mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 14:22:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 54839 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #120 : torek, 03.05.2005 : 15:17:05 »

hvala sana Smiley
jah bomo vidli kdaj bo leglo
Zdaj si dopisujem  vzrediteljico in mi je pripravljena prodat full cenej psicko, ker pravi, da ji ni vazen dnar, je pa full navdusena nad Ozzy-jem. Mamica od mladickov je dvakratna zmagovalka na Cruftsu, tak da ves da te varijante ne izpustim iz rok Wink
Sej mogoce se bo kar zavleklo, ampak po eni strani upam, da ne hihi;)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #121 : sreda, 04.05.2005 : 22:09:14 »

No, od danes naprej je pri nas v pasjih igralnih uricah tudi ena briardka Wink Tamala je full full luštna. Ima nekupirana ušesa (jupi Cheesy), prihaja pa iz Bratislave. So taisti lastniki že prej imeli briardko. In očitno jim je zaradi starosti poginila in sedaj imam dobra 2 meseca staro kepico. Ravno danes smo jo naučili prostor Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin

Lp jana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #122 : četrtek, 05.05.2005 : 10:06:05 »

res? jo bojo imeli za razstave? kaj ves kaj vec o njej? bo prisla na forum? joj sem vesela, ker nas je tako malo Smiley
dej bina povej kaj vec Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #123 : torek, 10.05.2005 : 16:32:35 »

Živjo!

Pišem zato,ker je tudi meni že nekaj časa všeč tale pasma.  Wink Pravi kuštravci so! In Ozzy je na sliki pravi lepotec. Briarda ima tudi moja bivša profesorica.
Ali mi lahko kaj poveste o njihovem karakterju? Ali so bolj mirni, leni...?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #124 : torek, 10.05.2005 : 16:34:56 »

Mislila sem, kako se kaj obnaša Ozzy kot mladiček.  Cheesy
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #125 : torek, 10.05.2005 : 18:41:26 »

MinE hm kje naj zacnem. Ni pasma za zacetnike in ceprav so pravi kustravci, znajo bit prav tezki Smiley
Ozzy je prisel v nas dom z 8 tedni in je takoj zacel uveljavljat svojo voljo. Ce ni bilo po njegovo je rencal in grizel in prav bali smo se kaj bo iz tega dominantneza. Potem pa smo na hitro ukrepali, zaceli delat na nekaj vzgojnih metodah in ga upisali v malo solo socializacije. V naravi imajo, da ne marajo drugih kuzkov, zato smo delali tudi na tem in se je izplacalo. Zdaj pri petih mesecih je Ozzy mladicek, ki obozuje vse kuzke in muce, tudi otroke ima rad. Dominance pa ni od nikoder...je kar poniknila. Sicer se trmari in to zna zelo dobro, je pa cisto pohleven svojemu gospodarju. Je pa res ena stvar, ki jo omenjajo vse knjige...vsak dan je boj za prevlado. Caka moj trenutek nepozornosti in ze poskusa zlesti na kraljevski prestol vodje krdela, tako da imava kar na redu vsaj enkrat na teden preizkusnjo, ko me poskusa podredit ( z naskakovanjem). Jaz vse obrnem v igro in na koncu je on tisti na hrbtu, ki se pusti cohat in me lize.
Doma je miren, se nicesar ni unicil in ker je faza zobljenja ze mimo, tudi mislim, da ne bo. V stanovanju lenari in hodi iz prostora v prostor za nami in je pravi cartljivec, s svojo mero samostojnosti - ko rabi mir, si ga tudi poisce. Zunaj pa je razigran in pravi mali vrazicek, ki poskusa pretentat gospodarja na vsak mozen nacin;).
Nasplosno prijeten kuza, ki daje ogromno ljubezni in jaz nebi zamenjala pasme, ce bi se enkrat izbirala. Sem si pa kar nekaj casa prebirala vse mozno na netu in nakupla vse knjige o briardih iz amazona, pa me se zmeraj zna kaj presenetit Wink.
Aja prav danes sem prisla z njim na eno agencijo in ga dala v lezi, na kar smo se menli kar enih 45minut in ko je mama morala pred mano oditi nazaj v sluzbo se je ustal in gospa v agenciji rece: kaj ves ta cas je bil tukaj mirno in lezal? neverjetno... Zna bit zelo priden in ve kdaj lahko dirka in kdaj naj bo miren...

Ce imas se kaksno vprasanje kar vprasaj Smiley Upam, da sem ti kaj pomagala
Barbara
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #126 : torek, 10.05.2005 : 22:27:42 »

O, hvala! Potem sem imela pravo predstavo o pasmi  Wink. Tudi jaz sem že nekaj prebirala, vendar raje slišim od lastnika, kakor pa iz knjige, kjer  je lahko tudi kaj ''prirejeno''.
No če me bo res še kaj zanimalo se oglasim  Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #127 : sreda, 11.05.2005 : 09:33:39 »

Desire cestitke cestitke!!! Nasa princeska je bila najlepsa psica na klubski razstavi briardov!!!
Zgleda da imamo slovenci res malo briardov ampak smo pobrali smetano Wink
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #128 : sreda, 11.05.2005 : 10:42:27 »

Vau, Desire cestitam! Ona pa pomete z vso konkurenco na vsaki razstavi Smiley Kdor zna pac zna, ane  Wink Saj sem prepricana, da bo tudi Ozzy odlicno odrezal na razstavah. Zacel je ze dobro-kar tako naprej!

Se z Ozzyjem ze kaj pripravljata za Hrusico? Zdaj bo pa kmalu in upam, da bosta prisla in se ne bosta premislila, ker se ze veselim da ga bom videla. Zdaj sem jaz tudi Nerota prijavila, ceprav sem rekla da ga ne bom. Zdaj bomo lahko skupaj in si delili razne nasvete Cheesy
lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #129 : sreda, 11.05.2005 : 11:39:52 »

Hm hehe ne vem kaj naj se pripravljava Wink
Kar bo bo, prideva pa v druzbi se dveh svicarjev in verjetno bokserke Wink
Ce bo Ozzy imel taksne uspehe bom res srecna. No, sej ga bos vidla v hrusici pa bova se malo pokramljali Wink komaj cakam...
Srecna sem, da spoznavam prijazne in prijetne ljudi in da se lahko na taksnih srecanjih vidimo Smiley
LP
Logiran
Desire
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #130 : sreda, 11.05.2005 : 14:08:55 »

Hvala za čestitke!
Je bil res naporen in mrzel vikend, ampak zaradi uspeha sem še zmeraj med oblaki...
 Smiley Grin Smiley
LP, Mojca
Logiran
Battousai
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #131 : nedelja, 15.05.2005 : 23:07:52 »

Hello...
Ozzy ma svojo novo stran...

***

Oglejte si!

Sicer je fuuuuul amaterska, ker sem to prvic delal, pa galerija se ni koncana (so samo stare slikce), sam za prvo silo kar bo


ajd pridni bodite...

P.S.:(sem od Ozzy-jeve lastnice zarocenec)
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #132 : ponedeljek, 16.05.2005 : 09:31:06 »

Meni se stran zdi super in prav nic amaterska Smiley Komaj cakam na nove slikce!
lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #133 : torek, 17.05.2005 : 14:17:01 »

sana zdaj bojo gor, ko se dobiva in malo pregledava...od kar je prisel Ozzy v nas dom slikamo samo njega hehe Smiley
Kaj so tudi vasi briardi, ko so mokri ko ene podgance? Moj je tako smesen. Ce si zmoci samo tace je kot sunka na stirih zobotrebcih, ce pa cel, je pa neprepoznaven. Neko suho scene s strleco dlako Smiley
Sej bodo tudi slikce njegovega uzivanja v vodi gor Smiley pa boste vidli, da se ne hecam Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #134 : sreda, 18.05.2005 : 20:15:49 »

novicke novicke Wink
se mi zdi da igram jaz vlogo branjevke v tej temi Wink
Populacija briardov se spet veca! Dobili smo tri male briardke, vse cehe po rodu seveda in upam, da se bodo novopeceni ponosni lastniki tudi sami kaj oglasli na tem forumu Wink.
Pa nas bo koncno vec in ne si ne bom vec rabila krajsat casa s speganjem med svicarje in sanjarit, kako bi bilo, ce bi tudi nas bilo toliko, da bi lahko organizirali kaksna srecanja.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines