mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 20.06.2024 : 13:44:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185568 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #675 : sobota, 26.11.2005 : 00:48:58 »

otrokom bi bilo treba to že od vrtca vcepljat...
pa pol, bi jih do odrasle dobe še vedno starši in okolica s svojimi "ljudskimi modrostmi" cepila v smer kretenizma.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #676 : sobota, 26.11.2005 : 00:51:28 »

zato mi je recimo všeč "novi" princip malih oglasov na mojpesu, kjer moraš mamo in ata napisat. Kar naenkrat ni več "šampijonskih" in "vrhunskih" legel za zasledit. seveda ne. dedki so mogoče CH-ji (kar nekomu zadošča za to, da oglašuje "vrhunsko" leglo...mama pa ata pa piki in floki....
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #677 : sobota, 26.11.2005 : 01:03:32 »

aja...nekje sem spet videl: nerodovniški=mešanec. Ni res. Rodovnik ne dokazuje pasemskosti neke živali sam po sebi. Samo primer dam: lani v portorožu na cacibu je stal na stopnièkah nerodovniški dalmatinec. Zakaj? ja ker je vzreditelj prepoved imel in je leglu "druge papirje" iskal še takrat. Torej ni imel ne pes ne starši pri tem da ni bilo rodovnika, niè. vse zdravo, pregledano in korekten mladiè. Po nekih državah bi ga takega kot je ocenili kot dalmatinca in mu izdali nepopoln rodovnik. ve se kak je postopek ugotavljanja pasme...
ergo: je mešanec zmagal?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #678 : sobota, 26.11.2005 : 11:12:36 »

Od moje znanke pes je skoz neki bolan...s tem mislim resno bolan tako da mora jemat zdravila... Ima pa odličen rodovnik in ni kupljen pri kakšnem preprodajalcu...

Moja psička je pa brez rodovnika stara je že štiri leta in pol pa še ni bila nikoli resno bolna.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #679 : sobota, 26.11.2005 : 11:19:13 »

 Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry

Preberi si teme, v katere pišeš lepo od začetka do konca. Se mi zdi že malo butasto tupit vsakemu , ki ima nerodovniškega psa, zakaj to ni v redu.
Ko boš vse prebrala in če te naši argumenti še vedno ne bodo prepričali, tudi v redu, ampak najprej si vse preberi, saj je očitno, da o temah, v kater pišeš, nimaš pojma!  Lips Sealed
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #680 : sobota, 26.11.2005 : 11:54:51 »

Ja seveda sem že vse brala in vem zakaj je rodovnik....Sem samo povedala kakšne so moje izkušnje. Ni to forum kjer se debatira? No jaz sem samo povedala kaj sem jaz doživela in poznam več podobnih primerov.

Zakaj pa je potem forum če niti argumenta ne smeš dat?

citat:Ko boš vse prebrala in če te naši argumenti še vedno ne bodo prepričali, tudi v redu, ampak najprej si vse preberi, saj je očitno, da o temah, v kater pišeš, nimaš pojma! 

Nisem govorila o svojem prepričanju ampak o mojih izkušnjah. Hvala lepa da s tako aroganco odgovarjate nazaj.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #681 : sobota, 26.11.2005 : 12:32:33 »

Od moje znanke pes je skoz neki bolan...s tem mislim resno bolan tako da mora jemat zdravila... Ima pa odličen rodovnik in ni kupljen pri kakšnem preprodajalcu...

Moja psička je pa brez rodovnika stara je že štiri leta in pol pa še ni bila nikoli resno bolna.


OK, to je EN primer! V Sloveniji je čez 20 tisoč psov. A gremo delat neke znanstvene zaključke Roll Eyes

Tudi naš pes (rodovniški) je bolan. Je imel operacije. Zaradi tega ni premeren za vzrejo. Pa mi niti na kraj pameti ne pade, da bi kupila nerodovniškega....
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #682 : sobota, 26.11.2005 : 12:37:07 »

No pa smo spet tam Roll Eyes Stokrat prežvečena tema, 1001 argument, ampak še vedno vsakič pristanemo na začetku Roll Eyes

Pa dajmo še 1002 povedat. NIHČE ni rekel, da psi z rodovnikom ne zbolevajo!!! Gre se za to da nerodovniška "vzreja" producira BISTVENO več bolnih psov, da se s takimi psi potem še NAPREJ vzreja, kar doprinese k temu, da ZBOLEVAJO nadaljni potomci.

In seveda da so lahko nerodovniški psi zdravi in OK. Ampak v veliki večini (lahko rečem kar skoraj vsi) nerodovniški psi, katere parijo nimajo opravljenih obveznih!! zdravstvenih pregledov, kaj šele priporočljive in tako če zanemarimo vizualni izgled psa, dajejo tudi bolne pse...Kaj bolj jasno?

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #683 : sobota, 26.11.2005 : 12:41:15 »

Tole, mojcica, ni "argument":

Citat
Od moje znanke pes je skoz neki bolan...s tem mislim resno bolan tako da mora jemat zdravila... Ima pa odličen rodovnik in ni kupljen pri kakšnem preprodajalcu...

Moja psička je pa brez rodovnika stara je že štiri leta in pol pa še ni bila nikoli resno bolna.

Seveda je pa tudi odvisno, kaj posameznik razume pod "argument".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #684 : sobota, 26.11.2005 : 12:47:57 »

Pa saj imamo mi tudi 15 let starega mešanca, ki ni bil nikoli bolan, pa mi niti na misel ne pride, da bi ga parila oz. zato kupila psa brez rodovnika. Atos, z rodovnikom, je zaenkrat še zdrav, se pa zavedam, da kljub temu, da ima rodovnik, lahko zboli. Če bom še kdaj kupovala psa, bo sigurno z rodovnikom, drugače pa raje vzamem enega mešančka iz zavetišča, ki nujno potrebuje nov dom.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #685 : sobota, 26.11.2005 : 14:09:04 »

Ne vem zakaj nekateri še vedno nočete/jo sprejeti dejastva da nerodovniška vzreja ne prinese popolnoma nič dobrega, ama res nič, ne psom nasploh ne pasmi?! Pa kaj je to toliko težko sprejet?

LP,
Diana
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #686 : sobota, 26.11.2005 : 14:51:44 »

če se ne motim, sem nekaj podobnega že enkrat napisala: če imata tvoja starša raka imaš definitivno večjo predispozicijo, da ga boš imel/-a tudi ti, kot pa nekdo, ki tega v družinski anamnezi nima. To sicer ne pomeni, da bo prvi definitivno zbolel, drugi pa 100% ne. Pri nerodovniških psih v večini primerov ne vemo kakšna je družinska anamneza...

Več ne bi... Le še zaključek: ali bi TI (namenjeno vsakemu, ki ta forum bere) proizvajal/-a mladiče, za katere je potencialna možnost, da bodo v življenju trpeli (poleg drugih stvari, ki povzročajo trpljenje) še zaradi takih, ki se jih da enostavno zajeziti s kontroliranim parjenjem?

Mislim (upam), da nobenemu izmed nas ne bi bilo vseeno, če bi vedeli, da se po svetu sprehaja naš zavestno sproduciran "kripel".

LP, T

P.S.: jaz imam enega nerodovniškega in enega rodovniškega psa. Žal imam malo manj sreče z rodovniškim (kar se zdravja tiče) ampak vseeno se ne bi več odločila za nerodovniškega...
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #687 : sobota, 26.11.2005 : 15:25:19 »

Se popolnoma strinjam in sem za rodovniško vzrejo. Vendar sem do sedaj slišala za več bolnih rodovniških psov kot pa nerodovniških.

Pri tem izlključujem tiste nerodovniške pse kjer jih masivno vzrejajo, kot pri Matoši.

Za primer da je bil kuža kupljen pri domačem rejcu in je bil slabega zdravja pa še nisem slišala.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #688 : sobota, 26.11.2005 : 15:36:55 »

Vendar sem do sedaj slišala za več bolnih rodovniških psov kot pa nerodovniških.

Koliko nerodovniških psov in/ali mešancev pa opravi preglede, ki bi dokazali ali ovrgli neko dedno bolezen?

Pri tem izlključujem tiste nerodovniške pse kjer jih masivno vzrejajo, kot pri Matoši.

Matoša pse šverca, kar je drugo kot masovna vzreja.
Genetika ne vpraša ali je nekje 100 psic ali 1.
Kaj ma to veze?

Za primer da je bil kuža kupljen pri domačem rejcu in je bil slabega zdravja pa še nisem slišala.

Aja? Zanimivo. Jaz take srečujem vsakodnevno.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #689 : sobota, 26.11.2005 : 16:22:03 »

Mi lahko potem poveste kaj je masivna vzreja in kaj švercanje?

 Bi mi lahko povedali za kakšen primer, če ste tako prijazni?
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines