mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 11:16:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj stran od mame?  (Prebrano 32538 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #60 : nedelja, 07.11.2004 : 20:19:14 »

Ja baje, ker je to že genetsko tako riskantna pasma.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #61 : nedelja, 07.11.2004 : 20:31:53 »

Maja. je napisala:
Citat
Andi jaz govorim o angleških buldogih, drugače pa ima kuža lahko veliko zdravstvenih težav, kljub temu, da gre zelo pozno iz legla. Odvisno od psa.

Jaz bi pa rekla, da so zdravstvene težave bolj odvisne od zdravstvenega stanja prednikov in stanja v leglu, kot od posameznega psa. Na buldoge se pa ne spoznam, tako da ne morem nič reči.

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #62 : nedelja, 07.11.2004 : 23:37:49 »

Sigurno je veliko odvisnood vzreditelja in pogojev v leglu.
Logiran
malina
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #63 : torek, 08.03.2005 : 18:53:25 »

no,psicki naj bi bili primerni za oddajo ,ko so stari osem tednov ,zanima me ,ce je ta cas pri kateri pasmi drugacen Huh
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #64 : sobota, 30.04.2005 : 20:18:49 »

Jaz sem svojega dobila, ko je bil star 2 meseca... Kiss Kiss Kiss
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #65 : sobota, 30.04.2005 : 20:25:04 »

Naša je šla od doma pri dveh mesecih in desetih dneh...torej skoraj deset tednov Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #66 : nedelja, 08.05.2005 : 11:11:52 »

Jaz sem svojega dobila, ko je bil star 2 meseca... Kiss Kiss Kiss

Sem se zmotila. Moj je bil star 3 mesece, ko sem ga šla iskat.
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #67 : nedelja, 08.05.2005 : 12:17:27 »

Mogoče je prišlo do "vojne" med prodajo rodovniških in nerodovniških  mladičev prav zaradi tega, ker nismo v "enakopravnem položaju". Pri vzreji rodovniških mladičev obstajajo neka pravila, ki se jih moramo držati in ki so tudi v korist mladičkom. Oddaja pri 5 tednu? Kdaj pa je bil ta mladiček potem ceplen? Pri nas se cepijo pri 7 tednu, tetovirajo pri 8. tednu in potem so komaj pripravljeni na odhod. Pri 5. tednu mladiček potrebuje še neko sigurnost, pripadnost - igro s svojimi sovrstniki- bratci in sestricami, navsezadnje tudi z mamo, drugače pa si za takega mladička potrebno vzeti ogromno časa, da mu nadomestiš vse te trenuke.
lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #68 : četrtek, 12.05.2005 : 20:07:09 »

Mogoče je prišlo do "vojne" med prodajo rodovniških in nerodovniških mladičev prav zaradi tega, ker nismo v "enakopravnem položaju". Pri vzreji rodovniških mladičev obstajajo neka pravila, ki se jih moramo držati in ki so tudi v korist mladičkom. Oddaja pri 5 tednu? Kdaj pa je bil ta mladiček potem ceplen? Pri nas se cepijo pri 7 tednu, tetovirajo pri 8. tednu in potem so komaj pripravljeni na odhod. Pri 5. tednu mladiček potrebuje še neko sigurnost, pripadnost - igro s svojimi sovrstniki- bratci in sestricami, navsezadnje tudi z mamo, drugače pa si za takega mladička potrebno vzeti ogromno časa, da mu nadomestiš vse te trenuke.
lp

Upam, da bo čimveč takih s tvojim razmišljanjem.

Lp, Sanja
Logiran
Katrca
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #69 : četrtek, 02.06.2005 : 12:30:58 »

Nekje sem prebrala, da se mladički v leglu med igro naučijo tudi kontrolirati moč ugriza, torej se naučijo ločiti kdaj gre za res in kdaj ne. Če psičke prehitro izločimo lahko potem imamo težave, še posebej z večjimi pasmami.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #70 : četrtek, 02.06.2005 : 13:20:15 »

Jaz sem mojo psičko vzeli nekje pri 7,5 tednih in to je blo že blazno hitro, v bistvu takoj po tem ko je bila cepljena in tetovirana. Da bi jo vzela že pri petih tednih si ne znam predstavljat, pa saj je bla se tak majhna in nebogljena, niti za eno dlan je ni blo skupaj. Ne zdi se mi skratka v redu, da se mladiče da stran od mame takoj ko začnejo jest drugo hrano!
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #71 : četrtek, 02.06.2005 : 14:10:41 »

Joj, jaz ne bi imela srca odnesti od mame pet tednov starega mladička, naša Duka se mi je zdela še pri osmih tednih tako majcena in nebogljena... Roll Eyes Kiss
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #72 : četrtek, 28.12.2006 : 15:10:09 »

Jaz na začetku pomlai dobim belo višavsko terierko Cheesy.Kolikokrat pred nakupom moram obiskati lastinika in mladička?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #73 : četrtek, 28.12.2006 : 16:56:56 »

Vzreditelj ti pred4-5 tednom ne bo pustil prit v direkten stik z mladici, no vsaj jaz nebi. v 6 tednu pa se mladici lahko brez problema bozajo in igrajo z otroci. Je pravzaprav dobro da pridejo v stik z okoljem. Za tem pa ce se strinjajo in jim nebo v nadlego lahko gres vsak dan gledat mladice Smiley Minimum pa je seveda da se pred nakupom vsaj 1x dobis s vzreditelji, tako da ne prides prvic tja in gres ze domov z mladicem. Mislim, da ti kaj takega vesten vzreditelj niti nebo dovolil.
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #74 : četrtek, 28.12.2006 : 21:49:04 »

O hvala  drugače bi psa dobila že zdaj a baje se ta pes sprva mora navaditi na zunaj in zato raje poladi da ima čas pozimi pa tako ali tako gre notri! :)saj smo se prav odločili ali ne? Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines