mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 21:42:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 274051 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #480 : petek, 30.11.2012 : 18:26:37 »

Vse je v glavi. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #481 : petek, 30.11.2012 : 19:17:50 »

Iska, gluten ni težava Wink, tako da NE gledat brezglutenske hrane, ker ni potrebe objem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #482 : petek, 30.11.2012 : 20:32:00 »

Vse je v glavi. Smiley
... ja, in v doslednem branju original deklaracij, če prideš do njih (vemo, kako površni so včasih prevodi) oziroma v čimmanjši uporabi hrane, ki je že pripravljena.
Jaz sem sicer prej v hecu napisala "pač ne bo kebaba in napolitank", ampak za otroka, ki je vezan tudi na šolsko prehrano zna biti to precej zapleteno oziroma od res natančnega upoštevanja navodil. Da ne govorimo o obiskih pri sorodnikih etc., ki včasih težko verjamejo, da je tudi "samo malček v pšenični mokci povaljan paniran pišcanec" za alergika čisto preveč.
Tudi meni se zdi, da bi "kar umrla" brez navadne pašte in kruha, pa vem, da se da marsikaj čisto kul nadomestit ... samo en najstnik pa malo težje cel čas kalkulira, kje je kaj pšenice in kje ne - poleg vseh ostalih stvari, ki te mulčke cele dneve okupirajo.

Mačja, povej Omladinki, da tule ena sitna mati misli nanjo in ji želi vse dobro, pa da bi dohtarji, kocka in še kdo uspešno zrihtali, da bo življenje lažje  Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #483 : petek, 30.11.2012 : 20:37:45 »

Aja, pa brez pšenice se da krasno živet, če pa rabiš recept za hiter in dober pirin kruh, povej!

o ja, lepo prosim, zbiram različne variante. Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #484 : petek, 30.11.2012 : 20:44:44 »

Odlična pirina pašta se dobi v Hoferju, DMu, tudi Mlinotest jo dela (ampak jo v tamalih sosedovih trgovinah blizu mene ni). Kruh se tudi že dobi pri sosedu, spečt ga res ni nek kunšt (če meni rata, ki sem res leva za kvašeno testo, pol pa ni debate). Menza je res hudič, ampak tudi to se da rešit z nošenjem doma pripravljenega sendviča v šolo. Največji problem so sladkarije - povsod prisotni keksi, tortice in podobno so zelo mamljivi. Ampak tvoja punca ima močen motiv, to ji povej.

Jaz že vrsto let prav vse delam s pirino moko, edino testenin še nisem probaa delat, pa pri kakšnih piškotih zna bit problem za razvaljat testo, ker je bolj pocasto. Ostalo sem pa res vse zamenjala, pšenične moke sploh nimam doma. Pa se mi res še nihče ni pritožil, da so okusi čudni. Pri meni je tudi tako, da zdaj lahko občasno pojem kaj pšeničnega brez posledic. Je pa res, da sem dvakrat naredila test s popolnim prehodom nazaj na "normalno" hrano in obakrat mi je bilo fejst žal.

Edit: daj se mi oglasi na mail in ti pošljem!
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #485 : petek, 30.11.2012 : 20:53:51 »

Pri nas pravzaprav ni neke patnje po junk foodu, ker ima starejša sladkorno, obvlada vse te zdrave variante in mlajša ji sledi.
Danes smo jedli (no tamala še ne, ker je še nekje v Avstriji), pirine testenine s paradižnikovo omako in so bile čisto ok. Testenine ko testenine. Ampak so tudi odlične za sladkor. Dve uri po obroku ima skoraj idealno vrednost cukra v krvi in je totalno navdušena.

Ta, ki pa ne sme pšenice, je pa izredno samosvoja in je sploh ne gane, če vsi delajo nekaj, ona pa ne. Ni vodljiva ovčka in ji to precej olajša take zadeve. Eni pravijo, da je precej mamina  
Je kar zasliševala teto Kocko, kaj pa je to, zakaj pa je to???

Saj če odvzamemo pšenico, nam ostane dosti drugega za jest in ni tako zelo hudo. Obstaja krompir, riž, koruza, zelenjava, solata...
Palačinke iz riževe moke bom takoj probala in z javorjevim sirupom je to lahko njam njam  Wink

O hrani v šoli pa sploh ne bi začela... to je obup, ampak smo že navajeni in bomo shandlali  Cool.
Pri sorodnikih pa tudi ni problem, itak vejo, da sem zaj*****a in niti ne probajo več vsiljevat.

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #486 : petek, 30.11.2012 : 20:59:32 »

Palačinke komot s pirino delaš. Jaz jih včasih naredim z integralno, in so čisto fajn.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #487 : petek, 30.11.2012 : 21:16:37 »

A ni integralna pšenična polnozrnata?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #488 : petek, 30.11.2012 : 21:24:00 »

Tamala je faca Afro objem, res, vse jo je zanimalo, sem bila zelo pozitivno presenečena Cheesy
Pa še nekaj, saj to je začasno Wink Čez nekaj časa bo spet lahko jedla po starem. Integralna se dobi tudi pirina moka - imaš na izbiro belo, ali polnozrnato  Smiley
Jaz se pomoje včeraj čisto po pomoti naredila piškote iz pirine moke in mi do danes ni bilo jasno, zakaj so tako ˝čudni˝. Šele kasneje mi je potegnilo, da sem moko stresala iz ˝napačne˝ posode, ampak pazi zdaj - tamau je reku da so dobri in jih je pobasal cel kup Cool Azn
Kako lepo je včasih česa ne vedeti, ane in zdaj smo pač pogruntali, da so čokoladni piškoti iz pirine moke pač kul Grin
Jutri pride nova peka nečokoladnih in bodo spet iz pirine, pa da vidimo, kakšni bodo pevka
Torej, kar pogumno Smiley
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #489 : petek, 30.11.2012 : 21:37:01 »

Tudi njej je bilo všeč.  Cheesy  Ve že za pretoke energije in ve, da to deluje. Se je že rodila taka. Ko je bila micena, je znala točno pokazat, kdo ni kul in kdo je. Zato nisem pustila, da jo spremenijo v družbene dogme sprejemajočo osebo in če ni šlo drugače, sem izolirala negativne osebke.
Zdaj je že toliko zrela, da jo učim tudi malo diplomacije, da se sicer zaneseš na svoje občutke, ampak ne butneš pa kar takoj ven vsega, kar si misliš. Oziroma, ne rečeš takoj na glas.

Ja, saj vem, da je začasno, saj pira ni ovira, ko bo pa na te pirine piškotke še čokolada lahko sedla, smo pa zmagali  objem
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #490 : petek, 30.11.2012 : 21:44:05 »

Ja ja, to je filing, ki ga ne smemo potlačiti. Pri meni se tudi vse prevečkrat izkaže za resničnega, ko prav začutiš koga, da ni OK. Večkrat sem potem samo sebe oštevala, da imam ne vem kaj - predsodke, da sem negativna..., ampak prej ali slej se je ponavadi izkazalo, da sem imela že od začetka prav. Zdaj pa sem ubrala drugačno taktiko - pustim se presenetit in pustim, da me ljudje ˝prepričajo˝, da sem se zmotila Cool Wink
Kar tako naprej Afro
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #491 : petek, 30.11.2012 : 21:50:06 »

Tudi jaz delam palačinke iz pirine moke, katerim pa dodam sojino mleko in so njami Smiley....dosti boljše kot pa običajne. Pa mufine sem tudi že sprobala in sploh nisem razlike čutila.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #492 : petek, 30.11.2012 : 23:33:06 »

No, js osebno že kako leto doma pečem vse iz pirine moke. Ker mi je bolj dobra in bolj zdrava. Problem je, ker ne morem skoraj nič jesti zunaj. In potem vsak dan med 2h pavze, ki jo imamo na faksu, šibam domov si nekaj skuhat. Kar rata malo utrujajoče..  Undecided
Ampak se da, sej drugače sem bolj pozitivna.  Afro
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #493 : petek, 30.11.2012 : 23:39:11 »

Tamala je definitivno upravičena do šolske diete, če prinese zdravniško potrdilo - v vsaki šoli morajo imeti živilskega tehnologa.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #494 : sobota, 01.12.2012 : 00:30:22 »

Seveda je upravičena, ampak v praksi to zgleda tako, da otroku, ki je alergičen na jajca, dajo krof - ker pozaaaabijoooo .....
In še je teh variant, smo tak problem že imeli.
Vse kuharce zbereš na kup, pa cel učiteljski zbor, pa potem vsak posebej pri vsaki malici  vpraša: ja, zakaaaaaaj pa ti tega neee jeeeeeš??
In potem: ajaaaaa, sem pozabil/a.
Ok, to je tako na naši šoli, dopuščam možnost,  da je drugje pa res v skladu z navodili.

Tokrat tudi zdravniškega potrdila ne bo, ker ga bom dobila glih čez dva meseca.....
Saj mogoče se kritično bere tole, ampak s to šolo jaz res nimam dobrih izkušenj, vsaj kar se tiče zadev, ki ne spadajo pod strogo poučevanje.
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines