mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:51:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Strani: 1 ... 271 272 273 274 275 [276] 277 278 279 280 281 ... 366   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.  (Prebrano 785084 krat)
0 članov in 41 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4125 : ponedeljek, 08.07.2013 : 09:28:54 »

Irenat, v glavnem imamo po enega psa za "prepričat", da je mačka polnopraven član krdela in ne malica ... kar ni tako težko, če drugače ne gre, se v začetku poslužujemo striktnega ločevanja in zelo postopnega navajanja. Glej temo o Aiki od Skuiki - vem, da je tudi ona na začetku morala vložiti veliko truda in pazljivosti, da je bil red v hiši Smiley

Pri vas doma pa je pasje krdelce kar veliko in če imaš med njimi še pse z izrazito izraženim lovskim nagonom, ne vem ... sama imam čisto premalo z enim precej "lahkim" psom, bi ti težko kaj konkretno svetovala. Sicer bo pa znala aleksandrak morda kaj povedati ali Lanabela, glede na številčnejša pasja krdela pri njiju doma, vsekakor pa če Smetko vprašaš, nič ne zamudiš, glede na vse njene izkušnje  Wink

En gospod mi je nekoč pravil, da njihov (sicer odličen lovski pes), nemški lovski terier, tudi leta in leta nikakor ni mogel razumeti, da domače in sosedove mačke pač niso za "gledat od blizu" ... še njihove mačke, ki so bile sicer v hlevu pri ovcah zelo dobrodošle (zaradi glodavcev), so bežale k sosedovim, ker jih je non stop preganjal in včasih katero tudi ujel (z žalostnim koncem). Red v hiši je naredila kraška ovčarka, ki ji je skozi odraščanje uspelo "zavladati" in tudi trmastemu terierju pokazati, da okrog "njenih" ovc in hleva nima kaj iskati. Nekateri psi morda nikoli ne zmorejo toliko samokontrole, da bi brez nenehnega nadzora uspeli "bremzati" svoje močne nagone - ne vem, tako se mi zdi Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4126 : ponedeljek, 08.07.2013 : 09:45:48 »

Tokrat definitivno zmagajo mačje fotke Cheesy pevka. Ščurk se očitno zelo obremenjuje s svojimi nastopi in gloda kremplje od silne treme Grin huh Otroštva brez lavorja pa tudi ne more bit, če mene vprašaš. Cool

Pa še dve fotki mojih dveh favoritov.

En bolj kvadratko, pa en bolj dolginko Smiley ljubezen
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #4127 : ponedeljek, 08.07.2013 : 11:15:07 »

Mama F - imaš prav. Grem kar po tej liniji " poveljevanja "  (to je od Slovenske vojske  terminologija.) Krdelo + tema od Aiki od Skuiki -+ aleksandrak  + Lanabela  + Smetka

Če je imel en k...čev,  zelo mehek  maček tolk vpliva name po 12 letih groze/ blokade valjda se neka rešitev najde.  Če me ne bi motilo, ne bi brskala po teh stvareh.Ne rabim pa seveda žrtev.  Hvala vam.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4128 : torek, 09.07.2013 : 13:38:05 »

Maček in pes hkrati v naročju - neprecenljivo  Kiss!

 Fotke so pa ena lepša od druge  Kiss. Zmagata Samo in Ščurk!

NoJinx, zakaj je nevarno imet dva psa iz istega legla?
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #4129 : torek, 09.07.2013 : 15:07:40 »

Super fotke, mene sta najbolj razorožili tisti, kjer Ščurk 'živčno' čaka na nastop.   Grin Kiss ljubezen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4130 : torek, 09.07.2013 : 15:29:50 »

In končno sem dočakala, da se mačka med seboj umivata.

 ljubezen ljubezen ljubezen objem Afro
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4131 : torek, 09.07.2013 : 21:03:21 »

NoJinx, zakaj je nevarno imet dva psa iz istega legla?
Ne pravim, da je nujno nevarno, ampak da je lahko nevarno. Ze tako ni macji kaselj imeti in vzgajati dva mladica naenkrat, ce pa sta se iz istega legla, pa sta lahko se bolj povezana in se zdruzita dva proti vodniku, ce ni dovolj izkusen, dosleden in mocen. Spomni se samo primera argentinskih dog - kdor je tek zenski prodal dva brata iz istega legla je vec kot neodgovoren vzeditelj. Poznam tudi primer dveh angleskih hrtov, ki sta brata in lovita vse zivo. Enega bi lastnik se nekako obvaldal, ker pa stadva, isto stara in se brata, pa eden drugega spodbujqta in podpirata in jima lastnik niti pod razno ni kos. Ne pravim, da jaz s svojimi izkusnjami ne bi zmogla in bi bila moja psa nevarna, ampak ne vidim niti enega dobrega razloga zakaj bi si nakopala taksno breme.  Smiley

Sem pa uspela ujeti v objektiv se kako Samo umiva Scurko, samo se cas je treba najti in naloziti fotke. Meni je tako lepo videt, ko se ta dva macka tako lepo razumeta in se imata rada!  Kiss
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #4132 : torek, 09.07.2013 : 21:40:23 »

Irenat, ...
... Sicer bo pa znala aleksandrak morda kaj povedati ali Lanabela, glede na številčnejša pasja krdela pri njiju doma, vsekakor pa če Smetko vprašaš, nič ne zamudiš, glede na vse njene izkušnje  Wink

Irenat, jaz ti nekih pametnih nasvetov sploh ne morem dati. Se mi vcasih zdi, da imamo vec srece kot pameti (tudi v drugih situacijah... Roll Eyes).
Pri nas je bila najprej ena mlada macka, pa je prisla cez eno leto se ena par mesecev stara zraven, sele potem pa psica iz zavetisca, stara modrih 12 let. Ker da baje prej muc ni poznala, smo jo seveda na vrvici peljali v stanovanje. Neverjetno, kako se je vztrajno obracala proc od mack, samo da jih ni videla! Za macki je bila to prva izkusnja s psom. Pozitivna, ker se psica nikoli v naslednjih 3 letih ni spljoh zanimala za njju.
Vsi naslednji psi, ki so prisli, so macke enostavno sprejeli. huh N e    m e    v p r a s a t,   k a k o.  Shocked Npr. najmanjsa psicka Fiby je dokler je bila se v zavetiscu, vedno ponorela, ko je skozi ograjo videla kako macko, ki se je drznila sprehoditi mimo njenega boksa. Doma smo bili na zecetku zelo zelo previdni, ampak - no problem!
Ko je prisel Snoopy, sva bili opozorjeni in to je Smetka mislila cisto resno, da mali crni ni tako nedolzen, kot se dela ter da je treba biti previden, sploh pa z mackami. Zamisli, celo na to dopoldne, ko sem prisla po njega v ZH, si je pred mano drznil pregnati macko, ki je prisla preko dvorisca (to imajo verjetno na Hribcku zivali na nek hardcoretest nadresiran, ce si slucajno nameravas premislit kot posvojitelj, je boljse, da to naredis predno psa v prtljaznik nalozis... Roll Eyes). In to z lajanjem in dirkanjem za njo, dokler se ga ni resila s pobegom preko ograje... Prase crno malo!  Angry  ljubezen
Smo se mascevali, ker smo ga nasledenji dan popokali v avto z drugimi tremi Hundusi in dvema mackama - 700 km in 8 ur mu ni bilo izlaza... Wink Nobene frke. Po pribl. enem tednu v novem domu si je drznil nagnati eno macko po stopnicah v zgornje nadstropje, ampak se mi bolj zdi, da je macka ravno imela dirke, pa mu je prisprintala mimo smrcka in je pograbil priloznost in se zapodil za njo. Nekako v smislu kot "priloznost dela tatu" ali nekaj podobnega...
Amapk pribl. mesec dni imamo priloznost spoznavati nove karakterje - res ANTImacje. Ko vcasih paziva eno psicko (ime ji je Miri), ki domacega macka (sicer prostozivecek) z vrta preganja, so macke v zg. nadstropju. Enostavno locene. Ker tale primerek pa je res trdovraten. En vecer sem macki dala na balkon in dovolila Miri, da bulji v njih. Sem si mislila, da ji bo po par minutah postalo dolgcajt, ker macki nista delali nic zanimivega - samo lezali - in da se bo psicka raje prisla igrat ali cartat. Po eni uri nisem mogla verjet, da je se vedno tako "napaljena", po dveh urah pa me je zacelo resno skrbet in sem jo prekinila v njenem buljenju... Mislim...  Huh
Je pa res, da moras vedet, da ce zacne Miri lajat na macko, so tudi drugi (ki jih macke drugace niti pod razno ne ganejo, celo spijo skupaj in se umivajo in delajo podoben kic) v sekundi solidarni in bi jo lepo veselo grupno pregnali, ce bi jim dovolila. Krdelo, mamico jim...  jezen
 huh Kot receno, pametnega nasveta od mene ni za pricakovat, razen enega: da poslusas Smetko. Ona ze ve.  Afro
Pa srecno!  Kiss Ker ne vem, ce je jasno iz mojega pisanja, da NI lepsega, kot imeti pse ljubezen IN macke ljubezen! Neprecenjivo!!!
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4133 : torek, 09.07.2013 : 21:44:27 »

Za v zapisnik povem, da so me prejle klicali za neko anketo o tem in onem in sem na vprašanje, če poznam kakšno reklamo za telefonarje, prijavila Ščurko  Cool
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4134 : torek, 09.07.2013 : 21:49:14 »

""  Ne pravim, da je nujno nevarno, ampak da je lahko nevarno. Ze tako ni macji kaselj imeti in vzgajati dva mladica naenkrat, ce pa sta se iz istega legla, pa sta lahko se bolj povezana in se zdruzita dva proti vodniku, ce ni dovolj izkusen, dosleden in mocen. Spomni se samo primera argentinskih dog - kdor je tek zenski prodal dva brata iz istega legla je vec kot neodgovoren vzeditelj. Poznam tudi primer dveh angleskih hrtov, ki sta brata in lovita vse zivo. Enega bi lastnik se nekako obvaldal, ker pa stadva, isto stara in se brata, pa eden drugega spodbujqta in podpirata in jima lastnik niti pod razno ni kos. Ne pravim, da jaz s svojimi izkusnjami ne bi zmogla in bi bila moja psa nevarna, ampak ne vidim niti enega dobrega razloga zakaj bi si nakopala taksno breme.  ""


A-ha. Ja, za tisti primer sem slišala. Se mi zdi, da gre to vštric z odgovornostjo in poznavanjem samega sebe. Ti veš, da bi to zmogla, ampak ne vidiš razloga, zakaj bi si nakopala tako breme, ker veš, da je to težko. Žal pa ravno tisti, ki temu niso kos, kaj takega naredijo.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4135 : torek, 09.07.2013 : 22:01:30 »

Scurk pravi, da ima tovrstne prijave rada!  Cheesy

Macja, ja, ampak ze vzreditelj bi po mojem moral biti tako odgovoren, da pac ne odda dveh psov iz enega legla enemu vodniku, mogoce ce je zelo izkusen vodnik, pa se to raje ne kot ja.

Se o zdruzevanju. Predvsem cimmanj kompliciranja. Ko sem pripeljala Samota k sedemletnemu psu mi je bilo jasno, da bo vse ok, ker je bil pac take sorte pes. Ko pa sem ga morala zdruzevati s pokojnim psom od starsev, ki je bil navajen, da se macke podi, Samo pa svetlih psov ne mara sploh, sem ju pa imela skupaj samo pod nadzorom in pocasi se je pes navadil, da so pravila igre taka, da se ne rine v macke in se jih ne podi, ker sem pod a potem jaz huda pod b pa dobi samar od Samota. Potem je prisel mladic od starsev. Njega je pod mojim budnim nadzorom vzgojil kar Samo sam. In potem je prisla Scurka. Samo je prvi dan malo pihal, Scurk ga je gledala ces ja kaj ti pa je in sta bila zmenjena. Malo kasneje sta ze spala skupaj in se igrala, zdaj, pol leta kasneje pa ze umivata drug drugega. G. Pes je Scurko sprejel brez problemov, NVMP-ju pa se zdaj ni jasno, da ta macek se pa hodi k njemu smajglat in mu tala buce in ga ne zasamari, ce ji da lubcka. Skratka, poslusat Smetko, cimmanj komplicirat in biti kljub temu non stop previden.   Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4136 : sreda, 10.07.2013 : 00:01:10 »

Na današnji dan pred enim letom je na svet primijavkala majha tribarvna muca. Par dni za tem je njena mamica preselila njene sorojence drugam, njo pa pustila. Je že vedla zakaj ... Ampak mala trikolorka se ni vdala. Glasno in jasno je mijavkala in tulila, dokler je ni odkrila prijazna človeska duša in jo popokala na Hribček. Tam so kmalu ugotovili, da se v mali dudi skriva pravi neuničljivi ščurek in tako se je je prijelo ime Ščurk. V mačjaku je bila prva na človeških ramenih in je nase opozarjala na vsakem koraku. Ko sem sama prišla v mačjak, me je mala opica takoj očarala in kmalu je pri meni našla čisto svoj dom. Na Hribčku so ob njenem odhodu pripravili žurko, a neznanka ostaja, če se je na tej žurki pilo od sreče ali žalosti.

Ščurk je kmalu pokazala vse svoje talente in bila odkrita s strani Xene. Dobila je svojo prvo vlogo v reklami, potem je prišlo na vrsto gledališče, skoraj zagotovo pa bo kaj od tega še ponovila.

In danes je prišel na vrsto njen prvi rojstni dan. Pikica moja, želim ti, da bi bila še naprej srečna ščurknjena muca, ki se ne boji ničesar, uživa v vsem kar počne, rada pleza na ramena, se rada carta, tala buce in na vse pretege uživa v življenju.

Vse najboljše moja mala Ščurk in na še nešteto srečnih skupnih let!   Kiss Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4137 : sreda, 10.07.2013 : 00:07:05 »

Oooo, Ščurki, tebe premečkat pa še nisem imela časti Kiss Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4138 : sreda, 10.07.2013 : 00:07:49 »

VSE NAAAAJBOOOLJŠEEEEE lubica mala lepa  Kiss Kiss Kiss!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4139 : sreda, 10.07.2013 : 00:15:08 »

Ščurka draga, vse najnajnajlepše ti želimo tudi Kraševci objem ljubezen ljubezen

Veliko zabave s Samotom in pasjo bando, pa da bi uspešno sodelovala pri vzgoji bodočega malega Črnega pasjega cimra, pa spravljala svojo Šefico v smeh še milijon dni Kiss

Lepo praznujte in upam, da bo tvoja našla čas za slavnostno kosilo in darile Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 271 272 273 274 275 [276] 277 278 279 280 281 ... 366   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines