mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 00:16:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124070 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #705 : sobota, 01.04.2006 : 16:39:01 »

Se mi zdi, da se ljudje dandanes nasplošno, pred nakupom, premalo posvetijo spoznavanju same pasme (katerekoli pač že). In da je to kar velik problem pri vseh pasmah.
Potem se ti pa zgodi tako kot meni - preberem, poizvem ogromno o berncih - veliko jih poznam osebno in res meni na kožo pisani psi. Dobim pa najbolj odštekanega, hiperaktivnega psa - čudaka med berniji.  Grin Pa je rodovniški.  Roll Eyes
V glavnem - hotela sem samo povedati, da neglede na pasmo, se še znotraj legla pesjani tako razlikujejo med sabo, da lahko dobiš tudi čisto drugačnega psa kot je neko povprečje.

In meni je danes prav všeč, da me malo postrani gledajo in sprašujejo "a to je res bernc?", ker se ne morejo načuditi njegovi hiperaktivnosti.  Grin
Čeprav nisem pričakovala takšnega psa - ugotavljam, da je navkljub vsemu, tale hiperaktivni karakter pisan na mojo kožo - čeprav si to nikoli ne bi mislila.  Tongue Zato tudi berem povsod o aussijih, ker nikoli se ne ve....  Roll Eyes Mogoče pa jim bom celo nekoč kos.  Grin
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #706 : sobota, 01.04.2006 : 17:05:19 »

Seveda so razlike v temperamentu znotraj legla. Ampak vsak ga lahko izbere po temperamentu, zato se mladiči izbirajo po 5 tednu oz. dokončno še kasneje. Saj vzreditelj za vsakega ve, kakšen je. Seveda če živi z njim 24 ur na dan
Tudi ne izbiraš "aussija z modrimi očmi " . Sicer pa kot sem že velikokrat rekla, se da živeti aktivno življenje tudi z aussijem, hočem reči, da ni nujno ravno paša ali pa reševanje ali pa agility. Saj jih kar precej tako živi...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #707 : nedelja, 02.04.2006 : 12:05:53 »

V glavnem - hotela sem samo povedati, da neglede na pasmo, se še znotraj legla pesjani tako razlikujejo med sabo, da lahko dobiš tudi čisto drugačnega psa kot je neko povprečje.

Ja, samo ti se za pasmo odlocas zaradi "povprecja" Wink

Jaz mislim, da vseeno avstralci ne bodo doziveli takega buma kot borderji. Borderji so precej nastopali na televiziji, v reklamah, filmih... ful se jih drzi fama, da so to superekstrainteligentni, in v agilitiju jih je dosti vec in so precej hitri in uspesni. To je vse pripomoglo k "prepoznavnosti" pasme in k temu, da je moderna. Lusten, zivahen in inteligenten.

Tudi po videzu so po mojem borderji bolj popularni. Avstralci niso vsem vsec.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #708 : nedelja, 02.04.2006 : 12:16:03 »

Jaz se ne strinjam s tem... Avstralcev še ni na televiziji, ampak menda se vrti na avstrijskih televizijah ena nadaljevanka s prav enim navihanim avstralcem. In močno upam, da ne bo še več takih. Borderji pa tudi niso ne vem kaj nastopali po TV (razen Babe se ne spomnim nobene) pa še to mislijo ljudje, da so mešanci. Pa mislim, da večinoma borderje uporabljajo za agility v Sloveniji pa da stanje še ni tako alarmantno kot pri kakšnih samojedih pa recimo bernskih planšarjih, kjer kar mgroli "čistokrvnežev" brez rodovnika. Tudi glede izgleda se ravno ne morem strinjati. Avstralci so zame na oko precej lepši kot borderji (no, od naše Veni itak ni noben avstralc lepši  Wink ). Več je merlčkov, ki so res lepi pa trikolorčki izgledajo kot bernčki... Borderji pa na prvi pogled res izgledajo kot kakšni mešančki, ki jih lahko najdeš v kateremkoli zavetišču dovolj. Tako da jaz ravno brezskrbna glede tega ne bi bila...
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #709 : nedelja, 02.04.2006 : 12:43:31 »

Na italijanski TV je bilo veliko nastopov borderjev - najbolj znana je bila reklama, ki se je zelo veliko vrtela - za Vodafone in serija filmov kot je npr. "Komisar Rex", ki je v tisti in verjetno tudi naši obmejni javnosti bila kar znana... poleg tega so nastopali tudi v nekaterih njihovih "talk-show-ih"...

LP, T
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #710 : nedelja, 02.04.2006 : 12:47:23 »

No, italijanskih pa res ne gledam...  sram sram  Verjetno to misli Lilit, ko je s Primorske.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #711 : nedelja, 02.04.2006 : 13:24:06 »

Res je, da nekateri ne preverjajo... Ampak sem hotela povedati, da pa je kar precej takih, ki jim ni vseeno v kaksne roke bo sel kuza in jih tudi zato ne dajejo radi ven iz drzave. Imajo radi svoje mladice blizu, da vedo kaj se z njimi dogaja. In tudi od bodocih skrbnikov zahtevajo, da ostanejo v stiku z njimi in na vsake toliko casa porocajo kako je kuza.
Znacajsko pa mislim, da so tezje obladljivi delovni aussieji, s takim ne prevec delovnim pa se da cisto lepo, seveda aktivno ziveti. Ne potrebuje ranca in krav. Gledano iz tega vidika pa mislim, da ima v Sloveniji zelo malo ljudi pogoje za cisto delavnega aussieja. Tako da bo ta boom o cemer je govora kvecjemu pri bolj razstavnih avstralcih, za delovne pa ni skrbi.

lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #712 : nedelja, 02.04.2006 : 13:32:49 »

Saj jaz govorim za stanje v Sloveniji...

Ne mislim, da ne bodo avstralci postali bolj znani. Itak da bodo in stevilo se bo vecalo. Se vedno pa mislim, da se ne bo zgodil tak bum kot z borderji.

Meni se pa zdi, da ta pasma nikoli ne bo modna že zaradi karakterja...

Se strinjam. In pri karakterju ne gre samo za to, da imas psa dovolj zaposlenega oziroma, da zivi aktivno zivljenje.

Lepota je pa zelo subjektivna Wink ja merli so lepi, posebej, ce imajo modre ucke Roll Eyes ampak niso vsi avstralci merli... Wink

(Drugace ja, v Italiji je bil border v reklami za enega telefonskega operaterja kar nekaj casa, ne samo v tv oglasu, ampak so ga prav imeli za razpoznaven znak podjetja (samo mislim, da ni bil Vodafone - ceprav to nima veze Wink) Bila je tudi ena italijanska nadaljevanka stila komisar Rex, samo da je nastopal border. Pa najbrz se kaj, samo mi zdaj ne pride na misel.)
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #713 : nedelja, 02.04.2006 : 14:50:57 »

Saj jaz govorim za stanje v Sloveniji...


(Drugace ja, v Italiji je bil border v reklami za enega telefonskega operaterja kar nekaj casa, ne samo v tv oglasu, ampak so ga prav imeli za razpoznaven znak podjetja (samo mislim, da ni bil Vodafone - ceprav to nima veze Wink) Bila je tudi ena italijanska nadaljevanka stila komisar Rex, samo da je nastopal border. Pa najbrz se kaj, samo mi zdaj ne pride na misel.)

Ja, imaš prav  sram  - verjetno je bilo za Infostrada(?) ali pa kaj drugega - sem malo zabluzila... sram
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #714 : ponedeljek, 03.04.2006 : 07:53:55 »

A se še spomnite tistega kužka iz koperskega zavetišča po imenu Žak, ki je po slikcah bi lzelo podoben avstralskemu ovčarju?
No, včeraj sva za Alanom šla pogledat malo v zavetišče in sva dva kužka peljala na sprehod. Eden je bil seveda Žak.
Je nekoliko manjši od Berry in ima fino in gosto dlako, ki je malo krajša v primerjavi z njo. Sicer pa je zelo zelo podoben avstralcu. Ma manjša ušeska in nič ne spominja na kakega španjela ali mešanca z njim. Obnašanje je pa tako, kot bi mu duracel baterije kam utaknili. Ves čas bi šibal okrog in za palkami skakal. Obožuje vodo, ko mu govoriš zvrača glavo in gleda postrani Wink
Je pa čisto nevzgojen in ne zna niti sedi... ali pa ni hotel...
Je zelo prijazen, ampak poln odmrle dlake. Potrebuje pošteno krtačenje. V pol ure sem ven spravila za manjšo vrečko dlake in še vsaj eno uro bi bilo treba da bi ratal tak kot bi moral.
V zavetišče je pa prišel tako, da je sosed lastnika poklical DPMŽK rekoč, da je sosed doživljensko v umobolnici in da ni nikogar, ki bi se ukvarjal z njim.

PS: Alan je pa psa, ki ga je sprehajal kar posvojil. Je pa starejši nemški prepeličar. Njega ni za spuščat v zavetišče Roll Eyes Tongue
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #715 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:12:15 »

Mi smo včeraj na sprehodu srečali Srne...Sun jih je opazil mnogo prej kot midva in na srečo se ni pognal  za njimi, ampak je samo besno lajal. Srne se sploh niso pustile kaj dosti motiti in so se počasi umaknile globje v gozd.

Sem zelo zadovoljen, da je Sun bolj zadržan pri vzpostavljanju ''novih'' poznanstev. Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #716 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:20:43 »

Blagor vam, da imate take flegmatične "dosrninostalihnepasjihprimerkovživalskihvrst"...  Roll Eyes

Tisti, ki imamo pa "dejmoustavttopremikajočesebitjezavsakoceno", pa se ubadamo z visoko znanostjo, ki se ji reče "kakoustavitiaussiejavprvih5metrihkovidinekaj".
Ker če nam tega ne uspe, sledi dogajanje v stilu "ničnevidimničneslišim" s pasje strani  Grin





Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #717 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:22:04 »

Ja ti se imas fino. Mi smo se tudi v soboto srecali z eno srno tako prakticno iz oci v oci. Pa se je Nero malo pognal za njo. Sele ko sva obe z mami zaklicale za njim, se je obrnil. Ce bi mu pustila bi verjetno sel za njo globoko v gozd. To me je pa kar malo razocaralo, ker se nikoli ni stekel za srno. Vohal je sledi, to ja, samo prav za njo se pa ni pognal se nikoli. Res pa je, da mu tudi se nikoli ni prisla tako prav dobesedno pred nos. Zdaj me je pa kar malo strah, ker srn je pa veliko pri nas. Ne bi bilo fino, ce bi tekal sam po gozdu, kmalu pride kaksen lovec...

Mogoce pa ima tisti kuza iz zavetisca vseeno malo kokerspanjela v sebi. Ker oni imajo tako navado, da neutrudno tekajo sem ter tja v cik-caku.

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #718 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:26:01 »

Nič kokera ni. Ne po obnašanju ne po izgledu, predvsem v obliki glave in ušes ga ni nit malo. Še španjela ne. Prej česa drugega. Se mi pa vseeno zdi malo verjetno da bi bil mešanec z avstalcem... ampak kaj pa vem... razen če kličemo v umobolnico Huh Roll Eyes
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #719 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:28:53 »

Fiti, bojim se, da je to le prvi stik... potem pa moraš ti prej opaziti, da ga ustaviš.. pa ne upam preveč o tem
Ruby ustavim pač samo, ker dobro obvlada odpoklicc
Chip .. kar se premika .. ima prijatelja velikega srnjaka
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines