mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 21.06.2024 : 07:30:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 106279 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #120 : nedelja, 15.01.2006 : 23:40:30 »

to pa je res, da kar ne moreš s konja skočit p pobrat za njim, je pa drugo od onih ki se oko jezera blejskega furjo , za njimi bi res nedko lahko hodil in pobial vsaj enkrat  dnevno...lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #121 : nedelja, 15.01.2006 : 23:41:41 »

ojla pa še neki 5trca..s kod pa si ti doma, domnevam , da prav iz bleda
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #122 : nedelja, 15.01.2006 : 23:58:47 »

ne moras ravno zlesti dol s konja in za njim pobrati fige...ce se star zgodi blizu doma, ze gres z lopato in pospravis, samo da pa gres na drug konec mesta pospravit fige z lopato v roki...khm...

Tole me je spomnilo na nek dogodek iz otroštva. Živim na podeželju v neki majhni ulici. In nekega dne se skozi ulico pelje voz, v katerega sta bila vprežena 2 konja. Oba sta celo pot po ulici kakala. In moja babi takoj leti z lopatko na cesto in pobira njune figice.  Huh Jaz sem seveda šla za njo, ker me je zanimalo kam gre in ko sem se ozrla po ulici, sem čisto pred vsako hišo videla nekoga, ki je pobiral konjske fige. In vsi so jih leteli pobirat zato, da so jih uporabili za gnojilo.  Grin  Grin Od takrat naprej me konjske fige nikjer ne motijo, ker imam v glavi, da je to dobro gnojilo.  Roll Eyes Tongue Grin

Sicer konji pri nas niso neka redkost, vendar pogosti tudi ne (ker živim v slepi ulici in redko kdo se s konji sprehaja skozi - pač nima nikamor it.  Roll Eyes ), ampak ta dogodek mi je bil res zabaven.  Smiley In razen tega, se ne spomnim konjskih fig na naši ulici (ali zaradi tega ker jih ni ali pa zaradi tega, ker jih babice takoj uporabijo za gnojilo.  Grin )
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #123 : ponedeljek, 16.01.2006 : 01:06:19 »

5rca...se strinjam, da Bled je druga situacija...glede na to, da je to , ce tako recem izletniska tocka, bi res lahko kdo kaj pospravil...ni ravni prijetno, da se moras na vsakem koraku izogibat figam...(ali pa pasjim kakcem)...da ne govorimo, kaj rata ko otroci tekajo okrog... Tongue

Scythe...ja nekateri placujejo ja umetna gnojila, drugi so pa vec kot zadovoljni z "naravnimi" konjskimi figami... Wink bom dala tale post za prebrati kaki "teti" , ki zivi blizu konjev....ampak ravo toliko dalec, da ne mores z lopato do njej ulice, ker je predalec... sva imeli na to temo enkrat vroce debate... Grin
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #124 : ponedeljek, 16.01.2006 : 11:56:28 »

aska2005: ja, originalno sem iz oklice Bleda (otroštvo sem preživela prav na Bledu), sedaj pa večino časa preživim v LJ, kjer študiram.

scythe: včasih so prav čakali, da gredo konji mimo, da so pobirali fige za gnojilo. Jaz načeloma nimam proti figam popolnoma nič. Na kakšno vas celo spadajo.  Wink  Tam, kjer se pa ve, da bo ogromno teh fig, bi pa lahko kakšno pobiranje organizirali.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #125 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:06:16 »

Očitno so tudi super gnojilo za naše pse; moja dva vidita nebesa, ko najdeta konjske fige Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #126 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:17:42 »

Ogromno psov je "cisto navdusenih" nad konjskimi figami...po moje jih na prste ene roke lahko prestejem kater poznam, ki se fig tudi dotaknejo ne... Tongue
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #127 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:19:41 »

Turistični kraj kot je Bled bi se lahko zgledoval po Dunaju - kočijaži bi svoje konje lahko opremili s "plenicami".
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #128 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:23:18 »

Res je, se strinjam...

Ne dam roke v ogenj, vendar se mi zdi, da sem tudi na Bledu ze videla, konja, ki je imel za ritjo obeseno "vreco", kamor so padale fige...

Drugace pa poleg Dunaja, to prakticirajo recimo tudi v Versaju... pa verjetno povsod, kjer kaj dajo na to, da obiskovalci  ne kolnejo organizatorjev, ko stopijo na kako figo... Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #129 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:27:52 »

Ampak a ni res, da se konjske fige veliko prej razgradijo kot pasji drekci?
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #130 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:36:29 »

Verjetno je res, sej so sama celuloza... 
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #131 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:43:42 »

Jaz ne vem, kako hitro se razgradijo. Po mojem mnenju se hitreje zaradi same prehrane živali. Tudi smrdijo mi precej manj kot pasji kakci.

Glede papcanja fig: naša tamala itak poje vse, kar vidi. Pasjih kakcev k sreči ne, konjskih pa še nisva nikjer videli, tako da še ne vem, samo mislim, da se jih ne bi branila. Raf (starejši) je pa včasih užival ob kravjih kakcih. Nimam pa v spominu, da bi jedel konjske.  Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #132 : ponedeljek, 16.01.2006 : 19:30:27 »

Tud jaz ne poznam psa, ki bi se branil konjski figi Wink Tudi moja jih je enkrat že poizkušala in so ji bli na mojo žalost  njej ful všeč. tako , da bolje , da jih ne vidi teh fig Grin ,pasjih pa na srečo lepo pri miru pusti.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #133 : ponedeljek, 16.01.2006 : 19:51:12 »

scythe: včasih so prav čakali, da gredo konji mimo, da so pobirali fige za gnojilo. Jaz načeloma nimam proti figam popolnoma nič. Na kakšno vas celo spadajo.  Wink  Tam, kjer se pa ve, da bo ogromno teh fig, bi pa lahko kakšno pobiranje organizirali.

Ja, nekaj takšnega je bilo v naši ulici. Me prav zanima, če bi isto delali tudi danes Smiley - pa žal že dolgo nisem videla konja, ki bi se sprehajal tukaj Sad
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #134 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:44:53 »

Me prav zanima, če bi isto delali tudi danes Smiley

No jaz dokaj z gotovostjo trdim da ne... na sreco imam sicer zelo malo nesporazumov s takim in drugacnimi tetami...ampak tistko kar jih je za ziher ni v tem smislu, ce bi sla s konjem veckrat mimo, da bi ona fige pobrala, amapk v nasprotni smeri...se teta razhudijo, da jo cela ulica slisi, pa se pol sosednje, kaj si dovolim, da grem sploh mimo njene hise...

...tole je pa reakcija Kingstona  Grin...smeh... njemu je prav vseeno kje in kdaj, samo da se olajsa...
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines