mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 20.06.2024 : 17:24:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Vročinski udar
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vročinski udar  (Prebrano 35248 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #30 : ponedeljek, 25.06.2012 : 13:03:46 »

A pes pa pod tem ostane popolnoma suh ali lahko kaj začne pronikati skozi?
Za našega seniorja bo nujno treba nekaj takega, čeprav niti ne prenaše tako grozno slabo, imam pa seveda vodo tudi za 15 min lulatgiro s sabo.
Amapak saj smo videli, kako hitro je lahko kaj.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 25.06.2012 : 13:27:37 »

Zadeva se namoči v vodo, tako da je praktično mokra tudi iz strani, ki se dotika psa. Je pa ravno v tem tudi bistvo hlajenja - ko voda hlapi s psa, ga s tem ohlaja. Čeprav nisem imel nikoli občutka, da bi bila Fifi pod plaščkom mokra. Prej bi rekel da je bila rahlo vlažna, v minuti ali dveh se je pa itak posušila. Obstajata dva tovrstna izdelka, ampak je baje ta katerega sliko sem prilepil boljši, ker pokriva večji del pasjega trupa. Prednost tistega drugega pa je, da ima na hrbtu narejeno majhno odprtino, tako da lahko psa po želji pripneš tudi na oprsnico.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : ponedeljek, 25.06.2012 : 13:45:43 »

Aja, sem imela občutek, kot da se voda natoči v plašč kot v nenakšen šlauf.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #33 : ponedeljek, 25.06.2012 : 13:54:06 »

Bučku je padla vročina, sedaj jo ima 38, je pa še precej bogi. Dopoldne sva šla še k dežurnemu, je rekla, da zgleda veliko boljše, da je super, ker mu je vročina padla, snela ven kanilo, mu dala še dve injekciji, ter dvojne tablete za domov. Je še vedno ne rad, sem ga kar malo prisilila, da je pojedel četrt klobase, (jo ima drugače ful rad, saj kateri pes je pa nima)in za popoldne kupila konzervo za pasje mladiče. Po moje mu bo bolj šla dol, ker so manjši koščki mesa. Ja, malo bo treba pojest. Drugače leži na hladnem, zjutraj sva šla le na en kratek sprehod, sem pomislila, vsaj enkrat imam pridnega psa, gre lepo poleg, ali pa celo zadaj za mano, tako kot je prav  Wink, pa si tega res ne želim, in hočem, da me spet čimprej vleče in zganja traparije. Ima tudi še vedno drisko, ampak se mi zdi, da se umirja. Ja, kar še traja vse skupaj, in res hvala veterinarski postaji, katera se je res potrudila zanj v pravem trenutku, vedno so mi na voljo, kadarkoli pokličem. Če bi doma čakala še nekaj časa (dobro da sem po navadi panik, ko se gre za mojega psa), bi bilo lahko še hudo narobe. Tako pa upam, da bo že jutri boljše.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 25.06.2012 : 14:23:52 »

Sanco, jaz nosim zdaj (po vsako leto na morju obvezno) v tejle soparni vročini okoli vratu in čez hrbet ovito tanko "indijsko" ruto, zmočeno in ožeto in me super hladi. Počasi voda izhlapeva, ruta se suši, pa jo znova namočim. Razmišljam, da bom za začetek probala kaj takega tudi Rokotu naštimat okoli vratu vsaj za tistih par minut, ko gre ven na potrebo sredi dneva.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #35 : ponedeljek, 25.06.2012 : 14:39:40 »

hmm, zdaj bom pa tudi jaz malo bolj pozorna na to vročino. Moj Flip namreč, tudi v najhujši vročini leži na soncu in se greje. Tudi prejšnji teden recimo. Sej ne leži skos na soncu, ves čas se prestavlja v senco, pa na ploščice, pa spet na sončka.. mi je bilo ves čas čudno, samo sem mislila, da že ve, sploh zdaj, ko je že malo starejši, da mu toplo bolj paše Lips Sealed
Sem ga večkrat, ko je bilo res vroče, že malo ''splahnila'' z vodo, samo je potem šel direkt na sonce  Smiley
Ampak zdej, ko vidim, kaj se lahko zgodi..
Branka, upam, da bo Bučko čimprej tako, kot mora biti!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #36 : ponedeljek, 25.06.2012 : 14:46:07 »

uraa, hvala. Veš da je tudi Buči tole delal, da je šel sam od sebe ležat na sonce, in to je začel prvič letos, nikoli prej, ko je bil mlajši. Sem ga takoj nagnala v senco, če ni ubogal, pa sem ga pospravila v hišo. In zgleda, da se je vse skupaj stopnjevalo. In enkrat se je do konca pregrel...
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 25.06.2012 : 15:07:40 »

Mi smo tudi bolj občutljive narave kar se vročine tiče (v bistvu vsega, pa še na pol albinček je). Do sedaj sem si ogledovala tiste hladilne ovratnice pa se mi niso zdele tako fajn kot tole. Sem na morju že parkrat nanj položila ožeto mokro brisačko in tudi deluje. Seveda pa ni primerno za premikanje. Pri konjih bi mi tole zelo prav prišlo. Hvala za priporočilo!  Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #38 : ponedeljek, 25.06.2012 : 17:43:42 »

Ja, tekocina pride skozi plascek, ampak ni pa pes pod njim povsem moker (razen v primeru, da RES apretiravas z namakanjem, oz. ga ne ozames). Jaz sem ga uporabila tudi ze za prevoz v avtomobilu, imam sicer prvleko na sedezih in ravno prejsnji teden doma, v stanovanju. In ni potem cele luze pod psom ... Res sem zadovoljna z nakupom.
Lezanje na soncu - s tem je priblizno tako kot s tistim, da zivali vedo katera hrana jim skodi. Ni prav res. Lahko se jih pusti nekaj casa, ampak je smiselno svojo pamet vklopit in ko vidis, da pretiravajo, se jih "natera" nekam bolj na hladno.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #39 : ponedeljek, 25.06.2012 : 17:48:00 »

A veš, kaj sem pravzaprav mislila - bi se lahko spral Advantix na psu ali ni take krize?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #40 : ponedeljek, 25.06.2012 : 22:16:31 »

Ce ne das gor takoj po nanosu ampule, potem ne. Tako kot vse ampule, se tudi advantix v bistvu vpije v kozo. Mislim, d aje dovolj "varno", ce ampulo apliciras zvecer (ko je tudi ze dovolj hladno, da ne rabis plasca dajt gor), in das plasc gor dopoldan/cez dan. Ker res ni ful mokro, malce vlazna je edino dlaka ob stiku.
Ce te skrbi, lahko plasc prvih par dni po nanosu malo manj namocis in ga potem pogosteje "domocavas" Roll Eyes (al kako se temu rece)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #41 : torek, 26.06.2012 : 09:40:27 »

Pa se spet borimo z goltanjem tablet, že tako ni ješč, in sedaj je pa res problem. Dobil je Enroxil 150mg, ter Clavaseptin 250mg.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #42 : torek, 26.06.2012 : 09:55:07 »

 Sad  Sad
Šele dans sem videla, da imate spet bolnišnico na koncu mesta.
Buči, drži se!  Kiss
Branka, topljeni sirček, pa bo...
Najprej 1-2 koščka brez "nezaželjene vsebine". Je takoooo dobroooo, da potem kar samo od sebe zdrse v enem kosu po grlu. Tongue Kiss
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #43 : torek, 26.06.2012 : 09:57:14 »

Fifi1, mogoče bi blo dobro, da gre ven včasih tudi brez plaščka, ker se na tak način vročine nikoli ne bo naučila prenašat. jaz bi to uporabljala samo po kakšnih trenigih oz. aktivnostih in izjemoma na krajšen sprehodu ob dopoldanskih urah, ko je res vroče, sicer pa ne.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #44 : torek, 26.06.2012 : 10:15:29 »

Aj, Buči, drži se, pa ubogaj Branko.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Vročinski udar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines