mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 04:59:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149565 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #795 : sreda, 13.06.2012 : 15:19:32 »

Seveda morajo bit drugacni. Brez raznolikosti med vzreditelji jaz danes ne bi imela psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #796 : sreda, 13.06.2012 : 15:22:14 »

hjoj...iz enega vprašanja o ampulah v 2 strani...Cheesy
natis...podpiram in občudujem vas kot vzreditelja(če delate tako kot pravite, osebno vas seveda ne poznam) in se mi bi mi zdelo prav, da bi vsi tako delali...
morda sem naredila napako, da sem tu kupila mladiča, ne vem...upam da bo kljub vsemu vse v redu...
ne zagovarjam vzrediteljev, bi se morali zagotovo bolj pozanimat in tudi jaz bi se morala ter tudi opomnit na kakšno napako(ampak to zelo nerada počnem, niso pa bile takšne stvari da bi mladičem zelo škodovale-se mi zdi)...
aro sem takrat dala zato, ker so se mi zdeli v redu ljudje, mladičke so imeli zelo radi in res nisem dobila občutka da bi imeli leglo iz napačnih razlogov...
pa da ne bo kakšne pomote, ne krivim kluba za šnavcerje!-oni so samo predlagali na podlagi paritvene kombinacije-ki bi naj bila v redu...

v končni fazi pa to res še kdo prebere in bo še bolj previden pri nakupu psa...
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #797 : sobota, 28.07.2012 : 19:33:42 »

LacenS, ne glede na hudo kri tukaj, verjamem, da bo se OK. Smiley

Imam pa eno vprašanje: če so bili klopi še precej ploščati, se gre zanašat na to, da so bili čisto na sveže prisesani?
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #798 : nedelja, 29.07.2012 : 13:44:19 »

Smiley...ma na forumih se vse prevečkrat stvari obrnejo v tako debato :-/...
verjetno so bili stari največ 2 dni
jih pa je zelo težko iskat, sploh pri mladičku, ki ni na miru
zaenkrat nisem našla več nobenega
Imam pa vprašanje.
Trenutno sem na morju in zdaj nekje je "potekla" ampula, ki sem ji jo dala pred nekje 4 tedni(certifect), bova pa še tu 2 tedna.
Zdaj sem pa kupila scalibor(saj kolikor vem se po ampuli ne sme kopat nekaj dni), ampak v navodilih piše, da se potem ko daš ovratnico tudi ne sme kopat 5 dni? Ji lahko vseeno dam ovratnico, ki jo jemljem dol, ko gre v morje?
hvala
lp
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #799 : nedelja, 29.07.2012 : 13:47:18 »

Mislim, da lahko komot počneš to (jaz bi jo tudi snela v vodi), samo učinek bo manjši, zato jo še dodatno redno pregleduj. Morda še elektronski obesek, če ga imaš možnost kje kupit.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #800 : torek, 18.12.2012 : 10:34:51 »

Saj vem, da ni ravno sezona klopov, ampak ni rečeno, da jih pes ne more dobiti, prav tako bolh.
Zanima me, če ima kdo izkušnje z ovratnicama PHA ali Foresto, ki ju prodajajo v lekarnah? Sploh Foresto naj bi bil zelo učinkovit. Nekako mi ni do tega, da bi imela psa 12 mesecev na leto na ampulah, čez in čez prepojenega s strupom. Brez se ga pa tudi ne upam imeti.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #801 : torek, 18.12.2012 : 10:52:10 »

Ja, Foresto imamo mi, pa Aika ga ima. Bit ga je nosil sicer samo 2 meseca, potem se je ze poslovil, Jagi pa ga je imela do snega prejsnjo soboto. Izkazal se je za povsem zanesljivega, res me je navdusil; deloval naj bi do 8 mesecev. Ni pa za pse, lazje od 8 kg, razen ce obstajata 2 varianti.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #802 : torek, 18.12.2012 : 11:30:21 »

Je, ena je do 8 kg, druga čez 8. Sicer pa ima Dita ravno 8, pa ne vem čisto, katero naj dam.
Hvala za tale info Smiley, lani smo jo dobro zvozili tudi z Beapharjevo ovratnico + eletr. odganjalcem, letos sta kljub tej ovratnici po slabem mesecu dobila bolhe, ker sta obesek izgubila.  Torej tudi el. odganjalci delujejo.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #803 : torek, 18.12.2012 : 11:37:01 »

Jst bi vzela do 8 ... Ful so dolge in še pri slabih 40 kg težkem psu je bilo treba odrezat nekaj cm. Saj vem, da ni poanta v dolžini, ampak ne predstavljam si enako močne (po učinkovini) ovratnice na 8 in 30, 40 kg težkem psu.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #804 : torek, 18.12.2012 : 11:50:04 »

Saj je tudi meni delitev čudna - ena do 8 in druga za vse nad 8. Bom res raje manjšo, saj jo bom itak prej zamenjala, 8 mesecev ne drži nič.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #805 : torek, 18.12.2012 : 14:04:28 »

Je, ena je do 8 kg, druga čez 8. Sicer pa ima Dita ravno 8, pa ne vem čisto, katero naj dam.
Hvala za tale info Smiley, lani smo jo dobro zvozili tudi z Beapharjevo ovratnico + eletr. odganjalcem, letos sta kljub tej ovratnici po slabem mesecu dobila bolhe, ker sta obesek izgubila.  Torej tudi el. odganjalci delujejo.

kakšnih 8   Shocked Shocked  NA DIETO!!!! križana gora .... kakšnega pujska pa maš ti??

drugače pa ... če je pes na meji daj v tem primeru manjšo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #806 : torek, 18.12.2012 : 14:10:34 »

Ma ne seri Roll Eyes, čisto resno, kakšen pujs, vsa rebra se ji čutijo, pa čez pas je kot osa.
Dej raje  svojim asteničnim bejbam kaj konkretnega v gobec.  Tongue
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #807 : torek, 18.12.2012 : 14:43:20 »


iz tegale ekrana u njihove gofle ... še boljš u želodce.  Grin Grin Grin

pridi jih zredit ... sploh atheno ... misija nemogoče  Sad

Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #808 : ponedeljek, 08.04.2013 : 19:33:23 »

mene pa zanimajo izkušnje s foresto ovratnico za muca? ti klopi so tako nadležni ko vrag. pa vsako leto jih je več.  tudi na domačem pragu. ko smo bili mulci smo se cele dneve podili po gozdu pa klopov nismo poznali.
frontline je že ok, vendar muc prinaša klope v stanovanje, da lezejo po tleh.
danes sem gledal ovratnico foresto.
saj bi jo vzel pa jo bo morda zgubil v parih dneh in adijo ovratnica in denar.
kako pa se obnesejo? ali dejansko odganjajo klope?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #809 : ponedeljek, 08.04.2013 : 19:36:36 »

Ovratnice jaz za zunanje mačke ne bi priporočala - pa ne zato, ker ne bi delovala, ampak zaradi tega, ker se lahko kam obesi ali se ji zatakne za gobček. Edino, če ima kakšen varnostni mehanizem, pa še za tega ne bi rekla, da je lahko 100%.
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines