mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:59:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 109840 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #135 : petek, 10.12.2004 : 19:32:46 »

Ja, ko beres kaksne bistroumne o Naravi kot jo vidijo vegetarijanci, sta samo dve moznosti-ali vse skupaj vzames malo za salo malo za hec in se se sam pohecas ali se ti pa zelodec obrne od vseh idiotizmov, ki jim jih uspe nastepat na eno stran/post. Jaz raje izberem prvo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #136 : petek, 10.12.2004 : 19:49:00 »

Jana, ne spadam v tisto skupino, ki je pisala na prejšnjem forumu, tudi o očeh nisem napisala nič. To je hinavsko, namreč, če te oči gledajo, mesa ne poješ, če jih pa ni, je pa to le navaden zrezek, ki ga z užitkom pojem.

Predvsem pa pri meni ne gre za modo, saj sem vegetarijanka od 12. leta-takrat so se moje zdravstvene težave začele. Tudi v srednji šoli sem imela še vedno težave s tem.

Nan, s tabo pa se strinjam (tudi z Damayanti). Ljudje bi reševali le ljubke, kosmate živalce, za ostalo "golazen" pa jim je vseeno.
Mene so vzgajali tako, da moram imeti rada vsa živa bitja, tudi tista "manj lepa", medtam ko se moj fant strašno boji pajkov in "ostale golazni". Pri njih doma je treba vse to šobiti, jaz pa vse odnesem ven. Če ga bo pojedel kakšen ptič, bo imel vsaj kaj od tega, jaz bi imela le popacano steno.

Morate pa razumeti, da tudi če bi se moje zdravstvene težave končale, mesa najbrž ne bi več jedla, saj je po tolikih letih kar težko.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #137 : petek, 10.12.2004 : 19:59:05 »

Imam prijateljico, ki je zagrizena vegetarijanka kar se samega prepricanja tice. Sicer pa ne je nic mesa, je pa jajca in pije mleko itd.. Pa ji se na kraj pameti ne pade, da bi kogarkoli oznacila za neljubitelja zivali na podlagi vsejedega prehranjevanja. Nasprotno-o takih vegetarijancih ima tako mnenje kot jaz. In tudi na glas prizna, da si pac z vegetarijanstvo samo vest lajsa, dejansko pa ne resi nobene zivali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #138 : petek, 10.12.2004 : 20:07:12 »

Maja., sem samo citirala in komentirala, kar si napisala.
Oprosti, ce je izzvenelo kot napad nate. Vsekakor so zdravstveni razlogi zagotovo eden mocnih argumentov.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #139 : petek, 10.12.2004 : 20:13:09 »

Jaz imam namreč ,znanko, katera  tudi bere tale forum, in moram priznat, da sem mislila sprva , da se je ona podpisala  pod maco...... no potem se je izkazalo , da se ni.  Ampak njeno prepričanje.... to bi morali slišat.
Zanjo smo vsi  na tem forumu  mučitelji živali..... že to , da zagovarjamo rodovniške pse, in da smo jih kupili...... to je po njenem  totalno ne- moralno in neetično. Nega , česanje - nenaravno! Mučiteljstvo!
Vzgoja..... totalno mučenje!
Ona ne je mesa,    (Tisto kar zgleda meso)
Je pa ljubiteljica živali!

Vedno ima  toliko za povedat, zagovarja  vegetarjanstvo z vsemi kremplji.Zagrizena ljubiteljica  "živali".     Samo "jajc " pa očitno nima , da bi tule svoje mnenje izrazila....... pa sem 100% , da bere tole.


Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #140 : petek, 10.12.2004 : 20:42:00 »

Kaj si pa mislite o tistih vegetarijancih - Hare krišna?

Zvončki okrog gležnjev, proti mravljicam.... pa bele  miške po  žepih...
 Baje da jih živali čutijo in jim nič ne naredijo.
Jaz sem imela, že priliko takega  sogovornika dobiti.
(  sem imela pa smolo , da nisem nobenega sršena našla takrat v bližini.   Grin)

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #141 : petek, 10.12.2004 : 20:46:08 »

Meni so ful vsec njihove obleke, pa enkrat sem menda poskusila tudi njihovo hrano (al me je pa bratranec spet na kako finto vrgel-pri hrani to vedno pali Grin) in mi je bila zelo zelo vsec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #142 : petek, 10.12.2004 : 20:53:01 »

Tudi jaz se imam za ljubiteljico živali in to kljub temu da jem meso.Človek je že od nekdaj vsejed in mislim ,da ima tudi meso tako kot ostale vrste hrane določene sestavine ,ki jih ljudje potrebujemo za preživetje.
Mene osebno moti le mučenje živali-nehumani prevozi živine,testiranje živali, ...
Mislim da bi se morali na tem forumu bolj pogovarjati o tem kaj lahko navadni ljudje storimo proti mučenju živali.Kako bi lahko dosegli, da bi postali transporti živine bolj humani in da bi bila usmrtitev čim bolj hitra in neboleča.
Poleg tega sem pred časom brala v Novicah prispevek o testiranju živali za namene kozmetične industrije in od takrat naprej uporabljam samo še preparate in kozmetiko tistih znamk, ki menda ne izvajajo testov na živalih
(seznam sem našla na straneh društva proti mučenju živali).Sicer nočem biti preveč občutljiva, ampak to kar počnejo živalim v raznih laboratorijih je pa že preveč.
Poleg tega nikoli ne bi nosila krzna(čeprav so krzneni plašči zelo lepi).
Krzna ne zagovarjam zaradi tega,ker  morajo za en sam plašč ubiti več živali(ponavadi kakšne eksotične oz. ogrožene živali)-in te živali ubijejo samo zaradi mode (običajno mesa teh živali kolikor je meni znano ne jedo, običajno vzamejo samo kožo teh živali,trupla pa odvržejo).
Glede usnja je stvar nekoliko drugačna, npr. kravje usnje je samo stranski proizvod -meso prodajo v mesarije,kožo-usnje pa uporabijo za jakne ,itd.
Jaz osebno se vedno zgledujem po Indijancih- oni so ubijali samo toliko ,kolikor so potrebovali za preživetje. Ko so žival ubili,so jo v celoti porabili, ničesar niso zavrgli.
Mislim da ni nič narobe z tem ali ljudje jemo meso ali ne (človek je vedno jedel meso).Zavzemati bi se morali le proti odvečnemu pobijanju,predvsem pa proti MUČENJU ŽIVALI.
Lp
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #143 : petek, 10.12.2004 : 22:06:14 »

No, jaz pa samo nekaj prašam. Čisto nekaj neumesnega, kar sem danes brala Grin
No, v glavnem.. Brala sem (v knjigi o jogi), da ima človek že zobe različne od mesojedcev in da spada bolj v družino rastlinojedih primatov, in zato naj človek NE BI jedel zelenjave??? Em... sprašujem samo za mnenja. Sem pa to PREBRALA  Grin Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #144 : petek, 10.12.2004 : 22:13:16 »

Malo cudna logika-ce pravijo, da ima zobe razlicne od mesojedcev, pol naj bi jedel zelenjavo ne pa da je ne bi.
Sicer se mi pa zdijo cloveski zobje cisto vsejedi. Pa celjust tudi.
Mimogrede, a veste kam spada panda? Pa veste kaj je? Pa poglejte kaksne zobe ima? Grin Wink Da nas bolje vidi, da nas bolje slisi, da nas lazje pozre...rastlinca!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #145 : petek, 10.12.2004 : 22:18:05 »

Grin Grin
lool Grin
Ja imaš prav. Saj pravim da sem to prebrala v neki knjigi od joge Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #146 : petek, 10.12.2004 : 22:18:09 »

Podjetja, ki delajo poskuse na živalih:
P&G je najhujši; v letu 1991 so naredili eno vrsto testov na 300 živalih, pri čemer so že obstajali podatki in sicer od testov na prostovoljcih!!! Na leto porabijo za teste kar 50 000 živali! Sem sodijo izdelki kot so Clairol, Max Factor, Pantene, Old Spice, Oil of Olaz, Head&Shoulders, Sally Hansen, Ariel, Always, Pampers…
Ponds
Fenjal
Aquafresh
Vaseline
Colgate - se pa zelo trudijo za odpravo testiranja na živalih in uporabo alternativnih metod
Palmolive
Coty: Adidas, Davidoff, Joop!, Lancaster, Jil Sander
Johnson&Johnson: Penaten, Clean&Clear, Bebe, Carefree, Piz Buin…
L'oreal: Biotherm, Garnier, Armani, Helena Rubinstein, Lancome, Vichy
Coppertone
Dr. Scholl's
Unilever: Dove, Rexona, Axe, Impulse, Organics, Lux, Signal, Cerruti, Calvin Klein, Valentino, Cutex, Elizabeth
Arden, Rimmel, Timotei, Persil, Mentadent
Playtex: Banana Boat, Veet
Henkel&Schwarzkopf: Poly, Taft, Gliss Kur, Schauma, Fa, Aok, Diadermine, Vademecum, Fiorucci
Neznano (niti Peta nima natančnih podatkov): Nina Ricci, L'Occitane, Dior

Podjetja, ki NE testirajo na živalih: Alverde, Alterra, Almay, Amway, Avon (prvi, ki je skupaj z Revlonom že daljnega leta 1989 prenehal z vsemi poskusi na živalih!), Annemarie Borlind, Chanel, Clarins, Clinique, Collistar, Darphin, Decleor, Dermalogica, Dr. Hauschka, Estee Lauder, Fruit of the Earth, Guhl, Joico, Montagne Jeunesse, Matis, Maybelline, Murad, Neutrogena, Oriflame, Orlane, Revlon, Shiseido, St. Ives, Weleda, Wella, Yves Rocher, Beiersdorf: Juvena, Atrix, Nivea, Labello La Prairie, Eucerin, 8x4. Moratorij na testiranje na živalih: Braun, Gillette.

Imen (enih in drugih) je veliko več – tu so našteta le tista, ki se dobijo pri nas.


P.S.  se strinjam s choppy.
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #147 : sobota, 11.12.2004 : 00:00:12 »

OJLA!
pravkar sem prisla iz sluzbe pa ne vem ali sem na kulinaricnem forumu ali na pasjemu?Po mojem da ste malo zasli!

              Barbara&Lor
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #148 : sobota, 11.12.2004 : 00:08:20 »

Jaz mam Oriflame doma, fiju, mam cisto vest, saj zaradi tiste ene kremice, ki jo mam, ni umrla nobena zival. Grin Grin Grin Grin Grin Roll Eyes  Wink

Denn du bist was du isst
und ihr wisst was es ist

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #149 : sobota, 11.12.2004 : 00:12:35 »

eucerin-vazelin , pa revlonov  lak za nohte......... ostalo pa  Lips Sealed
Marsikej bi se našlo.    Razen Amwaya  ki kar pike dobim , da mi ga omenjajo.

Dva štejeta  a ne? Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines