mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 19:43:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307151 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1515 : sobota, 21.07.2007 : 09:36:53 »

Jaz sanjam o tej razstavi že več let. A za letos je mimo... Ta vikend sem na Slovaškem.

Morda drugo leto Wink
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1516 : sobota, 21.07.2007 : 12:17:40 »

Če koga zanima:
http://www.clbdog.it/modules/news/article.php?storyid=139
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1517 : sobota, 21.07.2007 : 13:07:54 »

Saia si je danes zjutraj pri skoku za žogo zlomila sprednjo desno tačko Cry.

Zlomljeni sta obe kosti podlahtnica in koželjnica, sklepi so havla bogu ok.

V ponedeljek bo operirana. Do takrat pa bo na kliniki v Mestnem Logu.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1518 : sobota, 21.07.2007 : 13:17:21 »

Ajoj, Petra, kakšne grde novice sredi tega poletja Cry Poznam in vem, kako je hudo. Upam, da jo bodo lepo poštimali, spomni se na mojo Iro, ko je imela zelo slabo prognozo, in so jo ravno na VF v Mestnem logu poštimali, da večina niti ne ve!

Ker bomo mi že na dopustu, ko bo operirana, ti že sedaj povem, da držimo tačke v želji na vse najboljše!
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1519 : ponedeljek, 23.07.2007 : 10:35:55 »

Petra tudi jaz sočustvujem s tabo, ker vem kako je to...na žalost. Očitno so belgijci zaradi svojega temperamenta res bolj podvrženi fizičnim poškodbam. Sem pa prepričana, da je v Mestnem logu v dobrih rokah in da bo vse ok. Jaz sem od Rikove poškodbe naprej veliko bolj previdna pri igri in rekreaciji s katerekoli psom.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1520 : ponedeljek, 23.07.2007 : 12:43:30 »

Tudi s Klarkom drziva tace! Sploh ne dvomiva pa, da bo vse v redu, saj je se mlada in kosti bodo en-dva-tri zaceljenje.
Upam, da je operacija ze mimo in se je vse super izteklo!
Ziva in Klark
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1521 : ponedeljek, 23.07.2007 : 17:58:32 »

Joj, Petra! Sem čakala na lepa poročila iz francoske razstave, ne pa takšna negativna poročila!
Večina od naših psov je že imela hude poškodbe, ampak potem (no, vsaj od Lira lahko sigurno povem) je bilo spet vse OK! Tako da bo tudi pri tvoji Saji tako!!! Bomo vsi držali pesti in tačke, pa bo!

Jaz pa imam nekaj lepega za poročat od tega razstavnega vikenda! Na CACIB Szombathely je Lir dobil odl., CAC, CACIB in na IHA Oberwart V, CACA, CACIB in BOB. Tako je ta vikend Lir postal ne samo avstrijski CH, ampak tudi mednarodni CH! In kot cukrček še "Austria-Hungary Winner 2007"!

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1522 : ponedeljek, 23.07.2007 : 22:02:03 »

Saia je bila danes operirana in je od poznega popoldneva doma.

Vstavili so ji ploščico na močnejšo (večjo) kost, manjša pa naj bi se brez lepo zacelila. Jutri imamo kontrolo in previjanje, šive odstranjujemo čez več kot en mesec.
Nogica je utrjena s ploščico zunanje opore pa razen povoja nima, sklepi so normalno gibljivi.

Prognoza je glede na njeno starost dokaj dobra.

Smo na tabletah proti bolečinam (rimadyl) in pa na antibiotikih...kot kaže pa bomo kmalu potrebovali tudi ovratnik, da bo gospodična pustila povoj in šive, kjer morajo biti še nekaj časa...

Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1523 : torek, 24.07.2007 : 14:35:17 »

No, samo da je opearcija mimo in da bo od zdaj naprej šlo na boljše!
Lir je imel povoje 3 mesece na sebi in hvala bogu v celotnem tem času ni rabil lampadine na ovratnici, ker si prav nič ni odstranjeval, grizu ali lizal povoj. Takoj na začetku ko je prvič šel samo s gobčkom blizu sem zakričala "ne", potem pa je za vedno pusti povoj pri miru. Hvala bogu! 3 mesece imet tisto ovratnico pa je res preveč!
Upam, da bo Saia tudi hitro pogruntala da to ne sme in da ji ne bo treba nositi lampadine!
Pred cirka 3 tedni si je moja mačka zlomila zadnjo tačko. Zdrobila si je kost, tako da ni bilo možno operirati, ker je bil zlom preblizu sklepa. Zdaj, po tem relativno kratkem času že skoraj uporablja tačko normalno in teka okoli! Tako da bo pri tvoji Saji šlo sigurno še hitreje, ker ja ima ploščico ki drži kost skupaj. Mačka tega nima pa je vseeno vse OK.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1524 : torek, 24.07.2007 : 17:35:26 »

Za vsak slučaj smo danes (ko smo bili na previjanju in pogovoru z veterinarjem, ki jo je operiral) kupili tudi lučko.
Upam, da nam je ne bo potrebno uporabljat, zaenkrat pusti vse na miru (no nekajkrat je probala, pa si je prislužila mojo majčko), kar ne vidiš, da štrli ni treba razturit...bolj me skrbi kako bo od petka dalje, ko bodo šivi na prostem...verjetno brez 24 ur-nega nadzora ne bo šlo...oz. ji bomo morali namontirat luč.

V glavnem prislužila si je ploščico in 9 vijakov, ki ploščico pritrjujejo na podlahtnico ter hkrati držijo v pravem položaju tudi koželjnico. Nogico naj bi v naslednjih dneh počasi začela spet uporabljat, zaenkrat se nanjo na lahko opre, okoli pa skače po treh.

Seveda nikakor še ni ta prava (vem, da bi bilo neumno iz moje strani to pričakovati) ampak mi je hudo, ker je take kot je zdaj nisem navajena...

No, od včeraj naprej računamo spet, da bo vse vedno bolje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1525 : torek, 24.07.2007 : 20:02:49 »

Ajoj!!!
Držim pesti za čimprejšnjo ozdravitev.

A bo ploščico z vijaki zadržala ali to zadevo kasneje odstranijo glede na to, da je še mlada? A ma še dosti za zrast?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1526 : torek, 24.07.2007 : 20:45:02 »

Petra, tudi mi drzimo pesti, da tole hitro mine in da bo Saia kmalu spet taksna kot prej. lp
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1527 : sreda, 25.07.2007 : 09:43:52 »

Po besedah veterinarja naj bi ploščica (v kolikor ne bi povzročala težav) kar ostala. Odstranitev bi pomenila enako velik poseg kot je  bila sama namestitev in seveda bi to pomenilo ponovno celjenje tako kosti kot same rane.

Danes smo se odšetale do prvega travnika, Saia bi kar divjala po treh in skakala, nikakor pa ne more na povodcu hoditi počasi Shocked Lips Sealed.
Kot zgleda bomo morali nabaviti oprsnico in pa uporabljati navaden povodec, ker se flex.i nikakor ne obnese.

Ideja sprehodov pa naj bi bila, da pri počasni hoji uporablja tudi zlomljeno nogico, ne pa, da divja okoli po treh  Shocked
Naj ji bo za prvič...drugič pa lepo počasi.

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1528 : četrtek, 26.07.2007 : 21:15:19 »

Boga Saietta Cry tudi mi drzimo sapke, da bo hitro vse uredu.

Se pa ne boste mogli vec sprehajat po dezju med nevihto Grin
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1529 : četrtek, 02.08.2007 : 13:21:37 »

Ivanhoe, cestitke za lepe uspehe z Lirom! Kaj pa psicka, zdaj je ze pri vas, sklepam? Kako se rihtate?

Mi smo si dva tedna nazaj privoscili kratek oddih v Bovcu, kjer smo se imeli super, kot vedno  Smiley.

Plavali smo v Rabeljskem jezeru...

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/sambopelka.jpg

Uzivali ob Soci...

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN1384.jpg

Ko je pa Crni Smrti prevec zacela ven udarjat belgijska nevroza, je pa dobil kazenski timeout pri Olafu.

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN1409.jpg

Lp, Ursa in Sambo
Logiran
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines