mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 06:26:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Mačja družina: Nikki (Sir Nickolas), Charr, Sky Silver, Mei Lin & Tia
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačja družina: Nikki (Sir Nickolas), Charr, Sky Silver, Mei Lin & Tia  (Prebrano 107620 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #285 : ponedeljek, 07.12.2009 : 15:49:15 »

držimo pesti in tačke tudi pri nas! Ker je "te robe" kar precej, verjamem, da bo Nikki kot bi mignil, spet "dobri stari". Smiley
 Kiss
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #286 : ponedeljek, 07.12.2009 : 20:53:37 »

Mi smo z Nikkijem nazaj in pojma nimamo, kaj je z njim narobe. Grlo naj bi bilo prosto, na rentgenu ni videti nic, smo pa ugotovili in potem z drugo sliko se potrdili, da ima ful veliko zraka v zelodcu in prebavilih ter da je revez popolnoma zastopan, tanko in debelo crevo.

Grlo lahko da bi bilo "ozgano", ce se mu zaradi teh prebavnih tezav dviguje kislina, zanimivo pa, da je zacel modreti, ce so mu poskusali gobcek odpreti in pogledati v grlo.

Ker je nas Nikki bolj bojazljive sorte, sploh do tujih ljudi in ker so ga morali slikati, je dobil pomirjevala, tako da je zdaj revez cisto groggy  Undecided

Dobil je zdaj Portalak, Ranital in Vebac in zdaj cakamo do jutra, ce bo kaj iztrebil. Drugace pa zjutraj takoj nazaj in ce ne bo bolje, mu bo treba narediti endoskopijo, kar pa iz srca upam, da ne bo treba.

Nekaj malega je sicer pojedel, ampak mu je to povzrocalo precej tezav, tako da ga silila ne bom.



Tole pa je njegova rentgenska slika



[attachment deleted by admin]
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #287 : ponedeljek, 07.12.2009 : 20:56:59 »

Ima kdo kaj izkusenj s pomirjevali in kako hitro popustijo???
Nikki jih je dobil (ne vem kaj) okoli 5., pa je se vedno cisto matast. Sedi z odprtim gobckom, malo tudi jezicka kaze, ce sedi pokonci, pa se tudi malo ziba in kot da bi hotel malo skilit.

Malo me panika grabi seveda, da mu zdaj pomirjevala ne bodo sedla in bi imel kaksno kontraindikacijo...

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #288 : ponedeljek, 07.12.2009 : 23:07:01 »

LooNee, ko so morali mojega Srečkota dat na pomirjevala oz. uspavat (fujtofuj!), da je dobil kateter pa takle, je bil skoraj 2 dni "zadet". Prav ubogi, res - še noben mačkon dosedaj, niti Srečko prvič, ko je bil K, ni bil tko bogi. Pa kar malo zabuhel je bil v facko. Me je že panika grabila - potem pa kar ck-ck in je bil spet dobri stari Srečko. Ampak je pa trajalo, sem bla že čist naspidirana na to in ono (po domače - panična...)
Držimo pesti in tačke še naprej!
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #289 : ponedeljek, 07.12.2009 : 23:11:25 »

Naša ta'stara mačka je bila ponavadi cel dan "zadeta".

Drugega pa žal ne vem kaj naj ti napišem... sem sama tudi totalna paničarka...  Sad
Držim pesti, da bo vse OK.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #290 : ponedeljek, 07.12.2009 : 23:53:18 »

Ojoj Nikki  Undecided  Tole se pa sploh ne sliši prijetno. Res upam, da vse to prime, da ne bo treba nazaj. Mislimo na vas  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #291 : ponedeljek, 07.12.2009 : 23:55:44 »

LooNee in Nikki, tudi pri nas držimo pesti, da bosta mirno prespala noč in zjutraj dočakala odrešilni kakec, pa seveda, da bo vse v redu! Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #292 : ponedeljek, 07.12.2009 : 23:56:32 »

Hvala vsem za pozitivne misli in zelje. Malo pa ze delujejo  Kiss

Malo bolj luciden je ze, tako da ocitno bo ok. Je sicer se vedno "cuden", ampak mi je ze prinesel svojo gumico, da mu jo mecem, soncek mali. Potem pa vsakic ko jo prinese nazaj, stoji z gumico v gobcku in se buca ob karkoli je ze tam Smiley

Zdaj samo ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful ful drzim pesti, da bo kakal ponoci. Nekje po polnoci bi moralo odvajalo zaceti delovati.

Se mi tako smili mali, ker ful ne more jesti in piti. Ko gre pit, se postavi nad skledo in najprej par minut samo lezi nad njo, sele nato par pozirkov uspe narediti. Seveda ima potem cisto moker kozuh na prsih, ker ga je v vodo namakal, medtem ko se je pripravljal naredit pozirek vode.
Jest pa tudi ne more...ga ocitno grlo tako boli. Se postavi nad posodo in potem samo caka in caka. Sem mu potem zmesala eno zlicko Convalescence Support (v prahu), pa je to pomljaskal z mojega prsta  Kiss

Takole je bil pa prej v "komi"



[attachment deleted by admin]
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #293 : torek, 08.12.2009 : 00:01:45 »

Ma, ubogi, ubogi Nikki Kiss
LooNee, a misliš, da ga po teh pomirjevalih kaj bolj žeja? So ti kaj rekli, da bi ga morala siliti piti ali kaj? Ker če je tako in če opažaš, da sam ne zmore piti, mu magari pomagaj malo z brizgo. Pa tudi tisto mehko hrano bi mu po mojem lahko čisto po malo dajala po brizgi v gobček (mi je ful hudo za vaju, ker ne bom pozabila, kako je bila moja MIcka taktat ubožica, ko ni mogla sama jesti in piti, pa sem jo takole pitala). Undecided

Nikki, ne se hecat, fantič zlati, hitro ozdravi, da bo spet veselje v hiši! Mislimo nate dvo- in šririnožci  Kiss Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #294 : torek, 08.12.2009 : 00:08:29 »

Žaba tigrasta  Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #295 : torek, 08.12.2009 : 00:11:16 »

ter da je revez popolnoma zastopan, tanko in debelo crevo.
Če bi prej namesto "ne ga lomit" napisala kaj drugega, bi zdajle imela hudo slabo vest Wink

Upam, da bo kakanje uspelo čimprej in, da bo zanj kar se da neboleče Kiss
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #296 : torek, 08.12.2009 : 00:26:29 »

Hm, nic ni bilo receno glede pomirjeval, le da naj normali je in pije. Ravnokar je sel na wc, na zalost samo lulat, ampak je pa polulal robe za tri dni. Vsaj med vikendom je bolj male kepice nalulal.

Silit jest ga ga se ne bi, ker ocitno apetit ima, le da ga boli grlo. Glede na to da je danes zjuraj normalno se jedel in da je eno malenkost pojedel tudi danes zvecer, ni panike glede tega.
Njega je, iz meni neznanega razloga (lahko res da kislina, ce imam kaksen refluks) ze prej bolelo grlo, zdaj pa, sploh ker so mu laringoskop v grlo tlacili, da bi videli, ce je slucajno kaksen tujek v grlu, ima verjetno tudi zaradi tega razbolelo grlo.

Zdaj najbolj vazno je, da gre kakat. Problem je, da ne vem kdaj je na zadnje sel, ker pri taksni kolicini mack tezko opazis, ce kaksen kakec "manjka". Vsi pa vemo, da dlje casa, ko si zaprt, bolj je to nevarno.


Tako da, lepo prosim, pejte danes spat z mislimi na Nikkijev kakec Smiley


Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #297 : torek, 08.12.2009 : 00:28:41 »

Kaj pa, če mu malo ritko s prstom, namočenim v kakšno blago (jedilno ali olivno) olje izmasiraš? Ker če dolgo ni kakal, mu verjetno ne bo prijetno in, če ga bo bolelo, se bo upiral refleksu. Vsaj domnevam  Huh
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #298 : torek, 08.12.2009 : 00:34:47 »

Sej sva ze imela danes in moje voodoo zdravljenje, ki mu je ocitno ful sedlo, ker se je skoz nastavljal in cakal, da koncam, pa tam okoli repa sem ga tudi zmasirala. Bom pa se namazati probala, hvala za idejo. Imam mumie mast, ki je odlicna za kake take zadeve, tudi za hemeroide, tako da bi znalo tudi tu pomagati, je se pa mumie ravno tako lahko, tako da verjetno niti problem, ce si dol polize. Le da ne bo prec tega naredil...

Aja...da ne bo kdo resno z voodoo mslil...jaz tako recem vsem svojim atlernativnim metodam zdravljenja.

Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #299 : torek, 08.12.2009 : 08:25:11 »

Uboga mala ritka... cmokcev malo morje za ozdravitev! Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Mačja družina: Nikki (Sir Nickolas), Charr, Sky Silver, Mei Lin & Tia
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines