mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 00:50:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 251481 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #135 : sreda, 07.04.2004 : 14:33:36 »

No, to je koker po mojem okusu (ne zaradi repa). Mogoce bi moral biti se malo bolj pikast oz. pegast, tako kot moja kaja.  Cheesy

Bagi je danes dopolnila 7 mesecev. Ima pa komaj 3,5 kilce tako, da nic ne skrbi, da bo prevelika. Grin
Bos Arija do tretjega cepljenja skrival doma? Meni so vsi veterinarji zagotovili, da je kuza ze po drugem cepljenju (sploh, ce je bila tudi mama redno cepljena) zasciten in da se lahko povsem brez skrbi igra z drugimi (seveda cepljenimi!) kuzki. Sploh, ker je to dobro za njegovo socializacijo. Mi smo ze z 12 tedni zaceli obiskovati igralne urice v Ljubljani, srecevala se je z drugimi poznanimi psi in podobno. No, saj te nimam namena prepricevat, sploh, ker je bilo ravno zaradi cepljenj ze toliko ugibanj in toliko ze napisanega, da vcasih clovek res ne ve komu verjeti.  Smiley Ker pa je bagi ze po naravi nezaupljiva in zna biti tezavna v odnosih z drugimi psi se mi je zdelo edino pametno, da jo zacnem navajati nanje cim prej. Kljub temu imamo se vedno rencalne vaje, ce srecamo tuje pse. Undecided
No, kakorkoli, sporoci ko se ti bo zdelo, da se srecamo in da naredim kaksno fotko tvojega Arija.  Wink lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #136 : četrtek, 08.04.2004 : 20:36:33 »

Ari ima sedaj pri 12 tednih okrog 3,5 kile in se zelo dobro razvija. Do takrat, ko sem ga jaz odpeljal je odraščal še z enim starejšim samcem, tudi kokrom in le z enim bratcem, ki je prvi odšel iz legla, ostalo pa same babe in kakor sem videl, so ga kar lepo pošlihtale, če je bil preveč težaven, res zna biti naporen s svojim neprestanim grizenjem - igračkanjem, se mi pa zdi, da pogreša sovrstnike. Je pa tudi on malo nezaupljiv, sploh do starejših in večjih psov. Danes sva bila pri veterinarju na drugem cepljenju in je starejše večje pse samo od daleč vohal, bliže pa ni upal. Bomo videli kako bo, ko se bosta s sosedovim prvič po bližje spoznala. Drugače pa predlagam srečanje nekje čez 14 dni, prej imam študijske obveznosti. Btw Kaja, koliko si pri Bagi odštela za drugo cepljenje, če ga je imela? lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #137 : četrtek, 08.04.2004 : 21:08:09 »

Mislim, da je bilo cepljenje okoli 6000, se pa ne spomnim tocno! Kje si cepil, pri Kastelicu? lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #138 : četrtek, 08.04.2004 : 21:40:10 »

Sem mislil, da si kje drugje cepila, za primerjavo, ja malo manj kot 6000 ja, pri Kastelicu.

Meni pa je ta NEZNANSKO všeč Smiley, Backhill's I like it (Tim), Czech Junior Cocker of the year 2003, tudi zadnji stav ima kot izpiljen Smiley kjer nekateri 'pogorijo'.

p.s. Zelo pogrešam Klub Angleških koker španjelov v Sloveniji Sad
Logiran
Omelo
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #139 : nedelja, 18.04.2004 : 11:43:29 »

Izgubili smo našo koker španjelko Kajo. Ker je hiša brez nje zelo prazna, si želimo novega mladička, ki bi vsaj malo zapolnil praznino ob njeni izgubi.  Cry

Iščemo vzreditelje simpatičnih kokrčkov.

Hvala že v naprej za vse informacije, lahko tudi na e-mail: ****
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #140 : nedelja, 18.04.2004 : 20:28:55 »

Predvidevam, da se zanimaš za angleškega Huh , svetujem ti rodovniškega. Lahko poveš kaj več o sebi Matic, iščeš psičko ali psa, kje bo koker živel in tako naprej, koliko časa ste imeli kokrico. Vzreditelje bo to sigurno zanimalo. Ali mora biti mladiček iz Slovenije ali je lahko tudi iz tujine? Sam sem ga dobil pred kratkim, iskal pa sem ga doooolgo in poznam kar nekaj vzrediteljev... Oglasi se mi po osebni pošti, sporočilo pošlješ tukaj http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=29;action=viewprofile;user=Chris , čisto spodaj. lp
Logiran
Omelo
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #141 : ponedeljek, 19.04.2004 : 13:04:37 »

Predvidevam, da se zanimaš za angleškega Huh , svetujem ti rodovniškega. Lahko poveš kaj več o sebi Matic, iščeš psičko ali psa, kje bo koker živel in tako naprej, koliko časa ste imeli kokrico. Vzreditelje bo to sigurno zanimalo. Ali mora biti mladiček iz Slovenije ali je lahko tudi iz tujine? Sam sem ga dobil pred kratkim, iskal pa sem ga doooolgo in poznam kar nekaj vzrediteljev... Oglasi se mi po osebni pošti, sporočilo pošlješ tukaj http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=29;action=viewprofile;user=Chris , čisto spodaj. lp

Je tako. Bila je angleški kokerček.  Cry Še zdej gre vsem na jok ko nekdo pozvoni, pa noben ne začne lajat... Vsekakor bi želeli imeti rodovniškega in pa psičko (kot sedaj), sestra si želi mladička črno-rjave barve, zadovoljni pa bi bili tako ali drugače. Kaja je  Cry jaooo, živela pri nas v hiši, od spalnic do kopalnic, vse je bilo njeno. Košara, postelje... vse. Hiša ima precej vrta, kjer se lahko prosto giba in divja, je bolj na "poddeželju", sosedje imajo isto španjelko, zraven je gozd z veliiikooo jaso, oz. dvema, kjer je Kaja vsak dan predivjala in se igrala. Vsekakor bi bil psiček deležen ogromno pozornosti. Sicer je bila Kaja od sestre, vsi pa smo jo imeli noro radi, mogoče je bila celo zato malo bolj razvajena. Vseeno, bila je prijazna, ljubezljiva in točno taki smo bili tudi mi do nje. Njena izguba pa je za vse grozna...

Kaj naj še povem? Še slikica...
http://www2.arnes.si/~merzel/kaja1.jpg
http://www2.arnes.si/~merzel/kaja2.jpg

Naj počiva v miru  Cry

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #142 : ponedeljek, 19.04.2004 : 15:27:35 »

Joj, Omelo. Moje sožalje Cry Cry Cry Želim vam, da bi našli novo psičko, ki bi v vaše življenje prinesla spet smeh in veselje Kiss
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #143 : ponedeljek, 19.04.2004 : 22:31:39 »

Najprej sem se malo zmedel, ker teme ni bilo več na svojem mestu. Omelo, zelo mi je žal za vašo španjelko. Moj prejšnjij koker je do 13 leta še tekal kot mladiček, potem pa ga je zdelalo v dobrem tednu.

Tale pa je moj zdajšnji, na tej sliki star 12 tednov

http://foto.volja.net/user_galleries/tim_mitja/aramis_-_angleski_koker/norm_dscf0060_portret_2_.jpg

Glede na to, da si želite črnega z ožigi in verjetno nimate kakšnih razstavnih namenov, mislim, da ne bo problemov in ga lahko poiščete kar tukaj v Sloveniji. Legel mislim da bo kar nekaj tam okrog junija, julija, zato spremljajte oglase vsepovsod, tudi tukaj na spletni strani Mojpes in pa pričakovana legla v reviji Kinolog. Morate pa biti potrpežljivi in nikar ne hitite z nakupom! Ne vzemite prvega mladička, ki ga vidite!

Mnogokrat se pozabi na karakter mladička in se gleda samo psa, joj kako je lep….. Ko sem sam kupoval psa, me je vzrediteljica točno vprašala kakšnega psa si želim, bolj umirjenega, ki se ne oddaljuje od vas, ne skače in večinoma 'počiva' ali bolj živahnega, ki teka za teboj po celem stanovanju, vse ga zanima… Zanimali sta me namreč dve psički. Ena ji daje bolj umirjene pse, druga pa bolj živahne. Zato povprašajte tudi po tem. S pametjo izberite vzreditelja in psa, saj boste z njim živeli cca 15 let.

V Sloveniji sta dve psarni kokrov, Psarna izpod Špika (g. Nevenka in Jože) in pa Psarna Ankaranska (g. Slavi). Naslove najdete tudi na interenetu. Vsekakor povprašajte tudi pri njih. Drugače pa bosta na Hrvaškem sedaj maja in pa junija dve kvalitetni legli, vendar barv blue roan, blue roan & tan, black & white, orange & white in pa orange & roan.

Pa veliko sreče!

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #144 : sreda, 21.04.2004 : 10:40:08 »

Chris,

Res smo za tega kužka iskali novega lastnika. Iskali pa smo ga najprej samo preko tega in drugih forumov ter znancev,
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=30;action=display;threadid=1373
ker sem najprej želel dobiti nekoga z "referencami" in kot za enkrat kaže, bo dobil zelo dobre lastnike.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #145 : sreda, 21.04.2004 : 16:03:21 »

Chris,

Res smo za tega kužka iskali novega lastnika. Iskali pa smo ga najprej samo preko tega in drugih forumov ter znancev,
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=30;action=display;threadid=1373
ker sem najprej želel dobiti nekoga z "referencami" in kot za enkrat kaže, bo dobil zelo dobre lastnike.

Aha, se mi je čudno zdelo, da bi ga prodajali, no me veseli, da ste našli dobrega lastnika, kjer bo užival še nadaljnjih x let! Smiley
Lp
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #146 : četrtek, 17.06.2004 : 12:42:26 »

caw!a bi kdo vzel k sebi 6 tednov staro kokerspanjelko?psicka je nujno za oddat pa lastniki nikakor ne najdejo nikogar.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #147 : četrtek, 17.06.2004 : 16:14:51 »

evangelina, mladički morajo ostati pri materi vsaj do svojega 8. tedna.
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #148 : četrtek, 17.06.2004 : 18:42:13 »

vem, da mora punca dopolnit 8 tednov ampak hotla sm povedat koliko je trenutno stara, da imajo ljudje vsaj priblizen vpogled.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #149 : ponedeljek, 21.06.2004 : 12:07:08 »

evangelina!
našla sem morebitno kandidatko za tole španjelko!Sem hotela poslat zs,ampak mi nikakor noče pošiljat,tako da sem napisala kar semle.Bi pa rabila telefonsko številko ali email,kamor se lahko za psičko obrne.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines