mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 03:40:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 184403 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #615 : sreda, 27.09.2006 : 13:14:22 »

ne, nisem. Spela je bila do zdaj neg.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #616 : sreda, 27.09.2006 : 15:07:30 »

A teste si pa večkrat delala?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #617 : sreda, 27.09.2006 : 16:02:59 »

ja.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #618 : sreda, 27.09.2006 : 16:09:13 »

Maja kako se je kazala alergija - samo praskanje ali tudi kakšni izpuščaji ipd.?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #619 : sreda, 27.09.2006 : 17:04:05 »

najprej lizanje, potem pa se grizenje in praskanje, pa nekaj rdecih "mozoljckov" (ampak malo) - predvse po trebuhu. So pa seveda fleki nastali na teh mestih potem, ko se je zlizala. Te "zive" sem ji mazala z betadinom.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #620 : četrtek, 28.09.2006 : 08:41:13 »

hvala za odogovor. Pa veterinar ni nikoli teh znakov povezoval z Erlihijo?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #621 : četrtek, 28.09.2006 : 10:43:40 »

maja še eno vprašanje - Kako so si sledili znaki ki jih opisuješ na prejšnji strani? Ali so se kazali npr. vsak zase, vsi naenkrat ali v določenem zaporedju ali nekaj časa en znak, potem drugi in ali je bila Špela vmes kdaj čisto 'zdrava' potem pa so se spet začeli kazati znaki?

LPK
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #622 : četrtek, 28.09.2006 : 16:42:11 »

Najprej se ji je pred kaksnim mesecem dni pojavilo vnetje oci (no, ima jih bolj ali manj vedno, ker ima premalo solz, ampak tokrat je bil izcedek prav gnojen), mazala sem z garamycinom, po tednu dni je bilo ok, se je pa ponovno pojavilo po parih dneh in je kar trajalooo, malo je pomagalo spiranje s fiziolosko, ampak spet samo za par dni ... Ker ima pac vedno tezave, nisem delala panike, pa tudi izcedek je bil malenkost "lepsi".
Potem se je pa pred 14imi dnevi (se pravi dva tedna nazaj) zacela lizat, od ponedeljka do petka je bilo vedno slabse, vmes se je zacela se praskat - najprej samo enkrat, v cetrtek si je popoldan ful spraskala usesa . Vmes je imela v torek prvi "black out", ki to v resnici ni bil - se ji "samo" zavrtelo, v petek pa mi je zjutraj (isto kot prvic - po sprehodu) padla skupaj. Ni bilo sicer tako grozno - ni kar trescila dol, malo se je ulegla in zaspanckala za par sekund. Potem sva sli takoj k vetu. V bistvu so se vse te stvari zgodile v enem tednu (razen oci) in se v petih dneh, oz. se manj, poslabsale za 100%. V teh parih dneh je postala zelo utrujena - najin "sprehod" je izgledal tako, da sva naredili krog, mogoce dva okrog lokalnega travnika (vse skupaj ni 500 m), pa vmes je pocivala ...
Ze po prvem blackoutu sem se zmenila za obisk veta, ki je bil itak planiran za zadnji teden sept - ene vrste preventivni pregled in test za erlihijo, ker je Spela (bila) krvodajalka, ampak, ker sem brez avta, je potrebno malo vec koordinacije. Pa v torek vse skupaj se ni bilo tako hudo.

Sem pa ze nekaj casa opazala, da je malo bolj utrujena in da slabse prenasa vrocino, kar sem pripisala letom (konec koncev jih ima okrog 6, kar za tako velikega psa ni vec najrosnejsa mladost) in poletni vrocini.

V petek smo ji vzeli kri, naredili hemogram (z diferencialom), par osnovnih parametrov biokemije smo pogledali, poslali kri na Dunaj na test za scitnico in dobili strogo izlocevalno dieto in eno injekcijo kortizona zaradi praskanja. Jaz sem sicer prisla na kliniko z namenom, da testiramo se erlihijo, pa sem se pustila prepricat, da ni treba, da bi se moralo videt s hemograma, ce je kaj narobe ... Roll Eyes No, potem sem klicala nazaj, da naj vseeno posljejo se kri na test za erlihijo. V ponedeljek zjutraj smo cekirali se urin, jaz sem razlozila, da je Spela ok, ko sem prisla domov, je bila pa spet vsa spraskana, tako da smo popoldan leteli se po eno injekcijo kortizona.
Torek je bil sploh "zabaven" ... Zjutraj je bilo se vse ok, ko sem prisla domov, so me cakali trije kupi (bolj luze, no), zadnji ze pomesan s krvjo. Medtem, ko sva cakali na prevoz, je bila krvava driska vedno bolj samo krvava in vedno manj driske. Dobila je Efloran in Ranital. V sredo so iz vzorca krvi, ki je bil spravljen, testirali se Ca - ki je bil previsok, zato smo v cetrtek se 1x vzeli kri (za ostale parametre je zmanjkalo seruma). Vse ostalo je bilo b.p. Aha, inkontinenca se je pa ponovila v sredo - se pravi dva dni po drugi injekciji kortizona.

Na erlihijo niso niti pomislili, sum je bil na scitnico, glede na rezultate Ca, tudi na nepravilno delovanje nadledvicne zleze (adison).

Prisesae klope pa ne vem, ce je imela tri ...  Undecided
m.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #623 : četrtek, 28.09.2006 : 20:01:41 »

Naj koga ne zavedejo Špelini "znaki", naši so bili popolnoma drugačni, končna diagnoza pa ista  Cry
Poznam še nekaj primerov erlihioze, zopet s čisto drugimi simptomi  Angry
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #624 : ponedeljek, 20.11.2006 : 23:38:50 »

Prejsnji cetrtek smo preverjali kri (ne testa za erlihijo, ker je to brez potrebe) in so tako hemogram, kot tudi vrednosti Ca in kreatinina, normalne. Se pa se naprej otepamo alergij (hisna prsica, prehranska prsica) in verjetno z njimi povezanih vnetij. Je pa Spela zdaj normalno zivahna in povsem "prisebna".
m.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #625 : torek, 21.11.2006 : 14:13:44 »

Mi smo spet pozitivni...  Angry Angry Angry
Saj sploh ne morem verjeti
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #626 : torek, 21.11.2006 : 14:25:59 »

Bonie pa kaj ni tako, da pozitivni itak ostanete skoz...kakor sem jaz razumela, se erlihija spravi v mirovanje (to je največ kar se da narest) in zato je vsak nadaljni test pozitiven...
Ali pa sem te narobe razumela in je erlihija zopet udarila v smislu, da ni več "v mirovanju"? So se pri Bonnie pokazali kakšni znaki ali se šli naključno delat ponovni test?
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #627 : torek, 21.11.2006 : 14:50:50 »

Po cca. 8 mesecih naj bi se titri malo zmanjšali po prvotni okužbi. Tako pravi teorija.

Bonie je zdaj že več kot 1 leto po prvem zdravljenju. Sicer sem itak hotela zadevo ponovno testirati, ampak sem samo zavlačevala, dokler je spet ni začela boleti ena noga. In seveda je spet bila diagnoza natrgane vezi... Tokrat na drugi nogi... Titri so pa sedaj še višji kot pred dobrim letom... In spet oboje, tako erlihija kot boreliija Angry Angry Angry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #628 : torek, 21.11.2006 : 16:36:03 »

Ah, shit...zdaj nazaj na antibiotike, ali kako?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #629 : torek, 21.11.2006 : 22:18:31 »

MEL, ja pozitiven rez. ostane, samo se titer zniza (lahko celo tako mocno, da je rezultat negativen - kolikor je meni znano, merijo titer samo od nekje 120 naprej). Ce se titer povisa, je lahko to znak ponovne okuzbe, lahko pa je zadeva spet "ven usekala" (tega ne mores vedet). IN ja, v takem primeru se ponovi terapija z antibiotiki.
Bonie, vas se pa drzi smola ... Cimprej se pocajtajte.
m.
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines