mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 21:20:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139572 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #720 : nedelja, 16.11.2008 : 23:57:29 »

Ne, lahko da gre za vnetje šivov, za danes zvečer poskusi razkuži s kakšnim nepekočim razkužilom, jutri pa pelji nazaj pogledat na veterino, da ni kaj hujšega.
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #721 : torek, 09.12.2008 : 13:24:44 »

Pozdrav vsem!

Mene pa nekaj zanima: kdaj se smatra za psičko (tako srednje do višje rasti, okrog 60 cm plečne), da je popolnoma dozorela in, kot svetuje Lanabela, "primerna" za sterilizacijo? Da razložim: ali je prva gonitev (ki je lahko seveda pri 9 ali pa šele pri npr. 14 mesecih) pravi pokazatelj zrelosti ali pa so to bolj meseci starosti? Ali je torej srednje velika do velika psička, ki se goni pri 9 mesecih prej zrela kot njena sestrica, ki se goni kasneje ali sta obe zreli šele pri npr. 14 mesecih, ne glede na čas gonitve?

LP vsem!
Logiran
DemiF.
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #722 : ponedeljek, 22.12.2008 : 17:25:20 »

Kdaj psička spolno dozori je odvisno od vsake pasme posebej, kot spolna zrelost pa se smatra obdobje, ko se psička prvič goni. Če pa pogledamo fizično zrelost je pa tako; če pogledamo na primer agilityja vemo, da pes lahko začne resno trenirati pri 12 mesecih, ko se vse kosti dokončno razvijejo, tako da se fizično pes razvije okoli svojega prvega leta.
Zrelost je torej potrebno deliti na dve smeri; na tisto, ki ji pravimo fizična in na spolno. Sama sem psičko dala sterilizirati pri 8ih mesecih, tik pred prvo gonitvijo, kdaj pa se bo to zgodilo pri tvoji psički pa povprašaj vzrediteljico.
Vzemi pa v zakup, da lahko psička, ki se še fizično ni razvila do konca in jo damo sterilizirati zraste še kak cm več kot ponavadi.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #723 : petek, 23.01.2009 : 12:39:57 »

Po mojih informacijah je pa bolje, da če se jo že namerava sterilizirati, da je bolje, da se jo pred prvo gonitvijo, ker se s tem prepreči poleg rada na maternici in jajčnikih, tudi raka na seskih, ki je pri psicah zelo pogost. Če je sterilizirana po prvi gonitvi se le tega ne prepreči več.
Logiran
teya271
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #724 : torek, 24.02.2009 : 19:02:27 »

živjo! sem čist nova tuki,
zanima me koliko stane sterilizacija?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #725 : torek, 24.02.2009 : 19:13:49 »

Poklici veterinarja pa ti bo povedal. Cene se razlikujejo od veta do veta..je pa cena odvisna od teze kuzice..
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #726 : torek, 24.02.2009 : 19:27:52 »

za sterilizacijo moje kuže, ki je takrat imela 8,2 kg, sem dala 143 EUR. Klicala sem tri veterinarje na mojem območju, pa je bla povsod taka cena. Je pa verjetno res kje tudi nižja, pol pa mal preračunaš, kaj se ti sezide (pa pazi, ne gledat samo par evrčkov nižjo ceno, ampak tudi ugled veterinarja - saj veš, dober glas seže v deveto vas, slab pa še dlje).
Srečno!
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #727 : petek, 06.03.2009 : 22:06:13 »

LP,
ravno smo prišli do vetereniraja. Psička je bil sterilizirana, sedaj se mi pa zelo smili, ker se ves čas trese. Vetereniar je rekel, da je to posledica uspavala (nerkoze), kako ji lahko pomagam, ker se mi trže srce!
Aja pa cena je bila 150 eur.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #728 : petek, 06.03.2009 : 22:16:28 »

Pokrij jo, da ji bo toplo, pa zraven nje bodi, če je le mogoče in jo malo crkljaj, pa se bo umirila. Naj bo na prostoru, kjer se tudi sicer najbolje počuti, ti  pa pač v bližini. Malo je zmedena, malo jo najbrž boli, mogoče ji je slabo (tudi ljudje včasih bruhajo po narkozi), mogoče je pa malo tudi užaljena. Proti bolečinam je menda dobila kakšno injekcijo? 
Če bo pa jutri še vedno taka - če se ne bo nehala tresti - ali pa če bo ponoči dobila visoko vročino, pa kar kliči na dežurno številko!
Cena je bila pa kar taka, kakšne so pač cene, ni kaj.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #729 : petek, 06.03.2009 : 22:17:22 »

Hm, da se zaradi narkoze trese? Ne bom trdila, da to ni mogoče, ampak jaz tega še nisem videla pri mojih, pa smo nekaj narkoz že dali skozi. Ali je že popolnoma budna?
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #730 : petek, 06.03.2009 : 22:49:12 »

hvala za nasvete. imamo jo pri sebi in trenutno se je umirila.. se ne trese več. ni pa še stala na nogah in mislim da tudi danes ne bo... nima dovolj moči.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #731 : petek, 06.03.2009 : 22:52:29 »

Omogoči ji pitje vode (malo) in lulanje...če je potrebno, jo odnesi na travo in pridrži, da ne pade. Nič hrane danes in jutri malo, da ji ne bo slabo.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #732 : petek, 06.03.2009 : 23:24:09 »

Po narkozi se dostikrat tresejo zato ker jih zebe. Niso namrec sposobni regulirati telesne temperature Wink
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #733 : sobota, 07.03.2009 : 10:15:47 »

noč je bila burna.... veliko se je zbujala. Zbujala se je zaradi žeje. Ker je veliko pila je kmalu zatem tudi bruhala. Sedaj počiva. Ji pa zelo uhaja urin, sicer kolikor je spila bo najverjetneje lulala 3 dni...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #734 : sobota, 07.03.2009 : 10:39:44 »

Naša Pika jo je tako hrabro prenesla  Smiley ko smo jo šli iskat, ni mogla hodit, zato sva jo s fantom dala kar na neka doma narejena nosila. Odnesla sva jo v hišo, kjer se je ulegla. Ko sva jo pogledala čez 15 min, je hotela vstati. Sva ji pomagala, in šla je lulat v travo. Nato se je kar ulegla v travo. Se spominim, da ko sem ji hotela popraviti povoj - mrežico, je pa šavsnila proti meni, takrat sem spoznala, da jo boli. In sem jo pustila še malo v travi.
Ona je že bila breja, in so ji morali odstraniti še zarodke. (se ne spoznam na to). Baje, da jih bi bilo 7. Po moje je kar trpela, vendar tega ni pokazala. Naslednji dan je že okol letala s tisto mrežico  Cheesy kot da ji ni bilo nič. Postopek je šel skozi res BP. Sem zadovoljna z izbiro veterinarja.  Smiley Še naslednji dan je pa že skakala, in šla z nami na kratek sprehod. Kot da ji ni bilo nič.  Smiley

Niti tresla se ni, niti bruhala, nič. Prenesla jo je res brez posledic. Hrabra punca, ni kaj  Cool Wink
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines