mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 06:41:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 182952 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #225 : torek, 09.08.2005 : 16:19:04 »

psa se splaca imeti. prej sem pa napisal, da bi mogla drzava pomagat pri znizanju cen saj je bedarija, da si lahko bogatas kupi 4 doge(plemenjake) samo za varnost(jih ne boza, ne cese, hranijo jih delavci, nic ljubezni) medtem so pa malo revnejsi pravi ljubitelji psov, ki morajo kupiti mesancka, ker ne morejo zbrati tisti trenutek toliko denarja ceprav potem  zberejo za hrano, ceplenja itd. ce bi drzava prepovedla sluziti z prodajo psov bi imeli legla samo pravi ljubitelji.
Se žal ne morem strinjati s tem, da bi država prepovedala služiti s prodajo psov, ker žal ima država tudi od tega nekaj koristi (DDV je 20 % samo na mačke in pse pri veterinarski storitvi - mislim, da je za ostale male in velike živali 8,5%).
En revež si res ne more privoščiti doge - tudi ne vem, zakaj bi si jo - mogoče le iz  preproste želje, da bi jo imel - to razumem, zato pa si lahko privošči kaj manjšega- ni samo cena psa bistvena - doga poje na dan verjetno več, ko človek  in tudi to je strošek.
Pa še to - mislim, da je nekdo na forumu že naredil kalkulacijo stroškov za vzrejo mladičev in kolikor sama vem, nimam nikoli profita. Vse kar dobim za  pse, gre nazaj za pse - to je moje pravilo.
lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #226 : torek, 09.08.2005 : 16:24:28 »

veliko ljudi ima profit. jaz sem pravi ljubitelj psov vendar nocem mesancka, ker imam zeljo po dolocenih igrah, tek z psom itd. in mi tega mali mesancek ne more nuditi. pa kot sem prej napisal mi je pretezko, da bi gledal malega mesancka umirati v rani mladosti.
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #227 : torek, 09.08.2005 : 16:40:51 »

Če  obrnemo zadevo malo na hec - obstajajo tudi veliki mešančki. Pa nekaj malih ali velikih mešančkov je zdravstveno bolj žilavih torej bolj zdravih, kot nekateri rodovniški - pa nekateri niti cepljeni niso bili nikoli razen stekline. Pri rodovniškem psu je garancija le za poreklo psa - zdravstveno pa garancije ni- čeprav sta oba starša zdrava. Včasih se narava "grdo" poigra. Pa ne mi zamerit,
lp
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #228 : torek, 09.08.2005 : 20:44:46 »

Dunja, jaz ne vem če si prav prebrala moje sporočilo, jaz nisem nikoli napisala da se ne splača imet psa! tvoje sporočilo sploh nima veze s tem kar sem jaz napisala Huh  Peberi še enkrat kar sem napisala.
Glede besede crknil pa napišem ponavadi iz jeze do določenih zatrjevanj.
Sploh pa ne vem kaj je tako groznega v tej besedi , saj tudi za ljudi včasih rečemo da se je stegnil Grin
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #229 : torek, 09.08.2005 : 21:10:45 »

Glede besede crknil pa napišem ponavadi iz jeze do doloèenih zatrjevanj.
Sploh pa ne vem kaj je tako groznega v tej besedi , saj tudi za ljudi vèasih reèemo da se je stegnil Grin

no saj... sram
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #230 : torek, 09.08.2005 : 21:46:16 »

psa se splaca imeti. prej sem pa napisal, da bi mogla drzava pomagat pri znizanju cen


jaz ti svetujem, da si kupis psicko (ce je se nimas) pa imej rodovniske pse potem jih pa prodajaj po 20.000SIT  na psa, da si bodo tut revne druzine lahko privoscile kuzka. bomo videli, ce bos se za znizevanje cen pri psu.

...4 doge(plemenjake) samo za varnost(jih ne boza, ne cese, hranijo jih delavci, nic ljubezni)...
 

ce je to problem, bi se mogla uvest kaksna druga oblika, da se take stvari ne bi dogajale. kolikor jaz vem obstajajo pogodbe med  nekaterimi vzreditelji in kupci, ki določajo, kako je treba ravnati s psom. mogoce bi morali iti bolj v tej smeri...

ce bi drzava prepovedla sluziti z prodajo psov bi imeli legla samo pravi ljubitelji
 

no tegale pa ne zastopim. kolikor jaz vem naj bi se cena oblikovala tut glede povpraševanja in ponudbe. in kaj bi se zgodilo v primeru, ce bi blo ponudbe premalo? oprosti, ampak tvoja logika mi ne gre v glavo.

je res, da nekateri vzreditelji mogoce res pretiravajo s cenami kuzkov, samo ce jih lahko prodajo... in glede na to koliko pasem je na svetu, dvomim, da ne bi tut revne druzine zbrale denar za psa (kakor je bilo ze napisano, ce bodo imele denar za hrano in cepljenje...).




Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #231 : sreda, 10.08.2005 : 10:23:49 »

Aja pa še to zame crkne tisti pes ki to naredi v najhujših mukah in trpljenju zaradi človeške mentalne zaostalosti, če takemu psu rečem da pogine se mi zdi da s tem dam pohvelo krivcu. Angry
Pogine pa tisti ki mu je omogočena dostojanstvena in humana smrt.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #232 : sreda, 10.08.2005 : 10:53:23 »

no, lohk se reče tudi da je "guznil" al pa "krepnil".
v vsakem primeru gre za stanje, ki je smrtno.

Kar se mene tiče, umrejo ljudje, čebele in psi (za mačkonarja so pa verjetno mački na tretjem mestu pred čebelami in ljudmi)
s tem da nekateri ljudje ne umrejo, ampak crknejo-recimo tile mali afričani, ki nam jih letos, ko ni cunamija, servirajo v času kislih kumarc. Ko bi manj pisali, pa raj te kisle kumarce dol poslali, bi blo vsaj kej koristi... Za njih se v glavnem, res ne more rečt, da so umrli. Pa to ni poniževanje njih, ampak je pač beseda ki bolje opiše situacijo v kateri so konec vzeli revčki.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #233 : sreda, 10.08.2005 : 11:25:58 »

Ampak Slovenec Slovencu in to na prefinjen, literarni način: "POGINE NAJ PES!"  V neliterarni obliki  bi rekli Krepne naj, guzne naj, crkne naj - pa ni mišljen pes.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #234 : sreda, 10.08.2005 : 12:12:29 »

5rca, jaz sem napisal, da bi drzava morala pomagati, ne pa, da bi mogli vzreditelji znizati cene. imel bom pa leglo tudi, ce ne bo profita. ponudba psov pa ne bo nikoli premala. trenutno je ponudba celo malo prevelika in potem vidim ponudbe, prodam 7rodovniskih mladicev, ce jih nobeden ne kupi jih bom usmrtil in je bolje, da se ti psi nebi skotili kot pa, da imajo dva meseca zivljenja in kruto smrt.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #235 : četrtek, 11.08.2005 : 15:23:48 »

Se moj piskercek.
Mislim, da nekaj zadnjih postov lepo predstavlja naso balkansko miselnost; rodovniski, mesanci, azilanti... in spet metki iz ene in druge strani, kako so nekateri boljsi od drugih.
Veste, kaj je zame odgovoren lastnik zivali, v tem primeru psa? Tisti, ki si psa neglede na poreklo izbere glede na svoj okus, pricakovanja, karakter psa in njegove potrebe ter glede na svoje zmoznosti. Tako je sobivanje lahko krasno, drugace pa je res le postavljanje pred ostalimi ali pa zloraba zivali. Pika. Aja, pa lepo vas prosim, nehajte ze bluziti o azilantih kot o nemogocih psih in po drugi strani o psih, ki bodo posvojitelju za nov dom do konca zivljenja hvalezni. Predvsem psi, izbrani zaradi tega drugega razloga bodo namrec kaj hitro potegnili ta kratko. Njihovi novi lastniki pa tudi. Psi ne poznajo hvaleznosti v taki obliki kot mi, upam, da se tega zavedate? In azilanti "delujejo" popolnoma po enakem principu kot vsak drug pes. In kljub opevani hvaleznosti potrebujejo od prvega momenta, ko pridejo v nov dom, jasno postavljena pravila in vzgojo.
Imela sem tako mesanca kot rodovniske pse. Zdaj imam doma azilantko (ja, ni se crknila, ceprav je bila ob prihodu v in iz azila v katastrofalnem stanju), ki sem jo posvojila zato, ker gre za psa tipa bull, taki pa so mi vsec, zato, ker sem si takega psa zelela, zato, ker mi je bil njen karakter vsec in zato, ker verjamem, da zanjo lahko financno dovolj dobro skrbim in da imam tudi dovolj znanja za posedovanje taksnega psa. Zelo verjetno bom iz legla PGP-jev, ki ga trenutno "gor spravljam" obdrzala enega od mladicev. Seveda je leglo rodovnisko, mladici so tipicni predstavniki svoje pasme. Zakaj bi/bom mladica obdrzala? Iz istih razlogov kot sem si izbrala mojo azilantko.
Upam, da zdaj kdo ne pricakuje, da se bom s PGP-jem postavljala, azilantko pa vodila ven le ponoci, da ne bo kdo videl, da imam tudi cucka, ki je en klinc vreden?
Ce tako gledate na pse, bi bilo edino prav, da se posvetite tistim, ta plisastim. Predvsem pa se zavedajte, da tu ne gre za to, kateri od psov je boljsi, ampak za to, da z nakupom taksnega ali drugacnega psa podprete dolocen nacin vzreje. In tu je problem.

Lp, Yo
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #236 : četrtek, 11.08.2005 : 17:59:26 »

z zadnjima stavkoma se strinjam. okus, pricakovanja, karakter, potrebe in zmoznosti? jaz ne morem vzeti psa, ce ne vem, kaj lahko pricakujem od njega, kaksen karakter ima, kaksne potrebe ima, kako bo velik, kako bo tezek, koliko rekreacije rabi, kar pri mladem mesancku ne mores vedeti in dolocene podatke ti nudi rodovnik(potrdilo o cistokrvnosti in poznas priblizno karakter, potrbe, kako bo velik in glavno ali je to pes po mojem okusu).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #237 : četrtek, 11.08.2005 : 19:46:20 »

Oh, tudi pri mešančku lahko marsikaj predvidiš, če imaš nekaj izkušenj. no pri videzu se da malo falit, če gre za majhnega mladiča, karakter se da pa zelo dobro predvideti. pri odraslem pa itak vidiš praktično vse ( no upoštevati moraš, da svoj pravi jaz pokaže po kakšnem tednu ali dveh, ko se malo navadi). Jaz imam pasemske pse zato, ker mi karakter moje pasme krasno ustreza, z temi psi se izredno lepo poberem, ker takega karakterja nima noben mešanec,  se je pač razvijal skozi dolga stoletja. to pa ne pomeni, da so mešanci slabši, so samo drugačni. In občasno, vsakih nekaj let se zgodi, da se srečava s kakšnim takšnim enkratnim mešancem, da ostane pri nas. Mešanci so enkratni in neponovljivi. in če nimajo cene to lahko pomeni tudi da so neprecenljivi.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #238 : četrtek, 11.08.2005 : 21:17:17 »

Citat
Upam, da zdaj kdo ne pricakuje, da se bom s PGP-jem postavljala, azilantko pa vodila ven le ponoci, da ne bo kdo videl, da imam tudi cucka, ki je en klinc vreden?

Yo, kako pa mislis, da jaz sprehajam pse? Bagi samo podnevi (nek se vidi razkos), Dona ko se zacne mraciti, Kajo pa obvezno ponoci! Cheesy A ti ne? lp
Logiran

Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #239 : ponedeljek, 15.08.2005 : 21:08:06 »

ah še ena taka.... Roll Eyes
pa od kje vas je toliko?najprej pa lahko prebereš določene teme o rodovniških in nerodovniških psih...
primavera, tudi jaz se podpišem...
Jaz tudi Wink
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines