mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 25.06.2024 : 09:18:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 107018 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #180 : sreda, 07.03.2007 : 21:46:41 »

Jana! Ta stran nima nobenih podatkov! Kaj pa ali kdo ve kaj je z ribami??? in še akr me zanima ali psi smejo jesti krompir???
Lp Luxy
Upam, da kdo ve odgovor
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #181 : sreda, 07.03.2007 : 22:07:26 »

Tudi (ali predvsem) zato sem te napotila na temo, ki je o krompirju ze odprta, da tam sprasujes naprej, kako je s krompirjem v prehrani psa. Zato pa je odprta, da se v njej zberejo kaksne informacije in ne da se potem iscejo povsod okrog po forumu.
Logiran

luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #182 : četrtek, 08.03.2007 : 00:08:56 »

Ja, toda skoraj nihče niti ne ve za tisto temo. Tukaj bom našel več odgovorov in moja vprašanja tudi spadajo v to temo. Res ne bi želel pisati v forumu, kjer sta dva popolnoma nekoristna članka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #183 : četrtek, 08.03.2007 : 00:27:22 »

Daj, luxy911, o kaksnih clankih govoris? To je forum, kjer ni clankov.
Sicer pa so zato teme, da vanje pisemo in ce napises ti v temo vprasanje, je popolnoma vseeno, v katero temo. Nobena ni bolj ali manj obljudena, temvec uporabniki gledajo najbolj po tistih, kjer je kaj novega. Ravno tako se ve za temo o krompirju kot za tole, v kateri zdaj tako vztrajno smetimo. In krompir definitivno spada v temo o krompirju ce je ze odprta. Sem, v to temo, pa spada debata o doma pripravljeni hrani. Torej, vprasaj, kako skuhati krompir, da bo uziten za psa.

Pa da ne bos spet skocil v luft, da ti kdo kaj hoce. Tale forum je imel svoj red se preden si ga ti prvic obiskal.
Logiran

luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #184 : četrtek, 08.03.2007 : 14:42:39 »

Ja vem, da ga ima. Če te moti, da sem tukaj napisal svoje "sporočilo" ker to ni članek (to čisto nekaj drugega) pa ga ignoriraj. Če ne želiš odgovarjati nanj. Mogoče bo pa odgovoril kdo DRUG nanj.
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #185 : četrtek, 08.03.2007 : 14:44:18 »

In še nekaj Jana. Ali na vprašanje o ribah pa ne znaš odgovoriti? Nič nisi rekla o tem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #186 : četrtek, 08.03.2007 : 14:49:46 »

luxy911, bi se rad malo kregal in postavljal svoja pravila? Za tako pocetje si poisci drug koticek.
Ni moja naloga odgovarjati na vprasanja, ne tvoja in ne od kogarkoli drugega, je pa moja osnovna naloga tukaj skrbeti za red, ce je tebi prav ali pa ne.

Moji psi ne jedo ne rib in ne krompirja, torej? Bi zelel, da ti napisem neumnosti? Bos ze moral pocakati, da ti odgovori kdo z izkusnjami. Nic ni od danes na jutri.

V bodoce bodo tvoji komentarji, ki se ne bodo nanasali na tematiko v temi, kamor bos pisal, izbrisani.

Logiran

alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #187 : četrtek, 08.03.2007 : 14:58:03 »

Luxy ne rabiš biti predrzen.
Jana ima čisto prav, tudi mojo temo ali vprašanje je že prestavila kamor spada, če jaz prej nisem našla prave strani.

Krompirja pes ne  je!!! Ga ne prebavi.  Ribe pa moja obožuje, dam ji pa konzervico riomare v oljčnem olju enkrat na teden. Drugače pa poje tudi sardince pečene, surovih rib pa ne. Wink
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #188 : četrtek, 08.03.2007 : 15:05:07 »

No sedaj, ko je kdo odgovoril bi rad postavil še eno vprašanje in to kolikokrat na dan bi bilo dobro, da pes dobi kuhan obrok?
LP Luxy
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #189 : četrtek, 08.03.2007 : 15:36:09 »

Jaz kuhane hrane ponavadi ne dajem.
Če pa že, je to en obrok na dan in nič več. Ostalo so briketi.
Kuhano dobi samo ob sobotah in nedeljah, ko smo vsi doma in ostane od kosila zelenjava- koren, koleraba, brokoli, riž. In seveda, ko se kuha juha dobi za oglodat govejo kost iz juhe.
Makaronov ji ne dajem, ker se prehitro zredi in se bojim za kolke. Kot sem že napisala enkrat na teden dodam ribe. Potem ji dam tudi med brikete (malo jih odvzamem od porcije) lahki sir Rok.

Drugače pa vsak dan dobi jabolko ali dva, potem 3x na teden banano, pa malo pomaranče, nasploh ima rada vse sadje. Cheesy

Glede tega kolikokrat na dan kuhana hrana ,pa je verjetno odvisno od razmerja, kako pripraviš hrano, če vsebuje dovolj vsega kar pes rabi za razvoj.
Boš moral pa še malo nazaj po mejlih prebrati, kako mora biti sestavljen pasji obrok, če se ga pripravlja doma.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #190 : četrtek, 08.03.2007 : 15:39:52 »

kolikokrat na dan bi bilo dobro, da pes dobi kuhan obrok?

Ni nujno, da dobi kuhan obrok... Zakaj bi potreboval ravno kuhan obrok?  Huh Lahko dobi tudi konzervo, brikete ali pa malo mešano konzervo + brikete (kot moja)...zraven pa lahko dodaš še kaj kuhanega, npr. riž, makarone in podobno... Moja dobi obrok 2x na dan, lahko pa ga daš tudi samo enkrat (odvisno od psa)...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #191 : četrtek, 08.03.2007 : 15:52:53 »

luxy911, najprej en nasvet gospe, ki že ve kako v življenju tečejo stvari; lepa beseda lepo mesto najde!
O prehrani pa tako, moji psi so bili vsejedi. Nekateri so jedli krompir, brez težav, drugi pa so po njem bruhali. Seveda samo enkrat in nikoli več, saj ga niso več dobili. Ribe so imeli radi vsi po vrsti, najraje kakšno tunjino ki je poleg okusa še dobra za dlako. Nič hudega ni če pes je samo brikete in konzerve, sploh ni nujno, da dobiva vsak dan kuhano hrano. Pri meni je sedaj red tak; briketi trikrat na dan, če je kaj primernega za kosilo, dobi toliko manj briketov in ostanek od kosila. Poleg tega vsak dan je z menoj sadje, jabolka najraje, za banano bi pa itak ubijal Grin.
Torej; od psa je odvisno, ali prenese krompir ali ne, glede na njegovo revno vsebnost pomembnih snovi   v bistvu ni treba skrbeti če ga ne je. Ostalo boš moral pa kar sam ugotoviti, tudi psi imajo različne okuse, tako kot mi. Poskusiš in vidiš. Je pa prav, da prej povprašaš če si nesiguren ali je določena hrana sploh primerna za psa.
lp
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #192 : četrtek, 08.03.2007 : 18:14:07 »

Ja, samo ali ni dobro da pes dobi tudi nekaj toplega? In kakšne vrste zelenjavo naj mu dajem (katero smem, kaj bo hotel bom že videl)?
LP Luxy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #193 : četrtek, 08.03.2007 : 18:16:15 »

Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Logiran

luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #194 : četrtek, 08.03.2007 : 18:26:33 »

Ja to sem mislil
Lp Luxy
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines