mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 20.06.2024 : 13:44:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 106230 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #405 : četrtek, 06.05.2010 : 12:58:51 »

Jp, zgleda, da se ji je lani obneslo, ker letos nadaljuje  Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #406 : četrtek, 06.05.2010 : 13:00:02 »

...ali pa je, po drugi strani, prav ta sinička tista packa  Angry, zaradi katere te ona t.i. gospa zmerja, da tvoj kuža s predolgo dlako onesnažuje okolje!  Grin
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #407 : četrtek, 06.05.2010 : 13:39:19 »

Meni je zadnjič en začel trobit, medtem ko je mali kakal. Pa me je videl, da stojim zraven z vrečko. Ne vem kaj je mislil ...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #408 : četrtek, 06.05.2010 : 13:42:22 »

Da maš vrečko za regrat nabirat najbrž.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #409 : četrtek, 06.05.2010 : 14:07:04 »

Trenutek za izobraževanje o okoljski zakonodaji:

Ob vodah se lahko gnoji v določeni oddaljenosti glede na relief in status območja, glede na predpise.
Vir: Pravilnik za izvajanje dobre kmetijske prakse pri gnojenju

Prepoved gnojenja:
8. člen Uredbe
Vnos rastlinskih hranil v tla je prepovedan pri gnojenju z gnojevko ali gnojnico:
– na tleh, nasičenih z vodo, prekritih s snežno odejo, na velikih strminah, kjer gnojevka odteka po površini, na zamrznjenih tleh ter na vodnih zemljiščih;
– na kmetijskih zemljiščih brez zelene odeje od 15. novembra do 15. februarja;
– na stavbnih zemljiščih.
Na nerodovitnih zemljiščih je vnos rastlinskih hranil prepovedan.

Vir: Uredba o vnosu nevarnih snovi in rastlinskih hranil v tla

V času, ki je odebeljen zgoraj, prijavljajte vse kar vidite, pa se bodo potem inšpektorji ubadali s tem, ali je bilo izdano kako posebno dovoljenje ali ne.

Zgornje nikakor ne velja za vsebino greznic, ki jih je prepovedano kakorkoli, kadarkoli in na kakršenkoli način zlivat kamorkoli.
Vir: Uredba o emisiji snovi in toplote pri odvajanju odpadnih vod v vode in javno kanalizacijo

Za nadzor nad omenjenim skrbi kmetijska inšpekcija, ki spada v resor MKGP. Njihove podatke dobite tukaj.

Glede smradu, v katerem kdo živi, pa lahko rečem samo, da so se v večini primerov mesta gradila okoli kmetij in ne obratno. Pritoževat se nad kmetijo, ki smrdi, je približno tako neutemeljeno, kot pritoževat se nad poplavami, če živiš v poplavnem območju.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #410 : četrtek, 06.05.2010 : 14:12:03 »

eh, da ne zacnem o novodobnih starsih in tem, kako taisti vzgajajo svoje potomce.
Stojim ob poti z vrecko v roki in cakam, da pes opravi svoje (to je pocel v ne tako nizki travi), pa se mimo pripeljeta kolesarja (oce in se zelo mlecnozobi sin). Sin se razveseli, ko vidi moja psa, ocka pa ga jadrno pouci, da so to ta bitja, ki serjejo tam, kjer se on (ubogi revez) igra.
Pa se mi tisti trenutek ni zdelo, da bi stegnila jezik, ampak sem se posteno zamislila nad tem, da se res ne gre cuditi, da imajo danasnji otroci tako izkrivljen odnos do zivali in do okolice nasploh.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #411 : četrtek, 06.05.2010 : 14:13:33 »

Citat
Vnos rastlinskih hranil v tla je prepovedan pri gnojenju z gnojevko ali gnojnico:
– na tleh, nasičenih z vodo...

a to pomeni, da na ljubljanskem Barju sploh ne bi smeli polivati te "svete vode"? Barje je namrec nasiceno z vodo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #412 : četrtek, 06.05.2010 : 14:23:46 »

Hehehe, bi bilo fajn, ja. Ampak ne. Ne pomeni to to. Je pa Barje krajinski park in ima svoj plan upravljanja z njim (upam, da že, bi bil cajt). Odvisno je od tega, kakšen status ima zemljišče. Izbiraš v grobem med naravo, kmetijskimi zemljišči in zazidalnim območjem. In, če je kmetijsko zemljišče, se tam pač gnoji. Zato je bil recimo problem s pitno vodo, ki prihaja iz tega konca in napaja recimo Trnovo, Vič, delno Center... (pa recimo, da je človekovo blagostanje pomembnejše od narave). Na Barju še zdaleč ni urejeno niti toliko, da bi zadostili osnovni okoljski zakonodaji. Sicer pa, če bi se že spuščali, je pol Ljubljane na vodovarstvenem območju... Pa se še gradi tudi tam, kjer se kao ne bi smelo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #413 : četrtek, 06.05.2010 : 15:00:08 »

O dolgi dlaki in siničkah....Ja, je luštno če nastaviš dlako na svoj balkon/dvorišče in jo ptiči odnesejo. se jim obnese, pri nas to delajo že leta. Ampak...ko pa na travniku, kjer se kosi za živino zagledam kup dlake, ki jo je nekdo "sfurminiral" in pustil na licu mesta, mi pa rahlo dvigne pokrov. je precej bolj škodljivo, kot če nekje ob robu poti pustiš drek. Še dobro, da sem doslej našla samo rjavkasto in sivkasto dlako. da ne bi kdo mislil, da je od mojih, ki so k sreči bele.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #414 : četrtek, 06.05.2010 : 15:15:16 »

Pa saj ne furminiram psa na travniku no  Roll Eyes Samo zjutraj nastavim en cuf na balkon. Tisto, kar pa med sprahodom z njega dol pade, pa ne more nobenemu škodit  Tongue
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #415 : četrtek, 06.05.2010 : 15:27:52 »

Ma po moje sploh ni problem tistih 5 drekov na travniku ali pa v gozdu za kmete. Problem je koncentracija. Ponekod je zelenih površin tako malo in pesjanarjev tako veliko, da hitro postane vse polno kupčkov, če se ne pobira.

V mojem koncu k sreči še nisem slišala da bi kdo bil siten zaradi ne-pobiranja izrebkov po travniku.

Kar se pa smradu in gnojnice tiče: po mojih vaških izkušnjah Smiley smrdi DOSTI bolj človeški drek, kot pa hlevski gnoj.

Je pa tu v savinjski dolini na trenutke obupno ... pa tudi ko sem še bila v LJ, je cel Bežigrad (pa vse do Žal) smrdel po gnojnici. PUUUJ  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #416 : četrtek, 06.05.2010 : 16:25:23 »

Yo, a moram čisto pri vsem kar napišem napisati, da ne leti nate? Je bilo lepo napisano, da je luštno nastaviti dlako na balkon. In da je malo manj luštno videt kup oskubljene dlake na travniku - in ker se ne sprehajaš tam kot jaz, dlaka ne more biti od tvojih psov, ane.
Samo mi je prišlo na misel, da bi kdo, ki gleda take kupe dlake (predvidevam, da je ne pušča samo en sprehajalec na enem mestu, ampak da je tega veliko, ker se zdi ljudem škoda svinjati stanovanje z dlako verjetno), pač nergal ob prvem dolgodlakem psu, ki mu pride pred oči. Enako kot pri drekih.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #417 : četrtek, 06.05.2010 : 16:35:48 »

Joj, sem samo pokomentirala, no.
Sicer se pa popolnoma strinjam s tabo oz. s tem, da se kupov dlak takole ne pušča. Sem že psa česala tudi zunaj, samo sem pridno pospravila v vrečko in potem pač vrgla stran. Opažam pa tudi jaz, da ljudje marsikje res kar pustijo cele šope dlak...
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #418 : četrtek, 06.05.2010 : 21:33:20 »

Tukaj se verjetno govori o dlaki na travnikih, ki so namenjeni za krmo živali? Ali?... Jaz našega vedno na vrtu furminiram. Se pa do sedaj še noben ni pritoževal, no...
Jah, kosi dlake res niso lepo za videt, ampak koliko so pa dejansko škodljivi? Za okolje?
Kar se pa naslova teme tiče, pa dreke pobiram vedno in povsod, ker živim v urbanem okolu in je to seveda nujno (čeprav eni očitno niso takega mnenja  Angry )
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #419 : četrtek, 06.05.2010 : 21:53:01 »

Tukaj se verjetno govori o dlaki na travnikih, ki so namenjeni za krmo živali? Ali?... Jaz našega vedno na vrtu furminiram. Se pa do sedaj še noben ni pritoževal, no...
Jah, kosi dlake res niso lepo za videt, ampak koliko so pa dejansko škodljivi? Za okolje?

Puscanje dlake na travnikih, vrtovih, ob poteh (pri tem imam v mislih kupe dlak, jih jih ljudje psom izcesejo in ne tistih mini kepic, ki odpadejo) je za moje pojme vsekakor motece. Zagotovo dlaka ne spada na travnike, ki jih kmetje kosijo za krmo zivine. Hkrati pa ne spada niti kam drugam - razen v smeti.

Mogoce res okolju dlaka ni skodljiva, zagotovo pa nihce ni vesel, da mu med pitjem kave na vrtu v skodelici pristane kosem dlake.  Mojo psico sicer krtacim na nasem vrtu pri cemer pa vedno pazim, da mi veter kosmov izkrtacene dlake ne odnese, nato pa vse odnesem v smeti. Zagotovo tudi soseda ne bi bila vesela, ce bi na sveze opranem perilu (po moznosti belem) pristala crna dlaka.

Zal pa opazam vsesplosno pomanjkanje kulture in omike in ocitno res drzi pregovor "Kjer osel lezi, tam dlako pusti".  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines