mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 14:32:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: S psom v trgovino  (Prebrano 22669 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #75 : sreda, 18.02.2009 : 16:29:16 »

Jaz tole razumem predvsem kot dejstvo, da ni prepovedano, ni pa tudi ne zapovedano, torej se lahko stacunar odloci, kakor mu pase, saj je njegova stacuna.

Kako je kaj potem s sladoledi, rolerji in podobnimi precrtanimi slikcami?
In kaj, ce se nekega dne pojavijo slikce s precrtanimi omami s palicami ali precrtani invalidski vozicki (ok, tu je ze itak marsikje nemogoc dostop) ali strici s klobuki ...?

V tej recesiji se lahko zgodi, da bodo kupci, ki so sedaj precrtani, nenadoma postali zelo zazeljeni Grin.
Trg namrec dela po svoje in stacunarju bi moral biti kupec kralj, torej bi moral dober stacunar razmisljati, da najde nacin, da so prav vse stranke zadovoljne - tako tiste s psi, kot tiste brez, pa tiste z vozic in tiste brez, in s sladoledi in tisti brez ...
In morda se bo nekoc nekje kreiral seznam "do vseh prijaznih stacun", na katerega se bodo stacune zelele uvrstiti in bodo zato naredile vse za dobro pocutje svojih kupcev, magar stirinoznih Grin
Sanja prase v koruzi Cool
Logiran

Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #76 : sreda, 18.02.2009 : 16:31:33 »

Žalostno, da se zgodi, da pride nekdo na vozičku s psom pomočnikom invalidu v trgovski center in ga prosijo, če lahko gre ven s psom, ker psi nimajo vstopa...

 Angry
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #77 : sreda, 18.02.2009 : 16:32:57 »

V Ikeji  v Celovcu radno videvam kupce ki peljejo v trgovino tudi pse. Mi jih je kar zal, ker tam je vedno guzva in bi rekla da se psi ne pocutijo prijetno. Jaz sem svojga pustila v avtu, pac ni slo drugace. Ampak je veselo sedel na prvem zicu in cakal.  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 18.02.2009 : 16:34:25 »

Teski, sem mnenja, da taka prosnja/ukaz lahko samo kaze na skrajno vsesplosno omejenost osebka, ki jo/ga predlaga/ukaze.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 18.02.2009 : 16:36:35 »

V Ikeji  v Celovcu radno videvam kupce ki peljejo v trgovino tudi pse. Mi jih je kar zal, ker tam je vedno guzva in bi rekla da se psi ne pocutijo prijetno. Jaz sem svojga pustila v avtu, pac ni slo drugace. Ampak je veselo sedel na prvem zicu in cakal.

Ce izhajamo iz nacel odgovornega skrbnistva, tudi racunamo na odgovorno presojo, kdaj in kam je ustrezno peljati psa. Kot v vseh primerih ni primerno psa peljati v guzvo nakupovalnega centra, tudi ni vedno primerno puscati psa v avtomobilu.
Logiran

Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #80 : sreda, 18.02.2009 : 16:47:51 »

Teski, sem mnenja, da taka prosnja/ukaz lahko samo kaze na skrajno vsesplosno omejenost osebka, ki jo/ga predlaga/ukaze.

Definitivo.

Si pa kar malo šokiran, da se to sploh zgodi. Mogoče naiven. kaj jaz vem.

Razumem, da ne marajo vsi ljudje naših psov. Razumem, da ni dovoljeno povsod s psom. Razumem odločitev, da se pač lastniki lokalov, trgovin, lahko odločajo kot jim paše. Mislim, da je tudi prav, da ne posiljujemo ostalih z našimi psi, četudi včasih menim, da se vse prevečkrat neljubitelji psov brez veze vtaknejo v nas, tudi če jim nič nočemo, tudi če naši psi hodijo lepo zavezani po drugi strani pločnika ali celo v gozdu. Ampak tudi to razumem, glede na to koliko je neodgovornih lastnikov, ki so nam dejansko naprtili to "pokoro".

Ne bom pa razumela stvari, ki ne spada več med ljubiteljstvo/sovraštvo do psov, temveč med medčloveške odnose in empatijo - nerazumevanja invalidov in njihovih potreb, nepripravljenosti pomagati (niti otrokom, starejšim, nosečnicam, itd) - to kar so nas učili naši starši, nonoti in none... To je tako, kot če bi invalida zaprosili, naj gre s svojim vozičkom iz trgovine, saj je prepovedano uporabljati rolerje in voziček ima kolesa...

No, saj stvar je bila opažena in rečeno je bilo, da bodo tudi odgovorni prejeli obvestilo o tem... Ampak mislim, da bi že zdrava človeška pamet lahko narekovala primerno vedenje vsaj v tem pogledu, če že ne drugje.

Sem pač naivna...

Adi Smolar je na dobrodelnem koncertu lani rekel, da tisti, ki gre mimo živali, ki joče v grmu, bo šel mimo tudi otroka, ki joče v grmu - češ, saj mogoče je pa žival... (ni ravno citat - ampak poanta je ta)
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #81 : sreda, 18.02.2009 : 16:49:44 »

Moja Kaja gre večinoma z menoj po trgovinah (razen v trgovine s hrano). Do sedaj ni bilo problema. V BTC jo celo varnostniki vedno ogovorijo. Res pa je, da v trgovinah z znakom, da pes ne sme notri, Kajo nesem v naročju, drugod pa hodi sama.

Vsekakor pa je treba presoditi ali je primerno iti s psom in kako se kuža počuti v trgovini. Kaja gre  pač rada  in zato jo jemljem s sabo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #82 : sreda, 18.02.2009 : 17:10:49 »

Odvisno je tudi od tega, ali imaš npr. maltežana ali dogo - če malo karikiram Smiley
Moje Pege - tudi če bi bilo povsod izrecno dovoljeno in bi se pri nas to standardno prakticiralo - ne bi vzela s sabo v trgovino. Je prevelika, preveč "vesela", preveč opleta z repom (ki je velik, močen in dolg Tongue )...
Manjšega in vzgojenega psa lahko vedno primeš v naročje, 40-kilskega "teleta" pa ne Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #83 : sreda, 18.02.2009 : 17:54:12 »

Ha, jaz dam Gala v žep pa hajdi po nakupih.

Saj se hecam. Kadar grem opravljat ta velike nakupe nimam psov s sabo, če pa skočim po kakšno malenkost recimo na pot domov iz sprehoda se pa zna zgodit da kakšna glava izpod roke gleda. Pred trgovinami jih ne puščam, nad puščanjem v avtomobilu pa tudi nisem preveč navdušena, čeprav včasih res ne gre drugače.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #84 : sreda, 18.02.2009 : 18:04:08 »

Ja, no, to z vstopom psov v trgovine je res tako-tako.
Kot je Jana zgoraj omenila: "Ce izhajamo iz nacel odgovornega skrbnistva, tudi racunamo na odgovorno presojo...".
Jaz nimam nič proti psom sicer, samo sem pa bolj pristaš tega, da se v trgovine z živili psov ne vodi. Ja, saj verjamem, da mnogi poskrbite, da pes ni moteč, vsi pa ne. Bom kar dala primere:
- privat štacuna v našem naselju: Psi čakajo zunaj, samo ena gospa s sabo noter "pelje" tudi psa (navednice, ker je pes spuščen). Medtem, ko ona nakupuje, pes ovohava izdelke na policah, tišči šnofljo vsepovsod, celo za pult, kjer imajo delikatese in kruh gre ter se steguje k hrani. Ko sem gospo opozorila, mi je rekla, da kdor nima rad živali, tudi ljudi nima.  Shocked Tongue Roll Eyes
- večji trgovski center: Pes sicer v prenosni torbici, a kljub temu oblizne marsikatero embalažo na polici.
Ne vem, no, mene je nakupovanje minilo. Pa tudi konec koncev, predstavljajte si, da bi v trgovine vsi hodili s psi. Ja, kako bi pa to izgledalo, no?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #85 : sreda, 18.02.2009 : 21:14:36 »

Prav fajn!

Ne, hecam se. Se strinjam, da psi v trgovinah z živili nimajo kaj iskat.Mi je pavšeč, da so v tujini dobrodošli skoraj povsod. Mi smo zadnjič bili v Ikei in v šoping centru z našo Chilly in je bilo super. Sicer nisva šla nakupovat, ampak samo po neko stvar in malo na izlet, ravno iz razloga, da vidiva, kako se bo Chilly obnašala. In se je vzorno. Ni bilo problema. Pa še igračko je dobila, kot mali froc.

Vem tudi za eno restavracijo v MB, ki je psom prijazna, pa si nikoli nisem upala prav s psom iti na kosilo. Zdaj, ko pa vem, da ni pravne podlage, da bi me kak gost nahrulil, pa vsekakor grem.

Sem že doživela, da so psu vstop lastniki gostilne dovolili, pa so gostje pri sosednji mizi zagnali tak halo, da so ga morali odpeljati ven. Najbolj me je presenetilo, ker sta največji problem zganjali dve najstnici. Res pa je, da je bila taka kmečka gostilna v kmečkem okolju. Tam so pač psi za na ketno in ne za v gostilno.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #86 : sreda, 18.02.2009 : 21:31:54 »

Definitivo.

Si pa kar malo šokiran, da se to sploh zgodi. Mogoče naiven. kaj jaz vem.

Razumem, da ne marajo vsi ljudje naših psov. Razumem, da ni dovoljeno povsod s psom. Razumem odločitev, da se pač lastniki lokalov, trgovin, lahko odločajo kot jim paše. Mislim, da je tudi prav, da ne posiljujemo ostalih z našimi psi, četudi včasih menim, da se vse prevečkrat neljubitelji psov brez veze vtaknejo v nas, tudi če jim nič nočemo, tudi če naši psi hodijo lepo zavezani po drugi strani pločnika ali celo v gozdu. Ampak tudi to razumem, glede na to koliko je neodgovornih lastnikov, ki so nam dejansko naprtili to "pokoro".

Ne bom pa razumela stvari, ki ne spada več med ljubiteljstvo/sovraštvo do psov, temveč med medčloveške odnose in empatijo - nerazumevanja invalidov in njihovih potreb, nepripravljenosti pomagati (niti otrokom, starejšim, nosečnicam, itd) - to kar so nas učili naši starši, nonoti in none... To je tako, kot če bi invalida zaprosili, naj gre s svojim vozičkom iz trgovine, saj je prepovedano uporabljati rolerje in voziček ima kolesa...

No, saj stvar je bila opažena in rečeno je bilo, da bodo tudi odgovorni prejeli obvestilo o tem... Ampak mislim, da bi že zdrava človeška pamet lahko narekovala primerno vedenje vsaj v tem pogledu, če že ne drugje.

Sem pač naivna...

Adi Smolar je na dobrodelnem koncertu lani rekel, da tisti, ki gre mimo živali, ki joče v grmu, bo šel mimo tudi otroka, ki joče v grmu - češ, saj mogoče je pa žival... (ni ravno citat - ampak poanta je ta)

Super napisano.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 19.02.2009 : 17:27:29 »

eh, kar se tiče psa in štacune - jst raje ločim prijetno od neizbežnega in na prijetne sprehode grem s kužo, na neizbežne šopinge pa sama. Smiley Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #88 : četrtek, 19.02.2009 : 23:23:05 »

Žalostno, da se zgodi, da pride nekdo na vozičku s psom pomočnikom invalidu v trgovski center in ga prosijo, če lahko gre ven s psom, ker psi nimajo vstopa...

 Angry

Ne, to ni žalostno, ampak nezakonito. Če bi se to zgodilo meni, bi jih prijavila. Zakon o zaščiti živeli:

13. člen

Psi-vodiči slepih in psi-pomočniki invalidov imajo skupaj s svojim skrbnikom vstop na vsa javna mesta in v sredstva javnega prevoza.

Psom iz prejšnjega odstavka ni treba imeti nagobčnika na javnih mestih in v sredstvih javnega prevoza.

45. člen

Z globo od 2.400 do 84.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

 na javno mesto oziroma v sredstva javnega prevoza ne pusti psa - vodiča slepih oziroma psa - pomočnika invalidov skupaj z njegovim skrbnikom (prvi odstavek 13. člena);


Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.

javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur;

Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #89 : četrtek, 19.02.2009 : 23:26:18 »

Citat
Žalostno, da se zgodi, da pride nekdo na vozičku s psom pomočnikom invalidu v trgovski center in ga prosijo, če lahko gre ven s psom, ker psi nimajo vstopa...

 

Ne, to ni žalostno, ampak nezakonito. Če bi se to zgodilo meni, bi jih prijavila. Zakon o zaščiti živeli:

13. člen

Psi-vodiči slepih in psi-pomočniki invalidov imajo skupaj s svojim skrbnikom vstop na vsa javna mesta in v sredstva javnega prevoza.

Psom iz prejšnjega odstavka ni treba imeti nagobčnika na javnih mestih in v sredstvih javnega prevoza.

45. člen

Z globo od 2.400 do 84.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

 na javno mesto oziroma v sredstva javnega prevoza ne pusti psa - vodiča slepih oziroma psa - pomočnika invalidov skupaj z njegovim skrbnikom (prvi odstavek 13. člena);



Kaj je javno mesto:

Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.

Ta zakon pa pravi:

javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur;


(Jana, a lahko zbrišeš prejšnje sporočilo. Sem ga po pomoti prehitro oddala.)
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines