mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 00:25:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124115 krat)
0 članov in 48 gostov pregleduje to temo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #615 : četrtek, 16.03.2006 : 23:24:10 »

Jp, vozijo se v Ljubljano.

Oli je bila pa izredno nemirna na začetku, ker je bila ravno Tjaša na treningu in je mislila, da je njihova starejša psica in se je zaganjala proti parkurju.
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #616 : petek, 17.03.2006 : 21:25:26 »

Velika Britanija je prepovedala kupiranje.
Tudi kupirani avstralci poleženi v ZDA, se n.pr. na CRuftsu ne bodo več smeli razstavljati.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #617 : petek, 17.03.2006 : 22:24:19 »

Smesno, da so na aussieglobe povedali, da je bila vecina ausijev letos na Cruftsu se vedno brez repa Wink pa Chance je tudi brez, ne?

Sem sla preverit; Judith pise, da je bilo 149 ausijev, od tega 2 repata Roll Eyes
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #618 : sobota, 18.03.2006 : 10:40:17 »

Ta trenutek nekupirani psi nimajo nobene šanse za visoke uvrstitve ( mogoče v Nemčiji ali Skandinaviji).

Nekupirani psi bodo prišli na razstave ( v državah, kjer velja prepoped ) postopoma, ker se ne bodo smeli razstavljati kupirani psi, ki so poleženi od datuma prepovedi dalje.

Chance je kanadska vzreja, kar pomeni isto kot v ZDA, kjer pa verjetno še dolgo ne bodo pristali na prepoved kupiranja, ker njihov standard to določa. So se pa ljudje dosti pogovarjali o mučenju mladičev tudi v ZDA ampak ne" ta glavni vzreditelji".
Ko sem bila z mojima Belgijkama na specialki v ZDA je imela Dominique na razstavi psičko z repom svoje vzreje. Me je prosila, če grem pred pričetkom ocenjevanja sodnici povedat, da je psička iz Evrope.

Je pa že nastal problem uvoza v ZDA poleženih psov v Evropo, ker vsi v ZDA kupirajo in to do 3 dneva starosti. Takrat pač ne moreš vedeti, kakšen je mladič.
 Nenadoma je tudi ogromno nbt psov, ki dajejo dolgorepe mladiče !!!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #619 : nedelja, 19.03.2006 : 00:52:45 »

Danes je bilo pa kar nekaj avstralcev v Prestranku. Ful me je presenetila Berry, ko sem videla, kako je navezana na AngSeter(ko). Potem pa sem še videla, da je z odliko končala malo šolo... Res super. Je pa pravi hudiček. Sta skupaj z Grinom terorizirala Veni, da se ju je potem začela kar malo izogibati. Grin je lajal nanjo, Berry jo je pa vsake toliko povaljala po tleh. In seveda Olivia.  Kiss Zanjo so najbolj zanimivi "taveliki" borderji.  Wink  Bloo-ja pa Tax sem pa samo med tekom videla.
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #620 : nedelja, 19.03.2006 : 09:07:52 »

Ja, "taveliki" so jo zanimali, "tamali" (Veni, Varvara) so jo prestrašili!

Lepo je bilo videti avstralce, borderje, in njihove lastnike/lastnice. Upam, da se vidimo spet v Ajdovscini (ce ne ze prej)!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #621 : nedelja, 19.03.2006 : 10:49:15 »

Je bilo res super!
Sem pa ostala, kar malo šokirana po opisih kako nekateri delajo s svojimi psi. Angry Undecided

Mala beštjica se pa ni skoraj nič utrudla, čeprav je najprej tako zgledalo. Shocked
Z Grinom bosta pa morala it v tečaj lepega obnašanja. Ko sta skupaj sta res pravi pošasti.

Komaj čakam nasledno tekmo  Cheesy
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #622 : nedelja, 19.03.2006 : 11:08:55 »

Ja, Grin ocitno ponoci ni mogel spat in je razcufal svojo odejo... spet... ne vem, mogoce je bil prevec utrujen Wink
Zdaj pa lezi kot klada na soncu Wink

Z Berry sta fajn krdelo, in ko sta skupaj, ne slisi Berry nic niti Grin nic.

Jean, se enkrat cestitke za 3. mesto (saj spada v to temo, ker je Lyra 1/4 avstralca Cheesy)

Mi je bilo pa vsec, kako smo si podobni ljubitelji ausijev, vsi srecni, ko vidimo se kaksnega avstralca... na prejsnji tekmi sem bila jaz cisto navdusena, da sem videla tisto avstralko iz Trsta, vceraj pa njen lastnik nad nasimi, je se kolegu razlagal: si videl avstralce... tako kot jaz zadnjic Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #623 : nedelja, 19.03.2006 : 11:27:11 »

Pa zanimivo, kako so si med sabo psi različni, ampak so mi pa všeč prav vsi...
Blue je krasen! Olivia je super! Taks je prava faca...  Kiss Kiss

Jean se pridružujem čestitkam od Lilit!


Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #624 : nedelja, 19.03.2006 : 11:36:49 »

Ja Tax in Grin sta prava hipija... ni vazno, kje je gospodar, vazno, da je zabavno... party people... mislim, dogs Smiley
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #625 : nedelja, 19.03.2006 : 11:40:23 »

Vidim, da ste se zopet lepo imeli....pri nas prenavljamo kopalnico in je Sun kar malo zapostavljen, po drugi strani pa lepo pazi na mojstre, tako da se brez njega ne more nic zgoditi...bil je tako prizadeven, da je Spela postavila ograjo in sedaj od dalec nadzoruje zadevo:)....

Teren za agility pa je postal razorana njiva z 10 cm vode... Tongue...upa, da se bo do srede  ''uredilo''....

Jean, cestitke  Cheesy

Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #626 : nedelja, 19.03.2006 : 15:34:28 »

Hvala za cestitke! Bila sem zelo navdusena ze s tem, da nisva bili diskvalicirani. To, da sva dosegli tretje mesto (s pokalom in vreco hrane) me je kar malo sokiralo. Ja, Lyra je 1/4 avstralke. Ne vem, kateri geni so bolj odgovorni za njen vcerajsnji uspeh--avstralski ali borderski.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #627 : nedelja, 19.03.2006 : 16:22:57 »

Jean: Čestitke za odlično uvrstitev. Sem gledala drugi tek pa vama je šlo ful dobro. Oli je pa medtem jokala med gledalci.  Wink Ja, Olivia je Veni pa Varvi na začetku malo čudno gledala, potem pa, ko je bila Veni sama pa je že hotela z njo noreti.

AngSeter: Grin je niti ni toliko motil. Ko pa je prišla zraven Berry pa je kar sama počepnila.  Za vsak slučaj.  Wink  So se mi pa zdeli ful smešni, ko sem Veni rekla, da naj se usede pa so vsi trije pred mano sedeli pa čakali, da jim bom kaj dala.  Grin

fiti: Sia je rekla, da bo sporočila, če se ne bo dalo trenirati. Glede na to, da je menda v sredo napovedan dež, se bojim, da bo zadevo le še poslabšalo.  Sad  No, pa saj se nam nikamor ne mudi z učenjem (čeprav mi bo manjkalo, če ne bomo imeli  Wink ).
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #628 : nedelja, 19.03.2006 : 16:47:42 »

Jean, čestitke za tretje mesto  Cheesy na tako dobro uvrstitev je sigurno vplivala avstralska kri  Grin

lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #629 : nedelja, 19.03.2006 : 20:32:22 »

Ja posebi, ker sta dva od treh avstralcev, ki so laufali včeraj, očitno imela zelo natančno izdelan načrt, kako vehementno izpeljati diskvalifikacijo, da sta vodnika izpadla kot taglavna krivca  Grin
Kak se reče že temu...aja it stays in the family  Roll Eyes




Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines