mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 22.09.2024 : 03:03:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 178292 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #420 : petek, 19.11.2004 : 13:50:41 »

Ne vem no, al sem totalno slepa (res nimam očal) ampak...

Primerjam slike od mefisto, potem od Sonje, potem grem na italijanske strani,...

Axa je res lepa psička, ampak malo drugačna od mastink  Lips Sealed
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #421 : petek, 19.11.2004 : 14:04:58 »

LP!
Maj, obstajajo mastini in  so mastini. Glede na to, kako se je v preteklosti delalo s to pasmo, ni nič čudnega, da obstaja več  različnih linij. Na žalost! Oglej si sliko male mastinčice, za katero ti lahko zagotovim, da je čistokrvna s pedigrejem. Ko sem jo zagledala, sem rekla, da so jo popeglali z likalnikom že ob rojstvu.

 Tudi tej psički kar nekaj manjka do klasičnega mastina. Drgače pa sama smatram, da je izgled mastina šele na drugem mestu, na prvem je njegov karakter.
Veš, tudi za mojo Zoyo so Italijani rekli, da ni pravi mastino, ker je drugačne barve. Grin
Drugače pa je trenutno najbolj važno, da bi Axi našli primernega lastnika.
LP,Miša

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #422 : petek, 19.11.2004 : 15:27:33 »

Mefisto, a si videla Marsa Shocked Cool Cool Cool Cool

http://24ur.com/naslovnica/zanimivosti/20041119_2048852.php?Nxn=40

Lp jana
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #423 : petek, 19.11.2004 : 20:12:08 »

Citat
albumu si lahko ogledate še nekaj mastino slikc, kako smo se imeli forumaši

Ua, če se ne motim, je eden izmed njih gospodič Artemis Carso del Dolar.

Citat
Mefisto, a si videla Marsa    

Hvcala Bina, ua, le kdo je ukradel Marsa in to v Honkongu Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #424 : petek, 19.11.2004 : 20:29:36 »

pa je res mars na sliki?
mislim, da si en poptv, oz 24ur com, zasluži eno kreganje. mislim....če fotografom plačujejo, ti lahko vsaj link dajo zraven slike al pa za kafe. to je pa res kraja kar so nardili, ne tisto ko mi male ribice včasih zagrešimo ko kako slikco linkamo.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #425 : petek, 19.11.2004 : 21:36:53 »

Citat
pa je res mars na sliki?
Seveda, Gazda je zvezda Grin, kar poglej na najino www.mefisto.si/mastino pod Photogalery Mars, pa najdeš to fotko!

Pa ne sam Mars, počakaj da poskeniram, se šminkiram z vzrejnim parom celo v ameriški mastino knjigi Grin Grin
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #426 : petek, 19.11.2004 : 22:23:44 »


Sicer ne spada pod mastinsko temo, pa vendar...

- ukradejo fotko Angry
- mladice redke pasje PASME, ne pa vrste Roll Eyes Roll Eyes
- mladice vredne vec sto dolarjev, se pravi... uh... recimo 3x sto dolarjev... celih 60.00 SIT Shocked
(Ce se prav spomnem, ste Marsove mladice prodajali po 1500 EU, oziroma Apolona po 600, kar je se vedno dosti vec)
(mogoce pa je bil lastnik kaksna hongkonska varianta Matose Wink)

Lahko bi pod fotko vsaj napisali, Neapeljski mastif Romeo del Malapensiero - Mars Grin

Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #427 : petek, 19.11.2004 : 23:19:48 »

LP!

Ua, če se ne motim, je eden izmed njih gospodič Artemis Carso del Dolar.

  Grin  Grin  Grin

LP,Miša

P.S. fotka je uradno objavljena na predstavitvi pasme mastino in nikjer ne piše, kateri pes je to! Meni pa se zdi prav fino, da so objavili enega slovenskega mastino uhljača, ne pa kakšnega italijano kilerja!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #428 : sobota, 20.11.2004 : 10:18:55 »

Citat
Meni pa se zdi prav fino, da so objavili enega slovenskega mastino uhljača, ne pa kakšnega italijano kilerja!

Se popolnoma strinjam!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #429 : sobota, 20.11.2004 : 21:31:03 »

Zal se z vsemi, ki vam je vseeno, ce ob sliki ne pise, kateri pes je na njej in kdo je avtor fotke, nikakor ne strinjam. Se vec, smatram celo, da zavestno podpirate krajo intelektualne lastnine celo tistim, ki bi od vas iztozili lepe denarce, ce bi citirali en njihov stavek.

Zaradi takih, kot ste ve, se po slovesnkih straneh dogaja (vcasih celo s pripombo "uradno") kup svinjarij, h katerim spada tudi objava te fotografije. Z vasim zegnom.
Razen, ce ni mefisto objave dovolila. Potem je druga pesem.

alti, poptv si ne zasluzi kreganja, saj se je s tepci, ki so brez osnovne novinarske etike in so povrhu ocitno pri studiju prespali pomembna predavanja, nesmiselno ukvarjati, temvec je edini ukrep, ki je ta trenutek ucinkovit - prijava na avtorsko agencijo, ki ima za zelo verjetno posledico praznenje njihove denarnice. In v bodoce razmislek, ali se tako pocetje se izplaca ali ne. Ker pa je mefistu ocitno vsec, da ji kradejo njeno lastnino in jo celo objavljajo kot svojo, naj ji bo pac vsec, da bodo to poceli se naprej. Z njenim blagoslovom.

Zalostno razmisljate.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #430 : sobota, 20.11.2004 : 22:37:42 »

Missa, a govoris o "mastinki" iz okolice Velenja?
Logiran

MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #431 : nedelja, 21.11.2004 : 09:40:16 »

LP!
Jana, zgoraj govorim o Gaji, na prejšnji strani pa o Axi.
LP,Miša
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #432 : nedelja, 21.11.2004 : 10:40:47 »

Se vedno ne vem, govoris v spodnjem citatu o pasji frajli, ki jo chawa oglasuje tukaj ali o kaksni drugi mastinki:

LP!
Axa je prijazna in igriva mastinka, ki najraje poležava pred kaminom in razveseljuje svoje lastnike z smrčanjem! Je lepo negovana in rejena. Izhaja iz Hrvaške, lastnik jo je dobil brez papirjev. Pred časom mu je nepričakovano ušla in zgodil se je ups.  Iz tega legla so obdržali eno samičko, ki jo ravno tako oddajajo. Tako, da ne bo kdo mislil, da je hotel načrtno delati "bandoge". Še slikcI, za lažjo predstavo. Mogoče pa bi se našel kdo, ki mu je ta pasma blizu in ji nudil dom ter veliko pozornosti, ki si jo Axa želi!
...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #433 : nedelja, 21.11.2004 : 17:52:39 »

Ne vem no, al sem totalno slepa (res nimam očal) ampak...

Primerjam slike od mefisto, potem od Sonje, potem grem na italijanske strani,...

Axa je res lepa psička, ampak malo drugačna od mastink  Lips Sealed

maj, da ne bos zivela v popolni zmedi - povsem prav ugotavljas Wink

Psicka iz oglasa (kopirano iz http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=2143 ):
Oglas oddal: chawa (175 ogledov)  
podarim: MASTINO NAPOLITANO
samička stara 3 leta in 8 mesecev se oddaja dobrim ljudem zaradi našega pomanjkanja časa in izostanka z doma.
Kontakt: email
Telefon:
Kraj: Velenje - okolica
Oglas oddan: 16/11/2004

v resnici ni tisto, za kar bi jo radi nekateri tukaj predstavili. Samo ena cisto majcena moznost je, da je iz Hrvaske, kot vsi najdeni psi, za katere ne vemo, kako in od kod so se znasli v nasi blizini. Lastnik je ni dobil brez papirjev, temvec jo je nasel nekdo drug in jo oddal sedanjemu lastniku. Torej je najdenka, o kateri se ve samo to, da je podobna mastinom. Koliko lastnikov je zamenjala, ne vemo. Kdo so bili starsi, ne vemo. Kaj je dozivela do prihoda v ta dom, ne vemo.

Se tri slikice, ki so bile na mojpes.netu objavljene 12. junija 2002, slikane pa so bile februarja 2002. Na njih je nekaj cez 1 leto stara "mastinka" iz nase zgodbe.

- http://www.mojpes.net/galerija/albums/arhiv/c/chawa.jpg
- http://www.mojpes.net/galerija/albums/arhiv/c/chawa1.jpg
- http://www.mojpes.net/galerija/albums/arhiv/c/chawa2.jpg

Pa se vprasanje o zdravstvenih tezavah, s katerimi so se ukvarjali po prihodu psicke (ne v dom, ker ni zivela skupaj z druzino, temvec je bila na vikendu).
http://www.mojpes.net/modules/odgovori/article.php?storyid=111 - vprasanje je bilo prejeto 11. marca 2002, odgovor pa objavljen nekaj dni kasneje (na linku navedeni datum je od prenove mojpes.neta).

In zdaj se ugotovitev o starosti. Je najdenka, zato je lahko kaksen mesec ali dva gor ali dol. Ko so jo nasli, je imela nekaj cez 1 leto. Nasli pa so jo ocitno malo po novem letu 2002. Torej je stara 4 leta ali vec.

Zakaj to pisem? Predvsem zato, ker me strasno moti, da se tukaj objavljajo dezinformacije samo zato, da bi se psici naslo nov dom. Pri oddaji odraslih psov je treba misliti tudi na nove lastnike in ne le na psa, kam in kako ga bomo oddali. Za novega lastnika ni vseeno, ali je pes obsel ze kup domov ali smo ga dobili iz legla, ali je zivel z nami (ob kaminu) ali pa smo ziveli obcasno mi z njim v vikendu. Razumem, da lastnik ne bo objavil vseh resnic in podrobnosti tukaj, ko bo iskal novega lastnika. Ne razumem pa, da tisti, ki pomagajo, ne napisejo, od kod jim (dez)informacije, temvec jih objavijo kot cisto resnico, prejeto pa se nekoliko po svoje obrnejo, ker jim kaksen koscek sestavljanke manjka.

Zal, ni vse zlato, kar pove kaksen lastnik. Posebej v primerih, ko zeli psa cim prej spraviti "od hise". Vcasih kaksen detajl manjka ali pa smo si ga iz prebranega razlozili po svoje. Tudi Luna je prisla s tezko popotnico k nam in najsrecnejsa bi bila takrat jaz, ki sem jo vzela, ce bi mi kaksen pameten povedal, da ima hude prebavne tezave, ni vajena lulanja brez povodca, ni nikoli imela nobenih  omejitev oz. je bila kot mladic verjetno ogromno sama... Prvih nekaj mesecev bi nam bilo veliko lazje (tako Luni kot nam). Zal je prejsnja lastnica zatrdila, da je zdrava kot dren, le casa zanjo nima.

Da ne bo nesporazuma. Lastnika, ki oglasuje psico iz zgornje zgodbe, osebno poznam ze vec desetletij, saj lahko recem, da smo "rastli" skupaj. Prav tako poznam tistega, ki jo je nasel in zgodbo poznam od takrat, ko se je dogajala. Nic ne rovarim proti nikomur in zelim tako njegovi druzini kot psicki in njeni hceri, da cimprej in cim bolj zadovoljivo resijo nastalo situacijo. Resitev morda ne bo prisla takoj, bo pa dolgotrajnejsa, ce se bodo tukaj obelodanjala resnicna dejstva. Nihce si najbrz ne zeli, da bi za psici ze cez kratek cas spet iskali novega lastnika.

Missa, saj menda ni tako tezko zraven takega sporocila napisati, da so informacije po mailu direkt od lastnika in da situacije osebno ne poznas? Za tak podatek ni bila potrebna toliksna zasebna korespondenca. Slovenija je majhna, Velenje se manjse, mojpes.net pa kot ulica, v kateri se je v 4 letih zgodilo ze marsikaj. Zaenkrat mi spomin se izredno dobro sluzi.

Ne iscimo povsod osebnih ozadij. Saj vas vecina vedno trdi, da delate vse v dobro psov. Velikokrat je potrebno dobroto do psa gledati skozi oci tistega, ki takega psa jemlje v svoj dom in zivljenje.
Logiran

MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #434 : ponedeljek, 22.11.2004 : 09:33:14 »

LP!
Jana, zakaj pa takoj nisi povedala kje te čeveljček žuli Angry!
Drugače pa se  strinjam s teboj in ti dam popolnoma prav. Že pred časom mi ja padla v glavo naslednja misel:" Nije žvaka za seljaka, niti mastino za bedaka." Cool
Da, ne bo kakšne pomote. S tem nisem mislila zgoraj omenjenih lastnikov mastinke, ki se oddaja.
LP,Miša
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines