mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 04:17:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124237 krat)
0 članov in 42 gostov pregleduje to temo.
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #510 : četrtek, 23.02.2006 : 14:22:05 »

OK, ste me preprical tisto glede varnosti Smiley Priznam, za v avto je res verjetno bolj varna, ceprav se vedno mislim, da je v njej psu lahko bolj vroce. Se pustim prepricati, ce mi dokazete Cheesy
Sem se pa oglasila predvsem zaradi velikosti. Mislim, da mora biti boks v katerem te mladic pocaka, ko te ni doma, veliko vecja od tiste, ki gre v normalen karavan avto. Govorimo seveda o velikosti za naso pasmo Wink
Drugace pa tudi Blum ni imela kletke kot mladic. Temu primeren je stil nasih podbojev in okrasnih letvic. Grin
Zato to razumem. Se vedno pa trdim, da mora biti vecja od tiste, v kateri se pelje pes v avtu.
Pozdravcek
Blumina
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #511 : četrtek, 23.02.2006 : 16:28:02 »

fiti, kis kot preventiva sem mislila, poleg ampulc seveda.

Prejšnjo psičko sem vedno, ko smo šli kam kjer je mrgolelo klopov, obrisala z vato na kateri je bil kis in ni bilo nobenega. Tudi če se je kopala.
Preden sem s tem začela je pa prihajala domov s kupom klopov, čeprav je mela redno zaščito. Pri nas je ogromno teh malih žužkov. Cele invazije so! Shocked
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #512 : četrtek, 23.02.2006 : 17:14:39 »

Sirtaki - imajo tudi lepe mercedes kabriolet. V moji škatli lahko tudi spiš...
Sem imela goste poleti:
gospod in gospa iz Nemčije, pes na sliki iz azila iz Španiji ( njun ). Doma sta zaradi pomanjkanja prostora pustila še dva iz azila. Prevozno sredstvo: motor s prikolico.. Mihela, ti je všeč?? Pes pa : glava od "nemškega ovčarja ", telo dalmatinec- nek ptičar

Jaz sem lani dala proti klopom Exspot, drži tri mesece, res pa jih pri nas ni toliko, smo previsoko.
Ampak a res ne gre brez te kemije???


[attachment deleted by admin]
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #513 : četrtek, 23.02.2006 : 17:48:22 »

Jaz sem lani dala proti klopom Exspot, drži tri mesece, res pa jih pri nas ni toliko, smo previsoko.

Hehe, to ti misliš, Martina, v resnici je pa tako, da mojadva mojstra vse klope pobereta. Namreč ne opazim nobenega zmanjšanja števila klopov, ko pridemo v Podkoren.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #514 : četrtek, 23.02.2006 : 20:12:59 »

Profesionalna deformacija - klopi niso zuzki Roll Eyes

AngSeter, kako je zgledalo to s kisom? Ma kaksno vato si to imela, cel paket? Huh Res da je imela seterka manj dlake kot nasi banditi... samo vseeno...
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #515 : četrtek, 23.02.2006 : 20:41:42 »

Hvala za vse odgovore. Bomo imeli v avtu tudi mrežo, da ni treba boksa s sabo tovorit za vsako krajšo vožnjo. Samo, če je pa za doma fino imeti večjo kletko, potem je pa verjetno najbolje, da je en boks stalno v avtu. No ja, bomo videli kako bo.

Pa previdno pred klopi  Smiley

lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #516 : četrtek, 23.02.2006 : 20:46:35 »

Ce ne drugo je skrajno neprakticno, ce imas en boks, ga prestavljat iz hise v avto in nazaj...
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #517 : četrtek, 23.02.2006 : 21:58:18 »

Angseter,

nisem vedel za to metodo se vsekakor splača preizkusiti...

Naša zverina se gre nov hec.....sprehajava se po naselju (vedno ga imam na vrvici, ker bi drugače ves sprehod samo jedel toliko hrane leži naokoli) in zagleda psa...takoj se usede in ušesa popolnoma nazaj kot največji revež....ko se mu pes približa in Sun vidi, da mu ne preti nobena nevarsnost se izstreli kot raketa...naredi priklon, skoči, levo, desno...vse to v sami sekundi... Grin..Danes je eno mamco pošteno prestrašil....meni pa dodobra pretegnil mišico v roki, ker njegovo ''izstrelitev'' nisem pričakoval... Wink....nikoli ni dolgčas... Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #518 : petek, 24.02.2006 : 10:18:11 »

lilit. Ne vem če je mela seterka manj dlake... samo drugačen tip. Ker toliko dlake, kot smo je imeli mi po stanovanju, še nisem vidla. In če bi imela manj dlake, bi morala biti čisto brez glede na količino, ki smo jo vsakondevno posesali!  Shocked

En srednji kos vate (10 cm je v bistvu že preveč, oz. ni potreben), gor nekaj kisa in mazat. Najbolj seveda po prsih in treebuhu in tacah, okrog ušes... Deluje vsaj en dan, tudi če pes v vodo skoči. Mora pa prit do kože...malo po površini se takoj dol spere...
V bistvu, če se to redno uporablja lahko tudi brez ostale kemije, ne vem pa če deluje tudi proti bolham.

Druga, sicer bolj smrdeča varjanta, je pa voda, v kateri smo kakšen dan namakali listje oreha. Drži cel teden! Oziroma naj bi držalo. Sama nisem poskusla, ker smrdi Roll Eyes (vsaj meni)
To naj bi v časih uporabljali ljudje zase...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #519 : petek, 24.02.2006 : 10:24:49 »

Berry sicer ne potegne, ko pa je noč in tema in če jo kdo preseneti, zalaja. Kar pa me v bistvu ne moti. Tudi jaz se vstrašim, če kdo sedi v temi in ga zagledam dva metra prej. Še s takimi čudnimi tipi, ki hodijo tu okrog... Naj jih kar nalaja Grin
Čez dan tega ne počne. Očitno je ugotovila kdaj lahko in kdaj ne.
Sicer je tiho kot miš in sem vedno na preži, kdaj bo zalajala, da kliknem za glas...  Roll Eyes
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #520 : petek, 24.02.2006 : 11:23:43 »

Nerotu dajem front-line, poleti sem uporabljala se etericna olja zmesana v vodi. Sem idejo dobila tukaj na forumu. Klopov ni bilo ne vem kako veliko, ne vem pa ali jih pri nas res ni bilo toliko, ali je pomagal front-line ali tista olja Huh

Ja Midva sva spet prehajala tako obdobje, ko je lajal na ljudi. Zdaj je ze obcutno bolje, na vecino ne laja vec... Sem ga zamotila z igraco in delam s klikerjem... Ampak ponoci, ce ga kdo preseneti izza kaksnega ovinka je pa spet druga pesem. Potem se pa prestrasimo vsi Cheesy

Imejte se lepo kljub slabemu vremenu. Dolgcas vam zagotovo ne bo Wink
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #521 : petek, 24.02.2006 : 12:23:56 »

Avstralci so čuvaji, ne samo pašni psi. So tudi čuvali lastnino. Saj to vemo.
Zato zalajajo, ko nenadoma zagledajo človeka, zlasti ponoči. Nikioli tudi ne lajajo, ko je veliko ljudi, samo, ko se pojavi "sumljiv " tip.
Moja ločita "čudne" in "sumljive "tipe, pa ne znam razložiti, kako jih ločita. Na "normalne" prijazne ljudiz dobrim namenom, nikoli ne lajata.

Klopov je tukaj res manj, Agnes.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #522 : sobota, 25.02.2006 : 19:39:59 »

http://photos1.blogger.com/blogger/4357/1097/1600/DSC_6074.0.jpg

http://photos1.blogger.com/blogger/4357/1097/1600/DSC_6072.jpg
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #523 : ponedeljek, 27.02.2006 : 08:59:36 »

jooooj, koliko nas je bilo!  Shocked
Sploh na drugi sliki... kot rusov! Tongue
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #524 : ponedeljek, 27.02.2006 : 10:44:02 »

Še vedno v snegu.. spet je padlo..
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines