mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 06:50:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 190123 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #405 : ponedeljek, 22.03.2010 : 01:42:54 »

Nekdo je omenjal čokolado?!? Huh Roll Eyes Hah, in to ni kar navadna čokolada... "Ka si ti nor", to je čokoladni raj!!!  bravo bravo












Baje psi ne smejo čokolade... in so naju pustili zunaj  butnglavc Kje je pravica na tem svetu? Undecided



Naslednja postojanka (še vedno samo hodimo, dirjamo in počnemo ostale premike na LASTNIH NOGAH!!! Angry Cheesy ) je SAMOSTAN OLIMLJE. Baje je to samostan za poredna dekleta... Še dobro, da sva fanta Evil Naju pa en majčkeno skrbi za najini dečvi Kaj, če kar tam ostaneta predaja


     



Olimski samostan ima zanimivo zgodovino. Na mestu sedanjega samostana je nekoč stal stolp, ki je bil verjetno zgrajen okrog leta 1015 in je pripadal Pilsteinskim grofom. Lastnica  je bila tudi sv. Ema s Pilštanja, bolj poznana kot Hema Krška. Pozneje so stolp preuredili v podeželski dvorec. Leta 1550 ga je grof Tattenbach povečal ter obnovil v renesančnem stilu. Iz dvorca je nastal grad.
Leta 1657 ga je kupil baron Ivan Zakmardy de Dyankoch in ga podaril pavlinskim menihom v Lepoglavi na Hrvaškem. Leta 1663 je prišlo v Olimje 6 patrov. Njihova takojšnja skrb je bila preureditev gradu za samostanske potrebe in graditev božjepotne cerkve. Tako se je grad spremenil v samostan.

V Olimju so ostali do leta 1782. Takrat je cesar Jožef II. razpustil samostan. Menihi so se vrnili v hrvaške samostane, v Olimju pa je bila ustanovljena župnija. Samostan je bil leta 1805 prodan na dražbi. Kupil ga je grof Attems in tako, vsaj po lastništvu, samostan postane zopet grad.

Dve leti pozneje so podrli dva trakta gradu v tretjem pa je dobil stanovanje vsakokratni župnik in grofov gozdar. Leta 1945 so partizani v Slovenski Bistrici ubili takratnega lastnika gradu grofa Ferdinanda Attemsa in stavbo nacionalizirali. Tik pred razpadom Jugoslavije so se začela prizadevanja za ponovno oživitev samostana. Grad je vzela v najem mariborska škofija in ga izročila redovnikom  minoritom. Leta 1999 je slovenska minoritska provinca ustanovila v Olimju samostan, ki so ga po razglasitvi Slomška za blaženega poimenovali samostan bl. Antona Martina Slomška. Tako je olimski grad zopet postal samostan.   
Vir: http://www.olimje.net/slo/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=69








Kam naj grem? K Spovedi?!? Lips Sealed Zakaj žeeee!?!?!? jezen vegi jezen Kar Flip naj gre k spovedi, jaz sem pravi angelček Evil, nimam grehov Roll Eyes Samo še svetniški sij mi manjka






Ker hud samostan, z lastno ribjo restavracijo za pse!!! Lososi!!!!







Jaz bi tut ribe Smiley. Roxy rad imeti ribje specialitete Roll Eyes Cool A je to self service?! Tongue



Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #406 : ponedeljek, 22.03.2010 : 02:12:17 »

In še vedno ni bilo konec izleta, ka si to nor, ka so vse zorganizirali, toti Flipijevi  Cheesy

JELENOV GREBEN! Še nikoli videli veselje bravo veselje

     




Prvi gostitelji, ki vas bodo pozdravili ob prihodu na domačijo, so jeleni. Vzrejajo približno 100 jelenov, ki se prosto gibljejo na površini 8 hektarov.
Flipi, ptičar, in Roxy, Žogar, sta obnemela Lips Sealed Toliko srnjani, pa še v življenju ne! Grin Grin Grin








In ker čudeži SE dogajajo in, ker imava "čudne" ali pa čudežne familije Roll Eyes, kakor kdo vzame Grin Wink, smo nujno morali videti ČUDEŽNO DEŽELO!!! Pod Olimsko goro, v Deželi pravljic in domišljije, vstopimo v svet pravljic in ponovno spoznamo Kekca, Bedanca, Krjavlja, Sneguljčico, Rdečo kapico in druge pravljične like ...




     



Žejen, ta dežela je res čudežna. Pa izvir čudežne vode s čudežnimi vplivi ima!!! Smiley Nujno je treba probat  pevka Azn Azn





Huh, nekdo se je res potrudil, samo še Alica v čudežni deželi manjka Roll Eyes





Neeeeeeeee, neee! jezen Flip, Pomagi, ona misli, da pozna note in zna igrat na steklenice??!





Flip: Neeeeeeeeee, tokrat se REEEES strinjam s tabo, uboga moja ušesa. Kdaj dela ušesni dohtar jutri? sram Kdo ji je rekel, da ima posluh, noooo  *sram





Ej, Flip, ne se dret! Bedanca bova zbudila Lips Sealed Znaš oponašati sovo? Baje samo ta pomaga? Lips Sealed Undecided Lips Sealed





Konec dober, vse dobro.  slaba prebava Ušesa so preživela, Bedan'c se ni zbudil, zdaj jo lahko popihamo domov, a ne?
Flip: You wish Azn vegi Saj smo komaj začeli pevka
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #407 : ponedeljek, 22.03.2010 : 03:05:24 »

Nasvetov "naših babic" ni manjkalo Cheesy









Za vse članice foruma, ki se pripravljate na poletne dni z mini majčkami in krili Roll Eyes Enostavna dieta iz čudežne dežele... Kratka, a učinkovita Evil





Čudežno deželo smo zapustili v tišini... vsak je imel svoje misli. Vsak je obujel spomine iz svojega otroštva. Ampak vsi smo bili že nekoliko upehani Tongue Priznamo, samo ne nobenmu povedat  Roll Eyes


Naspidiranc Flip: A ti, a tiiiii, ki si čudežno vodo pil, vse znaš?  butnglavc Da te vidmo. Gremo kuža, POLEG Evil
Hiperaktivni Roxy: Kaj češ, kdo si ti, kam bi ti mene pelal in kaj učil?!?  Huh










Flip: Roxy. poleg sem ti rekel. Poleg, je to jasno?! Evil Pa sej znaš, no Cheesy



Fotoaparat je sicer u'mrčkal, ker ni imel več štroma. Ampak, izlet se je nadaljeval Cheesy
Svete gore so bile naslednja postojanka...

Na Slovenskem imamo več vrhov, ki so jim pobožni ljudje dali naziv Sveta gora, samo eden med temi pa ima naziv Svete gore. Že ta množinska oblika imena pove, da gre za poseben, v mnogočem izjemen kraj, ki ne potrebuje dodatnih krajevnih oznak: ob Sotli, nad Sv. Petrom in podobno. Svete gore so med najslavnejšimi slovenskimi božjimi potmi. Leže na 521 metrov visokem z listavci poraščenem gorskem vrhu na vzhodni meji Slovenije, tam, kjer se Kozjansko prek mejne reke Sotle že spušča v Hrvaško Zagorje. Davnega leta 1265 so bile prvič omenjene kot "Gora Device Marije pri Kunšperku", kasneje so jim rekli "Gora naše Ijube Gospe", prvič pa se zapišejo Svete gore leta 1642. Najbrž je to ime prišlo od petih cerkva, ki so postavljene kot ptice na skalnatem vrhu.

Svete gore so za arheologe, umetnostne zgodovinarje in zgodovinarje pravi raj. To je eno najstarejših bogoslužnih središč na Slovenskem, kjer se po najdbah sodeč, že več kot 2000 let neprekinjeno opravlja bogoslužje. Keltske in rimske najdbe pričajo o predkrščanskih svetiščih in častilcih, poznorimske in zgodnjeslovanske izkopanine, ki se še danes izpod krpic zemlje, ki pokriva skale, ob vsakem deževju prikažejo na plano, pa spričujejo dolgo krščansko bogoslužno tradicijo Svetih gor. Najlepši dokaz za to so stare cerkvice: sv. Jurija z znamenitim in zagonetnim napisom ter reliefom na pročelju, sv. Martina s čudovito romansko-gotsko arhitekturno zgodovino, svetih Fabijana in Boštjana s pisanimi freskami, sv. Bolfenka s izbranimi slikarskimi in stavbnimi deli...
http://www.kam.si/romarske_cerkve/svete_gore.html

Ena fotka se "bohoti" v Flipovi temi , od Flipa, mojga sostanovalca iz Horjula Smiley

Pa to še vedno ni bilo to... Še vedno je bilo malo morje znamenitosti, ki si jih je vredno ogledati.Če smo bili v Podčetrtku, moramo nujno se v Podsredo  Cheesy Ampak, fotkič, se je vdal, noče delat na hlape.  Undecided Luštno je kljub pomanjkanju fotomateriala bilo Cheesy



Grad PODSREDA:

Zgrajen je bil v 1. polovici 12. stoletja. Takrat je imel običajno preprosto pravokotno zasnovo. Okoli leta 1180 je bil prizidan visok obrambni stolp, okoli 1220 južni bivalni del ter okrog 1260 še kapelo. Današnjo podobo je dal gradu predvsem grof Schönburg-Glauchau, zet kneza Werianda zu Windischgrätza v 19. stol. Grad so začeli obnavljati leta 1983.Grad je bil eden petih glavnih krških fevdov in sedež podeželskega sodišča. Grad je prvič omenjen leta 1213, kot Castrum Herberch, ko ga je Ortolf s Planine zapisal svoji ženi Kiburgi s Ptuja. Podsreškim vitezom so sledili Ostrovrharji s Svibnega. Leta 1238 ga je Herman s Kranichberga prodal Frideriku Žovneškemu. Škofje so grad redno potrjevali Celjskim grofom. Po njihovem izumrtju, postane grad in gospoščina last Habsburžanov. Upravitelji gradu so se poslej pogosto menjavali, dokler ga leta 1617 ni kupil grof Žiga Tattenbach. V lasti njegovih potomcev je bil do leta 1848, ko je posest kupil knez Weriand zu Windischgrätz. Posest je ostala v lasti njego7h dedičev do konca druge svetovne vojne.
Vir:[http://sl.wikipedia.org/wiki/Grad_Podsreda/



Flip family, nedeljsko paket je bil fantastičen  veselje bravo veselje
Hvala za super dužbo, organizacijo in fantastično nedeljo

 Kiss

Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #408 : ponedeljek, 22.03.2010 : 10:03:04 »

Uživači.  Cheesy
Krasna družba ste.  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #409 : ponedeljek, 22.03.2010 : 10:07:40 »

Odlična fotoreportaža Roxy  Cheesy  Moraš pa priznat, da so tisti jeleni tko zelo dišali  Shocked, mmmmm  Roll Eyes  Da o lososih ne govorim  Tongue Moja šefica je bila čisto trda, ko me je pripeljala med jelene. Pa je gledala ovratnico, če je fajn skupaj prpopana, pa povodec je držala, da je žulje dobila, da ja ne bi šel pozdraviti jelenov.  Undecided
Pa drugič, te bom kar jaz okrog za povodec vozil, da ne bo tota tvoja tolk utrujena  Wink Jaz bi tebe še vzel zraven, pa obljubim, da bom priden in bo žoga čisto tvoja  Roll Eyes Evil  Hvala za večerjo, so rekli šefi  Kiss

Fajn si spočij, ko bo tvoja v šlužbi  Wink

Lp, Flipi
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #410 : ponedeljek, 22.03.2010 : 19:02:01 »

Jeleni so fajn, ja, ribe še boljš... samo vonjave so bile pa... Sem bil takole  Tongue  Cheesy
Potem greva naslednjič sama na sprehod, najini bojo pa kuhali? Se strinjaš? Grin
A misliš, da sva že dovolj velika, da naju bodo pustili same? Undecided Kolk bi blo fajn Cheesy Perjad bi lovila, pa srne in zajce, otrokom nagajala, starkam palce kradla Roll Eyes

 
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #411 : ponedeljek, 22.03.2010 : 23:23:36 »

Roxy, ti si še bolj usekan od mene  Grin  Starkam palice kradla  Cheesy Grin Evil  Sem takoj za. Jaz jih bom dol podrl, ti pa palico ukradel  Azn   Tongue  Čeprav, šefica bodo fejst  Angry jezen
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #412 : ponedeljek, 22.03.2010 : 23:32:03 »

starkam palce kradla
Tale me je pa nasmejala .
Ampak Rox bi bil verjetno res takoj za Grin!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #413 : torek, 23.03.2010 : 12:33:46 »

A si predstavljaš, noo Cheesy
Ti "hop", jaz "ham", potem pa oba "zviz"
 
Kater žur, vse naslovnice bi bile najine Grin

Samo brez doma bi verjetno ostala, ker bi ble najine  trmoglavka jezen trmoglavka jezen *sram
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #414 : torek, 23.03.2010 : 14:07:30 »

He, he, dom bi še bil, sam potem bi si gazdarici šele dali duška pri vzgoji. Niti kihnat nebi smela, pa vedno in povsod bi bila vprežena v halti in "vajeti". Tongue
Vama rečem, da se ne splača.   Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #415 : torek, 23.03.2010 : 14:29:14 »

Joj, enkratno poročilo iz čudovitega izleta  Cool Kiss Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #416 : torek, 23.03.2010 : 15:13:39 »

Vi ste čisto nori!  Kiss Super poročilo super bravo! Dečve, začnita pisat pasji vodnik po Sloveniji Cheesy.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #417 : torek, 23.03.2010 : 15:46:31 »

Roxy, se res ne splaca. Meni danes cel dan ze grozi s haltijem, ker sem nadrl samo 4 pse od 7. Za nedeljo si ga je ze pripravila. Niti prdnt ne bom smel, kaj sele palice krast starkam in sladoled otrokom v vozickih  Cry
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #418 : torek, 23.03.2010 : 19:24:59 »

Itak, da ne, "ka si ti nor"  Ampak, štos bi pa bil Evil
Ne se kregat na druge pse, majčkeno še lahko izboljšaš povprečje, da bo Tvoja super vesela Wink
Lp,
Roxy
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #419 : nedelja, 28.03.2010 : 17:34:51 »

Mr. Simpatico  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines