mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 02:40:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 59122 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #45 : četrtek, 11.12.2003 : 18:46:10 »

Hay!
Tudi sama se zanimam za nakup labradorca in tako kot ti sem imela tudi sama probleme, naj izberem psičko ali psa. Večina mi je svetovala psičko. Imata pa oba spola dobre in slabe lastnosti. Vse pa je odvisno od vsakega psa posebej. Večina psičk je lažje obvladljivih, psi pa ti lahko (če nisi z njimi dovolj stroga) ˝zrastejo čez glavo˝. Ampak to je odvisno od vsakega psa posebej, kot sem že rekla.  A mi prosim poveš (če imaš že zbranega psa, ali vsaj vzreditelja), kje ga boš kupila in ali bo imel rodovnik?!
Sama sem se odločila za psičko, tebi pa vso srečo pri odločanju.
Lepo se imej!  Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #46 : nedelja, 14.12.2003 : 20:42:21 »

OJ!

ZAKAJ SKORAJ NIHČE NE MARA SAMČKOV??? Huh Angry

Sama imam doma samčka, nobenih problemov. Poznam tudi veliko psic in njenih lastnikov.

Sama sem mnenja, da so razlike med pasmami in karakterjem, ne pa med spolom!

LP, jessy
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #47 : nedelja, 14.12.2003 : 21:40:47 »

Saj ni nihče rekel, da ne maramo samčkov, samo vsi pravijo, da so samičke lažje vodljive in boljše za začetnike.
Lp
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #48 : ponedeljek, 15.12.2003 : 00:47:47 »

Jessey!
Tudi jaz imam samca. Pa saj se nihče ne pritožuje čez samce, vsa stvar je samo v tem, da naj bi bile samičke lažje vodljive, ker samce bolj razganja od hormonov.
Ampak je pa zato toliko večji izziv izšolati samca:)
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #49 : ponedeljek, 15.12.2003 : 19:58:25 »

Tudi sam imam samcka in bo v dodoce tudi samcek.
Res pa je, da mojega trenutno razganja od hormonov, ko zavoha kako samicko in takrat je poslusnost na preizkusnji.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #50 : torek, 16.12.2003 : 09:40:29 »

Tudi sam imam samcka in bo v dodoce tudi samcek.
Res pa je, da mojega trenutno razganja od hormonov, ko zavoha kako samicko in takrat je poslusnost na preizkusnji.

Za to je kriva moja Ajša, ker jo mora "zrajcat", da se bo le kokoška začela gonit. Wink
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #51 : torek, 16.12.2003 : 14:34:18 »

Jaz sem imela do sedaj samo samičke. Kar se tiče gonitve, se mi zdi lažje tako.

Pri psicah točno veš, kdaj to je. Zgodi se 2x na leto in takrat paziš na njo (oziroma pariš).
Samce pa razganja vedno, kadar se goni kakšna psica v soseščini. Seveda se ne vse ob istem času, zato ga lahko mede kar lep čas.

Kar se tiče vodljivosti, sem pa tudi jaz slišala, da so psice lažje vodljive in tudi bolj podredljive. Ko smo kupovali prvega psa, so tudi nam svetovali psico ravno iz tega razloga. Potem nam je pa to postalo tako všeč, da smo tudi v drugo kupili psico.

Mislim pa, da je to odvisno tudi od pasme, posameznega psa, pa tudi od lastnika.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #52 : torek, 16.12.2003 : 15:17:50 »

Za to je kriva moja Ajša, ker jo mora "zrajcat", da se bo le kokoška začela gonit. Wink

 Grin Grin Simi pa reč ne. Wink Cool

Imam pa tudi sama samca in ravno zdaj je tak idealen čas, ko prevoha vsak kotiček in samo čaka, da bi srečala kako ˝bejbo ˝. Hormoni mu delajo 100/h  Grin Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #53 : torek, 16.12.2003 : 15:23:44 »

Prisegam na samce.  Smiley

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #54 : sobota, 27.12.2003 : 19:05:07 »

Psicke so mi nekako ljubse, tut zaradi vodljivosti, gonitve. Se mi zdijo bolj nezne (khm khm razen moje opice).
Kar se pa tice na splosno pa si upam rect ko grem po cesti srecam 3/4 samcev in glavni razlog je ta ker samec ne prinese domov mladicev.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #55 : nedelja, 28.12.2003 : 15:14:45 »

Citat
Se mi zdijo bolj nezne
Hehe Grin   Večinoma Roll Eyes
Od povprečja očitno odstopa moja Tori, ker je danes želela na grob način izpuliti odsekano debelce (''aport'')labradorcu iz gobca. Ratalo ji je pa samo to, da smo morali posredovati   Roll Eyes Tongue Tongue

Citat
Kar se pa tice na splosno pa si upam rect ko grem po cesti srecam 3/4 samcev in glavni razlog je ta ker samec ne prinese domov mladicev
Jaz opažam pa ravno obratno. Da se vse več ljudi odloča za psičke. Ker srečujem večinoma samo še psičke  Grin
Je pa res, da npr. v kakšnih vaseh težko najdeš kakšno psičko.
Logiran
bagaroo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #56 : torek, 30.12.2003 : 14:18:11 »

s punco sva se odločila za babe in verjetno bo tako tudi v bodoče! nekako so mi bolj pri srcu in ženska družba mi godi Grin!
glede lažje vodljivosti in ubogljivosti, pa se pridružujem vsem, ki pravite, da je to bolj odvisno od pasme kot spola! vsak pes ali psica ima svoj lastni jaz in da bi napovedal v kakšno crko ali razbojnika se bo razvila kepa bi moral biti malo jasnovidca - pomaga pa seveda če spoznate ata in mamo, ter kako se obnaša mala kepa v leglu!
veliko pa je odvisno od tega koliko se s svojim pesjanom ukvarjamo in na kakšen način!

veliko sreče in zadovoljstva vsem z njim ali z njo!
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #57 : sreda, 28.04.2004 : 15:08:10 »

živjo!

jaz sem nekje slišala da se samčki bolj ujamejo z lastnicami(ženskami), samičke pa z lastniki(moškimi)
a je to res, a kdo kaj ve o tem?

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #58 : četrtek, 29.04.2004 : 20:03:07 »

hipo, jaz sem slišala samo, da pri ženskah psi vseh spolov bolj poskušajo postati ta glavni in da samičke potrebujejo bolj nežno roko, pri psih pa je treba biti bolj odločen.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #59 : četrtek, 29.04.2004 : 21:18:22 »

torej bom morala biti odločna Smiley
čez 20 dni namreč dobim dalmatinca moškega spola(po vsej verjetnosti), nisem ga še izbrala, tako da ne vem!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines