mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 00:17:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124074 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #630 : nedelja, 19.03.2006 : 22:29:02 »

5rca...
Berry ko je sama ni za spoznat Wink  Roll Eyes
Kar se sedenja tiče... Berry naredi skoraj vse kar sliši okrog... Se je parkat zgodilo, da je naredila tisto, kar je rekla pomočnica inštruktorja, še preden sem jaz usta odprla. Samo, da ona čimprej dobi nagrado. In če ugotovi, da se nekdo trudi z drugim psom je takoj zraven in se gužva in si misli... Jaz znam, jaz znam.... meni hranco, meni...MENIIII!!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #631 : nedelja, 19.03.2006 : 22:34:39 »

No, da se še jaz malo oglasim  Wink, hvala vsem za družbo včeraj.

Moja pristajalna steza (zadnja plat) se zahvaljuje za pristanek in sporoča vsem (v vednost), da ni varno držat kuhano vino v roki, ko se v bližini preganjata dva ali več avstralcev  Grin Grin Grin.

Sicer pa smo po poti domov ugotavljali, da verjetno je bila vse skupaj taktika, da se je potem mali avstralec polastil mojega kuhanega vina...hmmm...se mu vidi, da je iz Marezig  Huh Grin Grin Grin

Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #632 : nedelja, 19.03.2006 : 22:36:19 »

sirtaki: Meni se je zdelo, da je Bloo naredil točno to, kar je Iztok pokazal. Zgledalo je, kot da se je prehitro obrnil proti oviri (če govorimo o drugem teku, prvega nisem videla). Je šel pa drugače Bloo ful dobro. Me je pa zanimalo, zakaj si ti poslala Tax nazaj na cono. Mislim, jaz nimam jajc, da bi psa na tekmi poslala popravljati cono.  Undecided Undecided sram

AngSeter: Ja, Berry je imela podporo v Grinu pa se je počutila bolj pogumno.  Wink  Je bila pa tudi hecna, ko sem klicala Veni pa je ona priletela zraven: "Tukaj sem... Hrano prosim.".  Wink Cheesy   
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #633 : nedelja, 19.03.2006 : 22:45:21 »

AngSeter - sem vesela, da sem te spoznala (Berry sem poznala še iz Kranjske Gore, in že takrat mi je bila všeč  Wink).
Super, da se bomo še srečevali v takšni sredini   Smiley
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #634 : nedelja, 19.03.2006 : 23:39:29 »

Njah tako mama kot sin sta se odločla, da zadnja ovira v parkurju ne obstaja in sta prav idilično odlaufala mimo...meni je bilo itak vseeno in sem jo pustila, Iztok pa se ni dosti hitro znajdu in se je zgodilo neizbežno  Roll Eyes

A zakaj sem jo nazaj dala na cono? Ker nikakor ne toleriram odskakovanje s katerekoli cone na stran, kaj šele za hrbtom, če je hkrati dovolj jasno in glasno podana komanda stoj. Če bi skočila naravnost bi mrbit še laufala dalje (kaj pa je to še enih 5kt k jih imaš že tko al tko 5)... Takle mamo ja, ko avstralc misl, da je pametnejši od tebe in bo "ušel" s svojo mega pogruntavščino  Tongue
Ni kej, agility&aussieji so poglavje zase  Grin
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #635 : nedelja, 19.03.2006 : 23:51:06 »

Mislim pa, da je Bloo gledal mamo, ko je laufala mimo pa je mislil, da je tako prav.  Wink Grin

Ja, saj se mi je zdelo, da je šlo za nekaj podobnega, samo večinoma na tekmah kaj takega ne vidimo. Meni bi se namreč zdelo škoda poti, da bi šla potem v takole v disk, čeprav je verjetno to dobro za psa, da se navadi, da se na cono vedno skoči ne pa, da kdaj pa kdaj ne.

Sploh pa, glede na to, da večina sploh ni trenirala kar nekaj časa, se mi je zdelo, da so šli kar dobro. Kar sem videla Tax, je šla kar dobro do cone. Bloo je šel pa tudi ful dobro do zadnje ovire.  Cheesy
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #636 : nedelja, 19.03.2006 : 23:59:27 »

5rca, najprej je laufal Bloo mimo, pol pa še Tax  Grin

Hja vem ja da se ti včash zdi butast pelat nekam pa plačat štartnino pol pa kej tazga narest kot je namensko diskanje, da popraviš naravnost neoprostljive sorte napako. Ampak psi odlično vedo kdaj je tekma in pridno izkoriščajo našo neodločnost pri teh zadevah. Na treningih namreč vedno popraviš in se ne sekirajo. Na tekmah vedo, da ne boš popravil, ker si tudi ti v tekmi s časom. In potem jih občasno zadane šok v stilu sobotne tekme.
Če si dobro gledala prvi tek, se nas je kar nekaj tako se namensko diskalo na conskih ovirah...tj tisti, katerih psi nas prav zagrizeno izkoriščajo  Grin

Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #637 : ponedeljek, 20.03.2006 : 07:43:59 »

Potem je pa Tax rekla, da mora ona tudi to narediti, da bo Blooju v podporo.  Grin Wink

Vem pa, da psi točno vedo, kdaj so na tekmi pa kdaj ne. Naš Raff je bil na terningih prav priden, na tekmah pa katastrofa. Dokler ni enkrat videl, da tudi na tekmi nima kaj ven iz parkurja dirkati. Potem je bil pa nekaj časa priden.  Wink

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #638 : ponedeljek, 20.03.2006 : 09:29:56 »

ARIEB... hvala,  tudi mene veselilo da sem vas spoznala, čeprav se poznamo že od prej  Wink
Mamo barko (North Sails) zraven vaše (Surukuku s5) Tongue Roll Eyes
Parkrat smo se srečali tudi v trgovini v Luciji, ker jem vidla tudi vaše tamale. Smiley
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #639 : ponedeljek, 20.03.2006 : 09:58:51 »

Citat
5rca, najprej je laufal Bloo mimo, pol pa še Tax

Najprej je mimo zadnje ovire v 1 laufaw Bon Grin

Ajajajajajjjjj, AngSeter, brrrr, ne spravljaj me v zadrego Tongue; ampak čist zares, jaz se te ne spomnim od prej - komaj čakam da se srečamo v trgovini ali ob North Sails ali Surukuku s5... in gremo na "kafe" - važi?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #640 : ponedeljek, 20.03.2006 : 10:03:19 »

zmenjeno  Grin
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #641 : ponedeljek, 20.03.2006 : 11:05:03 »

Hvala vsem za lepe misli!
Nekaj casa bo se bolelo, a zivljenje tece dalje. Tudi pri nas.
Zato sporocam nekaj novic.
Blumina je sedaj tudi drugace in uradno postala Blumina, Blum je spoznala Billa in sta si bila neizmerno vsec. Sta si obljubila, da se cez kaksen mesec ali dva zopet vidita.
Pricenjam nekam sumljivo gledat na to zacetnico B? A mi kdo hoce kaj povedat? Pa sej znam napisat tut druge crke?!  Grin Grin Grin
blumina
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #642 : ponedeljek, 20.03.2006 : 11:17:36 »

No krasno, da sta si vsec, Blum je drugace kar zbircna ane Wink

Vceraj je bila pa spet po dolgem casu ena cudovita soncna nedelja. Mi smo jo izkoristili in nastalo je nekaj slikc. Niso sicer tako dobre, ampak mislim, da se lahko vidi kako Nero uziva v njegovih vragolijah Smiley

Aja tukaj so: http://sana.moj-album.com

lp in uzivajte, danes se nam ocitno obeta se en lep pomladni dan
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #643 : ponedeljek, 20.03.2006 : 13:58:18 »

Tudi mi smo izkoristili sončno nedeljo in se odšli potepat na Toško Čelo....bilo je res lepo in toplo.... Smiley...srečali smo tudi prijazno gospo , ki je imela psičko iz zavetišča in sta se s Sun-om odlično ujela in znorela...gospa je tudi kot iz topa ustrelila ''to je pa Avstralski ovčar''....no na povratku, pa smo imeli tudi incident za katerega, pa sem tudi sam kriv....na klopci ob poti je sedel par se sončil in malical....Sun je seveda moral zadevo preverit....ženska pa vstane in začne vpiti..totalna histrerija... še mož ji je rekel, naj se malo manj dere......seveda sem Sun-a takoj prijel...in potem se je vsul plaz komentarjev...a hočeš, da me okolje, te bom prijavila, po zakonu mora biti pes na povodcu in podobno.....mediji so naredili svoje....naslednjič bom psa raje preventivno pripel.....

Opazil pa sem tudi sledeče....ko srečamo sterilizirano psičko ali kastriranega psa se Sun-u popolnoma zmeša in takoj začne naskakovat in cvilit...veliko bolj nori kot pri goneči psici....ima morda kdo podobne izkušnje Huh
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #644 : ponedeljek, 20.03.2006 : 14:08:58 »

Da, nekastrirani samci naskakujejo kastrirane...
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines