mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 05:02:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139547 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #780 : petek, 30.10.2009 : 15:31:39 »

Moji pokojni psički so vzeli ven tudi maternico, ker so na njej bile določene spremembe (imela je devet let). Mlajšima dvema pa so odstranili samo jajčnike. Pa še tole: smo sicer iz Kopra, vse tri psice pa so bile sterilizirane v Ljubljani...  Roll Eyes Nekateri iz obale bodo razumeli zakaj se eni raje furamo 100 km daleč... Azn
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #781 : petek, 30.10.2009 : 15:32:47 »

Kolegičina psička je imela piometro že pri petih ali šestih mesecih, ampak so veti predvidevali, da je njen "krasen" vzreditelj mami psici dodajal hormone, da bi imela čim več mladičev...  bruham

Načeloma je to bolj pogosto po gonitvi, ampak spet bolj kot ne zelo redko! Naši je sprožila zaprto piometro hormonska inekcija, ki jo je dobila za to, da se nebi gonila. Pred kakimi 15imi leti... S stariši se nismo dovolj pozanimali in imeli pri tem malo smole. Ampak, ker je bil itak plan, da jo kastriramo so pri tem, ko so jo odprli to ugotovili in odstranli vse. Ni bila inkontinentna. Na stara leta je sicer težje zadrževala urin, ampak to ni inkontinenca zaradi kastracije.

Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #782 : petek, 30.10.2009 : 15:34:09 »

Glede inkontinence sem se ravno v teh tednih izobraževala, ker se je pri nas začelo.

Jaz sem nevedno mislila,da se inkontinenca pojavi (če se pojavi) takoj po posegu?
Pega je bila sterilizirana že kar nekaj časa nazaj.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #783 : petek, 30.10.2009 : 15:40:21 »

Jaz sem nevedno mislila,da se inkontinenca pojavi (če se pojavi) takoj po posegu?
Pega je bila sterilizirana že kar nekaj časa nazaj.


Pega je bila sterilizirana pred cca letom in pol. Kolikor sem prebrala po forumih, se to ne pojavi (vedno) takoj sterilizaciji, ampak tudi do par let kasneje. Meni se to kapljanje ne zdi neka drama, pač pobrišemo, dobila je ene kapljice in računamo (tudi po izkušnjah drugih z več kilometrine), da se bo to uštimalo.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #784 : petek, 27.11.2009 : 10:46:35 »

Mi smo poseg uspešno prestali, zdaj me pa zanima kdaj in zakaj se za šive/ranico uporablja vodikov peroksid (samo v primeru vnetja ali kar tako, da se hitreje celi) Huh

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #785 : petek, 27.11.2009 : 10:53:37 »

Mi nismo pri nobeni od treh psic nič uporabljali, ker se je vedno vse lepo in hitro zacelilo - sem tudi sicer mišljenja, da če se rana lepo celi, ni potrebno nič "pomagati". Šive pa smo tudi kar sami ven dajali... Tongue
Lepo okrevajte !
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #786 : petek, 27.11.2009 : 10:56:48 »

Razumem, potem je ne bomo nič matrali, je že tako čisto šokirana zaradi flikice na trebuščku.
Kdaj pa lahko dam flikico dol?
Sem pozabila vprašat veta  Roll Eyes
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #787 : petek, 27.11.2009 : 11:03:09 »

Mi smo jo imeli gor približno osem dni, če me spomin ne vara - v bistvu do odstranitve šivov, ki se itak celijo pri enih hitreje, pri drugih počasneje- mislim, da je odvisno tudi od tega, če si psica poskuša preveč vneto lizati rano - v tem primeru je prav gotovo priporočljivo imeti šive zavarovane, tudi z lustrom, če je potrebno  Grin
Zdajle verjetno zvenim zelo skulirano, sem pa po vsakem posegu z njimi spala po vsaj nekaj noči, ker me je grabila panika, da si ne bi odpirale rane, pa na srečo to ni bil slučaj pri nobeni (no ja, moja Mora se je preveč delala frajerja pa je dobila za nagrado ovratnik za kakšen dan... Wink )
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #788 : petek, 27.11.2009 : 11:09:21 »

Lučko smo včeraj že dali dol, ker jo je čisto iz tira vrgla.
Smo dali nazaj samo čez noč,da ne bi lizala. Spi sicer z nami v spalnici, vendar sem se bala,da ne bi slišala,če bi začela okrog rane šarit.
Zdaj je spet brez lučke, vendar jo imam na očeh, ker jo je potrebno občasno opozoriti naj pusti zadevo pri miru.

Hvala za vse informacije  Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #789 : petek, 27.11.2009 : 16:57:47 »

Jaz sem rano odkrila po ene 3 dneh, ker se na zraku lepse in hitreje celi. Sem jo mela pa skos pod nadzorom Wink
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #790 : petek, 27.11.2009 : 19:53:20 »

Naši so rano zaščitili z mrežastim povojem, pod njim pa je bila gaza, ki smo jo morali vsak dan menjat za novo. Hitro okrevanje želim.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #791 : četrtek, 07.01.2010 : 15:10:46 »

Zanimiva primerjava cen po Sloveniji (stran 2): http://www.zurnal24.si/inline-documents/347626.swf?height=600&width=948
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #792 : nedelja, 14.02.2010 : 11:57:42 »

Pozdravljeni!
Pa imam še jaz nekaj vprašanj, kar se tiče sterilizacije psičke... Moja psička BT bo naslednji mesec stara 2 leti, gonila se je 3x in vsakič temu sledi navidezna brejost! Ker me skrbi za njeno zdravje, razmišljam o tem, da bi jo dala sterilizirati- to pomeni tudi, da odpadejo mladički  Sad  Zanima me ali je res toliko manjša verjetnost za rakasta obolenja in druge bolezni povezane s tem, ter kako se kaj spremeni obnašanje psičke? Namreč naša Biba je zelo igriva, ali se lahko zgodi, da bi jo potem iz igre izločali, ker bi bila sterilizirana? Ali, da bi pač nanjo gledali drugače? (sem že opazila, da se nekateri psi spravljajo na kastrate- jih naskakujejo, ali pa popolnoma ignorirajo)
Probleme imamo tudi s tem, ker zgleda, da tudi, ko se ne goni, samcem ful diši, in jih je večina  nonstop prilepljena na tazadnjo- nekateri jo poskušajo tudi naskočit. Tako je že od malega...in  danes ji gre to že zelo na živce..ko samce vljudnostno opozori z renčanjem, jo sploh ne jemljejo resno..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #793 : nedelja, 14.02.2010 : 18:41:06 »

Če si res zelo želiš mladiče, je psica ravno prav  stara, da jo ob naslednji gonitvi pariš - po opravljenem vzrejnem pregledu seveda. Zelo verjetno  je, da se bodo navidezne brejosti ponavljale tudi po mladičih, zato jo bo verjetno vseeno treba sterilizirati. Psice po sterilizaciji odtanejo enako ali pa še bolj igrive kot prej, možno  je, da bo psom potem manj dišala (ni pa to nujno), se pa zna zgoditi, da bo do vsiljivcev postala bolj žleht. Iz igre jo zaradi sterilizacije prav zagotovo ne bodo izločali, se pa zna psici spremeniti rang v krdelu, če jih živi več skupaj.
Če se psici odstrani jajčnike in maternico, raka na njih pač ne more dobiti. Kakšne druge razlike pa ni.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #794 : torek, 16.02.2010 : 13:13:54 »

Alba samčkom iszto diši kot je pred sterilizacijo. Jih pa pošteno ozmerja.
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines