mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 19:58:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307157 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1440 : nedelja, 08.04.2007 : 20:03:11 »

Ja to je rodovniško ime
VINDOR je ime psarne
DARK DEVIL je pa ime psa
Če še vas zanima kaj več podatkov pa kar naplano z vprašanji.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1441 : nedelja, 08.04.2007 : 20:28:48 »

aaa hvala za pojasnilo! OK vem, da je butasto vprašanje, ampak res nevem- če prav razumem je psarna dala temu psu ime DARK DEVIL ali kako ga je dobil?
Hvala za odgovor!

lp
Logiran
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1442 : torek, 10.04.2007 : 23:15:46 »



Chili van Karlosha... danas navršava pet mjeseci a visine je 51cm.
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1443 : sreda, 11.04.2007 : 06:28:09 »

Lepa tale malina ni kaj.Sem preverjal podobo med rodovniki, pa si nista nič v žlahti, z mojim darkom
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1444 : četrtek, 12.04.2007 : 14:37:40 »

Ej Chipa, tale je pa čisto mojemu podobn, razn po smrčku- ma bolj črno masko oz. glava je bolj črnkasta, odzadaj pa sta z mojim čisto enaka, sploh pa še take črta po hrbtu črnkasta!

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1445 : ponedeljek, 16.04.2007 : 19:06:00 »

Heh moj čudni zmešanec se mi je včeraj na treningu postavil naproti, je začel renčat name...  Shocked
Sma se na koncu z trenerjem menla pa je reko, če bi prišel z njim še na obrambo, ker ma zelo dobre možnosti, kaj ostali predlagate? Je še boxerje maltretiral, joj Bambi, da bi najraje zdaj povedal to ko si mi ti enkrat napisala v hecu.... Tongue
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1446 : torek, 17.04.2007 : 09:36:55 »

Če imaš veselje do dela s psom in je pes primeren za delo na obrambi je to vsekakor nekaj, kar psi radi delajo in je hkrati tudi dobra rekreacija za psa. Uporabna plat obrambe je tudi, da se s treningi dobi tudi večjo kontrolo in disciplino.
Glede renčanja, očitno je pes zelo samozavesten in dominanten in te malo preizkuša, je pa zelo odvisno v kakšni situaciji pride do tega. Če se to pojavlja v vsakdanjem življenju, je to vsekakor nekaj na čemer boš moral več delati, če pa se to pojavlja med treningom oz. kadar se poseže vanj, pa to ni nič nenavadnega, se pa seveda nikoli ne smeš ustrašiti ali iti v pretiran konflikt. Sem pa prepričana, da ti bodo v tečaju znali svetovati in pomagati.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1447 : torek, 17.04.2007 : 13:53:20 »

Maja!

Zgodi se samo med treningom oz. vajami, ko ne uboga, je pa tudi ful dominanten kot praviš... V našem razredu je tudi en bokser, ki se mojega boji, moj pa to pogrunta pa skoz renči na njega pa enga shar-peja ne prenese... A mi lahko kdo pove kaj delate v obrambi?
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1448 : torek, 17.04.2007 : 14:22:38 »

Renčanja na druge pse ga moraš vsekakor odvaditi, drugače se lahko kasneje razvije v kar resen problem, sploh pa glede na težo psa.
Kaj vsebuje obramba si lahko pogledaš v kakšnem programu IPO, ki so sigurno objavljeni na internetu, drugače pa si oglej trening obrambe na svojem društvu.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1449 : torek, 17.04.2007 : 14:36:58 »

Ja saj ga odvajamo na treningih, je ga zadnjič shar-pej napadel, ko smo gledali priprave na razstave drugih psov, pa se mu je moj prvo odmaknil pol pa napadel.
Kaj je res, da če pes trenira obrambo, da se mu zaradi tega poveča agresivnost oz. postane bolj ''domišljav''?

Hvala in L.p.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1450 : torek, 17.04.2007 : 14:50:55 »

Če je trening obrambe pravilno zasnovan, pes ne postane agresiven, temveč ravno obratno. Med treningom se "spuca", na nadzorovan način se mu sprostijo nagoni in je zato potem bolj zadovoljen in miren. Kako mora potekati pravi  trening obrambe bodo pa napisali drugi, ki imajo s tem več izkušenj.

lp
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1451 : torek, 17.04.2007 : 15:12:24 »

Kot je bilo napisano zgoraj, pravilno delo na obrambi, psu lahku kvečjemu koristi, tudi v vsakdanjem življenju.
Agresija je tako ali tako zelo širok pojem in v osnovi nekaj zelo naravnega za vsakega psa. V kinologiji jo največkrat pojmujemo, ko zaradi kakršnih vzrokov pes odreagira na določen dražljaj z renčanjem, besnim lajanjem ali celo z ugrizom. Do agresije med psmi pride največkrat med samci, odvisno je od pasme, vzgoje, okolja.. itd. Če prvih poskusov v mladosti, oz. že dominantnega igranja in podobno ne preprečujemo, se znaki stopnjujejo.. pes dela v življenju samo tisto kar deluje. Na žalost so taka vedenje samonagrajajoča in sama od sebe ne izginejo.
Po pravilu lahko pes začne z obrambo po opravljenem izpitu B-BH, vendar tisti, ki se ne udeležujejo rednih tečajev in imajo psa namensko za delo (IPO program) že tudi prej. Najprej se začne s klobaso, ročajem ali kaj podobno... psa se razdraži, da se mu vzbudi plen in predstavi klobaso za ugriz. Potem se seveda to trenira, dokler pes ni zrel, da se zamenja za rokav, ki mu v osnovi prav tako kot klobasa predstavlja plen. In potem se gre po segmentih, nauči se spuščanja, uči se oblajanje, pa reviranja, pa pobeg, kontro.. itd. dodaja disciplino v smislu, da je pes poslušen, kljub temu, da dela v velikih nagonih.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1452 : torek, 17.04.2007 : 17:19:06 »

Hvala za pojasnilo. Moj že predvsem zdaj kaže agresijo, npr. ko vidi mačko ali kaj ne posluša ''ama ništa'', zgubi možgane in gaaas za vsako živaljo.
Maja midva z mojim že trenirama za izpit B-Bh od januarja, ker je takrat prišel trener v naš kraj in sem se kar prijavil. Mojpes je sedaj star sedem mesecev, tako, da še morama počakat enkrat toliko...

LP
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1453 : sreda, 18.04.2007 : 10:48:55 »

Plensko vedenje, da lovi mačke in divjat je potrebno zatirati in preprečevati že od samega začetka. Svetujem ti, da najprej delaš to daleč stran od mačk in divjadi, če te blizu ne upošteva. Sila je vsekakor potrebna, ker mora pes vedeti, da mu je to prepovedano.
Prav tako ti toplo priporočam, da ga odvadiš reagiranja na druge pse. Delaj veliko na navezavi, ko so v bližini ostali psi, da mora biti pozoren nate in pa seveda vsako obračanje k psom kaznuj oz. prepovej. Kot sem že prej omenila, se pes navadi burno odreagirati in se potem to samo stopnjuje.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1454 : sreda, 18.04.2007 : 12:05:21 »

hehe Maja moj pes je preživel več časa v zraku kot na tleh. Mislim povodec na zategovanje pa ga morem v zrak dvignit, samo ne morem preveč ker mam nažalost premalo moči Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines