mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 21:14:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143320 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #765 : petek, 30.10.2009 : 15:16:35 »

Vsekakor ti svetujem, da vprašaš, koliko ti bodo zaračunali in kaj bo v tej ceni.

Itak, sem tukaj vsaj dobila eno idejo kaj vprašat.

Vem za psičko velikosti tvoje Caroline, za S katere so par mesecev nazaj na fakulteti plačali skoraj 300€. Ni tako malo to, po mojem bi se dalo kje dobiti primerljivo storitev vsaj za kakih 100€ manj.

300€ se mi pa vseeno zdi malo huda cena za "rutinsko" operacijo.

Za psičke do 10 kg je v Ljubljani cena tam med cca 150€ in 200€ + kri.

Pri nas je do 10kg cena 90€ + kri
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #766 : petek, 30.10.2009 : 15:17:02 »

Pred časom sem nekje zasledila članek (tuje) veterinarke, ki je govoril ravno o povezavi med inkontinenco in sterilizacijo. Bolj ko je operacija invazivna (večji kot je rez, več kot je odstranjeno), večja je možnost za kontinenco. Pri sterilizaciji, kjer so odstranjeni samo jajčniki in je rez v bistvu dolg samo dva do tri centimetre, je možnost za inkontinenco manjša. Po tem članku je bila v preteklosti splošna praksa takšna, da so pri vsaki sterilizaciji odstranili tudi maternico, zdaj jo odstranijo samo, če so na njej spremembe, kar vidijo med samo operacijo.

Ni res, da psičkam vzamejo maternico ven, če jo sterilizirajo potem, ko je že prestala nekaj gonitev. Če ni sprememb na maternici, ni razloga, da bi jo izrezali.

Cena za sterilizacijo v Celju za psičke do 10 kg - 130 evr. S tem, da je psica med operacijo priklopljena na aparature (spremljajo srce, dihanje itd.) in je prisoten anestezist.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #767 : petek, 30.10.2009 : 15:17:38 »

AngSeter... Ne vem, ce ravno vpliva, meni je samo vet rekel, da je pri vecjih psicah vecja verjetnost, da do tega pride, ce je ni. Kaksne znanstvene razlage nisem dobila zraven Smiley

Zdaj ne vem, jaz sem lahko opazovala samo dve macki - eni so odstranili vse, drugi samo jajcnike, prva je bila po posegu precej zdelana, druga je takoj po posegu norela in tezila na polno.

pokica, nasa psica je imela pred sterilizacijo dve gonitvi, pa se vseeno ni veterinar nic sam odlocal, kaj bo ven jemal hehe
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #768 : petek, 30.10.2009 : 15:19:04 »

Če ni sprememb na maternici, ni razloga, da bi jo izrezali.

A to vidijo med operacijo?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #769 : petek, 30.10.2009 : 15:19:59 »

Po tem članku je bila v preteklosti splošna praksa takšna, da so pri vsaki sterilizaciji odstranili tudi maternico, zdaj jo odstranijo samo, če so na njej spremembe, kar vidijo med samo operacijo.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #770 : petek, 30.10.2009 : 15:20:40 »

Je kalsang lepo razložila. Zaradi invazivnosti in s tem verjetno večje možnosti, do poškodb kakšnega živca...

King-roy, ja. Tako so naši prejšnji pobrali še maternico. Smo imeli več sreče kot pameti, med kastracijo so ugotovili, da ima gnojno maternico. Prej pa ni bilo nikakršnega znaka.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #771 : petek, 30.10.2009 : 15:21:16 »

Glede inkontinence sem se ravno v teh tednih izobraževala, ker se je pri nas začelo. Kolikor sem prebrala po netu, sem našla dve razlagi za to: po eni razlagi lahko pomanjkanje hormonov (odstranitev spolnih organov) naredi mišice zapiralke bolj mlahave, zato lahko začne psička "puščat". Po drugi razlagi lahko odstranitev več organov naredi v trebušni votlini prostor, zato se drugi organi - tudi mehur - povesijo in to naj bi povzročilo inkontinenco.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #772 : petek, 30.10.2009 : 15:22:02 »

Citat
Cena za sterilizacijo v Celju za psičke do 10 kg - 130 evr. S tem, da je psica med operacijo priklopljena na aparature (spremljajo srce, dihanje itd.) in je prisoten anestezist

Mislim, da kar se cene tice je sicer na fakulteti drazje, vendar manj kot 300 evrov. Varno je pa sigurno bolj, ce je pes na aparaturah in pod nadzorom anestezista.

pri mackah ki smo jih sterilizirali en kup, ni bilo razlike med brejimi (torej tistimi, ki so jim odstranili tudi maternico) in tistimi, ki so jim vzeli le jajcnike. Spremembe na maternici pa vidijo, ko psico odprejo. Moja, ki je imela piometro, je imela drugace povsem lepo maternico, pa je bila stara ze 12 let. lp
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #773 : petek, 30.10.2009 : 15:22:46 »

A to vidijo med operacijo?

Sem spregledala že napisan odgovor  sram

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #774 : petek, 30.10.2009 : 15:24:23 »

Ni res, da psičkam vzamejo maternico ven, če jo sterilizirajo potem, ko je že prestala nekaj gonitev. Če ni sprememb na maternici, ni razloga, da bi jo izrezali.

pokica, nasa psica je imela pred sterilizacijo dve gonitvi, pa se vseeno ni veterinar nic sam odlocal, kaj bo ven jemal hehe

To je sicer super. Smiley Vendar ali je tako tudi, če pač prepustiš veterinarjem, da se oni odločijo kaj in kako, brez, da sam odločaš. Ima kdo izkušnjo?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #775 : petek, 30.10.2009 : 15:25:19 »

King-roy, ja. Tako so naši prejšnji pobrali še maternico. Smo imeli več sreče kot pameti, med kastracijo so ugotovili, da ima gnojno maternico. Prej pa ni bilo nikakršnega znaka.

A se že pri tako mladi psički lahko pojavijo težave z materinco (moja bo imela 6 mesecev)?
Je moj prvi pes ženskega spola, zato sem popoln analfabet glede tega.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #776 : petek, 30.10.2009 : 15:26:24 »

To je sicer super. Smiley Vendar ali je tako tudi, če pač prepustiš veterinarjem, da se oni odločijo kaj in kako, brez, da sam odločaš. Ima kdo izkušnjo?

Jaz imam takšno izkušnjo.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #777 : petek, 30.10.2009 : 15:26:42 »

Ja, nam so trije veti na treh razlicnih klinikah (dve od teh v Ljubljani) rekli, da naceloma poberejo ven jajcnike, razen ce se izkaze, da je z maternico kaj narobe, oziroma ce je zivalca ze breja in to ugotovijo med posegom.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #778 : petek, 30.10.2009 : 15:27:53 »

O super. Hvala. Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #779 : petek, 30.10.2009 : 15:31:29 »

A se že pri tako mladi psički lahko pojavijo težave z materinco (moja bo imela 6 mesecev)?
Je moj prvi pes ženskega spola, zato sem popoln analfabet glede tega.

Po mojem laičnem mnenju je to zelo malo verjetno dokler ne začnejo delovati hormoni in psica spolno ne dozori.
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines