mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 15:39:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 138824 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #555 : sobota, 09.08.2008 : 13:42:57 »

teia- ja nekako tko, da ko gre iz sedi v lezi C&T, sicer pri meni način premikanja hrane/igrače k tlom ni delovalo. Ubistvu sem jo naučila popolnoma preko igre. Ni in ni se hotla dati v položaj lezi, in kar naenkrat je pri igri sama ponudila to, ko sem se dovolj oddaljila in imela igračo v roki. in tako smo začeli vaditi in skapirali Smiley
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #556 : sobota, 09.08.2008 : 14:04:08 »

Pri meni tudi način z igračko/hrano ne deluje. Ko igračo premaknem k tlom ustane in jo jo začne stoje gristi. Zato sem jo raje prijela za sprejnje tačke in jo polegla (učasih se je tudi sama Cheesy Smiley )in C&T. Upam da nama kmalu uspe.
pri meni in Bibi je problem samo to da vedno ko jo začnem učiti se začne igrat in me grize in use mogoče samo posluša me ne. ne vem kako naj jo pripravim do tega da je malo bolj zbrana.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #557 : sobota, 09.08.2008 : 14:08:51 »

Probajta delati na pozornosti in se učiti npr. ko je najbolj lačna. Midve sva se vseh trikcev zaenkrat naučili le s hrano, počasi šele dajemo igračo, na hrano je bila pozornost večja. Je pa res da tudi v šoli eni niso osvojili lezi po enem mesecu. Baje lahko to kar traja. Vse kar je morš biti vztrajna in dosledna, pa ne delati ful dolgo, da se ne naveliča. Raje večkrat po malo.
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #558 : sobota, 09.08.2008 : 14:25:34 »

Sej ponavadi se učiva pred obroki, kr drugače je fuul lena in sploh nima veselja da bi kej delala. Še premikat se ji ne da, kr ji je toplo čeprav je v hiši.
Uff en mesec?? Moj prejšnji pes je lezi obvladov po dveh dneh. [čeprov je bil husky]. Biba pa se ne bo tako hitro naučila lezi,ker je dokaj trmasta.
Aja Biba ne obvlada ravno dosti ukazov, ker sem jo začela učiti šele pred kratkim. Zna samo sem, sedi, hop, fuj.. in ko sva sami to zna, ko naprimer želim pokazati staršem kaj sem jo naučila noče sodelovati. Tudi če je lačna in imam zanjo priboljšek. [ko sva sami in ponavljava trike samo s klikerjem in božanjem] Ne vem zakaj. Sad
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #559 : sobota, 09.08.2008 : 14:38:51 »

Lej tudi mi znamo šele osnove, gremo počasi naprej. Ker jo hranimi kar nekaj tudi z briketi včasih kakšen obrok spustim in ga dobi s klikerjem. Se naje, pa še dela...
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #560 : sobota, 09.08.2008 : 14:53:55 »

Jaz jo enkrat dnevno hranim z briketi, ostala dva obroka pa odvisno.[meso, ali kar ostane od kosila]. Bom poiskusila tvoj način da obrok dobi s klikerjem. Smiley Hvala  za nasvet.
Kakšnega psa oziroma psičko  pa imaš?
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #561 : sobota, 09.08.2008 : 18:53:13 »

teia: Moj pes ni tako super vzgojen, za prvega psa še kar dobro, a sem naredila veliko napak, ki jih počasi odpravljamo sram...trikce mi res dela z največjim veseljem tudi brez priboljškov/igračke, je vesel kakršnegakoli Ja ali pa priden,super,bravo.

Sicer pa ''moj način'' prostorja seveda ne uspeva vsem, tudi za moje opise tačke ni 100%, da bo ''delovalo'', meni osebno je pri učenju trikcev najbolj zabavno, ko ne gre več in si sam izmišljaš 101 načinov, da psu klikne, najtežje pa postane takrat, ko je treba trikec poimenovati... Roll Eyes Jaz sem doma se mučila in ni šlo. Enkrat pa v pasji šoli pride inštuktorica do mene in Capija in na Capiju pokaže kako se nauči prostor za tiste, ki še ne znajo in se je Capi začudo ulegel.  Roll Eyes Grin

Drugače pa mi tudi delamo tako, da malo manj kot pol dnevnega obroka naklikamo (doma delamo na brikete v šoli pa na sirček).

Kmalu bom pa posnela vse trikce in vse skupaj preuredila in dala na YouTube...  Roll Eyes
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #562 : sobota, 09.08.2008 : 19:11:27 »

Shilu saj verjetno si že napisala ampak koliko je star tale tvoj pobalinček??

teia.: moja je mešanka, stara je bila 3 mesece ko sem ji pripeljala domov, z nami je 3 mesece, torej znese natanko 6 mesecev Smiley
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #563 : sobota, 09.08.2008 : 21:02:24 »

29.julija je bil star eno leto in sedem mesecev... trikci sem začela dokaj pozno. Pri starosti enega leta, do takrat sva delala samo osnovno poslušnost (sedi,sem,prostror,čakaj,glas). Roll Eyes
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #564 : sobota, 09.08.2008 : 21:05:36 »

shilu: usi delamo napake. Smiley ampak verjamem da je kljub vsem napakam super pes. Wink
ko posnameš in daš na youtube prosim povej in pošlji link..Cheesy Kako se kliče tvoj pes?
catjusa:  danes smo se nekajkrat na dan po 15 minut učile "prostor" in počasi napredujeva. nekaj časa morem ponavljati besedo nato pa se uleže. Smiley
kako  pa se kliče ta tvoja 6-mesečna psička? Wink
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #565 : sobota, 09.08.2008 : 21:28:15 »

teia.: Ne ponavljati ukazov!! Ko psička obvlada pojdi nekako tako:
ti: prostor
psička: se ne zgane
ti: ne!, prostor (kratek premor med ne in prostor, da ne bo razumela kot ''ne prostor(ne dat prostor)''
psička: se ne zgane
ti: jo rahlo potisneš v položaj prostor in jo pohvališ,nagradiš

Ta dialogec je seveda, kopsička 100% obvlada prostor.
Mojemu pa je ime Capi, (si pa še stranšansko želim psa, imeli smo rezrviranega borderja pa smo ugotovili, da je vse skupaj prehitro zame in za Capija)  Smiley
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #566 : sobota, 09.08.2008 : 22:01:50 »

jaz sem jo danes začela učiti nekako takole.
ko je sedela sem jo prijela za sprednje tačke in jo počasi polegla. ko je ležala sem jo pohvalila in rekla "lezi". nekajkrat sem ponovila nato pa sem ji samo rekla "lezi" ter čakala da se učeže. ko se ni ulegla sem še enkrat ponovila "lezi" in tako nadeljevala dokler mi ni uspelo da se je odzvala na besedo "lezi". sedaj še ne obvlada 100%. Ali sem naredila kaj narobe, če sem mi prosim povej ker nočem da jo učim narobe.
Lepo ime ima ta tvoj Capi Wink...
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #567 : nedelja, 10.08.2008 : 09:06:12 »

Psička še vrjetno ni 100% obvladala kaj pomeni lezi. Ti pa nikoli ne smeš ponavljati večkrat ''lezi'' ''lezi...'' dej no lezi'' ''leeeeezi'' itd. Ker potem se ti bo psička pri vseh ukazih odzvala šele, ko boš ''lezi'' ponovila četrtič ali pa ji bo dolgočasno ker ponavljaš samo lezi,lezi,lezi (in ona  mogoče še ne ve kaj pričakuješ z lezi) in bo odšla in izgubila zanmanje zate in priboljške.  Roll Eyes

Capi pa ni ravn najboljše ime... sram Sem gledala enkrat risanko kuža Koder Capi in je bil tisti pes tako pameten, da sem še mojemu dala ime Capi.  Grin Grin
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #568 : nedelja, 10.08.2008 : 09:13:17 »

Moja je Čipka, ubistu uradno iz Horjula, sicer od PePsi iz foruma... dolga zgodba pač.

Lej ne obupaj, moja si določenih ukazov ne more zapomniti oz. jih fuuul meša Smiley počasi nič ni v treh dneh...
V šoli so podali nekaj trikcev za prostor:
1. moj že opisan skozi igro (sam ta je bil bolj moj kot od inšuktorja)
2. psu daš priboljšek na tla in počakaš da da prostor. V tistem ko se vleže oz. v delčku sekunde ko se spusti podaš ukaz "prostor", sledi seveda klik in hrana. ne čakat da kuža nekaj časa leži, takoj probaj poimenovati... pri meni je potem to skapirala sedaj pa samo rečem prostor pa ga naredi iz stoječga položaja (kar naj bi bilo pravilno).

Jaz ji zaenkrat trniram s hrano, ker je pes najhitreje dojemljiv. Vedno gledam da je lačna ko se lotiva tega, ali pa da imam res super duper priboljške (šunka, poli, sirček,...). Ko enkrat ukaz 100% zakapira grem šele na igračo. Torej, ker smo začeli mešati sedi, prostor (mi mamo to za lezi), glej,... ker vse kapira in obvlada, je zmeda če jih ful mešam, ampak nam gre vse bolje Smiley

Sicer pa, hodita v šolo? Vprašaj inšturktorja, ki vidi kako reagirata pes in ti, pa ti mogoče lahko da kak nasvet Smiley
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #569 : nedelja, 10.08.2008 : 09:14:51 »

aja to s ponavljanjem kot je napisala Shilu ni dobro. Pri meni, če kdaj zmeša ukaz rečem ne, naredim korak ali 2 stran (itak mi sledi, ker ima pozornost 100% na meni) in šele nato ponovim ukaz.
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines