mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:46:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 109834 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #120 : petek, 10.12.2004 : 08:54:04 »

Citat
A se vegetarijanke in veganke nic ne licijo in mazejo svojih telesc?

Jana,

pa res nič ne razumeš.  Huh Tiste damice uporabljajo samo ličila tistih proizvajalcev, ki svojih proizvodov ne testirajo na živalih.  Cheesy To, da so pa nekatere sestavine živalskega izvora, pa je žal treba vzeti v zakup, mar ne. Ja, kam bi pa prišli brez njihove lepote? Nepopravljiva škoda!  Grin
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #121 : petek, 10.12.2004 : 12:07:20 »

Mislim, da tiste vegetarijanke in veganke, o katerih govorite razmišljajo nekako takole: vsega ne moremo spremeniti, niti se ne obremenjevati zaradi vsake prščice ali mikroba.
Najbrž bi rade le zmanjšale muke živali, ki gredo v zakol. Če bo povpraševanje manjše, bo tudi ponudba manjša in manj živine bo šlo v zakol.

Sicer pa če tako pogledam je pa to tudi na nek način licemerstvo, kot pri Greenpeace-ovcih, ki se vozijo z avtomobili.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #122 : petek, 10.12.2004 : 12:36:15 »

Citat
Sicer pa če tako pogledam je pa to tudi na nek način licemerstvo, kot pri Greenpeace-ovcih, ki se vozijo z avtomobili.

... ali pa podobno, kot je bil nedavni pop-rock koncert v Kranju z naslovom Proti drogam, pa so na njem veselo kadili travo... Grin
Se pa strinjam, da bi lahko živali ubijali na bolj human način (čeprav nobeno ubijanje ni humano), da ne bi prestajale takšnih muk, kot jih morajo. Sad
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #123 : petek, 10.12.2004 : 13:02:45 »

S kremcami je pa tako, da na enega pudeljcka nanesejo micken rdecila za licka in sminko in gruntajo, ce mu pase. Poskus na zivali najprej ane. Wink
maš danes že boljše varjante. Majo cele plahte človeške kože vzgojene, živali se za kaj drugega ponucajo.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #124 : petek, 10.12.2004 : 13:55:59 »

Citat
S kremcami je pa tako, da na enega pudeljcka nanesejo micken rdecila za licka in sminko in gruntajo, ce mu pase. Poskus na zivali najprej ane.

Če bi jih samo šminkali in pudrali bi še šlo, tako pa...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #125 : petek, 10.12.2004 : 14:56:55 »

Ampak kaj ni zanimivo-prehranjevanje z mesom-smrt zivali zaradi same prehrane je nekaj najbolj naravnega na svetu, medtem ko se nisem srecala opice, ki bi najprej testirala stvar na eni zivalici, pa potem nanesla nase. Ker pa seveda ne mores na parti, ne da bi imela 1kg fasade gor (rajs ne upam pomislit kaksna je, ko vse dol pade Grin), je to seveda sprejemljivo. Tako kot je trenutno IN, da si vegetarijanec. Potem pa sledijo kaki citati Bryana Adamsa, Einsteina, Dalaj Lame (preberite njegovo avtobiografijo, zelo zanimivo hehe, je bil pravi mali lumpek!).
Da ne zacnemo z zdravstvom...ampak seveda, ko je potrebno riskirati svojo rit in ne odhitet v lekarno po arcnije, takrat se pa "zascita in ljubiteljstvo zivali" nehata. Roll Eyes Glavno, da ni mesa na krozniku, pa je svet lep.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #126 : petek, 10.12.2004 : 15:10:49 »

pismu a tko gre to, s pudlji se gredo te igrce...
ko sem prvega psa kupoval, mi je na vseh "zrcalce-na-steni-povej-keri-pes-je-zame-pravi-na-zemlji-tej" iskalnikih, izvrglo kot rezultat: pudlja. Pa je bila žena proti in smo potem kupili še bolj grdega cucka Lips Sealed
Če bi je ne poslušal, bi danes ne imel težav s tem na kom naj ona testira svoje doma proizvedene žajfe. Tako sem pa jaz tisti zajc. Al' miš al nekej takega.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #127 : petek, 10.12.2004 : 15:12:22 »

Tako sem pa jaz tisti zajc. Al' miš al nekej takega.

Pudelj (s tisto specialno frizuro)!  Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #128 : petek, 10.12.2004 : 18:17:07 »

Poglej Nan, mislim da ne gre za meso kot tako, ampak za način, na katerega ga dobimo.
Ok, če bi se živli prosto pasle, kot so se nekoč, danes pa so z verigami privezane v hlevih, preden pa gredo v zakol, jih še nevemkoliko ur prevažajo v prenatrpanem tovornjaku brez vode... Baje pa da v klavnici tisti čas, ko čakajo točno vedo, da bodo umrle, saj malodane gledajo njihove predhodnike umirati.
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #129 : petek, 10.12.2004 : 18:55:35 »

ojla!
tole temo berem ze od zacetka, pa se mi je zdelo nekak nepomembno se javiti in moram priznati, da me je prav presenetilo, kako ste/smo se pustili zapeljati muci-maci in njenim (po mojem mnenju) popolnoma zgresenim pogledom.
no, da ne bo pomote, sama sicer ne jem veliko mesa. jem sicer ribe, pa mogoce dam 2X na leto v usta kak grizljaj belega mesa... ampak zato definitivno v sebi ne vidim nic vec ljubitelja zivali kot v tudi-mesojedih forumovcih. in tudi mi ni na pamet padlo kdajkoli kogarkoli prepricevati naj ne je mesa. sama sem meso v svoji prehrani pac zmanjsala sprva zaradi t.i. neljubega incidenta, ki ga tule ne bi opisovala, ker se mi po cca. 6-ih letih se vedno zelodec okrog obrne, ko se spomnim..., potem, pa mi nekako ni meso vec zbujalo kakega posebnega apetita.
nikakor si ne delam kakih utvar, da bo zaradi mojega nacina prehranjevanja umrla kaka zival manj...
pa tudi nimam ravno obcutka da bi mi cesa primanjkovalo...
no, zdi se mi pa kljub vsemu malo neposteno se zdaj delat norca iz vegetarijancov, kot ste nekateri zaceli.
vsak naj pac je kar mu pase, misli kakor hoce, svoje poglede izraza NE PA vsiljuje drugim!
no, pa lep vecer vsem!
kaja
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #130 : petek, 10.12.2004 : 19:04:11 »

Kako slišno se sliši:
Mesojedi forumovci Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #131 : petek, 10.12.2004 : 19:13:12 »

Poglej Nan, mislim da ne gre za meso kot tako, ampak za način, na katerega ga dobimo.
Ok, če bi se živli prosto pasle, kot so se nekoč, danes pa so z verigami privezane v hlevih, preden pa gredo v zakol, jih še nevemkoliko ur prevažajo v prenatrpanem tovornjaku brez vode... Baje pa da v klavnici tisti čas, ko čakajo točno vedo, da bodo umrle, saj malodane gledajo njihove predhodnike umirati.

Tisti, ki se vam zdi reja, prevoz in zakol zivine sporen in zaradi tega ne jeste mesa (drugace bi ga pa), se stvari lotevate povsem na napacnem koncu. Tisti, ki naj bi stvari spremenili, sploh ne vedo za vase "odklanjanje mesa". Pojma nimajo, kaksni razloge za (pol)vegetarijanstvo imate. Pa ce smo odkriti, tudi krave ne vedo, da jih ne boste prav vi pojedli.

Ce hocete kaj spremeniti, je odklanjanje mesa iz navedenih razlogov cista oslarija in meni osebno disi po zelji za popularnostjo in korakanjem z modo (vsi vemo, da je vegetarjanstvo trenutno precej fancy). Ena od pravilnejsih poti do tega, da boste raje pojedli zrezek, ker se bodo oci njegovega lastnika pasle na domacem travniku in pred zakolom pomolile zadnji ocenas, so obiski na mejnih prehodih in pocivaliscih ter v klavnicah, demonstracije, resevanje krav pred rablji, pisanje peticij, "napad" na parlament in parlamentarce, promocija problematike v medijih, pisanje na EU komisije, povezovanje z drugimi svetovnimi organizacijami s tega podrocja, skupne akcije... in cez kaksnih 10, 20, 30 let morebiten premik.

Maja., si ze kdaj bila na katerem od mejnih prehodov in dala zivalim vode, se ruvala s klavci, poucila kmeta, kaj je za krave bolje, napisala kaksen clanek o tej problematiki, opozarjala vsepovsod in vsakogar na pogoje, v katerih zivijo in umrejo klavne zivali...?

Ob takih izjavah mi je vedno bolj jasno, zakaj sploh ne verjamem v iskrenost tistih, ki se oklicujejo za nemesojedce, vegetarjance, vegance... iz razloga "gledajocih oci". Pa saj teh krav, ki jih prevazajo okrog in koljejo, ne gledas v oci. Se nisem dozivela, da bi imeli v mesnici kos govedine, pa eno kravje oko zraven.

Tudi temu jaz pravim licemerstvo.
Najudobneje je povedati nekaj pametnih iz domacega naslanjaca in biti ob tem "in".
In zakaj sem nekako ze apriori proti vegetarijancem (beri: v nasprotnem taboru)? Ker mi do sedaj se nobeden ni postregel s kakrsnimkoli tehtnim argumentom (razen zdravstvenih), zakaj se je vredno odpovedati mesu. Tiste "oci" niso argument. Tudi nacin klanja ne. Zelo veliko nemesojedcev pa je pripravljeno skociti iz koze, ko prepricujejo mesojedce naj prenehajo jesti meso. Prevsiljivo in za lase privleceno.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #132 : petek, 10.12.2004 : 19:20:39 »

Citat
Poglej Nan, mislim da ne gre za meso kot tako, ampak za način, na katerega ga dobimo.
Ok, če bi se živli prosto pasle, kot so se nekoč, danes pa so z verigami privezane v hlevih, preden pa gredo v zakol, jih še nevemkoliko ur prevažajo v prenatrpanem tovornjaku brez vode... Baje pa da v klavnici tisti čas, ko čakajo točno vedo, da bodo umrle, saj malodane gledajo njihove predhodnike umirati.

Mogoce pri tebi ne gre za to, ampak si zal v manjsini glede na vegetarijance, ki jih poslusam/berem.

Se en copy paste.

Koliko ljudi nima blage veze o biologiji, ekologiji, etologiji, evoluciji, itd. in se gre zagovornike nevemcesaze. Bullshit! Zagovorniki lastne vesti pa cisto nic drugega, za to gre. Ja, pa tisti vecni "jaz sem boljsi kot ti", ki bo pogubil ta svet. Samo poglejte npr. koliko ljudi se bori za ohranitev zivalske vrste na drugem koncu sveta, ko pa je potrebno nekaj storiti za ohranitev vrste, ki je skoraj dobesedno na domacem dvoriscu, se pa potuhnejo oz. recejo, da se to njih pac ne tice. Koliko ljudi nosi domov paglavce, ker so tako zelo lustni, pa jim potem vsi pocrkajo. Koliko teh ljudi se zaveda, da so dvozivke pri nas ogrozene? Ja, ogrozene, tako kot simpaticni orangutani in gorske gorile! Enako je s kacami. Fuj, kamen na glavo, crkni hudic,... Dejmo odstrelit vse medvede, ker kradejo moko in spijejo ves pir v kleti. Pa volk je pozrl Rdeco Kapico, gremo iztrebit se te zverine. Risi grdo gledajo, tudi te sicnimo. Pa dajmo imet eno lustno opico doma, ker so tako simpaticne, simpanzka, ali pa gorilo, tako mickeno. Pa slonjo nogo kot okras, slonovino okrog vratu, levjo glavo na steni in torbico iz kace ali krokodila. Da bomo fensi.

Resitev ni v vegetarijanstvu, ljudem je potrebno ponuditi normalno alternativo-meso zivali, ki pac niso bile vzrejene v nemogocih razmerah in zaklane na nemogoce nacine. Ja, jaz imam tak vir mesa (zajci in piscanci, tudi kak puran se najde, drugo meso itak jem bolj poredko, pa tudi tu se kaj najde), kupujem pa tudi v trgovini, kakor kdaj.
Enako z zelenjavo (ceprav malce tezje-kako je lahko neka stvar "bio" in "eko", ce pa sosed 10m stran gnoji in sprica z vsem mogocim?), gojenje doma, eko kmetije itd.. Ampak do tega je se dalec oz. verjetno do tega sploh nikoli ne bo prislo. Zakaj? Hja, biznis je pac biznis, denar je sveta vladar, pravijo. In se kako prav imajo. Aja, pa se prevec nas je.

Sveta ne bo unicila samo cloveska brezbriznost, nope, unicilo ga bo popolno neznanje in neupostevanje naravnih zakonitosti oz. ga to ze unicuje.

Koliko vegetarijancev je jajca in pije mleko? Prakticno vsi, ki jih jaz poznam. Ocitno jih trpljenje teh zivali ne zanima (glede na to, da jedo jajca in pijejo mleko  ). Ja, tudi glede tega imamo nekateri opcijo-domaca jajca in domace mleko.
Resitev-enaka kot pri mesu in zelenjavi-ponuditi je treba alternativo v obliki jajc in mleka zivali, ki zivijo dostojno zivljenje. Ampak spet-lazje reci kot storiti, kajti vedno je tu $$$. Koliko ljudi bi kupilo drazja jajca takih netrpecih zivali? Ali bi sla vecina na cenejso varianto? Mislim da ni potrebno dvakrat pomisliti, kajne. Resitev-spremeniti miselnost ljudi, da denar ni vse. Hehehehe, v dobi materializma, huda naloga, ki se je loteva zelooo malo ljudi.

Se nekaj. Prehranjevanje tudi z mesom oz. vsejedstvo ni nic slabega, ni nenaravno, ni neeticno in nemoralno (v nasem smislu), temvec popolnoma naravno, ni nekaj, kar bi moralo komurkoli vzbujati slabo vest, ni nekaj, cesar bi se morali sramovati in ni nekaj, na kar bi drugi lahko kazali s prstom. Enako velja za vegetarijanstvo, edino tisti "naravni" del bi spustila. Zal pa se dogaja ravno to. Zakaj? Hehe, ego, ego in se enkrat ego.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #133 : petek, 10.12.2004 : 19:20:41 »

Ker sva z RANO pisali istocasno, dodajam k zadnjemu odstavku prejsnjega sporocila:
In zakaj sem nekako ze apriori proti vegetarijancem (beri: v nasprotnem taboru)? Ker mi do sedaj se nobeden ni postregel s kakrsnimkoli tehtnim argumentom (razen zdravstvenih), zakaj se je vredno odpovedati mesu. Tiste "oci" niso argument. Tudi nacin klanja ne. Zelo veliko nemesojedcev pa je pripravljeno skociti iz koze, ko prepricujejo mesojedce naj prenehajo jesti meso. Prevsiljivo in za lase privleceno.

Izvzeta je RANA in nekaj njej podobnih Smiley.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #134 : petek, 10.12.2004 : 19:27:24 »

Ne gre se za to, da se delamo norca iz vegetarijancev.

Samo  vegetarjanci so ponavadi tisti  kateri  vse povpreko zmerjajo z morilci živali.
Za njih so živali  samo  , krave ,prašiči, psi ,mački , konji.........
Malo večji je ta pomen -živali....  živali so tudi muhe , bolhe, klopi, mravlje ščurki( pa da ne bom  dlakocepska) tudi miši ,podgane, pajki.......

Zato mene pogrebe ko začnejo z morilci.
Jaz , da bi imela možnost bi jih postrojila v vrsto  in tisti , ki še v življenju ni ubil nobene "živali " naj stopi naprej.  

Jaz se imam za ljubitelja živali samo imam omejen tale pojem živali.....  enostavno  določene vrste živali poimenujem golazen, te pa  pobijam!  Ja priznam, da sem morilka. Roll Eyes

Ker res tisti "ljubitelj živali"  bi po tej logiki  moral že na sebi imeti živali( Uši in picajzle) in živeti,  kjer bi bila vsa mogoča golazen , ščurki, pajki, podgane...

Samo pri teh zagovornikih živali se pa že pri  ribah neha.
Zato   pa potem mi tule izpademo, kot , da se norčujemo iz njih.




Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines