mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 08:53:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 121608 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1275 : torek, 20.06.2006 : 17:51:03 »

Ko eni netopirčki so  Grin

Pri borderjih je vseeno kakšna ušesa imajo.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1276 : torek, 20.06.2006 : 17:55:27 »

Mislim, da bodo avstralci (pasma in njihovi lastniki) v Slo čez leto ali dve na takem nivoju kot smo borderji (pasma in lastniki).

Barbka - a pri borderjih standard predpisuje ušesa? Se tudi vse sorte vidi.ampk pokončna pri njih so meni všeč..

Ušesa pri borderjih niso definirana, zato se jih vidi vse sorte, edino kar ne sme biti so čisto viseča (kot npr. pri labradorjih).

Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1277 : torek, 20.06.2006 : 18:02:12 »

Bojim se Simon, da imaš prav.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1278 : torek, 20.06.2006 : 18:27:50 »

Barbka - a pri borderjih standard predpisuje ušesa? Se tudi vse sorte vidi.ampk pokonèna pri njih so meni všeè..


Standard o uhljih pri borderjih pravi:
Uhlja srednje velikosti in teksture, široko vsaksebi nastavljena, pokončno ali polpokončno nošena, zelo gibljiva.

V smernicah sojenja AKC pa je to še dopolnjejo, da naj bosta oba uhlja enako nošena.

Ja, pri borderjih najdeš veliko stvari, nekateri v Sloveniji pa po drži uhljev že resno konkurirajo mojim cirnecom Smiley

Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1279 : torek, 20.06.2006 : 19:52:03 »

Simon ne ne bo tako...ker ne bo booma z legli Wink
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1280 : torek, 20.06.2006 : 20:48:56 »

Upam, ampak kaže drugače. Poleg tega pa ni največji problem veliko število legel, ampak način parjenja.
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #1281 : torek, 20.06.2006 : 21:46:59 »

Ljudje bozji, pa kaj je to danes? Sad Cry
Upala sem , da se boste pomirili se predno pride do taksnih osebnih spopadov. A na zalost?... Undecided
Pa saj je prostor za vse... za razlicne poglede, razlicne linije, saj to je v svetu tudi tako.

Sirtaki, na zalost je tako, da tudi linija iz katere izvira tvoja Tax ni brez tezav. Zelo na hitro pregledana lista z zdravstvenimi tezavami prednikov nasih aussijev, ki jo imam trenutno pred seboj mi je kaj hitro razkrila dolocene zdravstvene tezave v njenem pedigreju, ki so lahko dedne. Nikoli nisem zelela o tem debatirati tu, na javnem mestu, a tale razprava je sla predalec, da bi bila tiho. Pregled prednikov in njihovih potomcev razkrije marsikaj. Tako pri tvoji Tax, kot pri ostalih Aussijih. Tudi pri moji Blum, pri Rubi, pri Oliviji, pri Tani in vseh samickah in vseh samckih!!! Prav tako kot jih imajo prav vsi psi tega sveta. Eni vec, drugi manj(hvala bogu). Vazne so dobre paritvene kombinacije in poznavanje ozadja prednikov. Stremeti moramo da pride do cim manj podvajanja tezav po linijah obeh psov, ki jih nameravamo pariti skupaj. Zato je odgovorna vzreja tako tezavna in zakomplicirana. Pa se takrat, ti lahko mati narava s cim obrne zivljenje na glavo. Bog ne daj, da bi se nam (komurkoli v slo to zgodilo).
Ce si zatiskamo oci in pravimo, da je neka linija brez tezav in oh in sploh najboljsa brez tega, da bi imeli pravo podlago za to se ne pomeni, da teh tezav ni. Le poiskati jih je potrebno!
Glede tega kaj kaksen kuza zna in kaj ne je prav tako, kot bi se kregali starsi kateri otrok je bolj pameten. Lepo vas prosim... Undecided Ali nam bodo taksna obkladanja prinesla kaj dobrega? Cry
Imejte se radi, le skupaj lahko vsak s svojim znanjem naredimo nekaj dobrega za pasmo. Vsak od nas ve nekaj, kar drugi ne in le tako bomo lahko delovali v dobrobit pasme.
To kaj zna kateri od nasih psov pa itak kazejo rezultati. Ce bo, ko bo, bi lahko in podobno ne velja. Drzim pesti za vse vas, ki imate radi Ausije, taksne in drugacne, drzim pesti za vse, ki si in si boste boste brez zatiskanja oci prizadevali za dobrobit pasme. Naucite jih cimvec, uzivajte z njimi, in privoscite drug drugemu uspehe. Verjemite, zivljenje bo veliko lazje.
Kako lepo je deliti uspehe s prijatelji. Se prehitro jih izgubimo, kot naso Mojco. Ko bi ji vsaj v Bratislavi, ko sva klepetali v sobi v neskoncnost, povedala kako cudovita je, kot kaksen topel nasmejan soncek. Pa je ni vec med nami Cry Cry Cry. Zamudila sem... Kako sele potem boli, ko ostanemo sami z uspehi ob katerih se ne moremo veseliti s prijatelji, ker jih vec ni.
Zakopljite bojne sekire...
Rada vas imam vse in prav tako vase majhne, velike, sekaste, nesekaste, repate in nerepate aussije. Naj vam bodo v veselje.
Blumina
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1282 : torek, 20.06.2006 : 22:27:35 »

res...  Cry
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1283 : torek, 20.06.2006 : 23:09:22 »

Simon ja način parjenja je res pomemben. Zato pa si vedno želim v svojih leglih čimmanj psic. Ker ko so enkrat v drugih rokah...

Blumina ja ma najdi mi linijo pri katerikoli pasmi, ki je popolnoma zdrava Smiley
Vzrejanje samo za zdravje pa vemo kaj naredi iz pasem...enako kot vzrejanje samo za videz ali vzrejanje samo za značaj itd...

Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1284 : sreda, 21.06.2006 : 07:58:35 »

Sirtaki
prvi in edini je bil samo bog - pa še za tega nisem čisto sigurna. Se boš morala sprijaznit..
Sicer so pa vse pogruntali že mnogo, mnogo pred nami
In če bi bila ti bog, bi verjetno tudi Eve ne naredila..

Simon, verjetno si imel v mislih komunikacijo...
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1285 : sreda, 21.06.2006 : 09:36:44 »

Nisem ravno v verskih vodah...sorči...poznam pa zgodbico o Adamu in Evi se razume Smiley

Logiran
s5iztok
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1286 : sreda, 21.06.2006 : 11:02:55 »

Citat
Aja, sej mogoče je pa zato, ker imam svoje poglede na pasmo, Tax še vedno nauspešnejši aussie v SLO v agilityu, pa upam si trditi, da jo bo od trenutno obstoječih aussiejev, ki so ali bodo agilitaši, lahko "nascala" le Oli. Pa tudi Urch zna še kdaj mamo nest.
Zakaj samo ta2? Ker imata definitivn boljše telesne zasnove za ta šport, kot pa Tax in ostali aussieji ki se gredo ali bodo šli agility

mogoče v razmislek, da ne bom preveč pametoval, dve pametni za en tak forum sta že strašno dovolj (preveč) nekje sem slišal, da je agility šport v katerem sodelujeta pes in njegov lastnik, torej vprašanje, kako pomembne so telesne zasnove tistega, ki teče poleg psa?
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #1287 : sreda, 21.06.2006 : 11:09:35 »

Zdaj pa je šlo že res malo predaleč. V verske vode in teorije o nastajanju sveta... ne spada več sem se mi zdi.

Mogoče se je res nesmiselno takole prepirati, ampak je pa prav da vsak pove svoje mnenje in da ga drugi poslušamo. Prav mi pasji skrbniki bi morali to najbolje znati (prisluhntiti drugemu, biti strpni, upoštevati in spoštovati mnenja drugih). Pa očitno tudi mi ne znamo. In se prepiramo zaradi stvari, katerim nikoli ne bomo prišli do dna.

Moje mnenje je takšno: prav nobena linija ni brez težav in prav nobena, še tako skrbno izbrana kombinacija ne more zagotoviti, da bojo v leglu sami zdravi mladiči. In vzreditelji ne morejo zagotoviti bodočim skrbnikom, da so mu prodali zdravega psa. Nikoli se ne ve...

Glede razstavnih in delovnih linij sem pa jaz še vedno mnenja, da lahko tudi razstavni pes po videzu, zelo dobro dela. In da ima tudi on lahko iskrice v očeh, če mu jih le ti znaš zanetiti! Če pa hodi le iz razstave na razstavo te iskrice seveda izginejo, tudi če so kdaj bile. Zmotno je tudi misliti, da je delovna linija predpogoj za uspešnost pri delu. Ne moremo reči, aha ta je pa delovna linija, zagotovo bo uspešna v agilityju. Verjetno bo, če se bojo skrbniki trudili, ampak zagotoovila pa ni. Zagotovila ni nikjer...

lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1288 : sreda, 21.06.2006 : 11:24:28 »

Tkole bom vprašala....koliko si vas upa javno razkrit kake dedne bolezni se skrivajo v linijah vaših psov?

Naj bom prva - očesne bolezni in primeri epilepsije.
Ko bom izvedela, da ima katero dedno bolezen tudi  kdo od mojih psov (v lastništvu ali v vzreji) bom to objavila na www se razume.

Iztok nope, telesna značilnost lastnika se je izkazala tudi pri drugih pasmah za stranski faktor Wink




Iztok
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #1289 : sreda, 21.06.2006 : 11:27:00 »

Ni nobene potrebe to javno razkrivati, se mi zdi... To je stvar vas vzrediteljev, da se pomenite med seboj.

Zdaj pa moram iti, Nero je že živčen Smiley

lp
Logiran
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines