mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 19:59:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 320 321 322 323 324 [325] 326 327 328 329 330 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315473 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Bojchy
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #4860 : ponedeljek, 22.06.2009 : 19:48:00 »

kje pa imate ta srečanja? midva z Ginom sva iz Šentjerneja, ampak se rada potepava vse povsod Smiley  za fajn igro vse  Tongue  naju pa lahko srečate tudi na soriški planini, kjer se veliko zadržujeva..ni lepšega kot mir in narava, pa še tko vroče ni  Smiley

Kamsi: tudi midva z Ginom sva mela kar nekaj težav s tem (pa še neko bakterijsko vnetje je mel, tako da je non stop driskal..bogi  Sad  ). sva se pa veliko zadrževala zunaj, tako da se je potem ko se je pozdravil navadil. z vztrajnostjo se da vse Smiley  čeprav nas včasih še kar šokira kakšna luža sredi dnevne  Tongue 
glede crkljanja pa...mislim da so vsi isti Cheesy  še kadar greva po pločniku, pa gre kdo nasproti, se kar vrže na tla in si misli crklaj me, crklaj me!!!  hehe
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4861 : sreda, 24.06.2009 : 13:55:27 »

Evo naša francozinja Miša se že navaja na nov dom, zelo rada spi.
Kadar se igra, je polna energije in skače vse povsod.
Edino težavico, ki nam dela preglavice je njeno lulanje in kakanje, vsake toliko časa hodi na svoje stranišče, večinoma pa ne =) tudi to bomo uredili.(kakšna pomoč?)
Je pa prava crkljanka, se zelo rada stisne in potem zapre učke in panča =)

O kakšnem stranišču je tukaj govora? Mladiča je treba na vsako potrebo peljat ven in ga ne navajt na razne časopise,... Lastnik se mora naučiti prepoznat znake pri mladiču, ko ga tišči, in ga takoj peljat ven.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4862 : sreda, 24.06.2009 : 14:13:03 »

Se strinjam s TinoZ. Ko so še mlajši, vsako uro do dve ven, ko se polula ful pohvalt, pa se bo takoj navadil! Potem sem pa jaz vsak teden to dva podaljševala ti dve uri za pol ure, tako da sva na koncu prišli na 5-6 (tudi Cool ur.


Midve s Kubo sva za srečanje, Tivoli se mi zdi najboljša ideja! Samo bo treba počakat na malo lepše vreme, ker Kuba (pa jaz tudi ne!) ne mara dežja Tongue
Logiran
David81
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #4863 : sreda, 24.06.2009 : 16:52:43 »

Pozdravljeni!!
Naj se najprej predstavim sem David,smo tričlanska družinica no od včeraj smo štiričlanska.......
No,včeraj smo kupili psičko pasme Francoski buldog......Je,tigraste barve in zelo rada spi-seveda zraven nas:)Ime ji je Naja.Me pa zanima (nikjer namreč nisem zasledi);če je že kdo kupil psa te pasme pri gospodu iz ****??Psička je drugače zelo pridna,rada je in pije.Zanima me tudi zakaj odsvetujete,da se navadi na časopisni papir,ko jo na WC??
Hvala za vaše odgovore.......
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4864 : sreda, 24.06.2009 : 17:20:04 »

Dobrodosel David!
Kraj, kjer si kupil psa, je izbrisan, ker tukaj ne dajemo podatko o vzrediteljih, ki niso clani mojpes.neta.
Ce ima tvoj pes rodovnisko ime, ga lahko v celoti tukaj napises, pa se ti bodo morda oglasili ostali lastniki psov iz istega legla.

Glede lulanja je pa tako, da imas psa in pse vozimo lulat ven, kar je eden od osnovnih poglavij vzgoje. Z mladim psom si nakopljemo tudi skrb, da ga naucimo sobne cistoce, kar je pa zelo tezko, ce lahko lula malo not, malo zunaj, malo sem in tja. Mladega psa nesemo ven takoj, ko se zbudi, 10-15 minut po hranjenju in vmes vsake toliko casa. Tudi ponoci kaksnikrat, dokler ni sposoben prespati noc brez lulanja.

Vec o lulanju najdes na http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,291.0.html
Logiran

Bojchy
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #4865 : četrtek, 25.06.2009 : 18:32:07 »

sicer vem kako poteka navajanje na čistočo, povedala sem samo kako sem ga navadila jaz, ker imam pac tako službo da je Gin lahko ves čas z mano zunaj. Se pa strinjam glede tega da greš ven vsako uro z njim in ga opazuješ ko je notri. Tudi ko je dež Smiley  treba ga je navaditi na vse

Lp iz Soriške planine Wink
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4866 : sobota, 27.06.2009 : 18:19:35 »

Pozdravljeni!

Po dolgem cajtu se ponovno oglašam Smiley . Lulanje, jah najbolj enostavno je,če ste doma da ga vsake dve ure peljete ven,tako nekako pes dojeme bistva ter pohvala. Ammm nekateri ko imamo službo,tako kot jaz, sem svojega Pokerja navadila, da če je nujno, da ne more zdržati se polula točno na brisačo, ki pa je v kletki. To mi je naredil v svojih 9mesecih ene 7x. Zdaj ko je dovolj star, pa brez problema zdrži 8ur ne da bi šel lulat.

Bony je pa druga zgodba Smiley . Ammm Bony gre dobesedno vsake 2 ure ven,star je pa 4mesece in pol. Pa bom povedala, da ni nič kaj priden hihihi. Ko ne dobi ultra visok raven pozornosti,se mi zanalašč polula. Čeprav mi je pokazal ,da lahko zadrži tudi do 5ur ,ne da bi šel lulat. Jah to je pa Bony, z veliko mero potrpežljivostjo in bomo vsi dosegli to kar si želimo.
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4867 : sreda, 01.07.2009 : 12:38:23 »

Po dolgem času se vam javljam in hkrati pozdravljam vse nove člane.
Tibika ni nič kaj boljše, še vedno driska in na koncu kri..Sad
21.7 imava operacijo, kjer bodo proces sterilizacije izkoristili za poseg v črevesje skozi trebušček. Nato bodo poslali v Avstrijo na raziskavo in preiskavo njenega črevesja.
Pomojem se mi bo trgalo srce, ker bo po operaciji boga in nesrečna..Sad

Še vedno je pa poskočna in vesela. Uradno sem ta vikend postala najbolj ponosna  lastnica, ker je tako lepo dresirana, kljub njenim boleznim sva uspele se naučiti vse vidike dresure. In ni lepšega da med množico ljudi in psov hodi poleg brez vrvice (da ne bo pomote, slučajno sem vrvico pozabila v apartmaju)...odpoklic obvlada kot profesionalec. Vsi hvalijo nejno vzgojo, jaz pa cvetim od ponosa nad mojim detecem. In samo če pomislim , da je dopolnila 10 mesecov in krtaljuje po vzgoji. (moram se malo pohvaliti, ne zamerite mi).Smiley

Ker resnično priznam , da sem malo tarnala zadnje dni, kako pogrešam najino skupno delo in učenje, ker se pač prilagajam njeni bolezni in je ta stvar na prvem mestu.

Pozdravčke od mene in Tibe...

Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4868 : četrtek, 02.07.2009 : 12:37:30 »

Fotke!!!! Smiley
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4869 : četrtek, 02.07.2009 : 14:30:58 »

Piksi me zelo veseli,da vama gre oz uspeva. Kar bodi ponosna na svojo Tibiko,zdaj vidiš koliko je srce napoljnjeno z veseljem,sreco itd.

Ja fotke bi prosila ,da jo vidim, ker me resno zanima koliko je zrastla mala nagajivka Smiley
Logiran
žal
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #4870 : torek, 14.07.2009 : 21:36:35 »

Pozdravljeni, tudi jaz se po lepem času javljam in vas vse lepo pozdravljam, seveda pa tudi vaše cekerčke.

Sprašujem pa, če ste imeli že kaj izkušenj z bulicami. Pri Žaku sem namreč prejšnji teden opazila manjšo bulico takoj za rebernim lokom na levi strani. Zadeva se premika in Žak ne kaže znjamenj, da bi ga dotikanje bolelo ali kaj podobnega. Je pa zadeva vidna in se precej opazi.

Sedaj me že grabi panika, ker me je prav strah, kaj bo rekel veterinar, kaj to je. Ta teden bom še počakala, prihodnji pa če to ne izgine greva na pregled.

Je kdo izmed vas imel že kakšno podobno izkušnjo. Žak je star 20 mesecev in se mi zdi, da je za maščobne bulice še premlad!

Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #4871 : sobota, 18.07.2009 : 16:08:12 »

Lep Pozdrav skupnost bulijev - sem neučakan lastnik psičke gane ki je ne moremo in ne moremo pričakati.Zgodilo se bo 1.avgusta zato bi rad vse lastnike prosil za vse tiste prve nasvete ko bo taka mala kužika preživela stran od mamice pri novih lastnikih. Predvsem je v nas ogromno ljubezni ki jo bomo dali gani dostikrat pa to ni dovolj in ker nimamo nobenih izkušenj s to pasmo(čisto življenske praktične izkušnje kaj se sme in kaj ne) bi z veseljem sprejeli vse nasvete te skupnosti. Lepe pozdrave vsem iz Maribora od Davorina in Gane.
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #4872 : sobota, 18.07.2009 : 16:25:01 »

Hm mogoče še par slikic naše lepotice!
LP

http://www.shrani.si/f/1E/7r/M1S6bZS/gana-20.jpg

http://www.shrani.si/f/3M/Nj/1zqpKXAS/gana-5.jpg

http://www.shrani.si/f/3h/KP/2wtlAv4S/gana-12.jpg
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #4873 : sobota, 18.07.2009 : 16:32:53 »

Mal pomoči. Wink

Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #4874 : sobota, 18.07.2009 : 17:04:58 »

Hvala Vixen

LP
Logiran
Strani: 1 ... 320 321 322 323 324 [325] 326 327 328 329 330 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines