mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 08:19:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 231919 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #255 : sreda, 04.02.2009 : 16:10:17 »

Jasno, vsaj za nekaj nam pa vendar morate biti fovš, vi tamladi Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #256 : sreda, 04.02.2009 : 16:24:56 »

 Tongue Roll Eyes
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #257 : sreda, 04.02.2009 : 20:58:31 »

Ampak jaz bi pa tudi sedanje stranišče zamenjala za tisto na štrbunk in mehak toaletni papir za zmečkan časopis, samo, da bi se vrnila nazaj v stare romantične čase  Grin.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #258 : sreda, 04.02.2009 : 22:10:55 »

Jaz tudi  Cheesy
Ne bom nikoli pozabila stare domačije moje mame, ko sem hodila tja kot otrok in sem ponoči, khm... morala na wc.
Najprej si pogledal skozi okno, kaj je zunaj.
Srnjaki, divji prašiči. Potem si šibal na prag (mudilo se je že, hehe) in razbijal z 2-ma pokrovkama, da si splašil "vsiljivce". In potem zviz čez dvorišče na wc in enako nazaj (še vedno razbijajoč s pokrovkami, hehe).
Ali pa ponoči, baterijsko svetilko sem imela vedno ob sebi... Čudni zvoki... Hm... Snop svetlobe iz baterijske svetilke pod omaro, pa si videl miško z ogromnimi učkami  Smiley
Elektrike ni bilo, svetili smo si s petrolejkami. Kurili na drva... Grizli kolena v globokem snegu, da smo se vsaj v soboto in nedeljo odpočili od mestnega drveža.
Ali pa obiski pri babici v Halozah. Stari fičo je šel, dokler je šel, potem smo ga pustili ob "cesti" in šli peš. Ene 2 uri po globokem snegu... Vedno se mi je zanohtalo (takrat ni bilo teh nobel toplih rokavic). Ampak tam me je čakala. Moja babica, kljub garanju vedno z nasmehom... Me je prijela za roko in mi prišepnila, da je spekla hlebec kruha... Kruh, ki ga danes tako zelo pogrešam... Da bo jutri gibanica... Prava haloška gibanica, folk! Grela je moje roke, medtem, ko sem ji jaz pripovedovala, kako je v šoli, kako imamo skidane pločnike, kako kupujemo kruh v trgovini, vsak dan svež... Ja... Z zanimanjem me je poslušala, jaz pa sem si mislila: "Ko bi le lahko živela tako kot ti.".
Zdaj tega ni več. Ni več babice, ni zanohtanih rok, ni gazenja po snegu. Nam je bolje, pa hočemo še več. Ampak nekateri se pa še spominjamo. In ja, že padam v tista leta, ko si včasih želimo nazaj. Marsikatero komoditeto bi zlahka izbrisala, če bi imela možnost podoživeti vse, kar sem nekoč že izkusila.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #259 : sreda, 04.02.2009 : 22:23:31 »

Yo to je pa tako lepo napisano..  Kiss

Sem se tako spomnila na mojo babi, tisto, ki prav tako vedno speče kruh ko pridemo k njej. Tam pri njej je veliko več snega in sem poleti in pozimi velik del otroštva pustila tam. Sploh mi je všeč, ker imajo sosedi kmetijo, in imajo konje!!  Cheesy Potem pa poleti jahamo naokoli, in se je že velikokrat zgodilo, da smo jahali v dežju!  Cool Tisti vonj po konju mi je tako všeč.. Roll Eyes
De ne govorim o drugih "zverinicah" ki jih imajo.
Pa da se vrnem na zimo. Ne bom pozabila zime, izpred nekaj let, ko so splužili sneg tako, da smo imeli na parkirišču 2m velik kup! Kakšno veselje. Seveda je postal tisti kup na koncu dneva kot ementaler, od vseh bunkerjev in predorov, skozi katere si se sprehajal!!  Grin

Zdaj pa še za iglu ni dovolj snega.. Tongue Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #260 : četrtek, 05.02.2009 : 00:04:24 »

No, jaz pa ne bom pozabila, kako sem bila kriva, da si je moj oče zlomil nogo v takem snegu  Tongue
Tiho, še zdaj ne ve...  Lips Sealed Roll Eyes Wink Grin
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #261 : četrtek, 05.02.2009 : 00:56:38 »

Hehe...zdaj ste pa res eno lusno debato vdarli Smiley
Jaz se tudi zelo rad spominjam wc-jev na strbunk, posledicno nocno lulanje v kahlo, ker je zunaj premrzlo, da gres na strbunk, zidanja hise od temeljev, "tusiranje" iz segretega lonca, pasnje s kozami in kravica... Cheesy

Enega dogodka se pa se posebej spomnim. Pozno popoldne sem se sam odpravil po kravice na kr precej oddaljen pasnik, da jih pripeljem domov. No, na poti domov me je ze ujela tema in iz neznanega razloga so mi vse tri kravice zbezale nekam v v noc... Kaksno urco sem jih po temi iskal po gozdickih, sosednjih kmetijah, itd. dokler pac nisem obupal in se poklapan primajal domov. Na terasi pa cela druzina v smehu...Meni seveda ni bilo nic jasno, dokler nisem ugotovil, da so moje kravice ze 3/4 ure nazaj same nasle domov in ze veselo dremajo v stalci... hehe Cheesy Grin Roll Eyes

To so pravi spomini iz otrostva, ne pa tisti, ki se nanasajo kdaj si prvic spil 5 piv v eni noci Tongue
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #262 : četrtek, 05.02.2009 : 01:05:11 »

Eh... Ali pa neuspešno jahanje bika (oprosti, bikec), pa sprehajanje svinj - pa kje naj bi jaz nekajletni froc razločila med svinjo in plemenskim prašičem - prascem - merjascem... Pa mi jo je popihal in ga je po gozdovih iskala bivša JLA, mene je pa potem malo rit bolela (le zakaj?)  Roll Eyes Tongue Lips Sealed
Eh, krasni časi so bili to.
Prav danes kljub vsemu "hudemu", ko sem malo plezala čez kupe snega, sem pomislila na vse to... Kar malo nostalgije, res.
V ponedeljek, ko je snežilo kot za stavo, sem šla do Črnuč peš in nazaj... Prišla utrujena, ampak... Kar pasalo je. Sploh ni bilo težko. No, ja, zdej mam musklibr, samo mislim, da je bil pozitiven  Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #263 : četrtek, 05.02.2009 : 11:49:48 »

Moja babica ima še vedno wc na štrbunk.Smiley pa čeprav ima tudi teka modernega, starega še včasih uporabi. sploh kadar je v hlevu in se ji ne da notr v hišo hodit.
ko sem bila jaz še majhna, pa sem ga tudi ene parkrat uporabla, ker še novejšega niso imeli.
sem pa kot mala punčka veliko časa preživela tudi pri drugi babici, ampak sem večino časa prebila pri njenih sosedih,ki so imeli in imajo še vedno veliko kmetijo.
Ja, moje velika želja je, da se enkrat spokam iz mesta, pa si svojo kmetijco nabavim. Ampak živalce bi bile samo za družbo. Smiley
Glede snega se pa spomnim samo enkrat ko ga je kar dobro nakipalo in nam je zato odpadel pouk. samo sem bila takrat tako nakepana in naribana...vsak meter sem ležala v snegu.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #264 : četrtek, 05.02.2009 : 15:04:55 »

Tudi moja želja je, da bom nekoč živela na kmetiji. Seveda bi bile tudi meni živalce le za družbo, in da bi se jim super godilo, meni pa tudi, ko bi gledala, kako srečne so na moji kmetiji  Smiley Ena izmed prvih živali, ki bi si jo omislila pa bi bila poni. Moja velika želja že od 1. razreda OŠ.  Smiley Smo šli v živalski vrt, in smo morali potem napisati spis z naslovom, "Katera žival ti je bila najbolj všeč", in jaz sem opisala ponija, večina pa seveda slone, žirafe, tigre... Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #265 : petek, 06.02.2009 : 00:35:37 »

Jaz si pa želim osla in kozo. Pa čisto zares, ni hec  Cool
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #266 : petek, 06.02.2009 : 07:24:50 »

Jaz si pa želim osla in kozo. Pa čisto zares, ni hec Cool

A nimaš nobenega brata/sestre?  Grin Hec, hec, ne me tepst!!  Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #267 : petek, 06.02.2009 : 09:03:54 »

Brata imam, samo ne spada v to kategorijo. Srce je  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #268 : petek, 06.02.2009 : 10:14:15 »

Jaz si pa želim osla in kozo. Pa čisto zares, ni hec  Cool

Saj to sta dve neverjetno pametni in lepi živalci  Wink osliček je pa sploh kjut  Kiss ti čist verjamem, da si ju želiš.

Hehe, jaz imam pa samo dve sestri, ki tudi ne spadata v nobeno od naštetih kategorij. No, mogoče ena malo sili noter med kozice  Grin
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #269 : petek, 06.02.2009 : 23:24:57 »

Jaz si pa želim osla in kozo. Pa čisto zares, ni hec Cool

Bravo  Cool

Tud jst  Smiley Cool pa še konja  Kiss Pa štalco za vse  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines