mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 07.08.2024 : 22:25:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124026 krat)
0 članov in 36 gostov pregleduje to temo.
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #690 : petek, 31.03.2006 : 21:22:04 »

Ah...sirtaki nič ne skrbi...pasma mi je všeč...ampak je zaenkrat še ne mislim imeti...mi niti doma ne bi dovolili še enega psa... Wink
Mogoče nekoč, ko bom starejša....čez najmanj 10 let...če sploh  Undecided  najprej pa bi rada čim več izvedela o pasmi.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #691 : petek, 31.03.2006 : 22:01:18 »

Tega da avstralčki dobro zgledajo se ne da zanikati ane. Je pa po mojem mnenju to, da se prepreči prodaja psov nekomu, ki ne pozna pasme in so avstralci samo leeeeepi šekasti kužati, predvsem na plečih vzrediteljev. Pa potem seveda vseh ostalih, ki nam ni vseeno za pasmo, da obveščamo ljudi  Smiley
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #692 : petek, 31.03.2006 : 22:11:09 »

Je pa to težje narediti kot storiti. V Sloveniji se to še da, ker je malo vzrediteljev. V tujini pa je verjetno kakšnim "vzrediteljem" vseeno, kaj se dogaja z njihovimi psi samo, da gredo. Jaz moram priznati, da se res bojim za tole pasmo, ker se mi zdijo super. Delavni pa na pogled izredno lepi.  Cheesy In se bojim, da, ko bodo ljudje izvedeli za njih, bo šlo vse v isto smer kot z ostalimi "popularnimi" pasmami.  Undecided Cry
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #693 : sobota, 01.04.2006 : 08:55:45 »

Ja res so lepi  Wink in sedaj berem o njih, da izvem veliko o značaju, pasmi sami in podobnem, sicer pa kot sem napisala itak ne mislimo imeti še enega psa, za pasmo pa se lahko zanima vsak. Kajne?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #694 : sobota, 01.04.2006 : 12:43:07 »

Meni se pa zdi, da ta pasma nikoli ne bo modna že zaradi karakterja... Verjetno se bo res kdo našu, ki bi jo imel zaradi izgleda in mogoče ga bo celo kje zbrskal, ampak ga ne bo mel dolgo, če ga ne bo mogel karakterno zdržati.
In v najboljšem primeru bi se zgodilo to, kar se je sirtaki. Da bi pa delali družbo zlatkotom, ta bi bila pa res težka...

Jaz vsem takoj povem, ko slišim da je pasma/psica zelo lepa, koliko ukvarjanja potrebujejo in da je to delovna pasma itd., da vsi ostanejo pri temu kako je luštna, ampak da ni zanje Grin

Po moje največ kar se lahko zgodi je to, da "ujamejo" borderje pa še to je veliko odvisno od nas, žal pa ne vse...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #695 : sobota, 01.04.2006 : 13:12:51 »

Močno upam, da imaš prav. Čeprav je tudi z nekaterimi ostalimi pasmami (oziroma kar večino) ful dela (vzamemo primer samojedov, ki so ful simpatični pa se je treba ful z njimi ukvarjati pa jih je vseeno kar dosti pri nas - dosti jih potem pristane v kakšen zavetišču ali pa cele dneve sami v pesjakih) pa se ljudje ne ukvarjajo s tem, koliko je potem dela, samo da imajo enega puhkota doma... Na žalost se ljudje premalo pozanimajo pri nakupu psov, katera pasma bi jim ugajala karakterno in se odločajo samo glede na videz pasme.  Angry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #696 : sobota, 01.04.2006 : 13:14:44 »

Ne si zelet, da ujamete borderje. Sem danes spet zasledila oglas o nerodovniskem leglu "cooliejev". Angry lp
Logiran

5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #697 : sobota, 01.04.2006 : 13:15:44 »

ta oglas je že neki časa gor...  Angry Angry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #698 : sobota, 01.04.2006 : 13:18:14 »

Mladici so ze vsi prodani, ampak mogoce bodo drugo leto novi. Ata in mama oba nerodovniska.  Lips Sealed
Logiran

5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #699 : sobota, 01.04.2006 : 13:22:02 »

dajva se raje preseliti v temo o borderjih, da ne bodo avstralci hudi...  Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #700 : sobota, 01.04.2006 : 13:24:52 »

OK. Ampak, bodo ze preziveli te 4 poste. Wink Grin lp
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #701 : sobota, 01.04.2006 : 13:33:06 »

Sej tega si ne želim! Samo komentirala sem modnost pasme ali potencial modnosti... In dodala, da je veliko na nas da se izobrazi ostale možne imetnike teh krasnih a zahtevnih kužkov. Je pa res, da je težko vsakega človeka, ki se predstavlja v najboljši luči, pravilno ocenit...

Idealno bi bilo, če bi že pred paritvijo imeli preverjene kupce mladičkov. Pa še takrat se lahko kaj zalomi...

Da ne govorimo o tem da bi se kateri odločil imeti mladičke brez rodovnika. To bi morali prepovedat! Angry

Se strinjam da bomo preživeli  Wink
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #702 : sobota, 01.04.2006 : 14:30:25 »

Jaz sem pa v tem casu ugotovila, da se tudi v tujini dobri vzreditelji zelo zanimajo kam bo sel mladicek, kako bo zivel, itd,... Je kar tezko dobiti kuza iz tujine, ce nikogar ne poznas. Ljudje so skepticni, saj te ne poznajo in ne vedo kaj se bo dogajalo z njihovim mladicem. In jim dam cisto prav. Meni je veliko pomagalo tudi to, da sem rekla, da ze imam enega aussieja doma in da zato poznam njihov znacaj. So pa na zacetku zelo zadrzani...

lp   
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #703 : sobota, 01.04.2006 : 15:57:13 »

Kokr keri...jst lahka zdele iz glave naštejem vsaj 10 takih, ki jim je važno da pomahaš pred njimi z bankovci pa ti dajo psa brez spraševanja...Wink
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #704 : sobota, 01.04.2006 : 16:08:34 »

Sirtaki, žal se moram s tabo strinjati... res je tako
In pasma je modna in ljudje imajo težave ampak nič ni drugače kot z borderji. Tudi oni rabijo delo, pa ni vedno tako rodovnik gor al pa dol
Tudi rodovnik ne zagotavlja pravih lastnikov.. pa smo spet tam...pri zdravju posebno
Če bomo tukaj pazili, bodo pa iz tujine prišli.. Sana, vsi ne preverjajo.. eni mladiče lahko prodajo, drugi pa teže.. in to je to
lp
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines