mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 09:06:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 121621 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1290 : sreda, 21.06.2006 : 11:30:38 »

Samo razkrivanje bolezni ne pripomore vzreji zdravih psov... sploh pa če to naredi eden od 100.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1291 : sreda, 21.06.2006 : 11:36:05 »

sana, mislim, da bi morali vzreditelji povedati, katere dedne bolezni so možne pri njihovih mladičih (ne pa da lastnikom razlagajo, da so njihovi psi zdravi in oh in sploh najboljši brez možnosti, da zbolijo).

sirtaki, če vodnik ne zna voditi ima lahko še tako odličnega psa pa v agilityju ne bo veliko naredil.

Glede razstavnih in delovnih linij se je pa itak brezveze pregovarjat, ker navadno tisti, ki imajo razstavne linije, vlečejo v eno smer, delovni pa v drugo. Jaz imam sicer borderko, menda izredno razstavnih linij pa je vseeno lepo in luštno z njo delati in uzivam vsako sekundo z njo. Ne bom pa rekla, da dela isto kot kakšen border delovnih linij. To bom lahko povedala, ko bom imela delovnega.  Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1292 : sreda, 21.06.2006 : 11:43:13 »

5rca ja ma to niso več telesne značilnosti Wink ampak stvar treningov...pravilno&primerno vodenje

Simon ja sej, ker raje zadržijo zase kaj je v njihovih linijah, kake operacije so izvajali na svojih psih itd, so potem pač na pedestalu pri drugih nevednih...potem bodo pa, ko bo zadeva usekala nekje na dan, imeli tisti nedolžni obraz...jooooj to je moglo pridt pa od bogvekje Smiley

Sana ne ni samo stvar vzrediteljev kaj imajo v linijah. Več glav več ve...zato pa mi je strašno všeč skandinavska logika okoli tega - javne baze podatkov za večino pasem. Ki jih pridno izkoriščam seveda.


Logiran
s5iztok
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1293 : sreda, 21.06.2006 : 11:57:31 »

hehe, dobra ti je ta logika sirtaki, pri psih je važna telesna zasnova, da lahko laufajo, skačejo, skratka delajo agility, pri lastniku je pa vseeno, lahko je motorični invalid, lahk ma BMI kolikorkoli, važno pravilno pa primerno vodi in pa seveda trenira lol

se pa strinjam v drugi točki, morala bi obstajati baza posegov veterinarjev, denimo popravljanje predgrizavosti z operacijami, da se ne bi zgodilo, da bi tak pes dobil vzrejno dovoljenje in posledično potem kvaril pasmo...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1294 : sreda, 21.06.2006 : 12:13:25 »

sirtaki, ne znajo vsi voditi (nimajo tega), treningi gor ali dol...

glede baze veterinarjev: če že opravljajo take stvari in verjetno fino pokasirajo, potem bodo pač malo več pokasirali, da ne bodo objavili takih posegov (če lastniki dajo za operacijo, bodo tudi za dodatni strošek za prikritje tega).
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #1295 : sreda, 21.06.2006 : 13:18:46 »

Kogarkoli zanima kaj v zvezi z mojim psom in njegovimi predniki in v kratkem pricakovanim dogodkom vabim k nam na sproscen klepet ob kavici , caju, soku ali kozarcku nasega Terana. Tam vam bom odkrito postregla z vsemi podatki, ki jih vem in vam argumentirala vse moje dosedanje odlocitve in pricakovanja. Tako moj strah kot tudi veselje.
Vsi dosedanji podatki o zdravstvenih testih moje psice so ze zdavnaj objavljeni na nasi www, prav tako bodo tudi vse prihodnje novice. Taksne ali pa drugacne.
Pozdravcek vsem, ki imate iskreno radi tole naso cudovito pasmo

Blumina
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1296 : sreda, 21.06.2006 : 14:00:32 »

Blumina, si me prehitela
podatki so objavljeni tudi na mojem spletu in vsak, ki je kupil mojega mladiča je dobil kopije zdravstvenih pregledov staršev ( psička, ki je v vzreji zaenkrat samo ena!!!!- ima vse preglede po standardu, ki ga zahteva Evropa in ne naša vzrejna komisija. Ima tudi analizo CA Sharp, ki jo uporabljam, na moji spletni strani je tudi link na institut, ki se ukvarja z genetiko aussijev, tako, da se vsak lahko pouči( 5rca -vse je dostopno, samo mogoče si se poučila za svojo pasmo ) Je pa morda aussie ena najbolj raziskanih pasem, ker pač izhaja od tam, kjer se temu namenja ogromno denarja. In ne gre za to, da bi bilo več problemov. Seveda ne vem za ostale pasme.
Od skrbnikov svojih mladičkov pač nisem zahtevala, da opravijo zdravstvene preglede ( samo nekateri), vendar bom vesela vsake informacije in mislim, da se bo to zgodilo, ko bodo dovolj stari.
Preden sem se šla vzrejo, sem tudi obiskala 4 delavnice na to temo v ZDA na ASCA National Specialty, ki jih je vodila CA Sharp. O tem sem tudi nekaj napisala v MOJ pes 3/5 in so mi tam to prijazno objavili.
Zato lahko rečem, da vem, kaj delam, kaj pa mati narava naredi, pa ne more vedeti nihče. Tudi ljudje nismo popolni - prav tu se to vidi.
Pri meni se je oglasilo zelo veliko ljudi, preden sem imela leglo in še potem, pa še danes prihajajo in vsak je lAHKO VIDEL MOJE PSE, SE Z NJIMI SPREHODIL IN IZVEDEL VSE, KAR GA JE ZANIMALO. pREDVSEM TUDI LASTNOSTI PASME Z OPOZORILOM PO ZAHTEVNOSTI.
Sicer pa mislim, da to ni tema za forum in bi si želela vsaj toliko odgovorne vzreditelje pri drugih pasmah.

S5Iztok pozdravljen po dolgem času.
Kar se tiče agilityja moram reči, da sem tako ali drugače z njim povezana od leta 98 ampak glede na tvoje številne tekmovalne izkušnje ni razloga , da se ne bi s tabo strinjala. Hočem pa povedati svoje mnenje, saj je temu pač forum namenjen, ali ne?
Zato bi bila zelo vesela, če bi dopustili ljudem  tudi "agility for fun", kajti ne vem, ali gre za " life and death".ali kaj ' Veliko je takih, ki jim je to zabava, pa srečanje s somošljeniki, veliko pa jih morda ravno zaradi nekakšnega vzvišenega odnosa nekaterih na agility tekme ne pride ali ne bodo prišli. Pri vsaki dejavnosti je cilj vendarle dobro počutje, a ne? In na začetku, ko je prišlo 40 tekmovalcev, je tako tudi bilo ( mogoče Sašo tudi tole prebere). In pustite , da so nekateri ves čas v A1, če to hočejo..V reprezentanci je lahko 10 ljudi..
Lep pozdrav

Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1297 : sreda, 21.06.2006 : 14:02:03 »

OPROSTITE ZARADI EV. NAPAK, DANES IMAM VELIKO TEŽAVO Z OČMI.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1298 : sreda, 21.06.2006 : 14:05:49 »

Saj lepo da imate zdrave pse a še vedno sem edina, ki si je upala napisati, katere dedne bolezni so se pojavile tudi pri prednikih mojih psov...

Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1299 : sreda, 21.06.2006 : 14:10:13 »

Se javljam samo še zato, ker me je Martina osebno izpostavila v postu: Martina, jaz nisem nikjer napisala, da kaj ne bi bilo dostopno oziroma da ni. Sem samo napisala, da se da marsikaj prikriti v katerikoli pasmi v katerikoli državi.
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1300 : sreda, 21.06.2006 : 14:16:21 »

s
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1301 : sreda, 21.06.2006 : 14:19:39 »

joJ..
sIRTAKI

POSKUŠALA SEM OBDRŽATI IN NAVEZATI ČIMVEČ STIKOV, KJER JE LE MOGOČE. iN VERJEMI, NI BILO LAHKO IN ŠE VEDNO NI ( MI BO POTRDILA bLUMINA). s TEM SEM DOBILA OGROMNO INFORMACIJ ZA LASTNO BAZO.
iN ŠE: O DOLOČENIH STVAREH SE BOM POGOVARJALA SAMO ŠE S TISTIMI, KI POZNAJO STVARI TOLIKO KOT JAZ ALI BOLJE.


Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #1302 : sreda, 21.06.2006 : 14:34:28 »

Jaz pa nisem mislila, da naj bi vzreditelji skrivali podatke o zdravju svojih psov. Samo se mi zdi, da so določene stvari, ki se tičejo bolj vzrediteljev kot pa nas "samo" skrbnikov in ljubiteljev pasme. Je pa vsekakor zanimivo poklepetati o tem. Samo nam se ni potrebno toliko ukvarjati s temi stvarmi in pač dajemo prioritete drugim. Vsak ima svoje...

 
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #1303 : sreda, 21.06.2006 : 19:23:53 »

Kogarkoli zanima kaj v zvezi z mojim psom in njegovimi predniki in v kratkem pricakovanim dogodkom vabim k nam na sproscen klepet ob kavici , caju, soku ali kozarcku nasega Terana. Blumina

Blumina, jaz se bom z veseljem oglasila, spila en čajček in malček terana in počohala tvoje rogate in kosmate.   Wink Cheesy Grin

LP, T

Logiran
s5iztok
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1304 : sreda, 21.06.2006 : 21:04:25 »

Citat
S5Iztok pozdravljen po dolgem času.
Kar se tiče agilityja moram reči, da sem tako ali drugače z njim povezana od leta 98 ampak glede na tvoje številne tekmovalne izkušnje ni razloga , da se ne bi s tabo strinjala. Hočem pa povedati svoje mnenje, saj je temu pač forum namenjen, ali ne?

martina, nihče nikomur ne oporeka povedati svoje mnenje, moti me pa denimo omaložovanje pri tvojih odgovorih, sicer pa ne vem, v katerem mojem postu si se ti našla... če se prav spomnim sem svoj post o agilitiju povezal s sirtakinim citatom



Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines