mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 21.06.2024 : 08:09:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185615 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #255 : petek, 13.08.2004 : 15:43:27 »

LINCHAICH, SPET PIŠEŠ PO DRUGIH TEMAH MOJE VPRAŠANJE PA IGNORIRAŠ  Huh Roll Eyes Angry

ps: Jana opet sorry ampak sej veš  Wink
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #256 : petek, 13.08.2004 : 16:27:38 »

Ojla!

Mene pa zanima kaj si mislite o tem primeru: npr. pri nemskih ovcarjih, ata in mama imata vzrejni pregled in vse papirje kot je treba ampak se npr. skoti en dolgodlak primerek te pasme. Kaj je pa s takim psom za narest? Jaz nisem ravno doma pri NO-jih ampak me zanima ce kdo ve ali ze dobijo rodovnik ali se vedno ne? A je to potem tudi mesanec?
Samo vprasam, ker meni osebno so dolgodlaki NO-ji lepsi kot kratkodlaki.

Pri nas pri dogah zdaj sivi mladici dobijo rodovnik ampak pise na rodovniku prepoved vzreje.

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Spela, Indy in Goga!
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #257 : petek, 13.08.2004 : 17:09:12 »

Daisy, Drejci, saj to se mi zdi od vsega najbolj tragicno. Da bi ljudje kar parili, pa o pasmi vedo priblizno samo to, kako se ji rece, o psih pa komaj toliko. Noro!

Lp, Mojca

P.s. Daisy, na zalost je pri prenovi strani hongkongskega kluba za sp-je pred leti padel ven clanek, ki na lep kitajski nacin opisno razlagal fizionomijo sar peja in njegovo funkcijo v zgodovini, kjer se je dalo marsikaj prebrati tudi o sar peju na lovu. Ce se ne motim se je podoben clanek, katerega avtor je prav tako clan istega hongkongskega kluba, pojavil leta 98 ali 99 v biltenu enega od angleskih klubov.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #258 : petek, 13.08.2004 : 19:29:17 »



 Kaj je pa s takim psom za narest? Jaz nisem ravno doma pri NO-jih ampak me zanima ce kdo ve ali ze dobijo rodovnik ali se vedno ne? A je to potem tudi mesanec?
Samo vprasam, ker meni osebno so dolgodlaki NO-ji lepsi kot kratkodlaki.

Pri nas pri dogah zdaj sivi mladici dobijo rodovnik ampak pise na rodovniku prepoved vzreje.



Rodovnik dobijo vsi, če se pri prvi menjavi dlaka ne skrajša potem ne more oz. ne naredi vzrejnega pregleda.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #259 : petek, 13.08.2004 : 22:11:22 »

Problem pa je, da ni samo odlična ocena pogoj za nadaljno parjenje.
simon. ni v lepoti vse. Lepota je stvar ocene. So tudi na vzrejnem strokovnjaki, ki imajo svoje preference itd in kakega psa ne bi odlično ocenili, naslednje leto pri podaljševanju, bi pa nek drug sodnik, dal odlično. Saj je daisy rekla, da pri njej so redki z odličnim, recimo, če njo vzamemo za primer.
Sem enkrat že rekel: komplet psa je treba ocenit. Tudi potomstvo. Mama moje psice je bila CH pa lepa ko šus, ven je pa dajala povprečje. Če bi pa mame od kakih drugih dal za primer (govorim o top psih iz zgodovine moje pasme) pa bi po tvojem teh psov nikoli ne bilo. Po drugi plati je mama moje druge psice, pri nas dobila pogojno, zaradi kolkov, v franciji pa, ko se je lastnica preselila, B vzrejno. Pri tem da dobijo A samo psi ki so skotili, naredili toliko in toliko šampijonskih potomcev. Imajo pa cel spekter še pod Bjem. Ona tega pri prvem leglu pač še ni mogla dokazovat, pa verjamem, da bo prišla. V sloveniji je pa bila skoraj "škartirana". Rezultat prvega legla, sta dve lepi psički, ki se bosta prav gotovo še dokazali (moja se je že na prvi razstavi-specijalki, sestra je pa še boljša)
Ekskluzivizem ki se ga gredo z podobnimi pogledi kot so tvoji, v nemčiji, je to državo pripeljal do tega, da so že tretjič v zgodovini pasme bokser, popolnoma osiromašili svoj genski fond, da ne govorim o tem da imajo še grše pse, kot so jih imeli prej. Na kratko: neumnosti klatiš. pa brez zamere.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #260 : ponedeljek, 16.08.2004 : 13:57:22 »


A vi veste, da očitno v SLO obstaja že skoraj za en rodovnik veriga nerodovniških boxerjev?  Huh
Ma ja tuki gor sem ignorirana, privatno pač ne  Grin
Ampak ljudem očitno ne zaleže dejstvo, da je nekje med predniki en cucek, ki pač ni dobil vzrejnega dovoljenja. So zadovoljni s trenutnim zdravstvenim stanjem. Me ima postati en malčk zlobna, ampak ne bom, obljubim   Wink

Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #261 : ponedeljek, 16.08.2004 : 16:45:51 »

Ojla!

Simi, hvala za odgovor. Zdej vem kako je to pri NO-jih. Se mi ni niti sanjalo Grin Grin.

Lp Spela, Indy in Goga!
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #262 : petek, 20.08.2004 : 08:41:40 »

Ne vem, če sem že kje na forumu to omenil, mogoče je ta tema primerna za to...

Sam imam psičko, ki je delovna pasma. Standard, tako britanski kot AKC dovolj natančno določa lastnosti, ki jim idealen primerek pasme naj ustreza. Potem pa je tukaj problematični del: INTERPRETACIJA standarda.
Interpretacija povezuje lastnosti psa z njegovimi navadami in okoljem, v katerem je pasma bila vzrejena in zaradi česa je bila vzrejena. Če je to ovčarski pes ali gonič, je ta bil vzrejen s točno določenim namenom. Delovni psi so bili vzrejeni za delo, njihova zunanjost, mentaliteta in psiho-fizične sposobnosti so temu primerni. Kaj pa je danes? Pridno produciramo delovne pse, ki nimajo nobenih izkušenj in se ne razvijajo iz ali v delovnega psa. Zato sem mnenja, da bi vsi predniki psov delovnih pasem morali imeti opravljen izpit (ne oni, standardni delovni izpit) iz področja v katerega sodijo.
Za primer: ovčarski pes naj nebi dobil vzrejnega dovoljenja, če se ustraši ovce, ali pa ne ve, kaj bi si z njo počel, še huje, če jo zadavi, kar se je že tudi komu zgodilo.
Skratka, psi z vzrejnim dovoljenem bi morali dokazovati, da živijo in so razviti tako in s vsaj podobnim namenom, kot so njihovi predniki.
Bojim se namreč, da bodo delovni psi s časom izgubili svoje osnovne lastnosti, zaradi pogojenosti le teh z njihovim načinom življenja.
Upam, da je jasno, kaj želim izraziti..  Wink
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #263 : petek, 20.08.2004 : 08:47:19 »

Bojim se namreč, da bodo delovni psi s časom izgubili svoje osnovne lastnosti, zaradi pogojenosti le teh z njihovim načinom življenja.

Če gledamo NO-je imajo pogoj za vzrejni pregled opravljen izpit. In res ga imajo vsi narejenega, a delovne lastnosti......
Spet druga tema o tem kako so sojeni izpiti.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #264 : petek, 20.08.2004 : 09:16:41 »

Zakaj le? Kaj ni denar sveta vladar?...so rekli včasih...

Poznate vprašanje? Ja, kako lepa psica, kdaj bo imela pa mladiče? se bi dalo dobro zaslužit...?!
Ta vikend bo leto dni, odkar je Gala pri meni, pa so eni že tako nestrpni. Ja, in Gala ima rodovnik in je 92. VŠPP v SLO.

Ne vem, mogoče me že leta malo dajejo in ne verjamem več v pravljice... Verjamem, da so mladički luštkani, eno samo veselje,..če jih opazuješ od daleč in hodiš na obiske,... Kaj pa odgovorna vzreja?

Če bo Gala imela mladiče? Hm, najprej moram razčistiti par stvari pri sebi in navsezadnje; da ne bo pomote..Gala je naj, naj, naj..za mene.
Nastane prvi problem; vsi švicarji v SLO so si skoraj v žlahti..torej pariti bi morala v tujini. Najpre pa mora Gala narediti "vse izpite". Pa ne mislim le na vzrejno komisijo. Ta bo prišla nazadnje.  Če se bom odločila za parjenje, hočem vsaj na papirju imeti možnosti za naj.. leglo. Z Galo narediti vse možne potrebne preiskave (naj stanejo kolikor hočejo), poiskati "ženina" ...

In ko dobijo na svoje vprašanje odgovor, me samo čudno gledajo...
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #265 : ponedeljek, 23.08.2004 : 08:25:01 »

Zal celotne teme nisem spremljala in prebrala, tako da je morda/sigurno kdo ze pojamral kaj na to tematiko... ampak; prav v zadnjih tednih sem srecala (morda sem sedaj, odkar imam svojega psicka, tudi bolj pozorna na te stvari) par "maltezanov".  No, naj poudarim, da mi je kinologija blizu in me zanima ze odkar pomnim. In zelo dobro vem, kaksen NAJ bi bil maltezan. Po standardih.  No, ampak sem v teh ze omenjenih preteklih tednih kar nekajkrat vprasala, kaksna pasme je pes, cigar lastnike nakljucno srecamo. In - odgovor je: maltezan!!!  Huh  Roll Eyes  Lips Sealed Madonis; ce se tako uporabljam domisljijo, podrobnosti z maltezanom NE vidim....
In prav zares me to razkuri. Le kaj prodajajo pod pojmom maltezan... Dobesedno vse, kar je belo in plecne visine tam do 40 cm!!!
Druga plat pa so novopeceni lastniki...  Ki se ponavadi "pohvalijo"  na moje vprasanje kaksne pasme je njihov pes, da je maltezan...
Da skrajsam: mislim in z zalostjo ugotavljam, da reprodukcija "nerodovniskih" kuzkov ne bo upadla....  Sad
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #266 : ponedeljek, 23.08.2004 : 20:28:35 »

jaz pa menim, da je veliko bodocih skrbnikov kuzkov premalo informiranih in se ne zavedajo, kaj rodovnik pomeni. ce ne bi veljalo, da je rodovnik list papirja, ki ga potrebujes za razstave, bi bilo produciranje nerodovniskih mladicev manj donosno. veliko ljudi misli, da so nerodovniski kuzki prav tako dobri kot rodovniski, samo da so cenejsi. slisala sem ze celo, da so nerodovniski psi boljsi, ker rodovniske itak parijo med sabo in imajo genske bolezni. se strinjam, da je glavni razlog za produciranje nerodovniskih mladicev denar, krivi pa so tudi kupci, ki se ne pozanimajo dovolj.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #267 : ponedeljek, 23.08.2004 : 21:41:55 »

ravno danes sem doživela zanimivo zgodbico ki spada ali delno pod ta naslov delno pa bi bilo boljše zakaj NE kupiti psa z rodovnikom:
na KZS so nekemu fantu dali mojo telefonsko številko da mu pregledam psa. Zakaj? pred 6 meseci je kupil čistokrvno nemško bokserko brez rodovnika. psička je rasla in tudi nevešči novi lastnik je ugotovil da je mešanka ne pa bokserka. "vzreditelj" mu je še nekaj časa zagotavljal da bo psička še dobila bokserski gobec Shocked. toda očitnoje bil tudi novi lastnik vztrajen. preostanek kupnine mu zato tudi ni žele plačati. sedaj ga "vzreditelj" toži da mu je ukradel psa. lastnik se je name obrnil s prošnjo če mu lahko dam neke vrste potrdilo da je psička menšanka in ne bokserka. psička ima glavo kakega goniča vsekakor pa ne bokserja, zato sem mu z lahko to napisala to potrdilo. upam da si bo lahko kaj na sodišču pomagal z njim.
ker sem izvedela od kod je psička sem povprašala prijatelja če slučajno pozna. mati psičke je stara cca 4 leta imela je pa sigurno že 4 legla če ne 5. živi zunaj (tako kot so tudi mladiči) no ampak to je pa že zgodba za kaj.
tip zasluži z enim legom npr. 200 jurjev in nevednežem prodaja mešance. Zakaj producirati mladice brez rodovnikov? ZARADI DENARJA. nekateri bi si tudi lukno v koleno zvrtali za euro ali tolar.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #268 : ponedeljek, 23.08.2004 : 22:24:20 »

Ja, saj - če bi se ta "zastonjkarski" gumpec (o katerem govori daisy) že prej obrnil na KZS, do tega sploh prišlo nebi! Čistokrvni bokser brez rodovnika - lol!  Lips Sealed

Ne bom ponavljala tega, kar ste že napisali pred menoj, zato bom kratka:
Če nebi bilo ljudi, ki kupujejo te mešance, ker hočejo prišparat pri nakupu psa, tudi "proizvajalcev" nebi bilo. Simple as that! Trg in povpraševanje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.329


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #269 : ponedeljek, 23.08.2004 : 23:18:21 »

Hehehe, Dunja, ja, tocno tako. Trg in povprasevanje.
In zakaj bi nekateri inspekcijsko preganjali trgovino v Celju, Muti..., takele bi pa samo kritizirali? Saj gre za isti stos. Samo zapakiran je nekoliko drugace. Nasedejo pa takim stosom mnogi. In mnogi se bodo.

Le kako naj kupci locijo "dobre" od "slabih" bucnic? Tako, da jim zagotavljamo, kako smo mi dobri, ker poskrbimo za mladice, drugi pa so slabi, ker imajo psa v pesjaku, prav gotovo ne. Ce kupec ne loci pasme, le kako bo locil razlage v prid in proti "dobremu" ali "slabemu" leglu. Saj ne poslusa. Potem se pomahamo s parolo: "pa z rodovnikom ga kupi!" Ja, le zakaj, ko pa dobimo cisto pravega za vsakim vogalom za minimalno ceno brez papirjev. Mi smo itak vsi cez les in vsi podkupljeni, ko vztrajamo in ljudi prepricujemo, na kaj naj pazijo pri nakupu. Da bodo zraven psa zivljenjsko potrebovali se kaksen papir, pa je itak ze zadeva za v norisnico, oz. za tistih nekaj peticnezev, ki se setajo po ulicah in mahajo s pasjimi papirji pred frisi mimoidocih. Saj veste, papirje rabimo za razstave. Zagotovo lahko na ulici takoj locite rodovniskega od navadnega cucka - rodovniski hodijo okrog s pokali, rozetami, plaketami in medaljami, dolgodlaki se z viklerji v dlaki...

V kratkem se bom oglasila na KZS po moj mesecni zasluzek. Zagotovo bo velik, ko pa tako veliko vlagam v to, da bodo imeli dovolj rodovniskega narascaja in bodo lahko kasirali na vec koncih - za tako drage pasje papirje, za vzrejna dovoljenja, za prijave na razstave... Japajade. Zagotovo vam zivce param samo zato, da vas bo cimvec snobov z rodovniskimi psi hodilo okrog.

Je morda katera od zagretih zagovornic nerodovniskega "dobrega" legla ze pomislila, da je tale tema namenjena predvsem tistim, ki se za novega kuzka odlocajo in ne njim samim? Da zelimo opozoriti na vzroke, zaradi katerih prihaja do nerodovniskih legel in do razlicnih posledic, ki mladicem iz takih legel in njihovim lastnikom sledijo. Se vedno me ni nihce preprical, da se "cistopasemsko nerodovnisko" leglo "zgodi" zaradi cesa drugega, kot zaradi denarja. Po principu "moj je najlepsi" pa tako ne rabimo nobenih papirjev, niti znanja. Le se enega malo lepsega psa poiscemo, sparimo in imamo potomce svojega lepotca, s slikami katerih lahko okrasimo svojo spalnico, avto, majico... Za primer, da bi celo leglo "nerodovniskih cistopasemskih" psov kdo obdrzal doma (uh, ko so pa tako lepi, pa potomci nase/ga, pa cudez zivljenja...), se nisem slisala.

Hehehe, tale decko, ki ga je spoznala daisy je pa pravi kampeljc in tipicen primerek, kakrsen kupec psa nikoli ne bi smel biti. Me prav zanima, kako kupuje avto. Najbrz gre v nedeljo na enega od avtosejmov ali pa poklice na stevilko iz oglasnika. Odloci se za cenejso varianto mercedeza, za katerega mu prodajalec zatrjuje, da je direkt iz tovarne v Stuttgartu. Sicer zanj nima papirjev, lahko mu pa verjame, saj ima avto vendar povsem pravi mercedezov znak. Za namecek mu se pokaze svoj avto, ki strumno stoji zraven. No, in tale decko se cudi, ko pride domov in mu zena pokaze prospekt pravih merđotov. Hudica, na parkingu ne stoji makina, temvec ficak z mercedezovo znacko. Kdo se zdaj lahko komu cudi? Jaz osebno se tipcku, ki se bo moral sprijazniti, da je svojo naivnost drago placal. Obenem upam, da bo svojo zgodbo cim bolj razlagal znancem ali neznancem. Upam tudi, da se bo kdo iz njegove zgodbe kaj naucil. Tisti, ki se ne zelijo uciti, naj lepo nosijo posledice takih in drugacnih "prodajalcev bucnic". In, res je, Dunja, dokler bodo taki naivnezi, bodo tudi prodajalci. In, dokler bodo taki naivnezi, bodo psi brez rodovnikov. Ker je itak vseeno in ker itak rabimo rodovnike samo bedaki, ki mucimo svoje pse po cele dneve v razstavni drzi.
Logiran

Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines