedeljek, 12.09.2005 : 20:32:56 »

Vi ste dobivali čokolado za malico?? Huh  Katera šola pa je to? Wink (ne odgovori na drugo vpr.)
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #753 : ponedeljek, 12.09.2005 : 20:54:25 »

Tu pa tam, za praznike pa vedno. A ni tak na vsaki soli?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #754 : ponedeljek, 12.09.2005 : 21:06:26 »

Tu pa tam, za praznike pa vedno. A ni tak na vsaki soli?

na srednjih ne. Ampak saj to bos ze sam videl, ko bos prisel v tista leta Tongue
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #755 : ponedeljek, 12.09.2005 : 21:18:29 »

mi dobimo čokolado samo ob "posebnih" priložnostih....
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #756 : ponedeljek, 12.09.2005 : 21:22:20 »

Možgane delno "poganja" glukoza, "naoljiš" jih pa najbolje ravno z oreški (vse kar si že sama naštela).
Tu so še žitarice (razni kosmiči), žitne ploščice, stročnice in kot je rekel DDB, vitamini..sadje (grozdje-rozine recimo) in zelenjava..sveža.
Za starajoče možgane pa predvsem vitamina C in E ter betakaroten.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #757 : ponedeljek, 12.09.2005 : 21:29:46 »

na srednjih ne. Ampak saj to bos ze sam videl, ko bos prisel v tista leta Tongue

hehe tudi pri meni je ze dolgo od OŠ in vem, da na srednji nismo imeli tako.
Danes sma bila prvic v mali soli in me zanima, ce je normalno, da se poleg uci z potegi?
Pa se nekaj, zakaj bi se mogel psu dreti ukaze, ce pa dobro slisi tudi, ce govorim normalno?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #758 : ponedeljek, 12.09.2005 : 22:33:32 »

Pa se nekaj, zakaj bi se mogel psu dreti ukaze, ce pa dobro slisi tudi, ce govorim normalno?
Če vas takole učijo v pasji šoli, bi bilo mogoče boljše da začneš razmišljati o kaki drugi..

Obstaja pa podforum, namenjen vzgoji Smiley Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #759 : torek, 13.09.2005 : 15:17:14 »

Možgane delno "poganja" glukoza, "naoljiš" jih pa najbolje ravno z oreški (vse kar si že sama naštela).
Tu so še žitarice (razni kosmiči), žitne ploščice, stročnice in kot je rekel DDB, vitamini..sadje (grozdje-rozine recimo) in zelenjava..sveža.
Za starajoče možgane pa predvsem vitamina C in E ter betakaroten.

hvala za odgovor. torej meso tu nima nobene veze?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #760 : torek, 13.09.2005 : 15:28:30 »

Za pse ali ljudi Wink ? Saj se hecam...

omega 3 (ribe), vitamin B, posebej holin (arašidi, jajca, cvetača, pa tudi meso in jetra ipd.), sladkor (trenutna! stimulacija), ogljikovi hidrati.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #761 : torek, 13.09.2005 : 15:33:42 »

sicer mogoèe izven teme, ampak ker se je tema razvila predvsem v kulinariko in vas je tu toliko poznavalcev hrane in njenih sestavin, bom vprašanje postavila kar sem. torej mogoèe kdo ve, katera hrana pripomore k boljšemu pomnjenju, mišljenju, uèenju? za arašide, lešnike, orehe, tudi suho sadje sem že slišala, kaj pa ostalo? ima meso kakšno vezo s tem?
Pozabila citirat, na kaj odgovarjam. Pardon.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #762 : četrtek, 15.09.2005 : 12:26:38 »

Heh, bolj malo odgovorov glede GMO, a.

No, tudi jaz se izogibam tega, ce se le da, zato tudi redko oz. skoraj nikoli ne uzivam soje in sojinih izdelkov-se jim izogibam, ce se le da, ceprav je sojina omakica odlicna. Wink

Mozgane, kakor tudi vse ostalo, poganja energija, shranjena v ATP; ATP se dobi iz mascob, sladkorjev in proteinov preko dolocenih procesov v citoplazmi in v mitohondrijih. Zelo poenostavljeno povedano.
Mascobe, sladkorje in proteine praviloma zasledimo povsod (kar se hrane tice), razlike so v temu, koliko cesa je kje.

Baje je bilo ravno meso oz. vsejeda prehana tista, ki nam je omogocila razvoj nasih "sivih celic"; vegetarijanski predniki so sli "rakom zvizgat".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #763 : petek, 16.09.2005 : 10:42:49 »

No, tudi jaz se izogibam tega, ce se le da, zato tudi redko oz. skoraj nikoli ne uzivam soje in sojinih izdelkov-se jim izogibam, ce se le da, ceprav je sojina omakica odlicna. Wink
Jaz pa recimo da kar verjamem tistim izdelkom (konkretno sojino mleko npr.), na katerih piše da so "čisti". Se mi zdi, da si ne smejo in ne morejo privoščiti zavajanja. Soje v zrnju pa tako praktično ne jemo (2x letno mogoče v pasulju).



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #764 : petek, 16.09.2005 : 10:47:35 »

Jaz grem kar na ziher, pa se raje izognem, sojino mleko mi je pa sploh zanic. Fuj, ne morem dol spravit, pa ni veliko stvari, ki bi meni bile zanic, ampak sojino mleko je pa definitivno na seznamu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines