mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 19:37:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307144 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1530 : četrtek, 02.08.2007 : 13:23:39 »

ooo Olaf Kiss Kiss

Bambi, res sta si full podobna z mojim Cry

A ne bi raje prve slike dala na narecaj Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1531 : nedelja, 19.08.2007 : 16:10:18 »

V petek smo se vrnili s krasnih pocitnic na Cresu, kjer je Crna Smrt v cetrtek praznovala svoj 8. rojstni dan  Smiley . Za ta dan si je privoscil izdatno porcijo pase otoskih ovck  Cheesy , sicer pa smo jih dejansko srecevali skoraj vsak dan, tako da se je dodobra naletal za njimi. Zadnje dni se je sicer videlo, da ne s takim zarom kot na zacetku, na skalah (pri vodi in pri ovcjem coursingu) si je namrec poskodoval blazinice na nogah, tako da je ene dva dni kar opazno sepal, pa se je na sreco stanje po par dneh ze opazno izboljsalo. Sicer pa smo kljub prvim trem dezevnim dnem uzivali, Sambo pa je cuval sotor (no ja, vsaj v spanju...  Roll Eyes Wink ), osvajal sosede, plaval in nasploh nesramno uzival Wink .

Se nekaj dokaznega gradiva:

Mi o volku, volk iz gozda (v sotor)

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN1814.jpg

Coursing

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/SambozaTiffany.jpg

Ovcka zre Crni Smrti v oci  Cheesy

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/SamboVSTiffany2.jpg

Plavanje v dvoje

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN1780.jpg

Pa se ena akcijska, posneta junija

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/rnaSmrt.jpg

Za konec pa se moj prvi 'dodelan' filmski izdelek, najinim moronizmom na cast (materiala se dosti  Cheesy Grin Cheesy ) - http://www.youtube.com/watch?v=8tUm5f2OMWM .

Lp vsem, Ursa in Sambo
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1532 : nedelja, 19.08.2007 : 17:23:16 »

Film je - mega! Vsakič, ko si ga pogledam, se smejem.  Grin
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1533 : ponedeljek, 20.08.2007 : 11:04:41 »

U, vse naj za minuli rojstni dan, Sambo
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1534 : sreda, 22.08.2007 : 16:48:49 »

Malo z zamudo, a od srca, hepi brzdej Sambo! Shenzi posilja lupcka, Momo depiliranje, Tari nic, jaz pa obljubljam cohanje.

Bambi, filmcek je pa super! Sploh tazadnji del, dumbbell (kosmati niger Gump)!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1535 : sobota, 25.08.2007 : 21:38:41 »

Moje najmlajse dete je pa danes od blizu spoznalo dva SS, Saio in Sambota. Sambo je bil baje grozen (ker je crn in velik in tamala bolj pada na tablontne) in ji je bila svetlejsa in manjsa Saia bolj vsec (pa se ni mogla odlocit a bi to ona scufala in zdepilirala ali bi se spilala).

Petra, bo Saia se kaj zrasla?


* mosaia.jpg (40.77 KB, 300x300 - pogledano 230 krat.)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1536 : torek, 28.08.2007 : 08:07:44 »

Joj...smo videli Sambota...pa mu nismo čestitali za roj. dan... sram Upam, da še vedno velja VSE NAJBOLJŠE (pa, da ti je Bambi dala kakšen krof za polizat  Wink)

Saii so od vedno pri srcu manjši psi Kiss, verjetno, ker so jo kot mladiča izredno lepo sprejeli in se je z njimi preigrala prvih nekaj mesecev svojega bivanja pri nas  Cool.

Kar se pa Saii-ne višine tiče...dvomim, da se bo kar naenkrat potegnila za še 5 cm...(se ji tudi ni potrebno). Vedno je bila drobne konstitucije, zaenkrat je 56 cm...če bo še kaj zrasla bo to za po moje kakšen centi al pa še to ne...

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1537 : torek, 28.08.2007 : 09:17:14 »

No, za moj okus je zdaj glih taprava, tako da upam, da taka tudi ostane. Wink A bo agilitasica?

Momo si mora pa malo korajze nabrat tudi ko okrog nje ne laufa prtegnjeni bodigard Donkey. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1538 : sreda, 29.08.2007 : 13:53:54 »

Hvala vsem za cestitke (in ne, Petra, se ni prepozno, pravzaprav Sambo pravi, da osebne cestitke in darila sprejema do oktobra  Wink ).

Hvala tudi za pohvale za najin moronski filmcek, Sambo Gump je uspel ta vikend na agi4fun tekmi nabrat ze nekaj materiala za novo porcijo  Cheesy Grin . Tekma je vsekakor bila ZELO fun  Cool. Tam je tudi nastalo nekaj belgijsko-surlaskih fotk.

Sambo in Saia - http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/20070825Agi4fun01.jpg (v ozadju dekapitirana Nuki in zgubana Momojina rit) .

Belgijski cmok - http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/20070825Agi4fun03.jpg (Sambo playing hard to get  Wink ).

Ce bo vse po sreci, bova te dni s Crno Smrtjo spoznala nekoga zanimivega... Se ze veselim  Smiley.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1539 : sreda, 29.08.2007 : 15:51:50 »

Citat
Belgijski cmok -

Hmmm, a tako pazljivo in od daleč to delajo Belgijci.... Wink Grin Smiley Morda je Saia res hotela dati cmok,  Kiss a imam občutek, da je imel sambo v mislih: "daj mala, ne teži..." Cheesy
Vsekakor so pa fotke
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1540 : četrtek, 30.08.2007 : 20:50:25 »

Citat
Sambo pravi, da osebne cestitke in darila sprejema do oktobra

Bambi...do oktobra bomo pa zmogli   Grin in se mu oddolžili  Cool

Citat
A bo agilitasica?

Tako ji je bilo namenjeno...pol se nam je pa nogica zgodila...mala kura sicer že veselo skače naokoli (in meni lasje v luft vsakokrat, ko se ji odpelje).
Zaenkrat še počivamo in se celimo, na pomlad, pa (upam), da bomo dobili zeleno luč od našega ortopeda, da lahko začnemo trenirat brez skrbi.
Zaenkrat dobro kaže, čeprav jo je držat kolikortoliko na miru že skoraj misija nemogoče... Tongue
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1541 : petek, 31.08.2007 : 14:56:08 »

Arieb, kot rečeno, Sambo se dela 'hard to get'  Wink. Drugače sem pa pozabila, da imam v rokah nov fotkič, ki nima reakcijskega časa moje pokojne babice, in sem škljocnila takoj, ko sem videla, kaj Saia namerava. Tako sem v bistvu posnela moment pred cmokom (ki ga je Sambo konec koncev le velikodušno sprejel).

Eh, Petra, Sambo si je v bistvu z darili sam postregel ob prejšnjem obisku, pomoje je Saii poglodal cca polovico zaloge žvak  sram Cheesy.
Logiran
lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #1542 : nedelja, 02.09.2007 : 18:45:47 »

Uauuu, koliko novega je med belgianosi na mojpes.netu! No, le Sambo ostaja nespremenjen - postaven, prelep, ponosen, pameten,... (in še kaj na P bi se našlo Wink). Saia je pravi cukrček! Hmmm, kakšna škoda, da naš Panko nima pravih referenc  sram za njenega potencialnega snubca.

In kaj je novega pri nas? Ko smo ravno "BC-tojfelna" Icea odvadili, da cufa Panovo dlako in je njegovo oprsje že krasila dolga čupa, je Pana 15. avgusta na sprehodu na morju napadel pes - po opisu očividcev je bil menda cane corso s kupiranimi uhlji. Napad je bil povsem nepričakovan, brez opozorilnega renčanja ali ovohavanja - in dobesedno zahrbten (med tekom z "joggajočim" Igorjem mu je od zadaj skočil na hrbet, potem pa ga je obdelal še po vratu in gobcu; lastnica ga je imela neprivezanega in ga "vokalno" nikakor ni uspela zadržati).

In rezultat - naslednji dan smo šli v Ljubljano, da preverijo tudi veterinarji, ali se bo vse zacelilo, kot je treba. Kljub antibiotiku se je že po enem dnevu izkazalo, da ima Pan kar nekaj ugrizov - in pod vsakim je "šelestelo": kar pomeni, da je v podkožnih žepih že prišlo do plinske gangrene. Sledilo je britje do kože od glave do trebuha (stil bi lahko opisali kot "belgijski goli pes" oz. glede na otekline "belgijski sharpei"), operacija, šivi, drenaže ..., pa seveda antibiotiki treh tipov v žilo. Po 2 tednih je Panko že brez cevk in šivov, ves živahen, ogledala pa smo raje poskrili, da ne ni rabili pasjega psihologa... Pa poprov sprej za obrambo smo nemudoma nabavili!

Vem, da se imena klinike ne sme napisati, sicer takoj sledijo Janine zvezdice, zato bom napisala le: veterinarke in veterinarji niso le strokovno profesionalci, ampak mnogo bolj sočutni kot bi kdorkoli pričakoval - in to ne le do naših "pasjih sinov in hčera", ampak tudi do (objokanih) pasjih mam in babic.

Pa še bolj prijetna novica - na Skapinovi je poleg Pana še nova tervueren-ka; ime ji je Illusion, kličejo jo Ili, stara je 5 mesecev in že hodi v malo šolo k Silviji. Je pa prava belgijka - tudi če je na smrt utrujena, bo neumorno divjala po vrtu.

Pa lep pozdrav in srečno na vseh tekmah in izpitih (velja za štiri in dvonožne bralce tega foruma)!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1543 : torek, 04.09.2007 : 22:32:45 »

Joj revež Pan  Shocked Undecided

Upam, da se bo kmalu vse pocelilo in da bo pesjan kar se da hitro OK...

Citat
Saia je pravi cukrček!

Ikc  Grin..."she tricked you ha"...za tistimi cukrastimi milimi očkami se skriva pravi hudiček.
Zadnje čase ima madam Saia take finte s katerimi nam še dodatno kravžlja možgane Tongue, da, če bo tako nadaljevala in se bo izkazalo, da je za njeno muhavost kriva bližajoča se gonitev, sploh ne bo potrebovala snubcev... ne takih pa ne drugačnih... Huh



Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1544 : torek, 16.10.2007 : 14:42:01 »

Danes mineva natanko 8 let, odkar je v moje zivljenje prisel Sambo, ena in edina Crna Smrt, najboljsa tetka na svetu, Big Brother, lastnik najlepsih uhljev v Evropi  Wink. Ko me je kdaj kdo vprasal, kdaj se belgijci malo umirijo in dokončno odrastejo, sem vedno odgovorila, da jaz se vedno cakam. In zdaj - se vedno cakam  Cheesy. Upam, da bo tako se dolgo, dolgo let in da njegova nevroza se nekaj casa ne bo popustila  Cheesy.

Vsem belgijskim fanom zeliva lepe jesenske dni - midva jih od prejsnjega tedna dalje skusava cimvec uzivati v stilu '10ih nog naokrog'.

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/SamboZaja.jpg
Logiran
Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines