mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 13:48:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agility  (Prebrano 94908 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #300 : četrtek, 09.10.2008 : 10:46:49 »

Ko smo mi imeli mini solo handlinga, so bile tam 3 gonece psice in en pubertetniski samec, ki je delal kljub goneckam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #301 : četrtek, 09.10.2008 : 10:57:18 »

Tudi pri nas na handlingu je bila kdaj gonečka, ampak poslušnost in agiliti sta po dinamiki in zahtevnosti čisto nekaj drugega, zato se gonečk ne jemlje zraven v skupino. Verjemi, nastane cela štala. Večkrat videno in doživeto.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #302 : četrtek, 09.10.2008 : 10:59:06 »

Tudi na agilitiju smo imeli gonecke in ni bilo stale. Poslusnost je pa za moje pojme poslusnot-je, ali pa ni. In ce pes uboga, razen ko..., potem pac enostavno ne uboga in ga je treba nauciti, da bo ubogal tudi ko...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #303 : četrtek, 09.10.2008 : 11:03:09 »

Štala nastane tisti moment, ko se gonečka na poligonu polula. In štala se nadaljuje potem še v drugih skupinah, saj vonj ostane.

Ko pes enkrat vajo zna, jo bo znal tudi v težjih pogojih. Dokler se še uči, pa naj bodo pogoji optimalni. Oteževanje sledi pozneje.

Sicer pa, tudi KZS gonečkam pusti delat izpit šele čisto na koncu. Verjetno iz utemljenega razloga...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #304 : četrtek, 09.10.2008 : 11:04:08 »

Osebno smatram tudi izdelavo vaje v tezjih pogojih za ucenje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #305 : četrtek, 09.10.2008 : 11:04:46 »

Ne razumem, zakaj ne bi goneče psičke bile na treningu agilitya. Na tekmah namreč lahko tekmujejo, sploh se jih ne da več niti na konec štartne liste. Kje naj se pes nauči delati tudi, če je gonečka zraven, kot na treningu? Meni se zdijo to predsodki, da morajo biti psice takrat doma.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #306 : četrtek, 09.10.2008 : 11:17:32 »

Lahko se vam zdijo predsodki, ko imaš pa pred sabo skupino samcev, ki jim je mrak na oči padel zaradi gonečke iz prejšnje skupine in se njihove pozornosti ne da pritegniti z ničemer, začneš razmišljati drugače. V tem primeru govorim za poslušnost.

Upam, da se bo oglasil še kakšen lastnik nekastriranega samca in povedal svoje izkušnje s tem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #307 : četrtek, 09.10.2008 : 12:52:15 »

Saj ravno zato jih je pa treba nauciti, da bodo ubogali tudi ob goneckah. Ali pac ne?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #308 : četrtek, 09.10.2008 : 12:59:24 »

jah, ce se pse stalno "izolira" od goneck, potem pa ni cudno da (recimo) na razstavah cisto znorijo, ko kaksno zavohajo (ki se goni ali pa je po gonitvi).
Pri nas v klubu je navada, da goneca psica lahko hodi na tecaj, pove se samo instruktoju, da se psica goni. Ostalim tecajnikom pa ne. In nekako se poiskusa narest, da gonecka ni ravno zraven samca. Pa do sedaj nismo imeli se nobenih problemov. Vcasih se kaksnemu psu zdi, da "se neki dogaja v blizini", ampak vecjih tezav pa nismo imeli.

Ker res je: kje se bo pes naucil ubogat drugje kot na poligonu...
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #309 : četrtek, 09.10.2008 : 14:28:02 »

Najprej naj pojasnim. Mi imamo isti poligon za agility, poslušnost. Glede na to, da imamo eno skupino, ki je komaj začela z malo šolo in še nimajo 100% pozornosti, jih lahko to moti. Za starejše pse pa ne rečem. Delati morajo ob vseh motnjah. S tem pa imamo na istem poligonu tudi tekmovanja poslušnosti, kjer goneče psičke delajo na koncu. Pa kolikor vem, se mora v agilityju uporabiti tudi sprej, če se psička goni in ne sme biti direktno ob parkurju. Wink Ne moraš mislit samo na eno osebo, ki se ji psička goni, druge pa zanemariti. Jaz mam pravilo, da morajo tečajniki v mali šoli imeti optimalne pogoje.
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #310 : četrtek, 09.10.2008 : 14:44:13 »

Lahko se vam zdijo predsodki, ko imaš pa pred sabo skupino samcev, ki jim je mrak na oči padel zaradi gonečke iz prejšnje skupine in se njihove pozornosti ne da pritegniti z ničemer, začneš razmišljati drugače. V tem primeru govorim za poslušnost.

Meni se zdi, da je tukaj problem v odnosu vodnik - pes in v načinu dela s psom (premalo intenzivno in premalo zanimivo) in ne v odnosu nekastriranega samca do gonečih psic.

Upam, da se bo oglasil še kakšen lastnik nekastriranega samca in povedal svoje izkušnje s tem.

Imam nekastriranega samca - plemenjaka. Kada ima voljno, se bo ob vonju gonečke obnašal kot normalen nekastriran samec z izkušnjami. Kadar pa zahtevam njegovo pozornost, jo tudi imam.

Pa kolikor vem, se mora v agilityju uporabiti tudi sprej, če se psička goni in ne sme biti direktno ob parkurju. Wink

Ti pa si optimist Wink Koliko pa misliš, da se jih tega drži? Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #311 : četrtek, 09.10.2008 : 14:50:22 »

Tudi mi imamo samo 1 poligon za poslusnost  Wink
In tudi jaz (oz. kar vec nas je) imam(o) probleme, ko pridem(o) na poligon, kjer je bila prej skupina za malo solo. Ker iscejo psi po tleh hrano (pa verjemi, da jo veliiiiko izgubijo)... Ampak ko se dela se dela. Se najlazje bi bilo, da v mali soli ukinejo hrano. Ampak to je samo izogibanje problema, ne bo ga pa nikoli odpravilo...
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #312 : četrtek, 09.10.2008 : 14:54:37 »

...Ampak to je samo izogibanje problema, ne bo ga pa nikoli odpravilo...

Točno tako... In kdor bo vadil samo v optimalnih pogojih, bo lahko tudi delal samo v optimalnih pogojih.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #313 : četrtek, 09.10.2008 : 19:21:00 »

pri nas se trenutno ena samička goni in imamo (v skupini so trije samci in ena samica) kar probleme z njo, zato je inštruktorica prosila naj en teden do 14 dni ne hosita na treninge, ker ostalim kvarita treninge-jemljeta pasjo pozornost. izgubljene ure bosta nadomestila od nedeljah. meni je njena poteza všeč, ker se psi na šport šele navajajo in nihče še ne uboga 100% . Lp
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #314 : četrtek, 09.10.2008 : 19:22:37 »

TalQec , kakšno pasmo psa pa imaš? No potem treniraš v istem klubu kot midve z asko,  samo, da naju res že zelo dolgo časa ni bilo na trening sram

lp

imam pasmo Cavalier King Charles spaniel. v temi o njih je tudi nekaj njegovih slikic objavila nezzek. Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines