mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 11:16:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj stran od mame?  (Prebrano 32539 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #45 : sreda, 23.06.2004 : 20:29:48 »

Kolegica je kupila pritlikavega pinča nekje na obali. MORALA ga je vzeti že pri 5. tednih, ker se baje potem lastnica preveč naveže nanj... Huh Če ga ona ne bi vzela, bi ga prodali komu drugemu  Undecided (baje ma ženska čakalno vrsto.., tko da to ne bi bil blem, kolegica pa je psa iskala 2 leti...). No pes nima rodovnika, naj bi pa (ta je šele huda Grin) mama imela rodovnik (ga je tudi videla), oče pa: Lastnica očeta naj bi ZALOŽILA papirje in jih sedaj ne najde več, pa potem ne morajo mladički met rodovnika... Huh
Očeta je sicer tudi videla in je imel vtetovirano številko.. vprašanje pa je ali je to sploh bil oče Roll Eyes

Nekateri vzreditelji pač sami določajo datume, ker bi želeli, da je psička čim prej pripravljena na novo leglo... Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 12.08.2004 : 22:02:03 »

Kdorkoli ze se mi trudi na vsak nacin preko obvestila administratoju dopovedati, da
citiram:
mi vzrejamo bandoge in jih damo lastnikom,z 6-tedni
konec citata
,
naj se neha truditi. Pojma nimam, kdo si in me tudi najmanj ne zanima. Ce imas kaj povedati, potem se prijavi na forum in napisi, ce se na forum ne zelis prijaviti, potem me pusti na miru. Tvoji bandogi me ne zanimajo. Je pa zelo zalostno, da jih dajes od doma tako mlade. Zagotovo se stejes med "izjemno vestne vzreditelje" in lahko samo sumim, da se bodo cez nekaj mesecev bandogi iz tvoje vzreje zaceli pojavljati v casopisih - na crnih straneh Undecided.
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #47 : torek, 17.08.2004 : 19:54:08 »

Citat
oče pa: Lastnica očeta naj bi ZALOŽILA papirje in jih sedaj ne najde več, pa potem ne morajo mladički met rodovnika...
Očeta je sicer tudi videla in je imel vtetovirano številko.. vprašanje pa je ali je to sploh bil oče

Čivava, poznam lastnika rodovniškega kodra, katerega mladički sigurno ne bi imeli rodovnika, čeprav ga pes ima in seveda tudi vtetovirano številko. Ma 1000 takšnih številk in rodovnikov ima lahko, pa še vseeno ni nujno, da bodo mladički imeli rodovnik. Se ti zdi kaj čudno? Bistveno je VZREJNO DOVOLJENJE.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #48 : torek, 17.08.2004 : 21:18:50 »

Citat
Kolegica je kupila pritlikavega pinča nekje na obali. MORALA ga je vzeti že pri 5. tednih, ker se baje potem lastnica preveč naveže nanj...  Če ga ona ne bi vzela, bi ga prodali komu drugemu   (baje ma ženska čakalno vrsto.., tko da to ne bi bil blem, kolegica pa je psa iskala 2 leti...). No pes nima rodovnika, naj bi pa (ta je šele huda ) mama imela rodovnik (ga je tudi videla), oče pa: Lastnica očeta naj bi ZALOŽILA papirje in jih sedaj ne najde več, pa potem ne morajo mladički met rodovnika...

 Roll Eyes  Roll Eyes Česa vsega si nekateri "proizvajalci" mladičev ne izmislijo!  Undecided

Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #49 : petek, 20.08.2004 : 17:35:37 »

A ima kdo mogoče kakšne izkušnje kako je s psičkom, ki ga dobiš pri starosti 4 - 5 meseca?
A se vseeno normalno navadi na nove lastnike,...?
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #50 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:49:26 »

Naš yorkširski terier je  ob prihodu bil star 2 meseca in dva dni, gordon seterka štiri mesece, rottweiler pa prav tako dva meseca
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #51 : sobota, 16.10.2004 : 12:16:45 »

A se vseeno normalno navadi na nove lastnike,...?
Seveda se.

LP
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #52 : nedelja, 17.10.2004 : 13:30:09 »

vsak je različnega mnenja o teh stvareh.. jaz mislim da bi o tem morala odločiti kar mama. in sicer najboljši čas ko bi šli mladiči stran od mame je takrat ko začnejo samostojno jesti in ne čutijo več potrebe po sesanju in ko jih mama polno začne zavračati. idealna starost se mi zdi 8 tednov  ne pa 12 ali več, ker mladič pri treh mesecih je že navajen doma kjer je in bo potreboval dalj časa da se navadi na nov dom,še posebej če mu je bilo pri vzreditelju lepo.  ko mladič pri vzreditelju lahko samostojno prespi noč brez mame je pripravljen na odhod v nov dom..  
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #53 : torek, 19.10.2004 : 21:23:57 »

Našega prvega boksija smo dobili pri 11. tednih, bil je pravi cuker, nič jokanja skratka lepo, prej ga nismo videli nobenkrat. Drugega smo dobili pri 8. tednih, prej smo ga šli gledat dvakrat, tud ni nič jokal, le temperament je bil od začetka drugačen, v bistvu sta vse stvari enako obvladala, tako da mislim, da je starost med 8 in 11. tednom kar pravšnja za oddajo psičkov Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #54 : nedelja, 07.11.2004 : 15:21:24 »

Ja Sassy, jaz se s tabo ne strinjam. Pokliči kateregakoli vzreditelja angleških buldogov, pa ti bo povedal, da pred 3 meseci psa ne odda, pa še to dobo bi najraje podaljšal za kakšen mesec. Jaz sem svojega dobila z 8 tedni, pa sem imela samo probleme. Kužki namreč do 5. meseca naravno imuniteto šele pridobivajo, tako da je naš ni imel. Bil je zelo občutljiv in tako smo bili vsak teden pri veterinarju-driska, dlaka, vročina... Kuža je sedaj čisto zdrav, le prehitro je šel iz legla. Seveda pa je tudi drugo vprašanje kakšne so razmere v samem leglu.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #55 : nedelja, 07.11.2004 : 15:26:05 »

Po tem kar si povedala, bi mogoče lahko sklepali, da je odvidno tudi od pasme.
Rottweilerja smo dobili pri dveh mesecih, gordon seterko pri štirih, yorkija pa pri točno dveh mesecih. Grin
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #56 : nedelja, 07.11.2004 : 15:30:01 »

Kužki namreč do 5. meseca naravno imuniteto šele pridobivajo, tako da je naš ni imel.

Sicer nisem vzreditelj, do sedaj sem pri odraščanju opazovala le 2 svoja psa. Bejba je bila vzeta iz legla pri 2. mesecu in je imela do sedaj samo enkrat drisko pa še to od zastrupitve. Za moje pojme je to bedarija.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #57 : nedelja, 07.11.2004 : 15:55:34 »

in sicer najboljši čas ko bi šli mladiči stran od mame je takrat ko začnejo samostojno jesti in ne čutijo več potrebe po sesanju in ko jih mama polno začne zavračati.

Sassy,
Samica lahko preneha s hranjenjem mladičev že pri 4. tednih, če vzreditelj sam hrani mladičke. Samica ima toliko časa mleko, kolikor časa se mladički hranijo pri njej. Torej, če bi rada razbremenila samico, potem začneš mladičke hraniti nekje med 3. in 4. tednom. Še vedno imajo lahko mladički kakšen obrok pri samici, ampak za samico je težko prehraniti npr. 11 mladičev Wink

Mi smo samca dobili pri 7. tednih, samico pri skoraj 9. tednih. Moji mladički bodo zapuščali dom med 8. in 9. tednom.

Lp jana
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #58 : nedelja, 07.11.2004 : 16:39:20 »

Andi jaz govorim o angleških buldogih, drugače pa ima kuža lahko veliko zdravstvenih težav, kljub temu, da gre zelo pozno iz legla. Odvisno od psa.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 07.11.2004 : 20:05:15 »

A pri buldogih je to drugače?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines