mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:58:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Lhasa apso - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lhasa apso - čvek  (Prebrano 67417 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Eva01
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #135 : torek, 08.05.2007 : 08:04:09 »

Hojla

No pa smo se le srečali. Tudi tvoja Moni je prava navihanka. S tvojo teorijo majhnosti se kar strinjam, moji so res pravi velikani. Kakšna dijeta jima nebi škodila, nam pa tudi ne.  Bo pa to bol težko izvesti, saj je Eva že prava mala gospodinja. Po obroku obema temeljito počisti posodice, da se sploh ne pozna, da so bile v uporabi. Moram pa se pohvaliti, da se je naša družina  2. maja povečala za dva. Helga (muca z vikenda) je postala mamica.  Preden je skotila, je Dyana nagovarjala, naj bo za babico, pa se je revček tako prestrašil, da se je cev dan skrival za mano, ko pa je bilo vse mimo (naslednji dan), ji je pa prav po moško dovolili, da se stisne k njemu. 
No še malo, pa bodo razstavi (Portorož in Hrušica) Se vidimo in bomo tam še  katero rekli. Pa okvirno se moremo zmenit za datum piknika pri nas.

LP
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #136 : sreda, 09.05.2007 : 19:25:46 »

Živio! Grin
Torej se tudi vi večate tako kot mi.Tvoji kužki jedo preveč moji premalo ne vem kaj je to.Lady je postala po striženju prava manekenka z dolgimi nogami hahahah Grin.Moni se je naučila kako izsiliš da te vzamejo v posteljo.Gonitev je pri kraju in tako prva izkušnja z njo.Senge sedaj nekako zopet poje hrano do sedaj ni imel časa saj je bil obremenjen z Metko in njeno gonitvijo.Ko potegnemo črto nam je lepo in ne vem kdo boljše skozi pride mi ali naši kosmatinčki.Za piknik velja!!!!!LP Wink
Logiran
Eva01
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #137 : torek, 22.05.2007 : 08:26:47 »

Živio Sisi!

Kako kaj? Pri nas je vse po starem. Le Dyanu postaja počasi dovolj Angry Angry Angry
Evinih nirčij zgleda, kod da se mu zdi, da je sedaj že dovolj stara in ji
kaj hitro razloži kaj mu je prav in kaj ne. Tudi mala se počasi umirja, tako, da smo se lahko že uspeli naučiti dajati tačko. Osvojili smo skok
na sedežno in ugotovili, kako je lahko prijetno česanje. Obžuje pa
vodo tako, da se na vikendu, ko ji je vroče osveži tudi večkrat na dan.

Lepo se imejte in upam, da se v soboto srečamo. Angry
Logiran
Eva01
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #138 : sreda, 23.05.2007 : 14:22:01 »

Sisi -Hoj

opažam, da sem ti na prejšnjem Sporočilu na koncu pustila mal čudnega smeška. Huh Veš sem jih šele našla in šele odkrivam kako to gre  Grin tako da  ne zameri, ker sem še malo  Cheesy. No malo počohlaj svoje kosmatinčke v našem imenu, pa možeka tudi  Wink  Grin

LP
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #139 : petek, 25.05.2007 : 19:08:42 »

 Grin Grin GrinŽivio!
S tehniko  so težave,vem Grin Grin Grin.V nedeljo se vidimo in že komaj čakam!Naša Moni je tudi velika navihanka in sedaj   ko menjava zobke ji pride vse prav.Včeraj ji je prvič uspelo skočiti na posteljo Grin Grin sedaj so že trije člani več na njej in kmalu bova z možem spala v boksih Grin Grin Grin.Senge pa na posteljo še ne zna skočiti Wink .Bodite lepo!!!!!!
Logiran
Eva01
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #140 : sreda, 06.06.2007 : 15:46:01 »

živjo!!!

Evo pa smo jo dali skozi (Hrušico) je pa bila gužva ha  Shocked ste se že spočili?
Eva je naslednji dan zgubila prva dva zobka in naslednji še dva  Cry vse štiri
spodaj. Včeraj sta ji pa že pokukala dva nova Smiley  Majčken pavze bo kar prav
prišlo. Predlagam, da Sengetu postaviš pred posteljo pručko, mogoče bo
potem laže skočil na posteljo. Tongue

Lepo se imejte Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #141 : sreda, 06.06.2007 : 17:00:30 »

Živio!
 Grin Grin Grin ;DDobra ideja za skok na posteljo Grin Grin.Tudi Moni menjava zobke.V Hrušici sem res uživala in bilo mi je zelo lepo.Všeč mi je, ko se takole zberemo in imamo skorajda piknik Wink lepo je pokramlati med seboj in si izmenjati izkušnje ,da pa sploh ne govorim o pogruntavščinah naših kosmatincev.Zame je razstava resnično uživancija na kvadrat in če dobimo kaj je vredu če ne pa tudi.No je pa res da če eden nima dobrega dneva ga ponavadi ima drug a tudi če se ne bi ljubilo nobenmu mi je vseeno.Zelo veselim pa se odhoda na Crufts saj po moje bo tam res gala in že sedaj kujem načrte kaj vse bom rabila nabavit in sigurno bodo imeli mašnice na katere sem nora.Mi je zadnjič razstavljalka (žal sem pozabila ime)shih-tzuja ,pokazala mašnice ,ki jih je naročila iz ZDA.Ima tako lepe ,da bi jih samo gledal in občudoval resnično so bile čudovite.Eva01 bova na naslednji razstavi če bo ta gospa tudi, poprosile ,da jih še enkrat pokaže in da jih boš videla.Mislim ,da boš tudi ti tako navdušena kot sem jaz.Bodite lepo vsi skupaj in vsak posebej Wink!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #142 : sreda, 06.06.2007 : 20:44:44 »

Sisi, na Cruftsu ne boš našla mašnic, vsaj takšnih ne, kot sva ti jih zadnjič pokazali z Darjo, ker v Angliji šicujev ne razstavljajo z njimi. Pri njih je dovoljeno samo minimalna frizura: ena gumica in nič kozmetike. Takšne zadeve je res treba iz Amerike naročit.

Je pa Crufts vsekakor za videti. Meni je bilo zelo všeč in priložnosti za shopping je več kot dovolj.
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #143 : četrtek, 07.06.2007 : 19:22:00 »

Živio!
Ooooooooo res škoda ,da jih ne bo možno kupit Tongue,sem pa bila nad mašnicam resnično navdušena in so bile čudovite.Mi morda lahko posredujete link kjer bi lahko to pogledala in naročila?Zanimivo ,da imajo v Angliji druga pravila kot pri nas.Meni se zdijo Shih-tzuji zelo lepi z mašnicami.A pravila so pravila treba jih je sprejeti Wink.LP
Logiran
Eva01
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #144 : sreda, 04.07.2007 : 15:49:21 »

Živjo Sisi!

Kako je kaj? Že kar nekaj časa se tukaj  nič ne dogaja.  Cry  No pa saj, opažam, da se tudi na strani kluba "Za tibetanske pasme" nič ne dogaja Undecided. Škoda ker kar redno obiskujem njihovo stran.  Tiste mašnice, sem si tudi jaz ogledala, res so čudovite  Cheesy Cheesy Cheesy.
Kako se imate kaj drugače? Ste že zamenjali zobke? Pri nas rastejo kar v dveh vrstah, bomo vrjetno mogli obiskat zobozdravnika.  Shocked Wink

Se še kaj oglasim  Smiley in lepo se imejte
Logiran
Eva01
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #145 : sreda, 04.07.2007 : 15:58:33 »

Haloooo

Sem pa res nerodna,  Cheesy Lep pozdrav tudi drugim uporabnikom te strani.
kaj pravite, ko bi ji pa vendar vdahnili malo več življenja? Naši kosmatinčki so ja tako polni idej, da če bi se pogovarjali samo o tem, bi lahko pisali od jutra do večera  Roll Eyes Grin. Vem da imamo vsi razne obveznosti in to ni mogoče, ampak kakšna minutka na teden....

 aaa poskusimo Kiss Kiss Kiss
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #146 : ponedeljek, 09.07.2007 : 17:03:08 »

Eva živio!
Dobra ideja!Očitno samo jaz in ti napiševa kakšno novičko.Žal!Bilo bi resnično lepo ,da se pridruži še kakšen lasko Wink.Pri nas tudi menjavamo zobke a hvalabogu gredo kar lepo ven sami od sebe.Pri Lady sem pa potrebovala izpuliti 4 zobke.Moja mala Moni je spoznala ,da je voda res nekaj kul.Vsakokrat ,ko gremo lulat nam skoči v vodo tako, da je vsaj nekajkrat na dan lepo mokra.Je pa lepo pogledat ,ko tako uživa.Tudi Meta namoči svoje tačke Senge in Lady pa vode ne marata menda je fuj Grin.Sprehode obožujejo za spremembo vsi in ni jim lepše kot ,da se znorijo na travniku.Ti povem ,da nam je tako zelo lepo ,da so besede premalo.No vidiš spet sem se razpisala.Če ne prej se vidimo 21 na posebnem dogodku joj kok bo fajn komaj čakam.Bodite lepo vsi skupaj in vsak posebej kosmatinčkom pa daj kakšen poljubček namesto mene Kiss.LP
Logiran
Eva01
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #147 : sreda, 11.07.2007 : 08:50:16 »

HOJ SISI

Škoda res, da še kdo od preostalih Laskotv (saj jih je že kar nekaj) ne doda svoje. Mislim pa, da nebi bilo nič narobe, če bi dodal kakšno tudi lastnik katere druge pasme. Se mi zdi, da bi jih bilo prav zanimivo primerjati. Ne to gdo je boljši, ampak kakšni so po karakterju, kakšne izkušnje imajo z nego, odraščanjem itd...

Da sta Eva in Moni sestrici se vidi. Tudi Eva obožuje vodo. Ko ji je vroče se kar sama lepo ohladi v vodi Cheesy. Potem pa se pride ponosno pokazat. Že nekaj časa razmišljava, da bova posodo v katero teče višek iz "štepiha" zamenjala z večjo bano, tako bo imela več prostora za čofotanje. Dyan pa je pravi Sengetov brat  Grin samo od daleč jo opazuje. Ponavadi moram zjutraj ostati petnajst minut do šestih, če pa dežuje, se pa tudi Evi ne mudi  Wink tako da lahko počakamo do pol sedme. Dežja pa ne marata. Ampak luže, to je pa čisto nekaj drugega. Zakon, bol ko "šprica, bol je fajn".  Naj se še pohvalim (čisto potiho, da se ne pokvari) da se Evica ni že več kot en teden polulala v stanovanju. Ko je sila, prvega ki sreča začne praskati po nogah, tako, da takoj vemo v čem je problem. K Zobozdravniku še nam ni bilo treba. Kar po vrsti so začeli izpadati, le z enim še mamo problem. Upamo, da se bo tudi ta unesel.
Prenesla sem jima tvoje poljubčke in čohlanje. Se ti prav lepo zahvalujeta in ti pošiljata takšen pravi pasji moker poljub, ki ga razdeli tudi med svoje kosmatinčke. Grin Cheesy Wink

Lepo se imejte in pozdravi možička. 21 se  vidimo, upam da ne bom dobila prehude morske bolezni. Undecided Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #148 : sreda, 11.07.2007 : 10:42:15 »

Halo, punci!

Da vama ne bo dolgčas, se oglašam v imenu vaših pasemskih sorodnikov, šicujev.

Primerjava med šicuji in lhasa apsi (kolikor jih poznam) se mi zdi zelo zanimiva, saj kljub temu, da so šicuji (verjetno) nastali iz lhasa apsov, so razlike kar velike. Razlikujejo pa se tudi od svojih drugih prednikov, pekinčanov s kitajskega dvora. Govorim predvsem o razlikah v karakterju. Šicuji se mi zdijo veliko večje prismode, klovni, ki se vržejo v naročje vsakemu, ki pride na obisk, pa če ga poznajo ali ne (seveda obstajajo izjeme), medtem ko si lhasiči in pekinezerji bolj mislijo svoje in so nekoliko bolj zadržani, pa tudi odločni. Se mi zdi, da so morali že na kitajskem dvoru pri vzreji šicujev dajati poudarek na njihov klovnovski karakter. Vem, da so lhasiči v domačem krogu tudi takšne prismode, samo se mi zdi, da so do neznancev veliko bolj zadržani kot šicuji.

Glede 21., baje se mi obeta baby-sitting tudi vaših kužkov. Jaz sem namreč tista, ki bom doma red delala, medtem ko boste rajali. Čim manj morske bolezni vam želim!
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #149 : sreda, 11.07.2007 : 20:52:39 »

Živio Kalsang!
OOOOOO super me veseli ,da bodo naši kosmati otroci imeli tako dobro varstvo.Moja mala Lady bo verjetno zelooooo žalostna ker bo rabila ostati sama mi je že sedaj hudo a bo že prebrodila ta dan.Ostali trije niso tako občutljivi.
Tudi jaz sem brala o tem ,da so kitajski vladarji dobili kot protokolarna darila Lhasa apse in jih kasneje dali svojim ženam ,ki so jim bili tako všeč ,da so se odločili za parjenja med Pekinezi.Tako bi menda nastala ta pasma.Meni so strašno ljubki Šicuji.Lhasa apsi so malo drugačni saj premislijo ali jim je všeč neka oseba ali ne a ko se odločijo jih imajo radi.Je pa res ,da je vsak različen.Jaz imam tri predstavnike te pasme in od tega sta punci prodani duši.Vsakega sta veseli in vsak jima je všeč Wink.Mislim....... Medtem ,ko Senge je resnično tisti pravi razmišljujoči Lhasa apso,no vsaj eden Grin.Čeprav si ga punce vseeno navijajo okoli tačke Grin.Čisto nekaj drugega pa nastane ,ko se prikaže kakšen samec takrat pa se zna postaviti zase.
Kalsang želim ti čimmanj zgage z našimi ljubčki napotki bodo še sledili Wink  Grin.Morsko bolezen pa bomo pregnali z nazdravljanjem in dobro voljo,noooo vsaj upam.LP
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Lhasa apso - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines