mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 20.06.2024 : 17:11:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 272373 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #30 : ponedeljek, 05.08.2002 : 09:39:40 »

Samo v razmislek: tista psica je imela vse 3 izpite (ISP-A, B, C), poleg tega je bila mednarodna prvakinja v obrambi, udelezevala pa se je tudi veliko tekmovanj po Evropi...

Dominik,
mislim da tvoje sporocilo ne velja za Simi ampak zame, saj sem to jaz napisala. Namrec opisovala sem nekega ze cca 15 let pokojnega NO, ki je napadel mojo tudi ze zdavnaj pokojno psicko pudljico. In baje je bil tisti NO ful uspesen na tekmovanjih. To mi je namrec rekel lastnik.Nisem pa noben profesionalec na tem podrocju, zato tudi ne poznam, kako potekajo razna prvenstva za delovne pse.
Pa lep pozdrav.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #31 : ponedeljek, 05.08.2002 : 11:01:08 »

Hvala Brin za odgovor Dominiku, da me ne bodo obtožili, da se zopet kregam.
Dominik, vprašaj me najprej koliko je moja psica stara, potem pa kje se moje delo lahko vidi.
Ko bo psica pripravljena, pa upam, da bova kdaj tekmovala v konkurenci. Do najine trojke, pa še malo počki, glede na to, da se drugo leto spremenijo pravila, je brez zveze, da letos tekmujem po "zastarelih" pravilih.
Konkurenca nikoli ne škodi.
Logiran
Dominik
gost
« Odgovor #32 : ponedeljek, 05.08.2002 : 16:00:07 »

Se opravicujem za vsa obtozevanja in se vama zahvaljujem za strpnost. Se enkrat sorry !

Dominik

p.s. Pred mnogimi leti smo imeli enega samega prvaka v delu NO in to je bil Bogdan Sergo. Takrat se ni bilo pri NO svetovne organizacije ampak samo evropska zveza. Lani smo bili vec ali manj na sredini letos pa bomo videli.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #33 : torek, 27.08.2002 : 10:54:21 »

Drži ta trditev, da so se NO izrodili? Inštruktorji v našem klubu nočejo več imeti NO, ker pravijo da so kužki na stara leta takšni reveži- displazija kolkov je baje bolj na udaru kot pri drugih pasmah. Je to res? Tudi ta trditev jezelo zanimiva, da jim po 6 ali7 letu starosti izstopijo notranji organi. Koža kar razpoka in organi pogledajo ven. Je to res? Se je to komu že zgodilo? To mi je povedal sosed, ki je vse življenje imel samo NO in se je to zgodilo eni od njegovih psičk. Jaz sem tudi hotela imeti NO pa so me doma prepričali da smo nato vzeli zlato prinašalko. Zdaj je moj srček in je ne bi zamenjala za nobenega NO. Verjetno. Grin Grin Grin Hecam se!!! Grin Grin Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #34 : torek, 27.08.2002 : 21:44:46 »

Bi še jaz dodala svoje mnenje o NO.
Pasma mi je izredno lepa, občudujem tudi njihov značaj, saj obožujem hitro učljive pasme... Grin Grin
Moja mlajša psička ni še nikoli napadla kakšnega psa (moj cukr! Kiss Grin), sta pa njo napadli 2 nemki (ena na ulici in ena v gozdu) Nekaj časa Oxa ni prenesla pogleda na NO, sedaj pa je vse OK.
Hočem povedat, da se kljub slabima izkušnjama ne izogibam nemcem. Dosedaj so se psi vse lepo zmenili, na srečo zelo slabih izkušenj nimam, tako da nevem kako je ko kakšen od "pretepačev" skoraj pogine. (knock knock)

NO se mi zdijo res intiligentna bitja, prijatelj ima nemca, ki ni nikoli hodil v šolo, pa tudi ne živi v stanovanju, tako da je večino dneva sam. Kljub temu je pes prijazen do drugih psov (vsaj do manjših samcev), na sprehodu stalno gleda svojega lastnika (kaj bi jaz dala da bi me moji dve tako gledali! Cheesy)
pa tudi na klic se takoj odzove.

"PRAVI" NO JE ZAKON! Grin
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #35 : sreda, 28.08.2002 : 10:05:31 »

Zakaj je toliko napadov NO? Koliko pa je res med njimi pravih NO. To pomeni z rodovnikom. Pa ne spet prosim gonje proti nerodovniskim psom. In ne mislim zopet diskutirati o prednostih rodovnika, ker je bilo ze obrabljenih kar nekaj tipk na raculnalniku.
A gre se za to, da "NO" je na svetu ogromno, ker nerodovniski psi potegnejo barve in obliko NO. Tudi mesanci so podobni NO. Saj veste, o kako lep ovcar.
Zato vprasanje je koliko res pravih, to pomeni rodovniskih NO je res napadalo pse in ljudi.
Kavka, jaz poznam pa kar nekaj instruktorjev, ki se vracajo na NO. A jih iscejo in cakajo nekaj casa, da najdejo primerne. Vzreja se popravlja in se bo se izboljsala. Ker prednosti imajo NO ogromno. Je pa res, da je potrebna ogromna samokontrola vzrediteljev, da vse "neprimerne" izlocijo iz vzreje. A potem smo zopet pri denarju, ki je nad vso samokontrolo in razumom.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #36 : ponedeljek, 27.01.2003 : 14:01:22 »


Citat

Ojla

Ful ste dolgočasni s temi  IPO in Sch a je kdo pomislu da se da s psom še kej druzga delat? Jaz z njim delam agility in morm povedat da je ful srečen zelo rad ustreže z vsako vajo.
Pri svojih psih sem ugotovila da jih poslušnost dolgočasi mene pa tud


Vse lepo in prav, samo dokler je pri nemskih ovcarjih z rodovnikom POGOJ za vzrejno dovoljenje opravljen ispit IPO ali Sch 1, je poslusnost potrebno delat. Prav nic ti ne pomaga  ce tega nimas, pa si lahko v drugih kinoloskih sportih zelo uspesen.
Logiran
selena
gost
« Odgovor #37 : sreda, 21.05.2003 : 20:42:20 »

Bi morda kdo vedel za kako leglo nemških ovčarjev?
Rada bi samičko, dolgodlako, staro okoli 3 tednov (vzeli bi jo seveda šele s 7. ali 8. tedni).

Ne želim si kake "žabe", kot jo nekateri opisujejo tukaj, ampak zdravo družinsko psičko.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #38 : sreda, 21.05.2003 : 21:55:56 »

S fantom imava doma, že, 11 let staro damo NO. Morm izredno pohvalit to pasmo... Glede na to, da je brez rodovnika, da smo "pobrali" zadnjega pasjega otroka, ki je ostal v leglu (je baje fino, če lahko vsaj malo izbiraš med mladiči) in glede na to, da nisem imela niti ene slabe izkušnje z njo (pa resnično ne pretiravam) , lahko rečem le : NO so res CARJI!!! Seveda pa lahko še tako poslušen, ubogljiv, ipd. pes postane v rokah brezvestnega, "norega" lastnika  :-/samosvoj, neubogljiv, agresiven, itd. Še enkrat : vse naj-naj moji pesiki Kiss Kiss-ni je enake na svetu (no,razen seveda mlade pesike, ki ji zadnja2meseca dela v naši familiji družbo Grin ). LP
Logiran
no
gost
« Odgovor #39 : četrtek, 22.05.2003 : 23:11:02 »

Lahko,da bo tale sestavek strel v prazno,a vendarle.Sam imam dolgodlako NO.Ko sem se pogovarjal s prijatelji,ki imajo tudi NO ta vrsta,v mislih imam dolgodlako,naj ne bi bila degenerirana,ker teh res ni veliko in tako tudi kakih dednih bolezni naj ne bi bilo.Toda to so le pogovori.
Sam sem dobil dolgodlako NO preko oglasnika zastonj in moram povedati,da je psička zares lepa,ubogljiva,poslušna ,discipliniran in zelo učljiva.Skupaj s mlajšim sinom obiskujeva malo šolo,kjer se naša NO zelo izkaže.
Toda ,ko pogovor nanese na našo NO,se na koncu izkaže,da sva imela resnično srečo,da sva dobila tako kužko.
Če bi se pa še enkrat odločil,pa bi sigurno kupil dolgodlako NO od od preverjenih vzrediteljev,kar priporočam tudi tebi Selana,kajti psička , ki si si jo izbrala te sigurno že čaka,samo pusti času čas.
Veliko uspeha z NO ti želim.
Logiran
selena
gost
« Odgovor #40 : petek, 23.05.2003 : 07:02:15 »

NO - nisem govorila o "degeneriranosti" v smislu dolge dlake ampak o zdravstvenih in karakternih težavah, ki se tako pogosto pojavljajo v leglih nemških ovčarjev.

Včeraj sem kupila Kinologa in telefonirala vzrejno tetovirnem referentu, ki je zadolžen na področju Obale za legla v okviru Društva prijateljev nemških ovčarjev.
... ko mu vsaj nikoli ne bi...
Tako ponižujočega in "menefregističnega" odnosa že dolgo nisem doživela!
Danes bom poskušala z rejci legel, ki so navedeni v reviji, upam, da bo bolj uspešno.

NO; kje si dobil svojo psičko?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #41 : petek, 23.05.2003 : 09:19:56 »

Dolgodlak NO se ne skoti nacrtovano, ker dolgodlaki No sicer dobijo rodovnik imajo pa vzrejno prepoved.
Dolgodlaki NO se skoti na toliko in toliko casa, odvisno od tega kako se geni poigrajo.
Ce si res mocno zelis dolgodlakega NO potem ti priporcam, da se povezes z vzreditelji, da te poklicejo, kovidijo, da bo v leglu tudi dolgodlak NO.
Ce pa zelis kuzka na hitro, pa kupi salamonca in klici.
Samo s tem pa bos dobilato, kar je znacilno za pasmo. Vse lepote in tegobe.

Jaz sem na svojo cakala dve leti, pa mi ni zal, ker nisem imela niti ene tipicne bolezni NO oz. niti ene bolezni razen erlihioze, za katero pa so krivi klopi in ne geni.
Logiran
selena
gost
« Odgovor #42 : petek, 23.05.2003 : 12:35:15 »

Simi, vem, da se dolgodlaki "zgodijo" le vsake toliko in tudi to, da imajo vzrejno prepoved. Nekateri rejci jih celo odstranijo z legel, misleč, da so manj vredni.

Psičke ne želim danes ali jutri, ampak enkrat je treba začeti z iskanjem. Pravzaprav sem najprej mislila, da jo bomo vzeli sredi julija, ko bom na dopustu, vendar je bilo to še pred tem, ko sem jo začela iskati. Zdaj vidim, da bi verjetno lažje našla slona kot dolgodlako ovčarko...

Tudi z rejci poskušam priti v kontakt in tudi salomonce kličem (morda se pa le najde kakšno zrno), vendar je vse skupaj zaman. Ljudje, ki bi morali zastopati rasno čistost, mi ponujajo potomce psov, ki še sami nimajo vzrejnega dovoljenja, kako je šele s psički.
Poskušala bom še na Kinološkem društvu.





Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #43 : petek, 23.05.2003 : 12:54:49 »

Na Kd -ju bo bolj tezko. Poskusi poklicati Na Kinolosko drustvo Ovcar (saj mislim, da se tako imenuje), mogoce bi ti tam kaj bolje pomagali, ker se nekako najbolj za NO.
Ce je vzrejni referent katerega si poklicala cudn, naj te to ne ustavi. Poskusi poklicati g. Drola. Ko sem jaz govorila z njim zaradi ene psicke za prijatelja je bil zelo prijazen.

Lepo se imej!
Logiran
selena
gost
« Odgovor #44 : petek, 23.05.2003 : 15:38:57 »

Govorila sem z vzrejno- tetovirnim referentom Društva prijateljev nemških ovčarjev, ki je odgovoren za Obalo.
No comment o njegovem obnašanju, strokovnosti in nasvetih.

Simi, bi bila tako prijazna in mi zaupala tel. št. g. ***
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines