mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 14:44:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 98322 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #150 : četrtek, 14.09.2006 : 14:12:36 »

ppetra, a ima Loty ampulo? To je zaenkrat še najbolj zanesljivo.

Zelo možno je, da je alergična na katero od substanc v spreju. Sprej pa vsekakor deluje, ker izhlapi H2O, druge substance pa ostanejo na dlaki.

Če te skrbijo bolhe, ki jih lahko prinese iz šole, je najbolj učinkovito, če ji redno daješ ampulo. Dolgodlakega psa je težko kar naprej špricat z raznimi mastnimi spreji...

Drugače pa, jaz za rezervo uporabljam sprej Regard, dobi se v Smrčku na Trubarjevi. Toda samo takrat, ko se mi zdi, da so pobrale kakšno bolho, ko je ampula že bolj pri koncu ali pa na morju, ko je bilo v okoliškem grmovju ful bolh zaradi potepuških mačk in so kar naprej prihajale na moji psički. Vsaka je morala seveda najprej pičit, da je umrla, ker jih je bilo preveč in sta bili psički že dobro popikani, sem ju pošpricala z Regardom, ker deluje na kontakt.

Če ima pa Loty ampulo in vsake toliko faše v šoli eno bolhico, se pa jaz ne bi sekirala, ker tiste bolhice v naslednjih 24 urah sigurno ne bo več med živim.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #151 : četrtek, 14.09.2006 : 14:50:44 »

Ja, ima Advatix, pa je vseeno dobila bolhe.

No prvo sem našla v ponedeljek po šoli, v torek je nisem več toliko gledala ker sem mislila da je edina, samo se je Lotka še vedno praskala. No v sredo dopoldan sem jo prečesala in je imela črne pikice ne dveh koncih telesa, tako sem sklepala, da je bolhioc več kot samo ena. No tako sem včeraj slučajn šla mimo trgovine in se spomnila na ta sprej, ki ste ga hvalili in ga kupila. Potem pa to s kašljanjem (davljenjem kar koli že je to). Aja danes je bila še druga bolha mrtava, eno pa sem našla še živo na trebušku kjer je nisem pošpricala.

Torej, če najdem še kakšno, naj jo špricam s tem sprejem?
Tko, mau ne vem kaj naj nardim, se prvič bolj resno ubadam s temi bolhami  Cheesy

Če pa bi bila to alergična reakcija na kakšno sestavino v spreju, mi je pa tut čudno. A je možno da se pojavi v taki obliki (po pitju vode čudno kašlanja, davljnje Huh )
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #152 : četrtek, 14.09.2006 : 14:58:18 »

Predvsem bi na tvojem mestu razmislila, če advantix ampula sploh še deluje in ji razen tega, da bi jo pošpricala, dala novo ampulo. Vse kaže na to, da te je ampula pustila na cedilu.

Sama imam iz prejšnjega poletja slabo izkušnjo s frontlineom, ker je popustil že po 14h dnevih in smo fasali ornk bolhe. Zdaj redno dajem stronghold. Ne delam nobene reklame za noben proizvod, samo pišem, kaj se mi obnese. Moji prijateljici pa je na primer stronghold naredil čisto štalo z dlako njeno psičke.

Če sprejaš, moraš psičko celo posprejati, razen seveda predela oči in gobca.

Takšno kašljanje je zelo možna alergična reakcija. Ljudje in živali smo alergični na vse sorte stvari, tudi takšne, ki so za druge zdrave. Drugič poskusi s kakšnim drugim sprejem.

Posprejaj pa tudi njeno ležišča, kavč, posteljo in tla stanovanja, še zlasti, če imate parket. Samo za to so tudi posebni spreji. Dobiš v specializiranih prodajalnah za živali, vprašati moraš za sprej proti bolham za pohištvo. Lahko pa tudi z Biokillom pošpricaš.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #153 : četrtek, 14.09.2006 : 15:05:17 »

Advantix naj bi ji držal do drugega tedna (ponedeljka ,če sem natačna)
Mi ga je pa ravno zmankal, tako da bom verjetno res prešla na Stronghold, to mi je svtovala tudi že vzrediteljica, pa sem slučajno (splet okoliščin) kupila Advantix.

Šibam v kratkem torej po Stronghold. Čeprav se mi zdi da smo se zaenkrat bolh otresli. Jih pa en očitno stresa v šoli  Grin Cheesy (hecam se!).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #154 : četrtek, 14.09.2006 : 15:23:58 »

V vseh šolah, parkih, pasjih razstavah so bolhe. Vsepovsod, kjer se zadržuje večje število psov. Mi smo se že vsi spedenani vrnili iz razstave in smo najprej pse mogli posprejat. Mi je šlo kar na jok, ker sem prejšnji dan ure dolgo vsa gripozna pse rihtala za razstavo, po sprejanju pa so me iz ograjce žalostno gledali trije mastni kupi dolge dlake, ki so se morali najprej posušiti.
Logiran
malimiha
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #155 : torek, 10.10.2006 : 15:27:13 »

Živjo

Ali mi lahko poveste kaj je boljše proti bolham ali advantix ali pa frontline.


LP Miha
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #156 : torek, 10.10.2006 : 20:48:04 »

Hm, res nisem prebrala vsega, a kolikor sem, se mi zdi, da ima moja psička edina ovratnico proti bolham in klopom. Že drugo leto sem ji kupila ovratnico in ni imela ne bolhe, ne klopa, pa čeprav se dosti gibljeva med psi in po naravi. Ovratnico kupim zgodaj spomladi in vzdrži do zime, pa še tako, brez vonja sem kupila,  da ni moteče. Res sem zadovoljna.  Smiley
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #157 : sreda, 11.10.2006 : 20:17:13 »

Hm..mene pa zanima nekaj glede frontline ampule.Ker jo je moja psička dobila skoraj pred enim mescem pri veterinarju,me zanima kdaj bo lahko dobila naslednjo oz.kdaj lahko dobi naslednjo?Sem pa s frontline zelo zadovoljna ker po tisti težavi z dvema klopoma in bolhicami ni ničesar več kljub veliko gibanja po naravi.
Logiran
malimiha
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #158 : sreda, 11.10.2006 : 21:34:21 »

Ja ena ampula naj bi bila za 1 mesec, tako nekako.


LP Miha
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #159 : sreda, 11.10.2006 : 22:44:18 »

nikolina najbolje da vprašaš veterinarja. jaz mislim, da je proti klopom najbolje dajati vsak mesec (vendar je te nevarnosti zdaj mimo-ali pa ne?) proti bolham pa na vsake 3 mesece.
mi se proti bolham borimo že več kot en mesec. preden smo šli na dopust sem jo skopala in ji čez 5 ur (ko se je dodobra posušila) nanesla ekspot. čez dva tedna je prišla reva domov polna bolh, ampak res polna. nisem vedela, da je treba počakati vsaj 2 dni preden psu naneseš ampulo. no, in sedaj se jih nikakor ne morem rešiti. pošpricala sem že celo stanovanje s sprejem, in tudi psico, ko sta bila otroka v vrtcu. drugi dan pa sem bila na infekcijski z najmlajšim (20 mesecev) ker je bruhal in driskal, da je bilo že hudo. tako da se ne upam več špricati niti stanovanja niti psa.
ali je možno, da mi kdo v italiji, ali kje drugje, nabavi tabletke Program?

Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #160 : sreda, 13.12.2006 : 20:33:43 »

Naša ima že 4 tedne bolhe... Dajemo ji ampule 1 krat mesečno...Danes smo ji dali ampulo drugič. Zelo pomaga kajti pobija bolhe. Traja 2-3 dni, da vse bolhe pomrejo. Ampak vseeno, če vidite bolho na psu (če imate punčko še toliko bolje, ker se lažje vidi) jo kar ročno odtrgajte dol in ubijte, če jo še ujamete seveda Cool
Logiran
jaka062
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #161 : sreda, 27.12.2006 : 01:41:54 »

Tudi moj pes, pravzaprav psiček mešanček podoben pekinžanu, je bogve kje staknil bolhe. Ali ima kdo kak učinkovit nasvet, kako se jih čimprej in čim bolj sigurno znebiti? Pa kako preprečiti, da bi jih spet dobil?
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #162 : sreda, 27.12.2006 : 10:30:15 »

jaka062  kupi mu kakšno ampulo proti zajedalcem, na voljo jih je veliko...izbiraš lahko med Stronghold, Frontiline, Exspot... res jih je veliko, po učinkovitosti se ne razlikujejo kaj dosti (vsaj po mojih izkušnjah ne) - pomembno pa je, da izbereš primerne glede na težo tvojega psa in da jih dajaš redno...
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #163 : sobota, 06.01.2007 : 18:31:01 »

Pa ne pozabit na razvojne oblike bolhe, katerih je 95% populacije bolh in se zadržujejo v okolju kjer pes živi (stanovanje, avto, hiša, ...)
S kakšnimi sredstvi in kako, pa se obrnite na svojega veterinarja.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #164 : torek, 06.02.2007 : 20:56:00 »

Živjo,

A mislite, da bi mogla svojemu lupmu dati že kako ampulo, proti bolham, čisto preventivno, ali je še premrzlo za bolhice? Smiley ker glede na temperature zadnjih dni, niti ni tako mrzlo Smiley

Ker ko jih je prejšni kužk dobil, se jih nisem hitro znebila.

Lep pozdravček
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines