mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 01:33:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315484 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #105 : torek, 08.06.2004 : 13:16:41 »

Čestitam!

Pričakujemo slikice  Wink

Lp,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #106 : sreda, 09.06.2004 : 11:40:47 »

Živjo!

Sem malo pregledovala našo temo, pa me prav zanima, ali si je Luka že uspel nabavit francozka. Luka, če tole bereš, poročaj, kakšno je stanje pri vas  Wink

Lp vsem (baje bo vročina za vikend popustila),
Tina
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #107 : sreda, 09.06.2004 : 11:55:45 »

Tina

hvala, za odgovor, da si potešila mojo radovednost glede plezanja. Mene je pa strah višine in letal....pa to mislim resno.Ko sem bila lani v Kliničnem centru v 7. nadstropju  nisem smela veliko gledati dol.....V letalo pa sploh ne stopim..
Potnega lista za psa pa tudi ne rabimo.Nikoli ne gremo npr.na hrvaško obalo/ sem bila samo 2x  še pred leti, pa se mi je vse zamerilo-o tem raje nebi/
Sem /smo/mogoče eni izmed redkih, da se "držimo" bolj Slovenije- na žalost je večina slovencev sploh ne pozna dobro, in ne ve, da je lahko doma tudi zelo lepo.
Tudi naš Aris je zelo nor na žogice ali žoge, če je le možno jo "izpuli " hčerki ,ko se žoga s kako prijateljico.Potem se pa lov začne.Edina, ki je ne more uničiti je košarkarska žoga.,pa da ne bom spet predolga
vas vse skupaj lepo pozdravljam.

Darja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #108 : sreda, 09.06.2004 : 17:23:52 »

skupaj sva bili tudi 5 tednov v Ameriki, super dogodivščina
mhm, dogodivscina velika, o super bom pa raje tiho  Lips Sealed definitivno pa nepozabna...
pa da ne bo samo tele "padalski" komentar - sicer vprasanje nima veze z buldogci, pa vseeno - Tina, kje kupis pasji plavalni jopic? KAko pa to zgleda? Imajo tudi kaj za Spelo Marelo? In kje dobis frizbije (prinesi naslednjic zraven)?
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #109 : četrtek, 10.06.2004 : 16:34:11 »

Maja,

glede naše dogodivščine sem razmišljala kakšen pridevnik naj uporabim, pa sem pristala pri super- no ja, mogoče malo napačno, čeprav jaz bi še enkrat šla isto turo, narava in plezanje je bilo SUPER (če ne drugega, he he).

Pasji life-jacket se da pri nas naročit pri Zoo market Preis, ampak bi predolgo trajalo (na zalogi ga seveda nimajo), tako da ga bomo šli kupit v Trst. Pojma nimam kako izgleda, si pa predstavljam, da nekako tako kot tisti za ljudi. Ti bom sporočila, v kakšnih velikostih ga imajo, če bi bil kakšen tudi za Špelo primeren.

Ta plišast frizbi je bil kupljen v tisti pasji štacuni na ploščadi pri Maximarketu (tam zadaj, kjer je tudi menjalnica), ta svetleč pa v BTCju, v hali A (Aler, se mi zdi, da je trgovina). Bom prinesla ta svetlečega sabo naslednjič, plišast ne bi zdržal Špelinega gobca, se bojim  Wink A žogo sta že nabavile?

Darja,

glede Hrvaške tudi jaz raje ne bi, žal pa letos načrtovanje dopusta ni bilo meni namenjeno, tako da bom šla tja kar dvakrat, tretji del pa bo verjetno po mojem okusu (upam, da Sardinija v septembru - raj na zemlji, tudi za buldogce, dolge peščene plaže in nikogar, ki bi težil, da pes divja naokrog). Slovenija je pa tudi meni zelo všeč, samo našega Primorja se (predvsem zaradi gužve) raje izogibam, rajši imam Gorenjsko (tudi zaradi manjše vročine poleti).

Spet zavzemam prostor  Roll Eyes bom kar nehala. Lep dan vsem skupaj še naprej!
Lp,
Tina
Logiran
kostko
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #110 : četrtek, 10.06.2004 : 20:15:59 »

Maja, sporoči kdaj se lahko dobimo na igralnih uricah v tej "pasji vročini". Tudi mi imamo nekaj vodnih aportov in lahko bi šli v Iško počofotat Cheesy. Omeni to še Tini ( v ZDA smo se zgrešili za en dan sram , zdaj se pa lahko dobimo Wink)
Lep osvežilni pozdrav vsem, Matej-Žile
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #111 : torek, 15.06.2004 : 10:48:31 »

Tina!

Veseli me, da se na foromu tudi pri francozkih kaj dogaja. Redno spremljam dogajanje.
Sam sem še vedno brez psa. Ga. Kojek je rekla, da me bo obvestila ko bo leglo, pa ni bilo glasu od nje. Sad No, je pa tudi res, da jaz tudi nisem poklical. Sem pač čakal. sramV Trbovljah so imeli leglo, pa sem zamudil za en dan. Sad Z ljubljančanoma pa ne morem nikakor navezati stika. Niti po telefonu, niti po pošti.
Če pa slučajno kdo od forumovcev ve za kakšno leglo francozkov, pa naj mi to prosim sporoči. Bom zelooooooo zelooooo vesel. Cheesy
Sicer pa vsem ljubiteljem francozkov in vsem drugim pasjeljubcem želim malo lepšega vremena in veliko uživanja z njihovimi psi!

LP!

Luka
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #112 : nedelja, 20.06.2004 : 10:57:42 »

Luka!
Med oglasi na mojpes.net je tudi tale:

Citat
prodam: FRANCUSKI BULDOG
Francuski buldog , vrhunsko muško štene , šest mjeseci star , bijel sa crnim flekama , prodajem. tel: +385 91 593 0349 ; +385 21 343 661
 
Kontakt: email
Telefon: +385 21 343 661
Kraj: Split , Hrvatska

Mogoče je pa pravi..  Grin Grin

LP, Eva
Logiran
LEN
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #113 : sreda, 23.06.2004 : 22:02:57 »

Imamo navihanega francoza, ki bo 9.7. dopolnil dve leti. Kuoila sva ga v Kamniku pri g. Kumarju in sva bila zelo navdušena.
Mesca aprila smo bili na vzrejnem in sedaj mu počasi iščemo punco.
Ana & Peter

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #114 : sreda, 23.06.2004 : 22:36:19 »

slikce pixy-jinega Sana - dve sta tukaj za pokusino, ostale (da se stran ne bo predolgo nalagala in ne bo Jana jezna) pa poglejte  
tukajle
lp, m.
http://tabla.xenya.si/gallery/albums/buldogci/san1.gif 174.83 KB
http://tabla.xenya.si/gallery/albums/buldogci/san2.gif 153.8 KB

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #115 : četrtek, 24.06.2004 : 08:21:45 »

Živjo!
No, pa je končno tudi moje peso prišel na forum Smiley - Hvala, Maja!

Drugače sem pa ugotovila, da so se francozki kar pridno razširili(vsaj v Ljubljani)... Zadnjič sem ugotovila, da jih je v našem naselju vsaj že 5. Se pa spomnim, ko sem pred leti še s prvo kužiko okoli letala pa so se mi vsi smejali, kakšnega čudnega psa da imam  Wink Tako da si je sedaj tudi Šan našel svojega kompanjona, s katerim marsikaj ušpičita... Seveda ga Šan (ki je starejši) uči vseh lumparij, ampak energije jima nikoli ne zmanjka (le od kod jo jemljeta??)...

Sem bila pa včeraj na pozdravu poletja in je imelo nekaj ljudi s seboj tudi kužke - kakšno mučenje ubogih živali  sram... Ampak sem se rajši vzdržala in jim nisem solila pameti, čeprav so bili ubogi pesoti vsi zmedeni, poleg tega je pa sigurno kateri od njih še kakšno glažuno domov prinesu... Undecided

Lep pozdrav,
Ana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #116 : četrtek, 24.06.2004 : 08:45:09 »

jaz sem pa zadnjic (prejsnji teden) srecala na trznici enega malega francozka. Pravi mali cort. Star/stara je bil/a pa dva meseca+ ... Kako je to drobno...
m.
Logiran
francoz
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #117 : četrtek, 24.06.2004 : 20:38:47 »

Pozdravljeni

Ime mi je Jernej, sem iz Celja in sem ponosen lastnik skoraj 8 let starega francoza Gorgija. Ko sem Gorgija dobil je bil eden izmed redkih f.b. v Celju. Neverjetno kako se je pasma razširila po Sloveniji (še premalo ), pa tudi viri informacij o njih so se vsaj iz mojega vidika povečale (predvsem zaradi interneta). Že nekaj časa spremljam ta forum, pa se  mi nikakor ni dalo nič napisat. Pa najbolje da malo opišem Gorgija. Pravo ime (rodovniško ) je Georg von Chiki Haus-Georg hišni pes v prevodu. Je črno bel z belo liso po čelu. Velik je nekaj čez 30 cm in tehta 12.8 kg. Kar se tiče zdravja sicer ni problemov razen božjasti in pa zdaj že malo slabšega vida. Živahen je po 8 letih enako kot pri 2 letih in to je tisto kar me pri f.b. vedno znova fascinira. Vedno je pripravljen na igro in na razne neumnosti. Enkraten je.


Zanima mpa me ali se vam zdi Gorgi majhen za samčka, ker kolikor sem videl ostale f.b.  so bili večji?
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #118 : ponedeljek, 28.06.2004 : 10:19:02 »

Živjo!

Francoz: kje pa lahko vidimo tvojega lepotca?  Smiley
Drugače pa poznam v Celju tudi jaz eno psičko, Ajka ji je ime, ki mora biti sedaj tudi stara že okoli 8 let. Ajka je mladiček od moje prejšnje psičke...

Lep pozdrav tudi ostalim,
Ana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #119 : ponedeljek, 28.06.2004 : 10:53:00 »

Ana,

imaš pravega lepotca (sem pogledala še ostale fotke na Majinem linku- super!). Jaz sem nad belimi francozi totalno navdušena, sploh te črne pike, ki se vidijo skozi belo dlako  Kiss

Jernej,

lepo, da si se nam pridružil- čim prej prilimaj fotke od Gorgija. Je pa tudi mene fasciniralo, kako so francozki tudi v poznih letih  Wink še vedno ful živahni- v Novem Sadu sem imela čast spoznati Bubino babico in dedka, stara 10 in 9 let, skakala pa sta 1 meter v zrak in divjala po vrtu kot navita  Grin

Maja,

jah, mali francozek je zelo zelo majhna zadevica  Grin Čisto nekaj drugega kot doga  Wink Jaz sem se Bubo kar bala prijet, ko je bila še majhna, vse te mičkene tačke.... Samo so pa ful žilavi. A si kaj vprašala na tržnici, kje so ga dobili?
A ja, še tole: smo bili v Trstu in rešilnih jopičev za pse ne delajo več, tako da bo treba Bubo pač toliko bolj paziti na jadrnici.

Lep pozdrav vsem!
Tina
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines